Jump to content

Microsoft Lumia 532


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πως μπορώ να βάλω ήχο κλήσης και ήχο ειδοποίησης μηνυμάτων από την συλλογή μουσικής μου; Δεν μπόρεσα.

 

Μπορείς να κάνεις τα τραγούδια σου ήχους κλήσης χρησιμοποιώντας την εφαρμογή Ringtone Maker της Microsoft.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερωτήσεις:

1. Πως σβήνουμε βίντεο που γράφτηκαν από την κάμερα του κινητού; Έχω σβήσει διάφορα αντικείμενα, τα βίντεο όπως κι αν δοκίμασα, δεν στάθηκε δυνατόν.

2. Υπάρχει δυνατότητα όταν ξεκινάω να γράψω μια λέξη να μου βγάζει τις πιθανές λέξεις που θέλω να γράψω;

3. Πως μπορώ να κάνω copy - paste; Ειδικά από το ίντερνετ δεν γινεται copy.

4. Προτείνετε ένα καλό παιχνίδι (κατά προτίμιση δωρεάν) football management, είναι το new soccer star αλλά δεν είναι πλήρης έκδοση όπως στο android.

Κάτι ακόμη ήθελα αλλά το ξέχασα.

Link to comment
Share on other sites

Ερωτήσεις:

1. Πως σβήνουμε βίντεο που γράφτηκαν από την κάμερα του κινητού; Έχω σβήσει διάφορα αντικείμενα, τα βίντεο όπως κι αν δοκίμασα, δεν στάθηκε δυνατόν.

2. Υπάρχει δυνατότητα όταν ξεκινάω να γράψω μια λέξη να μου βγάζει τις πιθανές λέξεις που θέλω να γράψω;

3. Πως μπορώ να κάνω copy - paste; Ειδικά από το ίντερνετ δεν γινεται copy.

4. Προτείνετε ένα καλό παιχνίδι (κατά προτίμιση δωρεάν) football management, είναι το new soccer star αλλά δεν είναι πλήρης έκδοση όπως στο android.

Κάτι ακόμη ήθελα αλλά το ξέχασα.

 

2. Αυτό γίνεται, υπάρχει η δυνατότητα αν κατεβάσεις τα πληκτρολόγια που σε ενδιαφέρουν.

3. Πατάς τη λέξη, όχι παρατεταμένα, και πατάς το εικονίδιο που θα εμφανιστεί (αντιγραφή). Μετά, θα εμφανιστεί στο πληκτρολόγιο το εικονίδιο της επικόλλησης, και όποτε θες, το πατάς για να επικολληθεί το κείμενο που επέλεξες.

4. Δεν έχω ιδέα :p

Link to comment
Share on other sites

Τι κάνατε, πέρασε κανείς τα windows 10 στο 532 του; Για πείτε, δουλεύουν καλύτερα από τα 8.1; Τι κάνατε για να τα περάσετε;
Link to comment
Share on other sites

Τι κάνατε, πέρασε κανείς τα windows 10 στο 532 του; Για πείτε, δουλεύουν καλύτερα από τα 8.1; Τι κάνατε για να τα περάσετε;

 

Καλησπέρα.

Για συζητήσεις που αφορούν την Technical Preview των Windows 10 Mobile, μιας και η επίσημη έκδοση του λειτουργικού δεν είναι ακόμα διαθέσιμη, υπάρχει το θέμα Windows 10 technical preview (Insider Program) στο οποίο μπορείς να απευθυνθείς. :)

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Ποιον browser χρησιμοποιείται στο 532 σας και είστε ευχαριστημένοι; Εγώ έχω τον ΙΕ που ήταν μέσα αλλά όπως και στον σταθερό (έχω τον chrome) δεν είμαι ευχαριστημένος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα... Δοκίμασε τον UC Browser ή τον Surfy...

 

Για περισσότερες απορίες σχετικά με τις εφαρμογές του λειτουργικού απευθύνσου στα κατάλληλα θέματα:

Προτάσεις εφαρμογών για Windows Phone 8

 

Γενικές Απορίες Εφαρμογών για Windows Phone 8

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αρκετό ή και πολύ ψάξιμο κατέληξα να πάρω το Lumia 532, μια από τις αιτίες που κατέληξα σε αυτό ήταν ότι τάχα είχε καλή μπαταρία, που ήτανε και ένα από τα ζητούμενα μου. Μούφα, δεν κρατάει καθόλου... Του Xperia Tipo μετά από 2,5 χρόνια περίπου χρήσης, περισσότερο κρατάει.

Κατά τα λοιπά καλό smartphone είναι.

