Jump to content

ZTE Blade S6


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τι είναι αυτό παιδιά το αρχείο ?

 

...το αρχείο αυτό (αν αναφέρεσαι στο gps.conf) ουσιαστικά είναι το αρχείο με τις παραμέτρους του GPS και όταν το σετάρεις σωστά, βρίσκει δορυφόρους και κλειδώνει γρηγορότερα μεταξύ άλλων....το πρόγραμμα που πρότεινα (topNTP) το παραμετροποιεί αυτόματα με τις βέλτιστες τιμές για την περιοχή/χώρα σου...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 805
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω την ZTE_AS_Blade_S6V1.0.0B12;

Στο επίσημο site δεν τη βρίσκω πλέον

 

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=694755&st=0#entry42121323

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

παιδια, το μονοκαρτο, εχει την μπαντα Β20 (800Mhz) ?

 

το παρηγγειλα για δωρο στα 129ευρω +10ευρω δωροεπιταγη απο γνωστο καταστημα.

απο ελλαδα, μου εβγαινε το φθηνοτερο με 2gb μνημη ραμ.

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, το μονοκαρτο, εχει την μπαντα Β20 (800Mhz) ?

 

το παρηγγειλα για δωρο στα 129ευρω +10ευρω δωροεπιταγη απο γνωστο καταστημα.

απο ελλαδα, μου εβγαινε το φθηνοτερο με 2gb μνημη ραμ.

 

Ναι την έχει την Β20. Εγώ που μένω Κρήτη και το δουλεύω με Wind πιάνω σχεδόν παντού 4G.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

ψάχνω για να αλλάξω τη μπαταρία , εχετε δει πουθενα μπαταρια για το τηλ.

εινι ευκολη η διαδικασία; για πείτε κάτι..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και 2 χρόνια και πρόσφατα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Χάθηκε η λειτουργία του και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Το εικονίδιο από το μενού δεν αντιδρά σε πάτημα. Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καλησπέρα. Έχω το κινητό εδώ και 2 χρόνια και πρόσφατα αντιμετωπίζω πρόβλημα με το wifi. Χάθηκε η λειτουργία του και δεν μπορώ να το ενεργοποιήσω. Το εικονίδιο από το μενού δεν αντιδρά σε πάτημα. Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό;

 

Δοκίμασε να κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων από το αντίστοιχο μενού της συσκευής μήπως και διορθωθεί το πρόβλημα. Αν δεν δουλέψει αυτό μάλλον θα πρέπει να το πας για σέρβις.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι ένας ακόμη (βασικά) ευχαριστημένος κάτοχος του τελευταίου κομματιού ZTE BLADE S6 με 129.90 απ'τον Κωτσόβολο Βόλου.

Έχω μόνο 2 προβλήματα:

1) Όταν κάνω τηλεφωνική κλίση μου εμφανίζεται μαύρη οθόνη και για να δω τα στοιχεία της κλίσης (προεπισκόπιση) μπορώ να το κάνω πατώντας το power button!!! (Επισυνάπτω φωτο με στοιχεία του μοντέλου)

2) Δεν μπορώ να κάνω rooting το τηλ/νο... Δοκίμασα τα πάντα! Τελικά από το σαιτ κατέβασα το NewKingrootV5.0.2_C167_B381_en_release_2017_01_12_20170112231602_105203.apk, κι ενώ όλα πηγαν επιτέλους καλά στο τέλος ΠΑΛΙ έχω πρόβλημα -επισυνάπτω φωτό ("the model restricts root autorization")

Τι κάνω λάθος ως προς το σημείο 2?

(σορυ, δεν μπορώ να επισυνάψω αρχεία :) χαχα έχω χρόνια να μπω στο φόρουμ -ντρέπομαι λίγο...:) )

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι ένας ακόμη (βασικά) ευχαριστημένος κάτοχος του τελευταίου κομματιού ZTE BLADE S6 με 129.90 απ'τον Κωτσόβολο Βόλου.

