Jump to content

Επιστροφή Κινητού στην Κίνα (Αντικατάσταση, Επισκευή, Refund)


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παιδιά έχω τάμπλετ που το έχω στείλει από αρχές Ιουνίου στο banggood γιατί κάτι έκαψε ενώ φόρτιζε εντος εγγύησης ,αγορά 12/17 και οι τύποι με δουλεύουν όλο αυτό τον καιρό τώρα θα το φτιάξουν σε 1-2ςρες θα μου του στείλουν κάνε υπομονή και ξανά από την αρχή...έχω απελπιστει...έχει κανείς κάποιον άλλο τρόπο να πιέσω;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ρε παιδιά έχω τάμπλετ που το έχω στείλει από αρχές Ιουνίου στο banggood γιατί κάτι έκαψε ενώ φόρτιζε εντος εγγύησης ,αγορά 12/17 και οι τύποι με δουλεύουν όλο αυτό τον καιρό τώρα θα το φτιάξουν σε 1-2ςρες θα μου του στείλουν κάνε υπομονή και ξανά από την αρχή...έχω απελπιστει...έχει κανείς κάποιον άλλο τρόπο να πιέσω;

 

Απείλησέ τους ότι θα τους αναφέρεις σε όλα τα forum και κυρίως αυτά τύπου trustpilot με κριτικές χρηστών.

Αυτό θα τους πονέσει, θα δεις

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ. Τους το έστειλα ήδη. Για να δούμε...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έχω τάμπλετ που το έχω στείλει από αρχές Ιουνίου στο banggood γιατί κάτι έκαψε ενώ φόρτιζε εντος εγγύησης ,αγορά 12/17 και οι τύποι με δουλεύουν όλο αυτό τον καιρό τώρα θα το φτιάξουν σε 1-2ςρες θα μου του στείλουν κάνε υπομονή και ξανά από την αρχή...έχω απελπιστει...έχει κανείς κάποιον άλλο τρόπο να πιέσω;

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και μολις θα περασει η εγγυηση θα σου πουνε.... Ωπ, φιλε εληξε η εγγυηση, αντιο σας.

Αν το εστειλες το δεμα στην κινα με αρ. αποστολης, και πληρωσες με paypal μπορεις να κινηθεις εναντιον τους,

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά τις απειλές για κράξιμο όπως με συμβούλεψε ο φίλος μετά από 2 μέρες μου το έστειλαν μου έδωσαν και αριθμό αποστολής. Άντε να δω αν μου έστειλαν κάτι λειτουργικό ή σε καμιά βδομάδα θα κράζω πάλι... πάντως πολυ αισχρή αντιμετώπιση...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά τις απειλές για κράξιμο όπως με συμβούλεψε ο φίλος μετά από 2 μέρες μου το έστειλαν μου έδωσαν και αριθμό αποστολής. Άντε να δω αν μου έστειλαν κάτι λειτουργικό ή σε καμιά βδομάδα θα κράζω πάλι... πάντως πολυ αισχρή αντιμετώπιση...

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Oμοιως και εμένα σε ένα κινητό

Ποτε ξανά Banggood

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά τις απειλές για κράξιμο όπως με συμβούλεψε ο φίλος μετά από 2 μέρες μου το έστειλαν μου έδωσαν και αριθμό αποστολής. Άντε να δω αν μου έστειλαν κάτι λειτουργικό ή σε καμιά βδομάδα θα κράζω πάλι... πάντως πολυ αισχρή αντιμετώπιση...

 

Μακάρι να σου έρθει εντάξει!

Πάντως πάλι καλά που ενήργησαν αμέσως, με το Gearbest έπρεπε να δεις ταλαιπωρία που τράβηξα!