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να κανεις τον κόπο και να πας σε nokia care για έλεγχο, γιατί τόσο χάλια η μπαταρία δεν είναι. Εκτός και αν κανεις βαρβατη χρηση
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα αλλαγής μεγέθους γραμματοσειράς κυρίως για τα SMS;

 

Ρυθμίσεις>Διευκόλυνση πρόσβασης>Μέγεθος κειμένου.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία..και πάμε τώρα να δούμε και μερικά από τα στραβά και απαράδεκτα του τηλεφώνου :

 

1) ΔΕΝ μπορείς να βάλεις στατική Ip και επομένως ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να συνδεθείς σε τέτοιο δίκτυο..εάν έχεις στατικές διευθύνσεις στο δίκτυό σου, θα πρέπει να αλλάξεις τα πάντα από ρυθμίσεις αλλά σε ξένα δίκτυα απλώς θα μένεις απ' έξω ατενίζοντας το άπειρο..

 

2) ΔΕΝ μπορείς να δώσεις internet σε συσκευές με usb... επομένως το usb tethering το ξεχνάς και είσαι όμηρος μόνον του wifi...

 

3) Εάν θελήσεις να αλλάξεις τον αρχικό λογαριασμό hotmail-oulook, ΔΕΝ γίνεται...θα πρέπει να κάνεις format όλο το τηλέφωνο με ό,τι αυτό συνεπάγεται για ρυθμίσεις, επαφές φωτογραφίες κ.λ.π. (απίστευτο..ε;)

 

4) Το wallpaper πίσω από τα νταμάκια με την φώτο του αγαπημενου σας, ξεχάστε το.. το αποτέλεσμα θα είναι ένα τηλέφωνο-κουρελού...

 

5) Η ευρετηρίαση των προγραμμάτων είναι απαράδεκτη..ανεβοκατεβαίνεις σε έναν ακατάληπτο ανελκυστήρα και ΕΑΝ είσαι τυχερός, μπορεί και να βρεις αυτό που θέλεις... (και μην μου πει κανείς για την εύρεση, γιατί εάν δεν θυμάσαι το όνομα καλύτερα κάνε τάμα..)

 

6) Όσο και εάν ακούγεται απίστευτο, ΔΕΝ μπορείς να εισάγεις τα αγαπημένα σου στον ενσωματωμένο browser από τον internet explorer του υπολογιστή σου..(διορθώστε με εάν σφάλλω)...

 

Αυτά και άλλα πολλά απαράδεκτα για ένα τηλέφωνο που θέλει να ανταγωνιστεί την ελεύθερη αγορά...κατά τα λοιπά άψογη συνεργασία λειτουργικού με hardware...

Link to comment
Share on other sites

Ωραία..και πάμε τώρα να δούμε και μερικά από τα στραβά και απαράδεκτα του τηλεφώνου :

 

1) ΔΕΝ μπορείς να βάλεις στατική Ip και επομένως ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να συνδεθείς σε τέτοιο δίκτυο..εάν έχεις στατικές διευθύνσεις στο δίκτυό σου, θα πρέπει να αλλάξεις τα πάντα από ρυθμίσεις αλλά σε ξένα δίκτυα απλώς θα μένεις απ' έξω ατενίζοντας το άπειρο..

 

2) ΔΕΝ μπορείς να δώσεις internet σε συσκευές με usb... επομένως το usb tethering το ξεχνάς και είσαι όμηρος μόνον του wifi...

 

3) Εάν θελήσεις να αλλάξεις τον αρχικό λογαριασμό hotmail-oulook, ΔΕΝ γίνεται...θα πρέπει να κάνεις format όλο το τηλέφωνο με ό,τι αυτό συνεπάγεται για ρυθμίσεις, επαφές φωτογραφίες κ.λ.π. (απίστευτο..ε;)

 

4) Το wallpaper πίσω από τα νταμάκια με την φώτο του αγαπημενου σας, ξεχάστε το.. το αποτέλεσμα θα είναι ένα τηλέφωνο-κουρελού...

 

5) Η ευρετηρίαση των προγραμμάτων είναι απαράδεκτη..ανεβοκατεβαίνεις σε έναν ακατάληπτο ανελκυστήρα και ΕΑΝ είσαι τυχερός, μπορεί και να βρεις αυτό που θέλεις... (και μην μου πει κανείς για την εύρεση, γιατί εάν δεν θυμάσαι το όνομα καλύτερα κάνε τάμα..)

 

6) Όσο και εάν ακούγεται απίστευτο, ΔΕΝ μπορείς να εισάγεις τα αγαπημένα σου στον ενσωματωμένο browser από τον internet explorer του υπολογιστή σου..(διορθώστε με εάν σφάλλω)...

 

Αυτά και άλλα πολλά απαράδεκτα για ένα τηλέφωνο που θέλει να ανταγωνιστεί την ελεύθερη αγορά...κατά τα λοιπά άψογη συνεργασία λειτουργικού με hardware...

