Jump to content

Microsoft Lumia 532


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάπου πήρε το μάτι μου πως μπορούμε να βάλουμε στην glance screen τον καιρό...υπάρχει αυτή η περίπτωση και στο 532 και αν ναι πως γίνεται;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σου λέει από κάτω μέρα και ώρα... Αν πάλι είναι πολλές πχ σου δείχνει (3) πάτα παρατεταμένα πάνω στην κλήση που θες και μετά λεπτομέρειες....
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Σου λέει από κάτω μέρα και ώρα... Αν πάλι είναι πολλές πχ σου δείχνει (3) πάτα παρατεταμένα πάνω στην κλήση που θες και μετά λεπτομέρειες....

Σε ευχαριστω τόσο απλό αλλά... άμα περνάς τα 50...

M. K.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Όταν πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας κολλάει στο 96% και δεν το ολοκληρώνει, φαντάζεστε τη μπορεί να συμβαίνει?
M. K.
Link to comment
Share on other sites

Όταν πάω να κάνω αντίγραφο ασφαλείας κολλάει στο 96% και δεν το ολοκληρώνει, φαντάζεστε τη μπορεί να συμβαίνει?

 

Συνηθισμένο φαινόμενο, μπες και σβήσε τα παλιά αντίγραφα ασφαλείας από τις ρυθμίσεις, κάνε το μια επανεκκίνηση και θα κάνει κανονικά backup.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.

Ερώτηση: Υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς παράδοσης SMS στο Lumia 532;

Ρωτάω γιατί αυτές τις μέρες μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και θέλω να το παρακολουθήσω λίγο. Όταν στέλνω SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό, με συσκευή LG (δεν γνωρίζω παραπάνω στοιχεία) δεν το λαμβάνει. Αυτό βέβαια δεν συμβαίνει πάντα, παράδειγμα σήμερα έστειλα 5, τα 2 δεν τα πήρε. Τι μπορεί να φταίει;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.

Ερώτηση: Υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς παράδοσης SMS στο Lumia 532;

Ρωτάω γιατί αυτές τις μέρες μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και θέλω να το παρακολουθήσω λίγο. Όταν στέλνω SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό, με συσκευή LG (δεν γνωρίζω παραπάνω στοιχεία) δεν το λαμβάνει. Αυτό βέβαια δεν συμβαίνει πάντα, παράδειγμα σήμερα έστειλα 5, τα 2 δεν τα πήρε. Τι μπορεί να φταίει;

 

Καλησπέρα και χρόνια πολλά!

Υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς παράδοσης μόνο που στα WP η αναφορά αυτή έρχεται ως μήνυμα από τον πάροχό σου. Θα σου λέει για παράδειγμα

"Πάροχος

Το μήνυμα που στείλατε στον χρήστη +30xxxxxxxxxx παραδόθηκε."

 

Τσέκαρε στις ρυθμίσεις των μηνυμάτων και θα βρεις την επιλογή για να το ενεργοποιήσεις.

Edited by niotheros
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και Χρόνια Πολλά.

Ερώτηση: Υπάρχει η δυνατότητα αναφοράς παράδοσης SMS στο Lumia 532;

Ρωτάω γιατί αυτές τις μέρες μου παρουσιάστηκε ένα πρόβλημα και θέλω να το παρακολουθήσω λίγο. Όταν στέλνω SMS σε έναν συγκεκριμένο αριθμό, με συσκευή LG (δεν γνωρίζω παραπάνω στοιχεία) δεν το λαμβάνει. Αυτό βέβαια δεν συμβαίνει πάντα, παράδειγμα σήμερα έστειλα 5, τα 2 δεν τα πήρε. Τι μπορεί να φταίει;

 

Φυσικά υπάρχει αναφορά παράδοσης, πήγαινε ρυθμίσεις μηνυμάτων και επέλεξε η την SIM 1 ή την SIM 2 και τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η αναφορά παράδοσης. Τώρα όσον αφορά για ποιο λόγο δεν πήρε όλα τα μηνύματα το άλλο τηλέφωνο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά υπάρχει αναφορά παράδοσης, πήγαινε ρυθμίσεις μηνυμάτων και επέλεξε η την SIM 1 ή την SIM 2 και τσέκαρε αν είναι ενεργοποιημένη η αναφορά παράδοσης. Τώρα όσον αφορά για ποιο λόγο δεν πήρε όλα τα μηνύματα το άλλο τηλέφωνο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Ευχαριστώ το βρήκα, Αύριο θα το τσεκάρω.

Αν έχει συμβεί σε κάποιον κάτι παρόμοιο ας γράψει αν βρήκε λύση.

Link to comment
Share on other sites

Το αγόρασα και εγώ για την γυναίκα μου. Επειδή υπάρχουν και δύο μικρά σπίτι ενδιαφέρομαι για tempered glass. Χρειάζεται σίγουρα? γιατί διάβασα ότι ίσως έχει gorilla glass?
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να ρωτήσεις στο ανάλογο θέμα....

