Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Feedback παιδιά! Γι' αυτό είμαστε insiders, στείλτε τις προτάσεις σας να τις ψηφίσουμε όλοι... Άλλωστε η MS έχει αποδείξει ότι ακούει τις προτάσεις των insiders και τις εφαρμόζει...

 

Αυτά τα πράγματα τα είχε στο προηγούμενο λειτουργικό και τα έχουν αφαιρέσει. Είναι αυτονόητο ότι θα έπρεπε να υπάρχουν χωρίς να μπαίνουν στη διαδικασία οι insiders να ψηφίζουν. Είναι λες και τους έχουν βαρέσει στο κεφάλι και έπαθαν αμνησία ένα πράγμα.

Edited by WPerty
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

H glance screen σε 925 γιατι δεν δουλευει; Μολις παω να μπω στη ρυθμιση της για να την ενεργοποιησω με πεταει στην αρχικη οθονη

 

Δοκίμασε soft reset

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Παντως εγω μετα το σοφτ ρεσετ που εκανα εχτες και σημερα που εκανα ελεγχο για ενημερωσεις παλι μου εβγαλε 28 εφαρμογες για ενημερωση....
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασα αλλα παλι τα ιδια

 

Τσέκαρε μήπως δεν έχεις την πιο πρόσφατη ενημέρωση της glance screen από το store τότε. Ή μήπως έχει βγάλει κάποιο error.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Στην ενημέρωση τηλεφωνου,μου δείχνει ότι έχω μια ενημέρωση,όμως όταν μου ζητάει επανεκκίνηση για να γίνει η εγκατάσταση της με βγάζει σφάλμα. Αναφέρομαι στην configuration...
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Μήνυμα

 

 

 

Το tethering λειτουργεί μόνο με ανοιχτεί την οθόνη σε lumia1320 ειναι bug ή έχω κάνει κάποια λάθος ρύθμιση?

Link to comment
Share on other sites

Διαθέσιμη η 14267.1004 έκδοση της Technical Preview για τα L950/950XL, L550 (και για κάποιες W10M συσκευές που δεν έχουν έρθει ακόμα Ελλάδα).

Changelog:

  • We fixed the issue reported by Insiders in Build 14267 where the Lumia 550 no longer charges or connects via USB. If you hit this issue on your Lumia 550 – we have laid out guidance on various methods to get back into a good state here.
  • We fixed the issue preventing Visual Voicemail notifications from happening.
  • We’re introducing Visual Voicemail for dual-SIM devices such as dual-SIM Lumia 950 XL! Work for this feature was in Friday’s release but due to the above mentioned bug impacting notifications it was not working correctly. But now the experience should be working as expected.
  • We’ve released an update to the People app that brings back the history feature. For a given contact you communicate with, you can view the interaction, whether by today, yesterday, last week etc. Right now, your Skype messages won’t show up in history yet but we’re working on enabling this in a future update. Also – we’re tracking a bug in which opening an email item in history might not take you to that specific email.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι θα πάρουμε Redstone Builds αφού πάρουμε τα επίσημα δεκάρια. Καταλάβατε... Μαζί με τον καρνάβαλο...
Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλοιποι θα πάρουμε Redstone Builds αφού πάρουμε τα επίσημα δεκάρια. Καταλάβατε... Μαζί με τον καρνάβαλο...

 

ποτε θα παρουμε τα δεκαρια? εχω το lumia 535

Link to comment
Share on other sites

...εμάς με τα παλιότερα lumia, που τους στηρίζαμε τόσο καιρό, συνεχίζουν να μας απαξιώνουν...

...γι' αυτές τις αναβαθμίσεις πήρα + κρατάω ακόμα το πανέμορφο 830...

...ξεφτιλισμένη Microsoft...εύχομαι όλα τα καινούρια σκουπιδοτηλέφωνά τους να μείνουν στο ράφι...

...καληνύχτα windows...

...καλημέρα android...

Hate Me Now Bite Me Later
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε tp με 640 και άλλες ποιο παλιές συσκευές τι θεορούμαστε?;p έχει 2 εβδομάδες βγαίνουν updates μόνο για τα καινούρια μοντέλα .. δεν καταλαβαίνω αυτη την πολιτική
Link to comment
Share on other sites

Απλά θέλει drivers νομίζω για να πας redstone

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Στα μοντελα που δεν εχουν αναβαθμιστει ακομα σε w10 λογικο ειναι να δινουν ακομα τις εκδοσεις 10586 που εχουν λιγοτερα bugs γιατι αυτη θα δωσουν στην επισημη αναβαθμιση. Η 14267 ειναι καραbeta. Μονο προβληματα θα υπηρχαν αμα την αμολαγαν για ολες τις συσκευες αδοκιμαστη.
Link to comment
Share on other sites

Εμείς που είμαστε tp με 640 και άλλες ποιο παλιές συσκευές τι θεορούμαστε?;p έχει 2 εβδομάδες βγαίνουν updates μόνο για τα καινούρια μοντέλα .. δεν καταλαβαίνω αυτη την πολιτική

 

Εν μέρη, συμφωνώ, αλλά από τη στιγμή που το 550 που υποτίθεται ότι υποστηρίζεται επισήμως από τις RedStone, δεν μπορούσε την πρώτη έκδοση να φορτίζει ή να διαβαστεί από PC μέσω USB. Μου φαίνεται πάτε γυρεύοντας.

