Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημέρα. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στην αρχή. Λύθηκε ως εξής, περιοχή USA, γλώσσα τηλεφώνου Αγγλικά Αμερικής, επανεκκίνηση και μετά μπόρεσα να την κατεβάσω την Ελληνική γλώσσα.

 

Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση.

Εν τέλει έκανα hard reset, εγκατάσταση windows insider app, λήψη λεξικού και κατευθείαν ενημερώσεις. Και έγινε.

Φωτογραφίες των επαφών στα κυκλάκια στο live tile του People άραγε γιατί δε μου βγάζει τώρα;;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Interactive notifications στο update του xbox

 

Η πρώτη εφαρμογή που τα εγκαινιάζει :)

 

http://i.imgur.com/RhwUsyA.jpg

Edited by alex_gate_7
Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Interactive notifications στο update του xbox

 

Η πρώτη εφαρμογή που τα εγκαινιάζει :)

 

 

 

Νομίζω ήδη υπάρχει ένα Twitter app που το κάνει αυτό

Edited by alex_gate_7
Αφαίρεση εικόνας του quote για να μην ξεχειλώσει κι αλλο η σελίδα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Άρα λογικά θα έχουμε το build μες στην εβδομάδα -

http://www.windowscentral.com/windows-10-mobile-build-10559-currently-testing-microsoft

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ήδη υπάρχει ένα Twitter app που το κάνει αυτό

Το interactive notification λειτουργεί ήδη για τα sms

Link to comment
Share on other sites

Το interactive notification λειτουργεί ήδη για τα sms

 

Εγώ δεν έχω δει κάτι τέτοιο...

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος βάλει το screen tracker σε 930 που λέτε η μπαταρία διαρκεί κανονικά να μας πείτε ποσο βγάζετε;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

παληκαρια στην 8.1 ειχα περαση την gestures beta και ηταν μεγαλη ευκολια να απαντας πλησιαζοντας το τηλεφωνο στο αυτι στα windows 10 υπαρχη αλλα δεν δουλευει τι γινετε ξερη καποιος να μου απαντησει?
Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχετε βρει κανα ρολογακι με live tile που να δουλεύει σωστά ?
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

βλέπω ότι η τελευταία έχει αρκετά θέματα τουλάχιστον στο 930

παρατηρώ ότι λαγκαρι αρκετά ενώ έχει και κάποιο είδος φλικερινγκ ενώ πριν δεν υπήρχε

και δεν με αφήνει να βάλω φώτο στο viber μικρο το κακό εδώ

 

δεν γυρίζω στα 8 γιατί τα 10 έχουν αρκετές ευκολίες που λείπουν στα 8 και που κανουν ποιο εύχρηστο το κινητό

Link to comment
Share on other sites

Η google ετοιμάζει youtube και κάποιες άλλες εφαρμογές για τα windows phone 10 http://www.techgear.gr/google-preps-youtube-hangouts-for-windows-10-smartphones-101958/
Link to comment
Share on other sites

Η google ετοιμάζει youtube και κάποιες άλλες εφαρμογές για τα windows phone 10 http://www.techgear.gr/google-preps-youtube-hangouts-for-windows-10-smartphones-101958/

 

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι αλήθεια αυτό, χωρίς να το αποκλείω βέβαια. Κάποια site που παρακολουθώ ( και εμπιστεύομαι ) σχετικά με τα Windows και Win mobile, δεν έχουν αναφέρει κάτι σχετικό.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

3 θεματάκια που έχω στο 535 μου είναι:

1. Αυτό το tile που μου δείχνει απλώς την ημερομηνία που στο καλό είναι? είναι το outlook calendar που απλώς δεν παίζει σα live tile?

2. Πλέον είμαι σίγουρος ότι υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης, το κινητό λίγο να παίξεις παιχνίδι έστω ένα 15λεπτο αμέσως ζεσταίνεται πολύ και είμαι βέβαιος ότι αυτό δε γινόταν στα win8.

3. Για τη μπαταρία τα έχουν πει κι άλλοι, είναι τρομερό απλά να είναι σε stand by και να κατεβαίνει πιο γρήγορα κι απ'τη πιο φορτωμένη ναυαρχίδα. Ίσως και να σχετίζεται με το φαινόμενο της υπερθέρμανσης, πρέπει να τραβάει μεγάλα ζόρια μάλλον το 535 με τα ταπεινά specs.

Link to comment
Share on other sites

3 θεματάκια που έχω στο 535 μου είναι:

1. Αυτό το tile που μου δείχνει απλώς την ημερομηνία που στο καλό είναι? είναι το outlook calendar που απλώς δεν παίζει σα live tile?

2. Πλέον είμαι σίγουρος ότι υπάρχει θέμα υπερθέρμανσης, το κινητό λίγο να παίξεις παιχνίδι έστω ένα 15λεπτο αμέσως ζεσταίνεται πολύ και είμαι βέβαιος ότι αυτό δε γινόταν στα win8.