Πονεμένη ιστορία οι επιστροφές-επισκευές στην Κίνα!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η ταλεπωρία να πάει Κίνα μια συσκευή να σου βγάλουν το λάδι και να σου έρθει πίσω χωρίς να ξέρεις εάν έχει επισκευαστεί ; Τι θέλω να πω . Έκανα δώρο στην σύζυγό μου ένα κινητό συγκεκριμένα από gearbest . Το κινητό ήρθε από την μάνα του χωρίς το μηχανισμό για το tray με τι sim . Επικοινωνίες με το gearbest . Αλλά οι Κινέζοι κάνανε τους .... Κινέζους . Τσαντίστικα άλλα δ η το έβαλα κάτω το έφτιαξα στην Ελλάδα με 20 ευρω και σε μόλις 4 ημέρες .
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι αξίζει η ταλεπωρία να πάει Κίνα μια συσκευή να σου βγάλουν το λάδι και να σου έρθει πίσω χωρίς να ξέρεις εάν έχει επισκευαστεί ; Τι θέλω να πω . Έκανα δώρο στην σύζυγό μου ένα κινητό συγκεκριμένα από gearbest . Το κινητό ήρθε από την μάνα του χωρίς το μηχανισμό για το tray με τι sim . Επικοινωνίες με το gearbest . Αλλά οι Κινέζοι κάνανε τους .... Κινέζους . Τσαντίστικα άλλα δ η το έβαλα κάτω το έφτιαξα στην Ελλάδα με 20 ευρω και σε μόλις 4 ημέρες .

 

Σε τετοιες περιπτωσεις παντα κανουμε βιντεο για να αποδειξουμε το σφαλμα τους. Σε αυτην την περιπτωση ισως μπορουσες να διεκδικήσεις κατι απο το Παυπαλ

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι να σου έρθει εντάξει!

Πάντως πάλι καλά που ενήργησαν αμέσως, με το Gearbest έπρεπε να δεις ταλαιπωρία που τράβηξα!

Πονεμένη ιστορία οι επιστροφές-επισκευές στην Κίνα!

Που το είδες το αμέσως! Το έχουν στα χέρια τους από τέλος Ιουνίου και εγώ θα το πάρω αν δεν στραβωσει κάτι τέλος Οκτωβρίου! Δλδ 4 ολόκληρους μήνες μετά

 

Στάλθηκε από το Mi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που το είδες το αμέσως! Το έχουν στα χέρια τους από τέλος Ιουνίου και εγώ θα το πάρω αν δεν στραβωσει κάτι τέλος Οκτωβρίου! Δλδ 4 ολόκληρους μήνες μετά

Εννοώ αμέσως από τη στιγμή που σου είπα να τους απειλήσεις με δημοσίευση κλπ

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

Σε τετοιες περιπτωσεις παντα κανουμε βιντεο για να αποδειξουμε το σφαλμα τους. Σε αυτην την περιπτωση ισως μπορουσες να διεκδικήσεις κατι απο το Παυπαλ

 

Αυτό έκανα άλλωστε το ζητήσανε και οι ίδιοι μετά από αυτό όμως ούτε φωνή ούτε ακρόαση . Τουλάχιστον στην δική μου περίπτωση 20 ευρώ δεν είναι και πολλά από την ταλαιπωρία που θα τράβαγα εάν πήγαινε Κίνα . Γι'αυτό ρωτάω αξίζει να πάει Κίνα και να φας ταλαιπωρία ή να βρεις ένα καλό τεχνικό να στο φτιάξει ;

London for ever
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Γεια σας παιδια,ε πεστρεψα κινητο στο banggood καθως ειχε προβλημα το οποιο εφτασε και εγινε η πρωτη αποπειρα παραδοσης στις 19/12 αλλα το πακετο δεν το εχουν παραλαβει ακομα απο το banggood.Τους εχω ενοχλησει 2 φορες και ολο μου λενε οτι θα το παραλαβουν οσο πιο συντομα γινεται αλλα δεν βλεπω κινηση.Εχουν περασει 20 μερες απο τοτε που εφτασε σε αυτους και ακομα περιμενω...Να περιμενω η παω για paypal, τι λετε να κανω;;;εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια;;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ε πεστρεψα κινητο στο banggood καθως ειχε προβλημα το οποιο εφτασε και εγινε η πρωτη αποπειρα παραδοσης στις 19/12 αλλα το πακετο δεν το εχουν παραλαβει ακομα απο το banggood.Τους εχω ενοχλησει 2 φορες και ολο μου λενε οτι θα το παραλαβουν οσο πιο συντομα γινεται αλλα δεν βλεπω κινηση.Εχουν περασει 20 μερες απο τοτε που εφτασε σε αυτους και ακομα περιμενω...Να περιμενω η παω για paypal, τι λετε να κανω;;;εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια;;

 

Kακως το εστειλες. Θα αργησουν πολυ να το παρουν, και αν φιλοτιμηθουν θα σου πουν διαφορα, οτι δηθεν δεν επισκευαζεται, θα σε επιστρεψουμε ενα μικροποσο και αν.