Οι με τα 8.1 είμαστε πλέον 2ης διαλογής, προτεραιότητα έχουν οι out of the box Win10 συσκευές. ;)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

ποτε θα παρουμε τα δεκαρια? εχω το lumia 535

 

...εμάς με τα παλιότερα lumia, που τους στηρίζαμε τόσο καιρό, συνεχίζουν να μας απαξιώνουν...

...γι' αυτές τις αναβαθμίσεις πήρα + κρατάω ακόμα το πανέμορφο 830...

...ξεφτιλισμένη Microsoft...εύχομαι όλα τα καινούρια σκουπιδοτηλέφωνά τους να μείνουν στο ράφι...

...καληνύχτα windows...

...καλημέρα android...

 

Εμείς που είμαστε tp με 640 και άλλες ποιο παλιές συσκευές τι θεορούμαστε?;p έχει 2 εβδομάδες βγαίνουν updates μόνο για τα καινούρια μοντέλα .. δεν καταλαβαίνω αυτη την πολιτική

 

Σύμφωνα με τον Gabe Aul, οι συσκευές μας χρειάζεται να έχουν την build - βάση (κατά λέξη) η οποία θα είναι επίσημα ανακοινωμένη για την συσκευή. Πιθανώς μιλάει για την κάθε συσκευή με το ανανεωμένο - δικό της firmware.

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

μια υποθετικη ερωτηση αν ερθουν με το καλο τα 10αρια(επισημα) σε μια συσκευη, πχ το 640 τοτε πρεπει να περιμενουμε την σειρα μας η θα μπορουμε μεσω pc companion να τα βαλουμε οπως στα αλλα λειτουργικα?????
Link to comment
Share on other sites

μια υποθετικη ερωτηση αν ερθουν με το καλο τα 10αρια(επισημα) σε μια συσκευη, πχ το 640 τοτε πρεπει να περιμενουμε την σειρα μας η θα μπορουμε μεσω pc companion να τα βαλουμε οπως στα αλλα λειτουργικα?????

 

Λογικά, θα δοθούν και μέσω του Windows Phone Recovery Tool. Στο 550 υπάρχουν αναφορές ότι έγινε εγκατάσταση νέας έκδοσης των 10 που δεν είχε έρθει fOTA. Αν γίνει αυτό, κατά πάσα πιθανότητα, δεν θα γίνει όπως μέσω fOTA ή στην TP που σου κρατάει τα πάντα και σου δίνει εκ των υστέρων τη δυνατότητα να κάνεις back up και factory reset, αλλά θα στην φλασάρει και θα χάσεις τα πάντα (όπως στο roll back στα 8.1)

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Ερώτηση σας κάνει καμια φάση να αποφορτίζει γρήγορα και να έχει στο 45% κατανάλωσης μπαταρίας το Messages+Skype?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, να αναφέρω ένα προβληματάκι που είχα με το Lumia 640XL και συγκεκριμένα με την κάρτα SD. Έχω την technical 10586.107 και είμαι στην release preview. Όταν κατέβασα την ...107, μία SD 32GB Kingston class 10 που είχα στη συσκευή από την πρώτη μέρα που την αγόρασα, καταστράφηκε. Ίσως να ήταν τυχαίο και να μην έφταιγε η preciew έκδοση. Έβαλα την κάρτα σε ένα άλλο tablet, την σύνδεσα σε υπολογιστή για να δω εάν ήταν πρόβλημα της SD ή του Lumia, αλλά δεν την έβλεπαν ούτε το tablet, ούτε το laptop. Οπότε έβαλα μία άλλη SG Kingston 16GB class 10 που είχα, αφού της έκανα πρώτα διαμόρφωση από τον υπολογιστή. Λειτουργούσε κανονικά μέχρι χθες. Πήγα κάποια στιγμή στον χώρο αποθήκευσης και έκπληκτος είδα ότι η συσκευή πάλι δεν έβλεπε την SD. Την έβαλα πάλι στο android tablet που έχω και ούτε αυτό την έβλεπε. Την σύνδεσα στο laptop, όπου την είδε κανονικά και της έκανα διαμόρφωση. Την έβαλα πάλι στο Lumia και την είδε κανονικά. Λέτε να ήταν πάλι τυχαίο και να έφταιγε πάλι η κάρτα, ή υπάρχει κάποιο bug με την ...107; Για να σας προλάβω, όταν χάλασε η πρώτη SD, έκανα και μια εργοστασιακή επαναφορά του Lumia για να αποκλείσω την περίπτωση του να έφταιγε η έκδοση. Τι λέτε να φταίει; Edited by niotheros
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...