Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

έχω φτιάξει μια φωτογραφία που φαίνεται ξεκάθαρα τι λέμε.

https://www.dropbox.com/s/czi1napslhmqzza/Nokia-Lumia-730-Dual-SIM_fonearena-001k.jpg?dl=0

Εμ αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα αριστερά του τηλεφώνου! Άρα υπαρχει και κανονικό led εκτός απ' τους αισθητήρες που ειναι ανάμεσα στο ηχείο και τη κάμερα. Το led ειναι τελείως αλλού!!! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εμ αυτό ακριβώς εννοούσα όταν έλεγα αριστερά του τηλεφώνου! Άρα υπαρχει και κανονικό led εκτός απ' τους αισθητήρες που ειναι ανάμεσα στο ηχείο και τη κάμερα. Το led ειναι τελείως αλλού!!! ;)

 

καταρχήν εγώ αναφέρθηκα ξεκάθαρα στο 730/735. στα αλλά μοντέλα δεν ξέρω τι παίζει γιαυτο και έχω την απορία αν με την αναβάθμιση στο win10 αν θα ενεργοποιηθεί το led. όμως ορισμένοι πήγαν της συζήτησή αλου περί αισθητήρες κτλ. και ότι εκεί δεν είναι led! όχι δεν έχει εκεί αισθητήρες led είναι! όμως το μυστήριο είναι αν θα το ενεργοποιήσουν και αν θα δουλεύει σαν notification led. γιαυτο έχω φτιάξει την φωτο να καταλάβουν ορισμένοι που είναι το led που μιλάμε και που βρίσκονται οι 2 αισθητήρες για την οθόνη και φωτεινότητα.

Link to comment
Share on other sites

Σε μία παλαιότερη έκδοση της Technical Preview στις ειδοποιήσεις υπήρχε και η ένδειξη για LED notification.

 

 

Προφανώς με την κυκλοφορία της τελικής έκδοσης αυτό θα γίνει πλήρως λειτουργικό. Επίσης, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι, LED ειδοποιήσεις υπήρχαν στο HTC Trophy με WP7

Τα Windows Phone ήταν αποτυχία!!!
Link to comment
Share on other sites

Σε μία παλαιότερη έκδοση της Technical Preview στις ειδοποιήσεις υπήρχε και η ένδειξη για LED notification.

 

 

Προφανώς με την κυκλοφορία της τελικής έκδοσης αυτό θα γίνει πλήρως λειτουργικό. Επίσης, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι, LED ειδοποιήσεις υπήρχαν στο HTC Trophy με WP7

 

Kαι στο n8.. Να πω πως στο 930 μου παρότι δεν έκανα hard reset μετά την εγκατάσταση δεν μου έχει κάνει ούτε μια επανεκκίνηση και ρολαρει μια χαρά το κινητό για beta.

:respect:
Link to comment
Share on other sites

Σε μία παλαιότερη έκδοση της Technical Preview στις ειδοποιήσεις υπήρχε και η ένδειξη για LED notification.

 

 

Προφανώς με την κυκλοφορία της τελικής έκδοσης αυτό θα γίνει πλήρως λειτουργικό. Επίσης, για να θυμούνται οι παλιοί και να μαθαίνουν οι νέοι, LED ειδοποιήσεις υπήρχαν στο HTC Trophy με WP7

 

ναι αυτό το έχω δει και εγώ. μακάρι γιατί δυστυχώς το 735 δεν υποστηρίζει καν glance screen και αποτι ξέρω στα windows δεν υπάρχει κάποιο αντίστοιχο πρόγραμμα για notification όπως στο Android το noled και αλλά πολλά.

Link to comment
Share on other sites

καταρχήν εγώ αναφέρθηκα ξεκάθαρα στο 730/735. στα αλλά μοντέλα δεν ξέρω τι παίζει γιαυτο και έχω την απορία αν με την αναβάθμιση στο win10 αν θα ενεργοποιηθεί το led. όμως ορισμένοι πήγαν της συζήτησή αλου περί αισθητήρες κτλ. και ότι εκεί δεν είναι led! όχι δεν έχει εκεί αισθητήρες led είναι! όμως το μυστήριο είναι αν θα το ενεργοποιήσουν και αν θα δουλεύει σαν notification led. γιαυτο έχω φτιάξει την φωτο να καταλάβουν ορισμένοι που είναι το led που μιλάμε και που βρίσκονται οι 2 αισθητήρες για την οθόνη και φωτεινότητα.

Μα κι εγώ στα 730/735 αναφέρομαι!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις μου εκανε αναβάθμιση here maps και πλέον δουλεύουν.

Επίσης μου εκανε αναβάθμιση το σύστημα την οποια δεν πρόλαβα να δω καθώς την κατεβασε αυτόματα και μετα την επανεκκίνηση βλέπω ίδιο build. Κάτι θα διόρθωσαν

Link to comment
Share on other sites

Μα κι εγώ στα 730/735 αναφέρομαι!

 

το ξέρω! άλλος προσπαθούσε να πει οτι το led είναι κάποιο αισθητήρα! και μάλλον δεν είναι καν κατοχος του 730/735 αλλά μάλλον μιλάει για 930....:confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις μου εκανε αναβάθμιση here maps και πλέον δουλεύουν.

Επίσης μου εκανε αναβάθμιση το σύστημα την οποια δεν πρόλαβα να δω καθώς την κατεβασε αυτόματα και μετα την επανεκκίνηση βλέπω ίδιο build. Κάτι θα διόρθωσαν

 

Μήπως έβαλαν την επιλογή για το led; :lol: :lol: Πλάκα κάνω. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Guys, το 930 *ΑΝ* έχει κάτι τέτοιο, θα το έχει πίσω από τη γρίλια του ακουστικού κλήσεων.

