Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Κάτοχος 640lte και έχω περάσει το redstone preview. Πως γίνεται να κάνω clean install το redstone όταν βγει ? Να μπω στο release ring και να κάνω hard reset όταν πάρω το update και να διαγραφώ από το insider ?

Υ.Γ Ίσως και να απαντήθηκε η ερώτηση μου αλλά δεν βρήκα κάτι και χάθηκα στα τόσα μηνύματα, συγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά και καλώς σας βρήκα. Κάτοχος 640lte και έχω περάσει το redstone preview. Πως γίνεται να κάνω clean install το redstone όταν βγει ? Να μπω στο release ring και να κάνω hard reset όταν πάρω το update και να διαγραφώ από το insider ?

Υ.Γ Ίσως και να απαντήθηκε η ερώτηση μου αλλά δεν βρήκα κάτι και χάθηκα στα τόσα μηνύματα, συγνώμη αν επαναλαμβάνω την ερώτηση.

 

Γυρνάς σε 8.1 με το Recovery Tool και με το upgrade advisor περνάς την επίσημη.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειαζεται να το κανεις αυτο. Απλα βγαινεις απο ινσαιντερ και ξεμπερδεψες. Η επισημη 14393.χχ με την ινσαιντερ 14393.χχ δεν εχουν απολυτως καμια διαφορα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδες αλλά μίλησε για clean install.
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη ματιά στο 640 δεν υπάρχει καθόλου. Έτσι πρέπει?

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Η γρήγορη ματιά στο 640 δεν υπάρχει καθόλου. Έτσι πρέπει?

Σε μένα υπάρχει κανονικά και εμφανιζει και επιπλέον στοιχεια από την εφαρμογή που εχω ορισει να εμφανιζει στην οθονη κλειδώματος πχ στοιχεια του ημερολογιου

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν το είδες αλλά μίλησε για clean install.

 

Τι πάει να πει clean install στο κινητό; Με ένα hard reset χωρίς επαναφορά back up θα είναι οκ.

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα υπάρχει κανονικά και εμφανιζει και επιπλέον στοιχεια από την εφαρμογή που εχω ορισει να εμφανιζει στην οθονη κλειδώματος πχ στοιχεια του ημερολογιου

 

Σε εμενα έχει πρόβλημα ή οθόνη γρηγορης ματιάς και τα δεδομενα κίνησης πάνε να εμφανιστούν και μετά μαυριζει η οθόνη Build 14393. 5 fast ring

Xiaomi Mi mix 2 4G+@ phone LETV LeEco Le Max 2 X820 @

Case @ thermaltake full tower @ Psu @ 1000 watt

Cpu @ AMD FX-4350 4.2GHZ 4-CORE Box over clocking to 5.0ghz

RAM @ 16 gb ram 1600mhz @ Watercooling CORSAIR CPU COOLER HYDRO H80iMobos @ gigabyte 990xa-ud3 version 3.0 @ Gpu @ asus R9 270-dc2oc 2gb @SSD SANDISK ULTRA II 240GB SATA3

Link to comment
Share on other sites

Clean install εννοώ να έχω μια καθαρή έκδοση εκτώς insider απλά το είπα έτσι για να γίνει περισσότερο κατανοητό. Η οθόνη γρήγορης ματιάς δουλεύει αλλά δεν δουλεύει αυτό που λέτε με τις λεπτομερείς πληροφορίες το ημερολόγιο πχ. Το θέμα με την οθόνη γρήγορης ματιάς το έχω ακόμα και μετά από soft reset (soft reset κάνω σε κάθε update).
Link to comment
Share on other sites

Τι πάει να πει clean install στο κινητό; Με ένα hard reset χωρίς επαναφορά back up θα είναι οκ.

 

Clean install είναι αυτό που είπα. Με clean install γίνεται να κάνεις και επαναφορά backup χωρίς να εμφανιστούν πιθανά προβλήματα. Απλά την επαναφορά του backup αρχείου θα πρέπει να την κάνεις αφού περάσεις τα 10ρια πρώτα.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Btw το Interface στο νέο skype είναι πολύ ωραίο.

Και -τουλάχιστον σε εμένα- δουλεύει και καλά.

REDMI 9A & Mi band 4C :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς W10 πιά... τελείωσε το insider για τα παλιά κινητά

 

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Ούτε την .494??

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είσαι σίγουρος γι αυτό; Ούτε την .494??

 

Βγάλανε ανακοίνωση μετά τις 5 Αυγούστου κόβεται το insider για τα παλιά κινητά. Δηλαδή release previews και όσοι δεν πέρασαν τα 10ρια με τον τρόπο αυτό, θα μείνουν στα 8.1. Θα κοιτάξω να ανεβάσω και τον σχετικό σύνδεσμο.