Ολοι οσοι στειλανε.... μεινανε στον ασσο, να μην πω καμια "γαλλικη" λεξη.

Τωρα τι θα κανεις; θα σκεφτεις την επομενη αγορα σου. Κοινος κατα 90% το εχασες το κινητο

Link to comment
Share on other sites

Kακως το εστειλες. Θα αργησουν πολυ να το παρουν, και αν φιλοτιμηθουν θα σου πουν διαφορα, οτι δηθεν δεν επισκευαζεται, θα σε επιστρεψουμε ενα μικροποσο και αν.

Ολοι οσοι στειλανε.... μεινανε στον ασσο, να μην πω καμια "γαλλικη" λεξη.

Τωρα τι θα κανεις; θα σκεφτεις την επομενη αγορα σου. Κοινος κατα 90% το εχασες το κινητο

 

Πρωτον δεν εστειλα το κινητο για επισκευη, ειχε προβλημα εξαρχης μιλησα μαζι τους και συμφωνησαμε να το στειλω πισω και να μου κανουν full refund και τα ταχυδρομικα καθως καλυπτομουν απo DOA.Δευτερον γιατι λες οτι το εχασα αφου καλυπτομαι ακομα απο το paypal, εχω περιθωριο μεχρι τελη φεβρουαριου να κανω dispute και εχω ολες τις αποδειξεις που χρειαζονται.Βιντεο με το πακετο οπως το πηγα στα ελτα με τα γραμματοσημα κολλημενα και το τρακινγκ.Μην γραφουμε οτι θελουμε και τρομαζουμε τον κοσμο τζαμπα, απλα το μονο που ρωτησα ειναι αν εχει κανεις ανάλογη εμπειρια, αν ειναι συνηθες να αργουν τοσο πολυ και αν θα με συμβουλευατε να ανοιξω το case αμεσα στο paypal η να περιμενω και αλλο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια,ε πεστρεψα κινητο στο banggood καθως ειχε προβλημα το οποιο εφτασε και εγινε η πρωτη αποπειρα παραδοσης στις 19/12 αλλα το πακετο δεν το εχουν παραλαβει ακομα απο το banggood.Τους εχω ενοχλησει 2 φορες και ολο μου λενε οτι θα το παραλαβουν οσο πιο συντομα γινεται αλλα δεν βλεπω κινηση.Εχουν περασει 20 μερες απο τοτε που εφτασε σε αυτους και ακομα περιμενω...Να περιμενω η παω για paypal, τι λετε να κανω;;;εχει κανεις αντιστοιχη εμπειρια;;
Αυτό που αναφέρεις για απόπειρα παράδοσης το βλέπεις στο tracking? Μην σε ανησυχεί, εμενα το έγραφε καθημερινά επί μία εβδομάδα περίπου. Συνήθως το μαγαζί θα πάει να παραλάβει μαζικά από το ταχυδρομείο, οπότε λογικά θα περάσει καμία εβδομάδα μέχρι να παραλάβουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που αναφέρεις για απόπειρα παράδοσης το βλέπεις στο tracking? Μην σε ανησυχεί, εμενα το έγραφε καθημερινά επί μία εβδομάδα περίπου. Συνήθως το μαγαζί θα πάει να παραλάβει μαζικά από το ταχυδρομείο, οπότε λογικά θα περάσει καμία εβδομάδα μέχρι να παραλάβουν.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το θεμα ειναι οτι περασανε 20 μερες απο τοτε που εγινε η τελευταια προσπαθεια παραδοσης και ακομα δεν το παραλαβανε.Μου φαινεται μεγαλο το διαστημα και η τελευταια φορα που τους ρωτησα ηταν πριν 10 μερες οπου μου ειπανε παλι οτι θα το παραλαβουν το συντομοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτον δεν εστειλα το κινητο για επισκευη, ειχε προβλημα εξαρχης μιλησα μαζι τους και συμφωνησαμε να το στειλω πισω και να μου κανουν full refund και τα ταχυδρομικα καθως καλυπτομουν απo DOA.Δευτερον γιατι λες οτι το εχασα αφου καλυπτομαι ακομα απο το paypal, εχω περιθωριο μεχρι τελη φεβρουαριου να κανω dispute και εχω ολες τις αποδειξεις που χρειαζονται.Βιντεο με το πακετο οπως το πηγα στα ελτα με τα γραμματοσημα κολλημενα και το τρακινγκ.Μην γραφουμε οτι θελουμε και τρομαζουμε τον κοσμο τζαμπα, απλα το μονο που ρωτησα ειναι αν εχει κανεις ανάλογη εμπειρια, αν ειναι συνηθες να αργουν τοσο πολυ και αν θα με συμβουλευατε να ανοιξω το case αμεσα στο paypal η να περιμενω και αλλο.

