Jump to content

Microsoft Lumia 532


stendor
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: είδα ότι ο αποθηκευτικός χώρος της συσκευής καλύφθηκε αρκετά, χωρίς να έχω πολλά πράγματα αποθηκεμένα σε αυτήν, αλλά κυρίως στην microSD. Έψαξα και είδα ότι το σύστημα κρατάει 3,32MB. Είναι σε όλους τόσο πολύ;

Αν όχι τι μπορεί να φταίει; Μπορώ να σβήσω κάτι άχρηστο; Αν και μου γράφει: <<Τα αρχεία του συστήματος είναι απαραίτητα για την λειτουργία του τηλεφώνου. Η διαγραφή τους δεν είναι δυνατή.>>

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 211
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ερώτηση: είδα ότι ο αποθηκευτικός χώρος της συσκευής καλύφθηκε αρκετά, χωρίς να έχω πολλά πράγματα αποθηκεμένα σε αυτήν, αλλά κυρίως στην microSD. Έψαξα και είδα ότι το σύστημα κρατάει 3,32MB. Είναι σε όλους τόσο πολύ;

Αν όχι τι μπορεί να φταίει; Μπορώ να σβήσω κάτι άχρηστο; Αν και μου γράφει: <<Τα αρχεία του συστήματος είναι απαραίτητα για την λειτουργία του τηλεφώνου. Η διαγραφή τους δεν είναι δυνατή.>>

 

Από το σύστημα δεν μπορείς να διαγράψεις αρχεία. Δοκίμασε να κάνεις μια εκκαθάριση δεδομένων στον IE και μια διαγραφή στα προσωρινά αρχεία για να ελευθερώσεις λίγο χώρο.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως γνωρίζει κάποιος, πως μπορούμε να προσθέσουμε δικούς μας ήχους ή τραγούδια στις ειδοποιήσεις, στον ήχο κλήσης κτλ; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα. Θα ήθελα να ρωτήσω, μήπως γνωρίζει κάποιος, πως μπορούμε να προσθέσουμε δικούς μας ήχους ή τραγούδια στις ειδοποιήσεις, στον ήχο κλήσης κτλ; Ευχαριστώ.

 

Θα κατεβάσεις την εφαρμογή Ringtone Maker από το store και μπορείς να κόψεις οποιοδήποτε mp3 και να το προσθέσει στους διαθέσιμους ήχους κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Στην συνδεση με τον υπολογιστη μου εβγαλε το μηνυμα "το προγραμμα οδηγησης της συσκευης δεν εγκατασταθηκε με επιτυχια (συνημμενο). Παρολα αυτα ο υπολογιστης το αναγνωριζει, προσθετω ή αφαιρω αρχεια κτλ. Οταν ομως θελω να αποσυνδεσω το τηλεφωνο (lumia532) δεν υπαρχει κατω δεξια το πασινο βελακι, που μας επιτρεπει να αποσυνδεσουμε τις συσκευες μας με τον ορθο τροπο. Απλως βγαζω το καλωδιο απο την υποδοχη ειτε του pc ειτε του κινητου. Καμα ιδεα για λυση του προβληματος; Ευχαριστω εκ των προτερων.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή για δεύτερη.... Το μόνο που με ενδιαφέρει πολύ είναι η μπαταρία να κρατάει αρκετά... Τα υπόλοιπα απλά να είναι αξιοπρεπη.... Τι παίζει με μπαταρία?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σκέφτομαι να αγοράσω την συσκευή για δεύτερη.... Το μόνο που με ενδιαφέρει πολύ είναι η μπαταρία να κρατάει αρκετά... Τα υπόλοιπα απλά να είναι αξιοπρεπη.... Τι παίζει με μπαταρία?

 

Αν το χρησιμοποιείς μόνο ως τηλέφωνο, χωρίς ίντερνετ και τέτοια, σίγουρα θα σε πηγαίνει μία ημέρα.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Αν το χρησιμοποιείς μόνο ως τηλέφωνο 3 ημερες ανετα

 

Τρεις ημέρες, πως το καταφέρνεις βρε θηρίο. Εμένα με τίποτα δεν πάει δεύτερη ημέρα, αλλά το έχω και για άλλες χρήσεις

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με νορμάλ χρήση ίντερνετνποσο πάει?

 

Με χρηση ιντερνετ (να δεις κανα facebook twitter) να στειλεις κανα mail και γενικα ελαφρια χρηση της συσκευης την βγαζουν την ημερα σχετικα ανετα. Αν ομως θελεις σκληρη χρηση θελεις κατι με μεγαλυτερη μπαταρια οπως το 640xl.

Link to comment
Share on other sites

Για χαλαρή χρήση το θέλω....ΘΑ χρησιμοποιώ ίντερνετ αλλά όχι όπως με το νότε 4 πχ.... Απλά θέλω να ξέρω αν ρουφάει η είναι σχετικά καλό στο θέμα μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Μόλις είδα και κατέβασα τη διαθέσιμη έκδοση των Windows mobile 10 για τη συσκευή της γυναίκας μου! Αν σας ενδιαφέρει αναβαθμίστε!
Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδα και κατέβασα τη διαθέσιμη έκδοση των Windows mobile 10 για τη συσκευή της γυναίκας μου! Αν σας ενδιαφέρει αναβαθμίστε!