 

[Επίσημο] Αξεσουάρ (memory cards, hands free & άλλα)

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει φάση ο τύπος

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα! Πριν δύο μέρες πήρα το κινητό για δεύτερο και νομίζω ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Ένας λόγος που το πήρα είναι το glance screen, όμως σε μένα δεν δουλεύει. Συγκεκριμένα, μπαίνω στις ρυθμίσεις και έστω το έχω απενεργοποιημένο, κλειδώνει, ανοίγω ξανά οθόνη και ρυθμίσεις του glance screen και όλα είναι κανονικά. Αν είναι ενεργοποιημένο το glance screen, όταν κλειδώσει δεν εμφανίζει καμιά πληροφορία. Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και δεν μου φορτώνει καμιά επιλογή για το glance screen. Εμφανίζονται ξανά οι επιλογές μόνο με επανεκκίνηση. Δοκίμασα επαναφορά και επαναγκατάσταση λογισμικού με το windows device recovery tool, αλλά τίποτα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν δύο μέρες πήρα το κινητό για δεύτερο και νομίζω ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Ένας λόγος που το πήρα είναι το glance screen, όμως σε μένα δεν δουλεύει. Συγκεκριμένα, μπαίνω στις ρυθμίσεις και έστω το έχω απενεργοποιημένο, κλειδώνει, ανοίγω ξανά οθόνη και ρυθμίσεις του glance screen και όλα είναι κανονικά. Αν είναι ενεργοποιημένο το glance screen, όταν κλειδώσει δεν εμφανίζει καμιά πληροφορία. Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και δεν μου φορτώνει καμιά επιλογή για το glance screen. Εμφανίζονται ξανά οι επιλογές μόνο με επανεκκίνηση. Δοκίμασα επαναφορά και επαναγκατάσταση λογισμικού με το windows device recovery tool, αλλά τίποτα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

Τι ακριβώς κάνει το glance screen?

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάνει το glance screen?

Το glance screen ή οθόνη γρήγορης ματιάς είναι η οθόνη κλειδώματος στην ουσία όταν στο κινητό είναι απενεργοποιημένη η οθόνη. Βλέπεις, χωρίς να πατάς κανένα κουμπί για να ενεργοποιήσεις την οθόνη, πληροφορίες όπως ώρα, ημερομηνία, αναπάντητες, καιρό κλπ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Πριν δύο μέρες πήρα το κινητό για δεύτερο και νομίζω ότι είναι πολύ καλό για τα λεφτά του. Ένας λόγος που το πήρα είναι το glance screen, όμως σε μένα δεν δουλεύει. Συγκεκριμένα, μπαίνω στις ρυθμίσεις και έστω το έχω απενεργοποιημένο, κλειδώνει, ανοίγω ξανά οθόνη και ρυθμίσεις του glance screen και όλα είναι κανονικά. Αν είναι ενεργοποιημένο το glance screen, όταν κλειδώσει δεν εμφανίζει καμιά πληροφορία. Πηγαίνω στις ρυθμίσεις και δεν μου φορτώνει καμιά επιλογή για το glance screen. Εμφανίζονται ξανά οι επιλογές μόνο με επανεκκίνηση. Δοκίμασα επαναφορά και επαναγκατάσταση λογισμικού με το windows device recovery tool, αλλά τίποτα. Έχει συμβεί σε κανέναν άλλο αυτό;

 

Επιτέλους βρήκα και κάποιον ακόμα που έχει το ίδιο, αγόρασα για φίλο το 532 και έκανε ακριβώς το ίδιο. Άκρη δεν έβγαλα με τίποτα, έκανα και εγώ τα ίδια που έκανες και εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά και δεν δουλεύει, ακόμα και τώρα ετσι είναι.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα και κάποιον ακόμα που έχει το ίδιο, αγόρασα για φίλο το 532 και έκανε ακριβώς το ίδιο. Άκρη δεν έβγαλα με τίποτα, έκανα και εγώ τα ίδια που έκανες και εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά και δεν δουλεύει, ακόμα και τώρα ετσι είναι.

Σε έναν άλλο που το είχε γνωστός μου δούλευε μια χαρά, απλά δεν πρόσεξα αν ήταν single ή dual sim. Μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα το πάω σε κανένα nokia care μπας και βγάλουμε καμιά άκρη. Αλλιώς θα περιμένω μήπως δουλέψει με τα windows 10 (official ή technical preview). Πάντως είναι κρίμα, γιατί στην ουσία για αυτό το λόγο το διάλεξα. Θα δω και θα ενημερώσω

Link to comment
Share on other sites

W10 πότε με το καλό; Θα αναβαθμιστούν αυτόματα οι συσκευές ή θα πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι;

Αν ρώτησα κάτι χαζό, συγγνώμη αλλά δεν κατέχω πολλά στην κατηγορία.

Link to comment
Share on other sites

W10 πότε με το καλό; Θα αναβαθμιστούν αυτόματα οι συσκευές ή θα πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι;

Αν ρώτησα κάτι χαζό, συγγνώμη αλλά δεν κατέχω πολλά στην κατηγορία.