3. Για τη μπαταρία τα έχουν πει κι άλλοι, είναι τρομερό απλά να είναι σε stand by και να κατεβαίνει πιο γρήγορα κι απ'τη πιο φορτωμένη ναυαρχίδα. Ίσως και να σχετίζεται με το φαινόμενο της υπερθέρμανσης, πρέπει να τραβάει μεγάλα ζόρια μάλλον το 535 με τα ταπεινά specs.

 

1. παίζει στο calendar

2. δεν έχω τέτοιο θέμα

3. ούτε αυτό

τί έκδοση έχεις;;;;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

1. παίζει στο calendar

2. δεν έχω τέτοιο θέμα

3. ούτε αυτό

τί έκδοση έχεις;;;;

 

υπαρη αντιστιχη εφαρμογη του[ gestures beta] βαζοντας στο αυτι αυτοματα απαντουσες ηταν μια ευκολια στα 8.1 εδω υπαρχη κατι τετοιο?

Link to comment
Share on other sites

Μας την φέραν δεν έχει new build σήμερα

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Μας την φέραν δεν έχει new build σήμερα

Μα δεν ειχε πει κανενας για σημερα .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

1. παίζει στο calendar

2. δεν έχω τέτοιο θέμα

3. ούτε αυτό

τί έκδοση έχεις;;;;

 

536 καθαρή ακριβώς για να είμαι σίγουρος ότι θα το κρίνω σωστά. Ίσως να υπάρχει θέμα ανάλογα με τη συσκευή. Σε προηγούμενη build πάντως δεν είναι θέμα με θερμότητα και μπαταρία, το tile δεν έπαιζε ποτέ (βασικά πολλά tiles όποτε θέλουν παίζουν κι άλλωτε κολλάνε σε συγκεκριμένο state.. πχ το outlook mail είναι τώρα κολλημένο 2 μέρες με notification που φυσικά δεν ισχύει και παρά το ότι δοκίμασα όλα τα γνωστά κόλπα).

Link to comment
Share on other sites

536 καθαρή ακριβώς για να είμαι σίγουρος ότι θα το κρίνω σωστά. Ίσως να υπάρχει θέμα ανάλογα με τη συσκευή. Σε προηγούμενη build πάντως δεν είναι θέμα με θερμότητα και μπαταρία, το tile δεν έπαιζε ποτέ (βασικά πολλά tiles όποτε θέλουν παίζουν κι άλλωτε κολλάνε σε συγκεκριμένο state.. πχ το outlook mail είναι τώρα κολλημένο 2 μέρες με notification που φυσικά δεν ισχύει και παρά το ότι δοκίμασα όλα τα γνωστά κόλπα).

 

Φίλε 536 έχω και εγώ. Δεν έχω κανένα θέμα με θερμότητα ή μπαταρία. Κρατάει μια και μισή μέσα με ελαφριά χρήση.

 

Έχει αρκετά ψιλοbug που έχουμε αναφέρει , το χειρότερο οτι κολλάει που και που στις κλήσεις. Έκανες εγκατάσταση απο 8.1 ή αναβάθμιση απο προηγούμενη έκδοση;

 

----- προσθήκη μηνύματος 35 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η μπαταριά του 535 ούτε μια μέρα χωρίς χρήση δεν κρατάει

 

1 1/2 μέρα με χαλαρή χρήση. τι έκδοση έχεις;

LeEco Le pro1 x800 US version

 

e-Amyna.com - Ηλεκτρονικό περιοδικό για την Εθνική Άμυνα, την Εξωτερική Πολιτική και τις Διεθνείς Σχέσεις

Link to comment
Share on other sites

Φίλε 536 έχω και εγώ. Δεν έχω κανένα θέμα με θερμότητα ή μπαταρία. Κρατάει μια και μισή μέσα με ελαφριά χρήση.

 

Έχει αρκετά ψιλοbug που έχουμε αναφέρει , το χειρότερο οτι κολλάει που και που στις κλήσεις. Έκανες εγκατάσταση απο 8.1 ή αναβάθμιση απο προηγούμενη έκδοση;

 

Στην αρχή μου έφερε μια παλιά build και την έβαλα αλλά δε πήγε καλά, γύρισα πίσω σε 8 με το recovery tool και εκεί από πάνω την 536.

Link to comment
Share on other sites

Δεκέμβριο διάβασα θα βγει η τελική....το ξεφτίλισε η Ms...

Εντελώς όμως...

Να δούμε μήπως αυτην την εβδομάδα η μέσα στην επομένη δώσουν την νεα insider preview .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τον Δεκέμβριο θα έχουμε δώσει και αυτά που έχουμε.....

 

 

 

Και θα έχουμε πάει πάλι στο android, note και παλι note. Πέρα από την καλή κάμερα δεν με βοηθάει να το κρατήσω ... Nokia 1520

Edited by jote
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...