Για πες μας εμπειριες βαρυνε καθολου γτ το εχει η μητερα αλλα για πολύ απλη χρηση κ το σκέφτομαι αν τις τα περασω από την στιγμη που τα 8,1 την καλυπτουν

Link to comment
Share on other sites

Για πες μας εμπειριες βαρυνε καθολου γτ το εχει η μητερα αλλα για πολύ απλη χρηση κ το σκέφτομαι αν τις τα περασω από την στιγμη που τα 8,1 την καλυπτουν

 

Αξίζει η αναβάθμιση για χρήστη που θέλει απλότητα.

Ας πούμε ΄μονο το ότι έχει καμία 20ριά εφαρμογές στο μενου Αμεσης Ενέργειας που εμφανίζεις με slide down από το πάνω μέροε της οθόνης μετράει. πχ ενεργοποίηση/απενεργοποίηση wifi bluetooth Κλπ. Τα 8ρια είχαν επιλογή για 4 μόνο λειτουργίες άμεσης αλλαγής.

Επισης τα εικονίδια νομίζω πιο μεγάλα.

Οι ρυθμίσεις πιο απλές.

Ο browser πολύ πιο ρυθμιζόμενος και κλάσεις ανώτερος!

και και και και...

Αξίζει!

 

Εννοείται δε βάρυνε καθ'ολου!!!

Edited by lalakisx
συμπλήρωση
Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Αξίζει η αναβάθμιση για χρήστη που θέλει απλότητα.

Ας πούμε ΄μονο το ότι έχει καμία 20ριά εφαρμογές στο μενου Αμεσης Ενέργειας που εμφανίζεις με slide down από το πάνω μέροε της οθόνης μετράει. πχ ενεργοποίηση/απενεργοποίηση wifi bluetooth Κλπ. Τα 8ρια είχαν επιλογή για 4 μόνο λειτουργίες άμεσης αλλαγής.

Επισης τα εικονίδια νομίζω πιο μεγάλα.

Οι ρυθμίσεις πιο απλές.

Ο browser πολύ πιο ρυθμιζόμενος και κλάσεις ανώτερος!

και και και και...

Αξίζει!

 

Εννοείται δε βάρυνε καθ'ολου!!!

 

 

 

Ουτε και στο 535 δεν το βαρυνε.Απλα αμα θελετε κανετε και ενα soft/hard reset για να μην εχετε θεματα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

θυμήστε μου λίγο τα περί soft/hard reset ακολουθίες.

Χάνω δεδομένα με κάποια από αυτά;

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

θυμήστε μου λίγο τα περί soft/hard reset ακολουθίες.

Χάνω δεδομένα με κάποια από αυτά;

 

Με το hard reset και την επαναφορά ρυθμίσεων τα χάνεις τα δεδομένα σου, ενώ με το soft reset όχι.

Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Με το hard reset και την επαναφορά ρυθμίσεων τα χάνεις τα δεδομένα σου, ενώ με το soft reset όχι.

Επανεκκίνηση, soft & hard reset.

 

ευχαριστώ πολύ. Όντως έπρεπε να το είχα ψάξει λίγο πριν ρωτήσω.

Αν ποτέ γράψω greeklish θα ειναι το τελευταιο οχυρο πριν το καψιμο της συσκευης!
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να κατεβάσω την upgrede advisor απο την microsoft.

Και στο store τηλεφώνου δεν την βρίσκει.

Τη κάνω λάθος?

M. K.
Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει να κατεβάσω την upgrede advisor απο την microsoft.

Και στο store τηλεφώνου δεν την βρίσκει.

Τη κάνω λάθος?

βάλε περιοχή ΗΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έκανα την αναβάθμιση και όλα καλά. Μέτα από 5 ώρες ήρθε και άλλη αναβάθμιση αλλά τώρα δεν μπορώ να δω τα μαιλ. εχετε καμία ιδέα τη συμβαίνει. (Τη θα κάναμε χωρίς εσάς.)
M. K.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έκανα την αναβάθμιση και όλα καλά. Μέτα από 5 ώρες ήρθε και άλλη αναβάθμιση αλλά τώρα δεν μπορώ να δω τα μαιλ. εχετε καμία ιδέα τη συμβαίνει. (Τη θα κάναμε χωρίς εσάς.)

 

Μπες στο νήμα του επίσημου windows 10 mobile για να βρεις απαντήσεις. Άλλα ίσως χρειαστεί να κάνεις hard reset, σου το λέω γιατί κι εγώ είχα κάποια θέματα και αναγκάστηκα να κάνω και από τότε όλα μια χαρά.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Με τα Windows 10, πόσα κουμπιά πρέπει να πατηθούν για on/off μιας από τις δύο SIM;

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Microsoft Lumia 532

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...