Jump to content

Microsoft Lumia 532


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλημέρα σας,

 

καινούργιος στο forum σας αλλά και στο windows phone. ήθελα να μεταφέρω τις εντυπώσεις προς μελλοντικούς αγοραστές. το έχω 2 βδομάδες σε ποροτοκαλί. Ξεκινάω....

 

1. μέση διάρκεια μπαταρίας 36-48 ώρες με χρήση social media, τηλέφωνα, άπειρα σμσ & σκάλισμα

2. ωραία εμφάνιση και στιβαρή, τα σχόλια για την κάπως τετράγωνη θήκη είναι αλήθεια αλλά μπορείς αν το χρησιμοποιήσεις και σαν προστατικό αντί σιλικόνης έξτρα και να το αλλάξει όποτε χρειαστεί με μικρό κόστος γύρω στα 8 ευρώ,

3. εύκολο στην χρήση και personalization, όσο περνάει ο καιρός το φτιάχνω καλύτερα

4. μέτρια κάμερα πίσω 5 mp. αξιοπρεπείς σε μέρα με καλό φωτισμό. η μπροστινή απλά άθλια. σε αυτό θα ήθελα κάτι καλύτερο. μην ξεχνάμε όμως τα μόλις 80 ευρώ κόστος αγοράς,

5. έχω παρατηρήσει ωραία μικροπράγματα σε σχέση με το androind ice cream, αλλά και διαφορές που σιγά σιγά λύνω

6. πράγματι η οθόνη δεν είναι σαν μερικά άλλα κινητά ζωντανή αλλά αξιοπρεπέστατη

7. δεν κολλάει, δεν κολλάει, δεν κολλάει,

8. όλες οι εφαρμογές του μέσου χρήστη τρέχουν χωρίς πρόβλημα

9. dual sim οκ!! εύκολα και απλά, διαχωρίζεις αυτόματα και από πια κάρτα καλούνται ποιοι

10, πορτοκαλί πολύ ωραίο χρώμα, μήν διστάσετε

 

Γενικά μια αξιοπρεπέστατη δίκαρτη επιλογή οικονομική και δεν κολλάει!!! όμορφο & στιβαρό για όσους που είτε μπαίνουν πρώτη φορά στα έξυπνα κινητά ή ψάχνουν κάτι άλλο επίσης φιλικό και γρήγορο

 

Υ.Γ. δεν κολλάει, το ανέφερα ?! χαχαχ

 

ότι χρειαστείτε ρωτήστε

Edited by tipodual
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κάτω-κάτω στην οθόνη μου εμφανίζεται μία μικρή λεπτή λευκή μπάρα. Είναι ακριβώς ανάμεσα σε 2 μεσαία πλακίδια και εμφανίζεται σχεδόν παντού. Εξαφανίζεται μόνο του ή με επανεκκίνηση. Ξέρετε τι είναι;

 

Και κάτι ακόμα, πληκτρολόγηση swype σε εφαρμογές όπως το viber δεν γίνεται;

 

Ευχαριστώ!

Edited by heartless
Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε, δεν έχω παρατηρήσει κάτι τέτοιο

 

όσο για το δεύτερο που ανέφερες δεν μπορώ να σε βοηθήσω

 

φιλικά,

Edited by tipodual
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι ακόμα, πληκτρολόγηση swype σε εφαρμογές όπως το viber δεν γίνεται;

 

Ευχαριστώ!

 

Αν εννοείς στα ελληνικά, δεν γίνεται. Στα WP8.1 δεν υπάρχει swype για τα ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Λίγο ενοχλητικό που το swype είναι για την αγγλική μόνο. Τώρα πως μου κόλλησε πως είχε σχέση με το viber μην το ψάχνετε. :X Πρόκειται να μπει η δυνατότητα και για τα ελληνικά; Έστω με τα wp10;
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Λίγο ενοχλητικό που το swype είναι για την αγγλική μόνο. Τώρα πως μου κόλλησε πως είχε σχέση με το viber μην το ψάχνετε. :X Πρόκειται να μπει η δυνατότητα και για τα ελληνικά; Έστω με τα wp10;

 

Με τα Win10 θα προστεθεί αυτό το χαρακτηριστικό, ναι.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σας,

 

ανακάλυψα κάτι που δεν γνώριζα όσον αφορά το λογισμικό και θέλησα να το μοιραστώ.

 

παρατεταμένη πίεση του αριστερού βελακίου (το πίσω), σου ανοίγει όλες τις εφαρμογές που έχεις ανοικτές και μπορείς να κλίσεις αυξάνοντας την προσωρινή μνήμη του κινητού εάν μάντεψα σωστά.