Έχω μόνο 2 προβλήματα:

1) Όταν κάνω τηλεφωνική κλίση μου εμφανίζεται μαύρη οθόνη και για να δω τα στοιχεία της κλίσης (προεπισκόπιση) μπορώ να το κάνω πατώντας το power button!!! (Επισυνάπτω φωτο με στοιχεία του μοντέλου)

2) Δεν μπορώ να κάνω rooting το τηλ/νο... Δοκίμασα τα πάντα! Τελικά από το σαιτ κατέβασα το NewKingrootV5.0.2_C167_B381_en_release_2017_01_12_20170112231602_105203.apk, κι ενώ όλα πηγαν επιτέλους καλά στο τέλος ΠΑΛΙ έχω πρόβλημα -επισυνάπτω φωτό ("the model restricts root autorization")

Τι κάνω λάθος ως προς το σημείο 2?

(σορυ, δεν μπορώ να επισυνάψω αρχεία :) χαχα έχω χρόνια να μπω στο φόρουμ -ντρέπομαι λίγο...:) )

 

διάβασε εδώ με Translate το ποστ 266 http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=694755&st=260#entry43328207

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι ένας ακόμη (βασικά) ευχαριστημένος κάτοχος του τελευταίου κομματιού ZTE BLADE S6 με 129.90 απ'τον Κωτσόβολο Βόλου.

Έχω μόνο 2 προβλήματα:

1) Όταν κάνω τηλεφωνική κλίση μου εμφανίζεται μαύρη οθόνη και για να δω τα στοιχεία της κλίσης (προεπισκόπιση) μπορώ να το κάνω πατώντας το power button!!! (Επισυνάπτω φωτο με στοιχεία του μοντέλου)

2) Δεν μπορώ να κάνω rooting το τηλ/νο... Δοκίμασα τα πάντα! Τελικά από το σαιτ κατέβασα το NewKingrootV5.0.2_C167_B381_en_release_2017_01_12_20170112231602_105203.apk, κι ενώ όλα πηγαν επιτέλους καλά στο τέλος ΠΑΛΙ έχω πρόβλημα -επισυνάπτω φωτό ("the model restricts root autorization")

Τι κάνω λάθος ως προς το σημείο 2?

(σορυ, δεν μπορώ να επισυνάψω αρχεία :) χαχα έχω χρόνια να μπω στο φόρουμ -ντρέπομαι λίγο...:) )

 

Για root διάβασε εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6564615

Για το 1 που ρωτάς δεν έχω καταλάβει ακριβώς τι εννοείς. Μαυρίζει όλη η οθόνη δηλαδή?

 

Sent from my TbooK 16 Pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει πολλές φορές: φτάνει περίπου ως το νο 50, σταματάει, μου βγάζει κάτω ένα νούμερο, τώρα το 15800 (κι από πάνω έχει έναν εμειλ φάκελο τσεκαρισμένο κλπ.)

άρα αποτυχία του routing.

Όσο για την τηλεφωνική κλίση:

-Κανονικά όταν κάνει κλίση σου εμφανίζεται στην αμέσως επόμενη οθόνη το όνομα καθώς και άλλα κουμπιά όπως π.χ. για ανοικτή ακρόαση κλπ. Ε σε μένα, μόλις πατάω για κλίση, αμέσως μετα παίρνω μια μαύρη οθόνη -ενώ η κλίση συνεχίζεται-, κι αν θέλω π.χ. να την τερματίσω κλπ. πρέπει να την εμφανίσω πατώντας το power button!

Edited by HLIAS-M
Link to comment
Share on other sites

Το έχω ήδη κάνει πολλές φορές: φτάνει περίπου ως το νο 50, σταματάει, μου βγάζει κάτω ένα νούμερο, τώρα το 15800 (κι από πάνω έχει έναν εμειλ φάκελο τσεκαρισμένο κλπ.)

άρα αποτυχία του routing.

η ΄΄δική΄΄ μου μέθοδος έχει λειτουργήσει, έτσι ρούταρα της γυναίκας μου το s6

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 1 εβδομάδα είμαι ένας ακόμη (βασικά) ευχαριστημένος κάτοχος του τελευταίου κομματιού ZTE BLADE S6 με 129.90 απ'τον Κωτσόβολο Βόλου.