 

Για να τα γραφουμε, αρα κατι αναλογο εχει γινει. Οχι μονο προσωπικα, αλλα θα δεις και αλλα παραδειγματα αν κοιταξεις λιγο πισω στις σελιδες του νηματος. Αν καλυπτεσαι απο το ΡΡ καλως, και πραξε το γρηγοροτερο δυνατο. Αλλιως δεν νομιζω ο Κινεζος να τρεξει να στο φτιαξει και να στο στειλει αμεσως για να προλαβει την προθεσμια.

Θα μπορουσες, εφοσον ηρθε χαλασμενο, να ανοιξεις dispute εκεινη την στιγμη και θα επερνες τα λεφτα σου πισω, και να αγοραζες απο αλλου. Αλλα δικα σου ειναι τα χρηματα, οποτε δεν μου πεφτει λογος.

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι περασανε 20 μερες απο τοτε που εγινε η τελευταια προσπαθεια παραδοσης και ακομα δεν το παραλαβανε.Μου φαινεται μεγαλο το διαστημα και η τελευταια φορα που τους ρωτησα ηταν πριν 10 μερες οπου μου ειπανε παλι οτι θα το παραλαβουν το συντομοτερο.
Να επιμείνεις με συνεχή μηνύματα να πάνε να παραλάβουν και να κανουν full refund άμεσα. Να το κάνεις άμεσα γιατί νομίζω σε λίγο έχουν κινέζικη πρωτοχρονιά. Αν εισπράξεις αδιαφορία, απείλησε ότι θα ανοίξεις case στο PayPal και ότι θα κάνεις αρνητικά reviews σε διεθνή site όπως το https://www.productreview.com.au κλπ

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Να επιμείνεις με συνεχή μηνύματα να πάνε να παραλάβουν και να κανουν full refund άμεσα. Να το κάνεις άμεσα γιατί νομίζω σε λίγο έχουν κινέζικη πρωτοχρονιά. Αν εισπράξεις αδιαφορία, απείλησε ότι θα ανοίξεις case στο PayPal και ότι θα κάνεις αρνητικά reviews σε διεθνή site όπως το https://www.productreview.com.au κλπ

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Το εχω κανει ηδη.Θα περιμενω ακομα 5 μερες μπας και φιλοτιμηθουν και αν δεν θα ανοιξω case στο paypal..Δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση, εχω αγορασει πολλα πραγματα απο αυτους και δεν ειχα κανενα θεμα οσες φορες χρειαστηκα κατι αλλα πρωτη φορα κανω επιστροφη και εχω στραβωσει με το ολο θεμα.

Link to comment
Share on other sites

Το εχω κανει ηδη.Θα περιμενω ακομα 5 μερες μπας και φιλοτιμηθουν και αν δεν θα ανοιξω case στο paypal..Δεν περιμενα τετοια αντιμετωπιση, εχω αγορασει πολλα πραγματα απο αυτους και δεν ειχα κανενα θεμα οσες φορες χρειαστηκα κατι αλλα πρωτη φορα κανω επιστροφη και εχω στραβωσει με το ολο θεμα.
Έπεσες και σε περίοδο Χριστουγέννων και γενικά υπαρχουν καθυστερήσεις στα πάντα. Απλώς εφόσον το έχεις ήδη στείλει, ψάξτο λίγο με το PayPal πριν κάνεις κάτι. Δηλαδή να σιγουρευτείς ότι καλύπτει τέτοιες περιπτώσεις γιατί έχω διαβάσει ανάλογες περιπτώσεις όπου το είχαν ήδη στείλει και μετά άνοιξαν case με αποτέλεσμα να ταλαιπωρηθούν. Τι να πω, και εγώ έχω στείλει πίσω στο banggood και δεν είχα κάποιο πρόβλημα, αλλά απ' ότι διαβάζω τον τελευταίο καιρό έχει αλλάξει τακτική σε after sales support. Προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα έχεις θέμα και ελπίζω να ξεμπερδεύεις γρήγορα.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Βασικα δεν πρεπει να τα μηδενιζουμε ολα!!Θα χασεις τα λεφτα σου ,θα χασεις το τηλεφωνο σου δεν θα σου κανουν refund κτλ.Εγω απο το banggood εχω την καλυτερη εμπειρια ever!!Μεσα σε 10 μερες χαλασε το τηλεφωνο μου,ειχε αχρηστευτει τελειως και μετα απο επικοινωνια βιντεο κτλ μου στειλανε δευτερο ιδιο τηλεφωνο καινουριο χωρις να στειλω το παλιο
Link to comment
Share on other sites

