Jump to content

Microsoft Lumia 435


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ για τις γρήγορες απαντήσεις! Το κινητό το έχει παρει ο πατέρας μου στην επαρχεία και του είπαν ότι μπορεί να την κόψει. Μου φάνηκε λίγο περίεργο να μπορεί να δουλεύει η κομμένη κάρτα.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 115
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν δεν είναι πολύ παλιά λογικά θα δουλέψει αλλά δεν αξίζει τον κόπο. Δώσε 5€ ή δωρεάν αν είσαι στην wind και άλλαξε την να είσαι σίγουρος.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο μένα... απεκτησα την συσκευη σημερα για δευτερο τηλεφωνο, μια χαρα είναι σφαίρα για τα specs που φοράει.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αν εξερεσουμε την πισω καμερα που είναι τρισαθλια κατα τα αλλα ειναι καλό για τα κυβικα του:p. Μπαταρια ανετα δυο μέρες με αρκετή ομιλια κλειστα data ανοιχτο wifi και bluetooth.

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδιά από SAR τι λέει το κινητό;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Λόγω capital control.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Θα είμαι κάτοχος από το μεσημέρι και μετά.

 

Πρώτη φορά με Windows Phone και έχω 3 ερωτήσεις...

 

1) μπορώ να περάσω επαφές από αρχείο vcf?

2) H κάρτα μνήμης μπορεί να φορμαριστεί σε NTFS ή exFAT?

3) Δεν έχω λογαριασμό hotmail. Μπορώ να φτιάξω από το κινητό ή πρέπει να φτιάξω από pc?

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας ζαλίσω πολύ... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα είμαι κάτοχος από το μεσημέρι και μετά.

 

Πρώτη φορά με Windows Phone και έχω 3 ερωτήσεις...

 

1) μπορώ να περάσω επαφές από αρχείο vcf?

2) H κάρτα μνήμης μπορεί να φορμαριστεί σε NTFS ή exFAT?

3) Δεν έχω λογαριασμό hotmail. Μπορώ να φτιάξω από το κινητό ή πρέπει να φτιάξω από pc?

 

Ευχαριστώ και ελπίζω να μην σας ζαλίσω πολύ... :lol:

Για το 2ο μπορείς από minitool partition wizard αν δεν το κανει το κινητό , ενώ για το 3ο γίνεται και από το κινητό, όπως και στο android αλλωστε που σου ζητά να συνδεθείς ή να κάνεις λογαριασμό αν δεν έχεις.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κατ' αρχήν ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

 

1) μπορώ να περάσω επαφές από αρχείο vcf?

2) H κάρτα μνήμης μπορεί να φορμαριστεί σε NTFS ή exFAT?

3) Δεν έχω λογαριασμό hotmail. Μπορώ να φτιάξω από το κινητό ή πρέπει να φτιάξω από pc?

 

Για το πρώτο είχε μία εφαρμογή το lumia που έλεγε να μεταφέρω τις επαφές και το call log από το παλιό μου τηλέφωνο μέσω bluetooth , το έκανα και όλα καλά.

Για το δεύτερο δεν την βλέπει ως NTFS αλλά την βλέπει ως exFAT , όλα καλά και μ' αυτό :D

Για το τρίτο όντως έφτιαξα λογαριασμό μέσω του τηλεφώνου , όλα καλά και μ' αυτό.

 

Σε γενικές γραμμές μιά χαρά είναι για τα κυβικά του και για την τιμή του.

Για δεύτερο το πήρα για να ασχοληθώ λίγο και με τα Windows που τα βρήκα αρκετά έυκολα στο χειρισμό.

 

 

Υ.Γ

Το έβαλα πάνω στο Note και είναι μικρότερο από την οθόνη του... :lol:

 

http://s12.postimg.org/bdwt3w72l/20151003_084835.jpg

 

 

Sorry για την ποιότητα της φώτο , την έβγάλα με ένα κινητό του 2006 :grin::rotfl:

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχ σωστός!

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Πηρα χτες, λογω μιας μικρης επιδοτησης που ειχα, το 435.

