Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν δεν έχεις κατεβάσει από πριν το ελληνικο πληκτρολόγιο ή έχεις κάνει hard reset και χρειάζεται να το κατεβάσεις, υπάρχει πρόβλημα. Κολλάει στο στάδιο προετοιμασια λήψης.

 

 

 

Oups . . . Μάλιστα . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλημέρα έχει κανεις πρόβλημα με το ξυπνητήρι? Χτυπάει κανονικά και ενώ το απενεργοποιώ αυτό συνεχίζει να χτυπάει ξανά μετά από λίγα λεπτά.

 

το ξυπνητηρι δουλευει χωρις κανενα πρόβλημα, το μονο θεμα είναι πως δεν μπορεις ακομη να επιλεξεις δικους σου ηχους...

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Oups . . . Μάλιστα . . .

 

οντως, εκανα hard reset.... γι αυτό λοιπον εχει πρόβλημα... ελπιζω να το λυσουν συντομα!!!

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα, μου έχει κλείσει το δίκτυο και δε λειτουργεί η κάρτα sim . . . Δεν έχω έτσι σήμα . . . Και δε μ' αφήνει να το ενεργοποιήσω . . . Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα, μου έχει κλείσει το δίκιο και δε λειτουργεί η κάρτα sim . . . Δεν έχω έτσι σήμα . . . Και δε μ' αφήνει να το ενεργοποιήσω . . .

 

 

Soft reset έκανες;

Link to comment
Share on other sites

Soft reset έκανες;

 

 

 

Ναι έκανα, αλλά τίποτα . . . Τι κουλό κι αυτό . . . Σε άλλη συσκευή λειτουργεί κανονικά η κάρτα sim . . . Στα καλά καθούμενα την έκανε ανενεργή . . .

 

Active network : Cellular turned off μου γράφει και δε μ' αφήνει να κάνω τίποτα . . .

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια sos εκανα ενημερωση σε windows 10 αλλα επειδη ηταν εντελως προβληματικη επεστρεψα σε 8.1 αλλα τα εχασα ολα.... μπορω να τα επαναφερω καπως?
Link to comment
Share on other sites

Ναι έκανα, αλλά τίποτα . . . Τι κουλό κι αυτό . . . Σε άλλη συσκευή λειτουργεί κανονικά η κάρτα sim . . . Στα καλά καθούμενα την έκανε ανενεργή . . .

 

Active network : Cellular turned off μου γράφει και δε μ' αφήνει να κάνω τίποτα . . .

 

 

 

Τελικά έκανα ένα hard reset και έστρωσε . . . ;)

 

 

 

παιδια sos εκανα ενημερωση σε windows 10 αλλα επειδη ηταν εντελως προβληματικη επεστρεψα σε 8.1 αλλα τα εχασα ολα.... μπορω να τα επαναφερω καπως?

 

 

 

Λογικά φίλε μου, αν είχες ενεργοποιημένο το back up στο One Drive όταν ήσουν στα 8.1, μετά από ένα hard reset, θα σου ζητηθεί να κάνει επαναφορά των επαφών, ρυθμίσεων κλπ

 

Φωτό και βίντεο επίσης, αν είχες ενεργοποιημένη το αυτόματο upload στο One Drive, θα τα βρεις όλα εκεί!

 

Αν όχι και δεν είχες κάνει back up σε κάποια εξωτερική μονάδα αποθήκευσης . . . λυπάμαι . . . :(

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι τι εκανα, αλλα χαθηκαν οι ρυθμισεις απ το τηλεφωνο. και οχι μονο. γενικα χαθηκαν πολλα. θα γυρισω πισω σε 8.1 (αν τα καταφερω)
Link to comment
Share on other sites

Όπω βλέπετε στα screens, ακομα 8.1 έχω αλλά για παν ενδέχομενο απενεργοποίησα την επιλογή για αυτόματη εγκατάσταση ενημερώσεων και μετά έσβησα το windows insider. Στην πρώτη φώτο επιλέγετε την windows fast, και μετά πατάτε το βελάκι. Αποδέχεστε τους όρους και πάτε στο phone update και έχει ξεκινήσει έλεγχο για ενημερώσεις. Αν δεν το βρεί με τη μία, δοκιμάστε πάλι. Εμένα έκανε 5 λεπτά αναζήτηση. Μετά κάνει restart, εγκατάσταση και είναι κομπλέ.