 

Η ακριβής ημερομηνία διάθεσης της αναβάθμισης παραμένει άγνωστη καθώς η Microsoft μας πάει από αναβολή σε αναβολή! Λογικά τέλος του επόμενου μήνα θα αρχίσουν να αναβαθμίζονται κάποιες από τις συσκευές και σιγά-σιγά και οι υπόλοιπες. Αναμένουμε!

Για να αναβαθμίσεις τη συσκευή σου (όταν με το καλό γίνει διαθέσιμο το update) θα πας από τις ρυθμίσεις στην επιλογή "Ενημέρωση τηλεφώνου" και θα πατήσεις "Έλεγχος για ενημερώσεις".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

W10 πότε με το καλό; Θα αναβαθμιστούν αυτόματα οι συσκευές ή θα πρέπει να κάνουμε εμείς κάτι;

Αν ρώτησα κάτι χαζό, συγγνώμη αλλά δεν κατέχω πολλά στην κατηγορία.

 

Κάποια στιγμή θα πάρουμε και τα 10, θα ενημερωθείς οτι έχεις ενημέρωση αυτόματα από το τηλέφωνο μην αγχώνεσαι.....απλά ας ευχόμαστε να έρθουν κάποια στιγμή.

 

EDIT: Με πρόλαβε ο Mod....

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους βρήκα και κάποιον ακόμα που έχει το ίδιο, αγόρασα για φίλο το 532 και έκανε ακριβώς το ίδιο. Άκρη δεν έβγαλα με τίποτα, έκανα και εγώ τα ίδια που έκανες και εσύ. Δεν μπορώ να καταλάβω τι πήγε στραβά και δεν δουλεύει, ακόμα και τώρα ετσι είναι.

 

Σε έναν άλλο που το είχε γνωστός μου δούλευε μια χαρά, απλά δεν πρόσεξα αν ήταν single ή dual sim. Μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα το πάω σε κανένα nokia care μπας και βγάλουμε καμιά άκρη. Αλλιώς θα περιμένω μήπως δουλέψει με τα windows 10 (official ή technical preview). Πάντως είναι κρίμα, γιατί στην ουσία για αυτό το λόγο το διάλεξα. Θα δω και θα ενημερώσω

Ενημέρωση λοιπόν: το πήγα σε nokia care και όντως μου το κάνανε αναβάθμιση (στην ουσία υποθέτω format και στήσιμο από την αρχή) και πλέον δουλεύει κανονικά. Απλά απογοητεύτηκα διότι δεν ήξερα ότι βγαίνουν διάφορες εκδοχές της glance screen και στο 532 είναι η minimal έκδοση με τις απαραίτητες πληροφορίες, όπως και στο 640.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σήμερα ξαφνικά το Lumia 532 μου δεν βρίσκει κανένα δίκτυο Wi-Fi. Να πάτησα εγώ κατά λάθος κάτι ή η συσκευή έχει κάποιο πρόβλημα; Εν τω μεταξύ άλλοι βλέπουν δίκτυα, εγώ πήγα αλλού που ξέρω ότι υπάρχουν δίκτυα, ούτε εκείνα είδε.

Τώρα ήρθα σπίτι, ούτε το δικό μου βλέπει.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σκέφτηκα να απενεργοποιήσω και να επανεργοποιήσω τη συσκευή, μήπως επιλυθεί το πρόβλημα και όντως έγινε.

Link to comment
Share on other sites

Σπίτι μου έχω δύο access point για να καλύπτω όλα τα δωμάτια. Το ένα access point το έβλεπε , το άλλο με τίποτα. Λέω θα φταίει το access point. Αλλάζω access point (άλλη μάρκα). Δοκιμή και πάλι δεν το έβλεπε... Επαναφορά εργισταστ

ασιακών ρυθμίσεων και το είδε. Τέλος έχει και ένα άλλο κουλό πρόβλημα. Δεν μπορείς να ορίσεις static ip. Επειδή έχω πάρα πολλές συσκεύες σπίτι γινεται χαμός με τις ip. Οπότε πολλές φορές είχα πρόβλημα με conflicts με τις ip. Τελικά αναγκάστικα να του δώσω static ip από το router. Δεν είναι πρόβλημα των windows 8.1 ούτε των windows 10 (10αρια φοράω) αλλά είναι πρόβλημα της επιλογής της microsoft στα τηλέφωνα 435 & 532 να μη δίνει επιλογές για static ip ίσως γιατί απευθείνονται σε πολύ light χρήστες.

Με τα 10αρια δεν έχω πρόβλημα κανένα μέχρι στιγμής και τα φοράω 1 ½ μήνα. Είναι πιο αργά αλλά πολύ πιο όμορφα και κάνεις τα πάντα πιο εύκολα γιαί η πλοήγηση μέσα στα μενού θυμίζει λογική android & ios και όχι αυτό το χάλι των 8.1 με τις αστείες γραμματοσειρές και το ατελείωτο slide left , slide right.

I love Android, i love OS X, i hate iPhone and Windows for desktops. Alternative i could live with Linux Elementary OS & a Windows Phone 950XL. Theoprofil Rules!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 532

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...