 

Το τηλεφωνο για τα λεφτα του απλα ΠΕΤΑΕΙ!! Το SW τρεχει τοσο ικανοποιητικα στον διπυρηνο επεξεργαστη με 1 GB RAM, που ξεχνας οτι ειναι το πιο φτηνο Lumia τηλεφωνο διαθεσιμο. Το καπακι του πολυ ποιοτικο. Κουμπωνει τοσο καλα με το υπολοιπο σωμα που νομιζεις οτι ειναι unibody συσκευη. Καταπληκτικη επισης και η αισθηση που εχουν τα πλαινα κουμπια ενταησς ηχου και ON/OFF. Ηχειο εξωτερικο επισης πολυ δυνατο και ποιοτικο (το δοκιμασα με ραδιοφωνο). Οθονη, για τα λεφτα του, επισης πολυ καλη με μονο μειον τις γωνιες θεασης που αλλοιωνουν αρκετα τα χρωματα αλλα οχι τραγικα. Η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα παρα πολυ καλη.

Εχει μεχρι και Double Tap to Unlock! Νομιζω οτι στην κατηγορια του απλα δεν υπαρχει συγκριση με κατι αλλο.

 

Ιδανικο για δευτερη συσκευη ή για κανενα μπαμπα/μαμα που ζητανε κατι μικρο, με πολυ καλη αυτονομια αλλα να μπορουν να παιζουν και κανενα παιχνιδι, skype, whatsUp κτλ

Link to comment
Share on other sites

Πηρα χτες, λογω μιας μικρης επιδοτησης που ειχα, το 435.

 

Το τηλεφωνο για τα λεφτα του απλα ΠΕΤΑΕΙ!! Το SW τρεχει τοσο ικανοποιητικα στον διπυρηνο επεξεργαστη με 1 GB RAM, που ξεχνας οτι ειναι το πιο φτηνο Lumia τηλεφωνο διαθεσιμο. Το καπακι του πολυ ποιοτικο. Κουμπωνει τοσο καλα με το υπολοιπο σωμα που νομιζεις οτι ειναι unibody συσκευη. Καταπληκτικη επισης και η αισθηση που εχουν τα πλαινα κουμπια ενταησς ηχου και ON/OFF. Ηχειο εξωτερικο επισης πολυ δυνατο και ποιοτικο (το δοκιμασα με ραδιοφωνο). Οθονη, για τα λεφτα του, επισης πολυ καλη με μονο μειον τις γωνιες θεασης που αλλοιωνουν αρκετα τα χρωματα αλλα οχι τραγικα. Η ποιοτητα ηχου απο τα ακουστικα παρα πολυ καλη.

Εχει μεχρι και Double Tap to Unlock! Νομιζω οτι στην κατηγορια του απλα δεν υπαρχει συγκριση με κατι αλλο.

 

Ιδανικο για δευτερη συσκευη ή για κανενα μπαμπα/μαμα που ζητανε κατι μικρο, με πολυ καλη αυτονομια αλλα να μπορουν να παιζουν και κανενα παιχνιδι, skype, whatsUp κτλ

Εσύ είχες ξεκινήσει το θέμα του live with walkman πριν 4,5 χρόνια :P

Βγάλε αν μπορείς καμία φωτογραφία και ανέβασε την εδώ κυρίως από εξωτερικό χώρο να δούμε πως τα παει...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Δεν μπορώ να εννοήσω για ποιο λόγο βγήκαν δύο πανομοιότυπα μοντέλα , το 435 και το 532. Το δευτερο υπερισχύει μόνο σε κάμερα.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να εννοήσω για ποιο λόγο βγήκαν δύο πανομοιότυπα μοντέλα , το 435 και το 532. Το δευτερο υπερισχύει μόνο σε κάμερα.

 

Ε όχι μόνο σε κάμερα. Το 532 είναι τετραπύρινο και υποστηρίζει glance screen.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι μόνο σε κάμερα. Το 532 είναι τετραπύρινο και υποστηρίζει glance screen.

Ναι όντως παράλειψις μεγάλη. Είναι τετραπυρηνια το 532. Αλλά τσουζει ακόμα η τιμή του.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Αναβαθμιζοντας σε Win 10 ..:happy:

Πληροφοριες σε λιγο..

 

Πριν απο λιγο ολοκληρωθηκε η αναβαθμιση :cool:

Για οποιον ενδιαφερεται η διαδικασια που ακολουθησα περιγραφεται και στο νημα του Lumia 640..

Λοιπον :

1. Αλλαξτε την περιοχη σε Ηνωμενες Πολιτειες ( ρυθμισεις->περιοχη ) και καντε επανεκκινηση

2. Αναζητηστε στο Store την εφαρμογη Upgrade Advisor , καντε εγκατασταση και ακολουθηστε τις οδηγιες.. σας ενημερωνει οτι υπαρχει δυνατοτητα αναβαθμισης, κανετε εγκατασταση και ειστε ετοιμοι..

Εγω δεν εκανα επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων απο πριν και το τηλεφωνο κρατησε κανονικα ολα τα προγραμματα που ειχα..