 

φιλικά,

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα για τον πατέρα μου, μιας και μου ζήτησε ένα κινητό με οθόνη αφής, αλλά ξέρετε οι ηλικιωμένοι άνθρωποι δεν μπορούν εύκολα να αφομιώσουν τις νέες τεχνολογίες, τέσπα κατέληξε σε μένα κι όχι τίποτα άλλο, αλλά από εκεί που δεν τα χώνευα κατέληξα με τρία windows phone και αυτό που έχω να πω ειδικά για το 532 μετά από ένα σωρό σκάλισμα που του έκανα, είναι ότι στις πλείστες των λειτουργιών αποκομίζει κανείς την ίδια θετική εντύπωση όπως και με τα ακριβότερα ξαδερφάκια του(εντάξει αφήνουμε στην ακρη κάμερα και ποιότητα εφαρμογής του καπακίου). Κι αυτό είναι γελοίο με την καλή έννοια πάντα, γιατί με 70 κατι ευρά και όχι 200 ή 300, τελικά παίρνεις ένα απ τα καλύτερα vfm κινητά που υπάρχουν, κάνοντας την δουλειά σου αξιοπρεπέστατα κύριοι και κυρίες μου μαιστα έτσι απλά.. Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

Η καμερα του δεν εχει zoom;
Δεν το πρόσεξα αυτό για να σου απαντήσω με σαφήνεια, νομίζω όμως ότι δεν έχει και μεγάλη σημασία, είναι πολύ μέτρια κάμερα, τουλάχιστον για απογευματινές, εσωτερικές και βραδυνές λήψεις, την ημέρα έξω δεν έχω τραβήξει για να σου πω.

Καμμία σχέση πάντως με pure view και άλλα τέτοια...ανέκδοτα.

Edited by kast1727
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,

 

όχι η κάμερα του 532 δεν έχει ζουμ και ούτε φλας, όπως πολύ σωστά ανέφερε ο φίλος είναι μέτρια. με τίποτα για απόγευμα και βράδυ η εσωτερικές. με αξιοπρέπεια μέρα και ήλιο.

 

η δε μπροστά είναι σαν αν μην υπάρχει.

 

παρόλαυτα έχω βγάλει μέρα αρκετά καλές φωτογραφίες με την πίσω μέρα

 

φιλικά,

Edited by tipodual
Link to comment
Share on other sites

Έχει παρατηρήσει κανείς κατά τη διάρκεια συνομιλίας να πέφτει απόλυτη σιγή για 5-10 δευτερόλεπτα, σαν να χάνει το σήμα; Μήπως επειδή έχει μόνο το 900 και το 2100 στο 3G συμβαίνει αυτό;
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Το πήρα για την μητέρα μου. Ή πρωτη εντύπωση είναι άψογη. Πολύ καλό για την τιμή του (63€). Πραγματικα απλό και ευκολο στην χρηση, και όσο το σκαλιζεις διαπιστώνει οτι έχει πολλές δυνατοτητες. Για αντίστοιχες δυνατότερες σε android το βλέπω για τα διπλάσια χρηματα
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και εγω μονο για τα emails αφου δεν με πολυενδιαφερουν οι εφαρμογες

για τετοια χρηση αξιζει?

Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομαι και εγω μονο για τα emails αφου δεν με πολυενδιαφερουν οι εφαρμογες

για τετοια χρηση αξιζει?

Είναι μια χαρά για την δουλειά αυτή δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα, για μηνύματα και σερφάρισμα είναι οκ αν και μικρή η οθόνη του, αλλού είναι τα προβλήματά του, σε κάμερα, αναπαραγωγή βίντεο και γενικά όπου απαιτείται επεξεργαστική ισχύς, αλλιώς για τα υπόλοιπα είναι το καλύτερο vfm κινητό
samsung galaxy tab s 10.5 lte, nokia lumia 730, lenovo vibe shot, nokia lumia 930, motorola moto x style, iphone 6s plus, samsung note 9, iphone xs max...
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Την καλησπερα μου και απο εμενα...

Νεος κατοχος της συσκευης και εγω.

Μια ερωτηση προς τους ηδη κατοχους....