Έχω μόνο 2 προβλήματα:

1) Όταν κάνω τηλεφωνική κλίση μου εμφανίζεται μαύρη οθόνη και για να δω τα στοιχεία της κλίσης (προεπισκόπιση) μπορώ να το κάνω πατώντας το power button!!! (Επισυνάπτω φωτο με στοιχεία του μοντέλου)

2) Δεν μπορώ να κάνω rooting το τηλ/νο... Δοκίμασα τα πάντα! Τελικά από το σαιτ κατέβασα το NewKingrootV5.0.2_C167_B381_en_release_2017_01_12_20170112231602_105203.apk, κι ενώ όλα πηγαν επιτέλους καλά στο τέλος ΠΑΛΙ έχω πρόβλημα -επισυνάπτω φωτό ("the model restricts root autorization")

Τι κάνω λάθος ως προς το σημείο 2?

(σορυ, δεν μπορώ να επισυνάψω αρχεία :) χαχα έχω χρόνια να μπω στο φόρουμ -ντρέπομαι λίγο...:) )

 

1. Google για blade S6 secret codes. Κάποιος σε βάζει σε test mode και μπορείς να ελέγξεις τον proximity sensor (δυστυχώς δεν θυμάμαι ποιός, ίσως *#26***#)

2. Δοκίμασε με το com.kingroot.kinguser-4.5.0-120-minAPI8.apk. Αν δεν το βρείς pm me

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχει βρει κανείς οδηγό για unbrick? Δεν ανοίγει το τηλέφωνο εκτός αν το συνδέσω σε φορτιστή. Στον φορτιστή αν προσπαθήσω να το ανοίξω μου βγάζει μόνο το αρχικό σήμα ΖΤΕ και φτάνει μέχρι το "Tomorrow never waits".

Με βελάκια και power επίσης δεν ανοίγει

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κανείς οδηγό για unbrick? Δεν ανοίγει το τηλέφωνο εκτός αν το συνδέσω σε φορτιστή. Στον φορτιστή αν προσπαθήσω να το ανοίξω μου βγάζει μόνο το αρχικό σήμα ΖΤΕ και φτάνει μέχρι το "Tomorrow never waits".

Με βελάκια και power επίσης δεν ανοίγει

 

Δοκιμασες παρατεταμενα να πατησεις volume-up -power button για 10΄΄για να μπεις σε recovery? Οταν το συνδεεις σε υπολογιστη στο διαβαζει?

Despina!
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα σας,

 

Έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο κι εδώ και αρκετό καιρό δεν δουλεύει το Wi-Fi του. Συνδέεται με πολύ δυσκολία και έπειτα από λίγα λεπτά αποσυνδέεται. Είχε 1-2 πτώσεις είναι η αλήθεια πριν συμβεί αυτό, οπότε δεν γνωρίζω αν ευθύνεται κάτι τέτοιο. Το πήγα σε τεχνικό και μου είπε ότι απ' ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι στην πλακέτα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορώ από κάπου να αγοράσω πλακέτα; Έστειλα και στο Geekbuying, από το οποίο το είχα αγοράσει, και δεν έβγαλα άκρη. Άσε που χρεώνουν στον πελάτη τα μεταφορικά (πήγαινε-έλα) και το κινητό θα το πάρεις πίσω μετά από κάτι μήνες.

 

Γνωρίζεις κανείς τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο κι εδώ και αρκετό καιρό δεν δουλεύει το Wi-Fi του. Συνδέεται με πολύ δυσκολία και έπειτα από λίγα λεπτά αποσυνδέεται. Είχε 1-2 πτώσεις είναι η αλήθεια πριν συμβεί αυτό, οπότε δεν γνωρίζω αν ευθύνεται κάτι τέτοιο. Το πήγα σε τεχνικό και μου είπε ότι απ' ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι στην πλακέτα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορώ από κάπου να αγοράσω πλακέτα; Έστειλα και στο Geekbuying, από το οποίο το είχα αγοράσει, και δεν έβγαλα άκρη. Άσε που χρεώνουν στον πελάτη τα μεταφορικά (πήγαινε-έλα) και το κινητό θα το πάρεις πίσω μετά από κάτι μήνες.