Σαν μια πρωτη εντυπωση το λειτουργικο ειναι ομορφο, αρκετα εξτρα ρυθμισεις για την οθονη, την task bar και δεν παρατηρησα lag ακομη..:ninja:

Ο Edge φαινεται αρκετα γρηγορος ( σε σχεση με τον explorer που ειχε πριν )

Τωρα εχει ψαξιμο..;)

 

ααα και μην ξεχασετε να επαναφερετε την περιοχη σε Ελλαδα η ο,τι αλλο θελετε ..

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Just donate some blood !!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.. Το τηλέφωνο το έχω 5 μήνες και είναι άψογο, τρομερά πρακτικό και ταχύτατο... Έκανα το λάθος να το κάνω αναβάθμιση σε wp 10.. Έχει γίνει εκνευριστικά αργό, ενώ πέραν της καλύτερης εμφάνισης, σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερο σαν λειτουργικό..

 

Πως μπορώ να το επαναφέρω στα 8 άρια??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά SOS.. Το τηλέφωνο το έχω 5 μήνες και είναι άψογο, τρομερά πρακτικό και ταχύτατο... Έκανα το λάθος να το κάνω αναβάθμιση σε wp 10.. Έχει γίνει εκνευριστικά αργό, ενώ πέραν της καλύτερης εμφάνισης, σε καμία περίπτωση δεν είναι καλύτερο σαν λειτουργικό..

 

Πως μπορώ να το επαναφέρω στα 8 άρια??

 

Κάνε πρώτα ένα hard reset μήπως λυθούν τα προβλήματα σου και αν δεν δεις διαφορά επιστρέφεις στα 8.1 με αυτό http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Πρόβλημα και εγώ με τα 10αρια, μετά την αναβάθμιση, μόλις το βάζω στην φόρτιση μου βγάζει το μήνυμα η φόρτιση της συσκευής είναι αργή, για πιο γρήγορη φόρτιση, χρησιμοποιήστε το φορτιστή και το καλώδιο που συνόδευαν τη συσκευή. Το μήνυμα αυτό το βγάζει με οποιοδήποτε φορτιστή και κάνει να φόρτιση γύρω στις 8 ώρες, έχει ιδέα κανεις τι μπορεί να έχει πάθει, του έχω κάνει soft reset πολλές φορές.
Link to comment
Share on other sites

Κάνε πρώτα ένα hard reset μήπως λυθούν τα προβλήματα σου και αν δεν δεις διαφορά επιστρέφεις στα 8.1 με αυτό http://www.microsoft.com/el-gr/mobile/support/faq/?action=singleTopic&topic=FA142987

 

Πράγματι έκανα hard reset αλλά τα ίδια.. Επέστρεψα στα 8.1 και... Ανασανα!!!

 

Μάλλον αποδεικνύεται ότι κακώς η microsoft έδωσε αναβάθμιση για ένα τέτοιο low end κινητό.. Στα 8.1 πραγματικά πετάει, λειτουργεί άψογα, ενώ στα 10 το lag πάει σύννεφο...

 

Σας ευχαριστώ για τη βοήθεια σας..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
H κοπέλα μου έχει σαν εταιρικό το συγκεκριμένο τηλέφωνό. Νομίζω ότι μετά την αναβάθμιση όλα είναι πολύ ευκολότερα, χωρίς να θυσιάσει τίποτε σε χρόνο ανταπόκρισης. Χρειάστηκε περίπου 1 ώρα για να γίνει όλη η αναβάθμιση, από το κατέβασμα μέχρι το install. Έχει κρατήσει και τις παραμικρές ρυθμίσεις στην εντέλεια, χωρίς κανένα πρόβλημα. Όσο κι αν δεν μου αρέσουν γενικά τα windows phone, όσο κι αν πιστεύω ότι έχουν πολλά ψωμιά να φάνε για να συγκριθούν με τα αντίστοιχα android, το γεγονός ότι ένα low budget κινητό όπως το 435 σηκώνει άνετα win10 και μάλιστα με εγκατάσταση με όλες τις ρυθμίσεις για τα πάντα στην ακριβή τους θέση, με εντυπωσιάζει. Για μένα όσοι δεν περάσατε από 8 σε 10, μην το φοβάστε, εκτός κι αν έχετε γεμίσει τον (λιγοστό) χώρο της συσκευής με πολλές εφαρμογές, όποτε φαντάζομαι το lag θα είναι έτσι κι αλλιώς βαρύ κι ασήκωτο.
-Galaxy S6-
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 435

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...