Πριν ξεκινησω να χρησημοποιω την συσκευη επειδη εχω ενα "κολληματακι¨και θελω τα κινητα μου να εχουνε ΠΑΝΤΑ προστασια οθονης , το συγκεκριμενο ερχεται με καποια μαμα μεβμρανη η θα το αφησω στην ακρη μεχρι να μου ερθει ενα tempered glass screeen protector που εχω παραγγειλει απο εξω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάτι οπότε tempered glass απαραιτήτως.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλημέρα, κάτω-κάτω στην οθόνη μου εμφανίζεται μία μικρή λεπτή λευκή μπάρα. Είναι ακριβώς ανάμεσα σε 2 μεσαία πλακίδια και εμφανίζεται σχεδόν παντού. Εξαφανίζεται μόνο του ή με επανεκκίνηση. Ξέρετε τι είναι;

 

Και κάτι ακόμα, πληκτρολόγηση swype σε εφαρμογές όπως το viber δεν γίνεται;

 

Ευχαριστώ!

 

 

 

Καλησπερα παιδιά. Πήρα και εγώ το κινητό αυτό. Πρατηρησα κ εγώ αυτό που λες με τη λεπτή λευκή μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης. Μήπως βρήκες κάποια λύση?

Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου στο γκρουπ.

 

2 με 3 φορες που εχω παρατηρησει , οταν παταω το πλαινο κουμπι ενεργοποιησης το τηλεφωνο ΔΕΝ ανταποκρινεται.....

η οθονη συνεχιζει να ειναι κλειστη αλλα οταν παταω το κεντρικο κουμπακι με το σημα των win αισθανομαι την μικροδονηση , που σημαινει το τηλ λειτουργει , πλην ομως η οθονη ΔΕΝ ανταποκρινεται....ουτε μετα απο καποια ωρα....

Πρεπει να βγαλω μπαταρια για να επανελθει....

 

Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο ?

 

Επισης....Μπορουμε να φορτισουμε το τηλ ΚΛΕΙΣΤΟ ?? γιατι οταν συνδεω τον φορτιστη ενεργοποιηται και η συσκευη...

Edited by fragiskos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδιά. Πήρα και εγώ το κινητό αυτό. Πρατηρησα κ εγώ αυτό που λες με τη λεπτή λευκή μπάρα στο κάτω μέρος της οθόνης. Μήπως βρήκες κάποια λύση?

 

Ή θα το αφήσεις και θα φύγει μόνο του ή θα κάνεις επανεκκίνηση το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να σβήσω έναν λογαριασμό e-mail?

Πως μπορώ να σβήσω τα πάντα από το τηλέφωνο? Να είναι όπως το πήρα?

Το πήρα στα χέρια μου σήμερα σαν φτωχιά οθόνη βλέπω για πρώτο.

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Την καλημερα μου στο γκρουπ.

 

2 με 3 φορες που εχω παρατηρησει , οταν παταω το πλαινο κουμπι ενεργοποιησης το τηλεφωνο ΔΕΝ ανταποκρινεται.....

η οθονη συνεχιζει να ειναι κλειστη αλλα οταν παταω το κεντρικο κουμπακι με το σημα των win αισθανομαι την μικροδονηση , που σημαινει το τηλ λειτουργει , πλην ομως η οθονη ΔΕΝ ανταποκρινεται....ουτε μετα απο καποια ωρα....

Πρεπει να βγαλω μπαταρια για να επανελθει....

 

Εχει τυχει και σε κανεναν αλλο ?

 

Επισης....Μπορουμε να φορτισουμε το τηλ ΚΛΕΙΣΤΟ ?? γιατι οταν συνδεω τον φορτιστη ενεργοποιηται και η συσκευη...

 

Όχι δεν γίνεται να φορτίσει η συσκευή απενργοποιημένη.

Δοκίμασε να του κάνεις επαναφορά μήπως και στρώσει αλλιώς πήγαινέ το για service.

 

Πως μπορώ να σβήσω έναν λογαριασμό e-mail?

Πως μπορώ να σβήσω τα πάντα από το τηλέφωνο? Να είναι όπως το πήρα?

Το πήρα στα χέρια μου σήμερα σαν φτωχιά οθόνη βλέπω για πρώτο.

 

Για να διαγράψεις έναν οποιδήποτε λογαριασμό που έχεις περάσει στη συσκευή σου πηγαίνεις Ρυθμίσεις>email+λογαριασμοί. Κρατάς πατημένο τον λογαριασμό που θέλεις να διαγράψεις και επιλέγεις "διαγραφή". Για να διαγράψεις τον Microsoft λογαριασμό της συσκευής όπως και όλα τα δεδομένα της πας Ρυθμίσεις>πληροφορίες και επιλέγεις "επαναφορά του τηλεφώνου σας".

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 532

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...