Εκεί βρίσκεται όχι μόνο το ακουστικό κλήσεων, αλλά και το καταραμένο 2ον μικρόφωνο για το οποίο έχουν έρθει τόσα δεινά στον λαό του 930.

 

Αν υπάρχει, θα το ενεργοποιήσουν μέσω firmware update άμα την έλευση των 10αριών σε όλες τις συσκευές.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μόλις μου εκανε αναβάθμιση here maps και πλέον δουλεύουν.

Επίσης μου εκανε αναβάθμιση το σύστημα την οποια δεν πρόλαβα να δω καθώς την κατεβασε αυτόματα και μετα την επανεκκίνηση βλέπω ίδιο build. Κάτι θα διόρθωσαν

Επιβεβαιωνω και εγω οτι το Here Maps πελον ανοιγει κανονικα. Δεν ξερω αν εκανε αναβθμιση μεσω store, δεν το νομιχω γιατι τσεκαρω 2 φορες την ημερα για αναβθμισεις ακι δεν ειχε βγαλει για το here, αλλα πλεον ανοιγει κανονικα.

Θελει βεβαια γενικη αναβαθμιση το Here Maps and Drive γιατι πλεον το UI του δεν ειναι το ιδιο με το υπολοιπο λειτουργικο. Πρεπει να γινει οπως στο iOS.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το είχα απεγκαταστήσει το Here Maps όταν σταμάτησε να λειτουργεί και φυσικά τώρα δεν μπορώ να το εγκαταστήσω ξανά γιατί μου λέει πως δεν είναι διαθέσιμο πλέον.

Μικρό το κακό καθώς δεν το χρησιμοποιούσα και πολύ. Ευτυχώς που κράτησα το Here Drive και δουλεύει ρολόι!

 

Με το Facebook app παλεύω από χτες. Έκανε την αναβάθμιση και ήταν η νέα έκδοση 10.1 κάτι και δούλευε αλλά είχε κάτι θέματα με τον συγχρονισμό των επαφών.

Επίσης στο μενού των εφαρμογών μου εμφανιζόταν 2 φορές και είπα να τα απεγκαταστήσω και να το ξαναβάλω.

Μου κατεβάζει πάλι την έκδοση 8.x όμως παρόλο που η περιγραφή στο Store είναι ξεκάθαρο ότι αφορά την νέα έκδοση.

Διαβάζω ότι έχουν και άλλοι το ίδιο θέμα ακριβώς με τις εκδόσεις, αναμένεται να το φτιάξουν λογικά...

"It is not the spoon that bends, it is only yourself."
Link to comment
Share on other sites

Το here maps αναβαθμίστηκε 100% μέσω του store. Το θεμα ήταν η αναβάθμιση που μου εκανε στο σύστημα τι αφορούσε γιατί εμεινε ίδιο το build.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα στο 950xl ούτε μου το εμφάνισε όταν επανεφερα το back up από το 930 αλλα ούτε στο store για να το κατεβάσω εκ νέου.
Link to comment
Share on other sites

η τελική έκδοση ποτε θα κυκλοφορήσει τελικά; 14 Δεκέμβρη όπως το λέγανε η άλλαξε πάλι ημερομηνία.
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω κι εγώ για το Here Maps. Αλλά, έχει πολύ lag, σε Lumia 820.

 

Και κάτι άλλο. Έβαλα μια κάρτα της Wind, έκανα αναζήτηση δικτύου και έχω κάποια θέματα.

 

Όταν επιλέγω Highest Speed: 4G, η ένδειξη δείχνει μόνο Edge και είχα 1-2 αποσυνδέσεις. Όταν επιλέγω 3G, έχω κανονικά ένδειξη HSPA και καμία αποσύνδεση.

 

Επίσης, πλέον δε βρίσκει αυτόματα το apn; :confused: Το default είναι κενό.

 

Έχω κάνει επανεκκινήσεις και η κάρτα είναι 2 εβδομάδων.

 

EDIT: Άκυρο τελικά. Πρέπει να έχεις ενεργοποιημένα τα δεδομένα, για να δεις το apn. Όπως και στα 8.1.

Edited by mr_47
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Η νεα εφαρμογή Facebook αργεί αρκετά. Συμβαίνει σε άλλον;

 

στο 640XL μου, λειτουργεί στα ίδια επίπεδα με την προηγούμενη

Nokia 5630 Xpress Music -> Nokia Lumia 800 -> Microsoft Lumia 640 XL DS -> Samsung j5 2016 -> Xiaomi Mi9T Pro
Link to comment
Share on other sites

τα ιδια χαλια ειναι, αλλαξε μονο εμφανιση, απο λειτουργικοτητα ειναι το ιδιο προβληματικη οπως και η προηγουμενη
Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιηστε το Facebook Beta

Χρήστος

Νοκια Ν70 -> Νοκια Ν73 -> Νοκια Ν86 -> Νοκια Ε7 ->Nokia Lumia 930 + Nexus 6 - > Pixel 4a

E7 : 31/8/2011 930 : 2/2/2015 Nexus 6 : 12/8/2016

Link to comment
Share on other sites

Η νεα εφαρμογή Facebook αργεί αρκετά. Συμβαίνει σε άλλον;

 

τουλάχιστον την φτιάξανε καθόλου σε σύγκριση με το Android; η ακόμα φτωχή και με έλλειμματα;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...