Καποτε απο το σουπερ καταστημα Βικμαλλ που τωρα δυστυχως δεν υπαρχε,ι αγορασα ενα τηλεφωνο το οποιο ηρθε νεκρο.

Υστερα απο μερικες ωρες και κατοπιν συνενοησεις ειχα στα χερια μου ενα ζωντανο και πληρως λειτουργικο τηλεφωνο, Με προετρεψαν να αλλαξω λογισμικο, και μου εδειξαν τον τροπο. Με αυτο τον τροπο απεφυγα να το ξαναστειλω πισω, και οπως λεγαν και αυτη ειναι μια πολυεξοδη και ασκοπη διαδιακασια, Συνηθως τετοια προβληματα λυνονται ευκολα. Αλλα αν το προβλημα εστιαζεται στο hardware τοτε δυστυχως δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα παρα να δηλωσουμε DOA και να αφησουμε το ΡΡ να καθαρισει για εμας. Οπως εκανα οταν πηρα ενα κινητο απο το gearpapatza. Aμεσως ΡΡ και αντε γεια.

Ειναι μεγαλη ψυχικη καταπονηση να στο στειλουμε πισω με οτι συνεπαγεται΄.

Δεν ξερω του artinoss τι θεμα ειχε, μπηκε σε μια διαδικασια που δεν την ευχομαι σε κανεναν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω στείλει πίσω στο Gearbest κιόλας ελαττωματικό tablet για επισκευή και εκτός εγγύησης!! Αργήσανε όντως να το παραλάβουν αλλά επισκευάστηκε και επεστράφη ξανά σε εμένα. Ταλαιπωρήθηκα βέβαια λίγο με μηνύματα και απειλές ότι θα τους κάνω βούκινο σε όλο το internet κλπ, αλλά ακόμα και σε αυτή την ακραία περίπτωση έγινε η δουλειά.

Να επιμένετε και θα βγει η άκρη!

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα παιδιά. Τελικά μετά από αρκετές παραγγελίες κινητών από Κίνα έφτασε η άτυχη στιγμή να παραλάβω ελαττωματικό κομμάτι. Σήμερα παρέλαβα ένα Asus zenfone max m1 από το Bangood και από την πρώτη στιγμή που το ενεργοποίησα κολλούσε υπερβολικά. Εφαρμογές έκλειναν μόνες τους πάγωνε η οθόνη και έκανε restart. Τους έστειλα βίντεο με το πρόβλημα και φωτογραφίες του προϊόντος αλλά λόγω κάποιας εορτής που έχουν εκεί μάλλον θα μου απαντήσουν από Δευτέρα. Το θέμα είναι αξίζει να το στείλω πίσω (άν μου προτείνουν αυτό) και να φάω όλη την ταλαιπωρία του περίμενε και για πόσο; H να κινηθώ αλλιώς;

Υπάρχει και κάτι άλλο στην όλη υπόθεση. Στη σελίδα του προϊόντος αναφέρεται ότι έχει τον snap 430 αλλά αυτό που μου στείλανε έχει τον snap 425 (βγαίνει και στις δύο εκδόσεις). Στα χαρακτηριστικά γράφει "cpu snap 430 QUAD core" :lol: Τους το έχω επισημάνει και αυτό. Τί μπορώ να κάνω σε αυτή την περίπτωση;

Edited by Nnoutas
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...