 

4) τι εννοεις κουρελου εγω το εχω κανει κ είναι μια χαρα

5) Δεν νομιζω να υπαρχει θεμα εκι τα παντα είναι με αλφαβητικη σειρα και αν πατησεις πανω σε ένα γραμμα σου εμφανιζει όλα τα γραμματα για να πας κατευθείαν στο συγκεκριμενο

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν εχει το Τ9 ή κατι σαν διορθώσει? ή προβλέψει κείμενου?

 

Έχει πρόβλεψη λέξεων. Πήγαινε Ρυθμίσεις, Πληκτρολόγιο και στα ελληνικά πάτα πάνω για να ξεκινήσει η λήψη του λεξικού. Μετά, πήγαινε στον έλεγχο ενημερώσεων κάνε restart και θα έχεις πρόβλεψη στο επόμενο boot up. :)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

SOS δεν εχει το Τ9 ή κατι σαν διορθώσει? ή προβλέψει κείμενου?

το βρηκα δηλαδη το κατεβασα.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ότι ξεφορτίζει γρήγορα η μπαταρία, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι χάνονταν επαφές, χθες πέρασαν οι γονείς μου Αλεξανδρούπολη και έστειλα το κινητό στα public από όπου το είχα αγοράσει.

Το κράτησαν για έλεγχογια να δουν υο πρόβλημα με τις επαφές. Αν το πρόβλημα είναιλέει της συσκευής θα το στείλουν Αθήνα, χωρίς δική μου επιβάρυνση, αν όμως, άκουσον άκουσον, είναι από δικό μου χειρισμό θα με χρεώσουν 15-20€. Σε τιμπορείνα φταίωεγώ; Όσο για την μπαταρία. Χρειάζεται όντως μια φορά φόρτισμα ένα smartphone. Πάντως το ΤΙΡΟ που χρησιμοποιούσα 2 χρόνια περίπου, στο τέλος ήθελε ανά 1,5 μέρα.

 

Ερώτησ: Υπάρχει περίπτωση ΒΑ χάνονται από την Google οι επαφές; Αν ναι πως να τις αποθηκεύσω στη συσκευή;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

 

Έχω το εξής πρόβλημα. Ενώ μπαίνω με το κινητό στο Facebook δεν φαίνομαι online στους άλλους φίλους μου. Και αυτό συμβαίνει είτε μπαίνω από το app του Facebook είτε από το messenger. Ξέρει κανείς αν πρέπει να αλλάξω κάτι στις ρυθμίσεις;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Είχα γράψει ότι ξεφορτίζει γρήγορα η μπαταρία, σε συνδυασμό με το γεγονός ότι χάνονταν επαφές, χθες πέρασαν οι γονείς μου Αλεξανδρούπολη και έστειλα το κινητό στα public από όπου το είχα αγοράσει.

 

 

Το κράτησαν για έλεγχογια να δουν υο πρόβλημα με τις επαφές. Αν το πρόβλημα είναιλέει της συσκευής θα το στείλουν Αθήνα, χωρίς δική μου επιβάρυνση, αν όμως, άκουσον άκουσον, είναι από δικό μου χειρισμό θα με χρεώσουν 15-20€. Σε τιμπορείνα φταίωεγώ; Όσο για την μπαταρία. Χρειάζεται όντως μια φορά φόρτισμα ένα smartphone. Πάντως το ΤΙΡΟ που χρησιμοποιούσα 2 χρόνια περίπου, στο τέλος ήθελε ανά 1,5 μέρα.

 

 

 

 

 

Ερώτησ: Υπάρχει περίπτωση ΒΑ χάνονται από την Google οι επαφές; Αν ναι πως να τις αποθηκεύσω στη συσκευή;

 

 

Άστα μην ασχολείσαι με τα Public. Εγώ έχω εκει ενα 630 εδώ και 2 μήνες. Τεσπα.

 

 

 

Παιζει να έχεις κανένα ιο στο email. Και σε μένα γινόταν το ίδιο. Άλλαξα κωδικό στον λογαριασμό και σταμάτησε η ιστορία.. Μετα για τις επαφές, μπες απο υπολογιστή στο email σου και κάνε ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ (RESTORE). Θα επανέλθουν όλες απο το χρονικό σημείο που θα επιλέξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
δεκεμβρη δεν ειπαν?

 

Όταν έγραψα το μήνυμα δε γνωρίζαμε ακριβή ημερομηνία, υποθέταμε πως μαζί με το event της MS θα ανακοινωθούν και τα Win10 Mobile, οπότε κατά το Νοέμβρη θα αρχίσει η διάθεσή τους. Μετά μάθαμε πως θα έρθουν κατά το Δεκέμβρη.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 532

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...