Link to comment
Share on other sites

Clean install είναι αυτό που είπα. Με clean install γίνεται να κάνεις και επαναφορά backup χωρίς να εμφανιστούν πιθανά προβλήματα. Απλά την επαναφορά του backup αρχείου θα πρέπει να την κάνεις αφού περάσεις τα 10ρια πρώτα.

 

Αν κάνει hard reset ειναι σαν να έχει κάνει clean install. Μη βάζεις τον άνθρωπο σε όλη αυτή την άσκοπη και χρονοβόρα διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Αμα κανουμε hardreset πρεπει να κανουμε καθαρη εγκατασταση χωρις επαναφορα των προηγουμενων και οποσδηποτε ρεστ και στην καρτα μνημης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Clean install είναι αυτό που είπα. Με clean install γίνεται να κάνεις και επαναφορά backup χωρίς να εμφανιστούν πιθανά προβλήματα. Απλά την επαναφορά του backup αρχείου θα πρέπει να την κάνεις αφού περάσεις τα 10ρια πρώτα.

Αμα αυτο το backup εχει ενα σωρο εφαρμογες μεσα να δεις τι θα γινει.τοσο δυσκολο ειναι να εχουμε τις φωτο τα βιντεο και οτι αλλο και στον υπολογιστη ?

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια επιλογή insider βάζω σε 925.....

Δοκίμασα και τις 3 επιλογές και δεν μου κατεβάζει κάτι. Ούτε μπορώ να βγω από insider. Μου βγάζει σφάλμα....!!!!!

Edited by montoya_42

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Θυμίστε μου ποια επιλογή insider βάζω σε 925.....

Δοκίμασα και τις 3 επιλογές και δεν μου κατεβάζει κάτι. Ούτε μπορώ να βγω από insider. Μου βγάζει σφάλμα....!!!!!

 

Release κάτι..

 

Κι εμένα νωρίτερα σε 820 έβγαζε σφάλμα και μήνυμα ειδοποίησης ότι κάποιο update ετοιμάζεται (χωρίς να γίνεται τίποτα). Κλείσε εφαρμογή και ξαναδοκίμασε.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Επιλέγεις το Release Preview.
Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το σπάσω. Όπως είπε και ο φίλος μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει update αλλά δεν υπάρχει. Προσπαθώ να βγω από insider αλλά πάλι τίποτα. Έκανα soft και hard reset αλλά τίποτα.

Όταν πάω να βγω από insider μου γράφει:

your phone is ready to get updates from ta following ring:

Production

Production-BLUE

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα το σπάσω. Όπως είπε και ο φίλος μου βγάζει μήνυμα ότι υπάρχει update αλλά δεν υπάρχει. Προσπαθώ να βγω από insider αλλά πάλι τίποτα. Έκανα soft και hard reset αλλά τίποτα.

Όταν πάω να βγω από insider μου γράφει:

your phone is ready to get updates from ta following ring:

Production

Production-BLUE

 

Εκανες hardreset και δεν βγηκες?

Edited by st1313
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι διαβασα καναν αλλαγες και πλεον οι παλιες συσκευες που δεν υποστηριζουν επισημα τα 10 δεν μπορουν να παρουν καμια insider build, ουτε την threshold. Το 925 ειναι στην επισημη λιστα?
Link to comment
Share on other sites

Εκανες hardreset και δεν βγηκες?

 

ναι, έκανα

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο οτι διαβασα καναν αλλαγες και πλεον οι παλιες συσκευες που δεν υποστηριζουν επισημα τα 10 δεν μπορουν να παρουν καμια insider build, ουτε την threshold. Το 925 ειναι στην επισημη λιστα?

 

Αυτό φοβάμαι. Η συσκευή είναι εκτός λίστας. Απλά έτρεξα να προλάβω αλλά μάλλον έχασα το τρένο.:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Βγάλανε ανακοίνωση μετά τις 5 Αυγούστου κόβεται το insider για τα παλιά κινητά. Δηλαδή release previews και όσοι δεν πέρασαν τα 10ρια με τον τρόπο αυτό, θα μείνουν στα 8.1. Θα κοιτάξω να ανεβάσω και τον σχετικό σύνδεσμο.

 

Με έκαψες.......:X

Αστειεύομαι βέβαια

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τοτε μαλλον ισχυει αυτο που εγραψαν το πρωι στο αρθρο

 

http://mspoweruser.com/can-no-longer-get-windows-10-mobile-unsupported-devices/

 

Υπαρχει ενας εμμεσος τροπος με χακαρισμα της registry να δηλωθει η συσκευη ως διαφορετικο μοντελο αλλα δεν ξερω μηπως υπαρχει κινδυνος να μπρικαρει και να μην μπορεις μετα να το επαναφερεις με το recovery tool.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν με αφήνει να αποχωρήσω από insider

 

http://i.imgur.com/WJBTEX5.png

Edited by alex_gate_7
Αποφεύγουμε τις μεγάλες εικόνες

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...