 

Γνωρίζεις κανείς τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Ο τεχνικός που το πήγες μπορεί να στο φτιάξει? Αν ναι, ζήτα από το geekbuying να σου πληρώσει το κόστος επισκευής ή κάποιο ποσοστό εδώ Ελλάδα. Αν χρειάζεται αλλαγή πλακέτας δεν ξέρω κατά πόσο μπορείς να βρεις ανταλλακτικό. Το ζήτημα είναι φτιάχνεται χωρίς αλλαγής πλακέτας.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν μπορεί. Δεν αναλαμβάνει πλακέτες. Ούτε και αλλαγή πλακέτας. Το geekbuying δεν δέχεται να μου πληρώσει τίποτα. Μόνο να το στείλω στην Κίνα, πράγμα που δεν με συμφέρει, ούτε οικονομικά αλλά ούτε και χρονικά. Ίσως το πάω και σε άλλον τεχνικό, μήπως και μπορέσει να το φτιάξει. Γιατί δεν βλέπω να υπάρχει πιθανότητα να βρω πλακέτα να αγοράσω. Αν βρεθεί κάποιος με παρόμοιο πρόβλημα που να κατάφερε να το λύσει, ελπίζω να μου απαντήσει. Ευχαριστώ πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Έχω το κινητό σχεδόν 1 χρόνο κι εδώ και αρκετό καιρό δεν δουλεύει το Wi-Fi του. Συνδέεται με πολύ δυσκολία και έπειτα από λίγα λεπτά αποσυνδέεται. Είχε 1-2 πτώσεις είναι η αλήθεια πριν συμβεί αυτό, οπότε δεν γνωρίζω αν ευθύνεται κάτι τέτοιο. Το πήγα σε τεχνικό και μου είπε ότι απ' ότι φαίνεται το πρόβλημα είναι στην πλακέτα. Αν ισχύει κάτι τέτοιο, μπορώ από κάπου να αγοράσω πλακέτα; Έστειλα και στο Geekbuying, από το οποίο το είχα αγοράσει, και δεν έβγαλα άκρη. Άσε που χρεώνουν στον πελάτη τα μεταφορικά (πήγαινε-έλα) και το κινητό θα το πάρεις πίσω μετά από κάτι μήνες.

 

Γνωρίζεις κανείς τι μπορώ να κάνω; Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

...ποια rom έχει; (είσαι root; )...δοκίμασες εργοστασιακή επαναφορά και εξακολουθεί το πρόβλημα;...όταν το άνοιξε ο "τεχνικός", αποφάνθηκε ότι δεν είναι θέμα σύνδεσης κεραίας; (λόγω πτώσεων που ανέφερες)...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Προσπαθώ να κάνω Rooting στο ZTA Blade s6 που έχω, τα καταφέρνω με το kingoroot μια χαρά, μα μόλις κάνω reboot παπαλα...

Σημειωτέον το SuperSU ποτέ δεν κατόρθωσα να το αναβαθμίσω.

Τι κάνω λάθος?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σ' ευχαριστώ. :)

Θα το δοκιμάσω

 

Μήπως βρήκες τρόπο να σου δουλέψει ξανά το GPS???

 

Εμένα δεν λέει με τίποτα να κλειδώσει δορυφόρους:(:(

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Προσπαθώ να κάνω Rooting στο ZTA Blade s6 που έχω, τα καταφέρνω με το kingoroot μια χαρά, μα μόλις κάνω reboot παπαλα...

Σημειωτέον το SuperSU ποτέ δεν κατόρθωσα να το αναβαθμίσω.

Τι κάνω λάθος?

 

Ακολούθησες τη διαδικασία που έχω ανεβάσει στο πρώτο post;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Μαγκες το εσπασα το τζαμακι.. Ηοθονη για την ωρα δουλευει μια χαρα. Ξερει κανεις τι γινεται? Τι παιζει με τις επισκευες? Δεν εχω καιποια εξτρα εγγυηση για οθονη.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to ZTE Blade S6

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...