 

Καλησπέρα σου,

 

Το δοκίμασα αλλα σε αυτό που κατέβασε και έκανε εγκατάσταση δεν άλλαξε τίποτα στα στοιχεία του about καμία αλλαγή σε καμιά version.

Φοβάμε να το ξαναδοκιμάσω μην κατεβάσει καμιά wp10.

www.2ospbyron.gr
Link to comment
Share on other sites

δε θυμαμαι τι εκανα, αλλα χαθηκαν οι ρυθμισεις απ το τηλεφωνο. και οχι μονο. γενικα χαθηκαν πολλα. θα γυρισω πισω σε 8.1 (αν τα καταφερω)

 

Δεν είναι τίποτα, μόλις το έκανα με το Windows Phone Recovery Tool. Πιο εύκολο δεν υπάρχει.

 

Πέρασα σήμερα με τη σειρά μου τα 10 σε Nokia Lumia 530 DS και το κινητό ήταν μόνο για ίντερνετ, μουσική κλπ, δεν διάβαζε τις κάρτες. Πιο συγκεκριμένα, άνοιγε και μόλις έβαζα το PIN της πρώτης κάρτας κολλούσε όλο το κινητό. Έκανα και hard reset, τίποτα. Δοκιμάζοντάς τα χωρίς SIM, μου άφησαν την αίσθηση ότι είναι pre alpha. Glitch που δεν τα περίμενα, το multitasking έκανε μισή ώρα για να λειτουργήσει, ο Spartan και το νέο μενού ρυθμίσεων δεν ήταν κάτι το συνταρακτικό.

 

Προσωπικά δεν μου άρεσαν, θα περιμένω κάποια Pre Release έκδοση ή την τελική. Πάντως, σε αντίθεση με τη μετάβαση από Windows 8.1 σε 8.1 Update χωρίς hard reset, εδώ δεν το γλύτωσα για να βρω 1,10gb που ήθελε.

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασα την 10 σε slow και πάει αέρας. Κανένα γενικό πρόβλημα. Όμως στις επαφές έχω το εξής τρελο. Όσες έχω με λατινικούς χαρακτήρες πάνε στα ελληνικά γράμματα και όλες με τα ελληνικά είναι κάτω από το λατινικό b.

 

 

 

Δηλαδή. Το albert είναι στο α, το bob στο β κοκ.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, τελικα στο wp10 TP υπαρχουν αλλα μεγεθη για τα tiles, η είναι μονο τα τρια που ξερουμε??? Διαβαζω για καινουρια μεγεθη στο people hub και στην κορτανα, αλλα δεν εχω κατι καινουριο...

 

Lumia 925

Link to comment
Share on other sites

Ξαναπερασα την 10 σε slow και πάει αέρας. Κανένα γενικό πρόβλημα. Όμως στις επαφές έχω το εξής τρελο. Όσες έχω με λατινικούς χαρακτήρες πάνε στα ελληνικά γράμματα και όλες με τα ελληνικά είναι κάτω από το λατινικό b.

 

 

 

Δηλαδή. Το albert είναι στο α, το bob στο β κοκ.

 

 

 

Καλά ίδιο build δεν είναι και τα δυο; και στα δυο δεν σου έχει το καινούργιο mail και calendar? Πως έγινε αυτό;

το fast build είναι 10.0.12534.56

Edited by b16b

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Θα ήθελα να περάσω τα δοκιμαστικά 10άρια, αλλά με ενδιαφέρει να μην μου χαλάσει η κάμερα (στο 1020).

Υπάρχει κάποια εμπειρία σε αυτό;

HP 5710 θα την θυμάμαι πάντα...
Link to comment
Share on other sites

Όχι, αυτό δεν άλλαξε. Σε αυτό το πλακίδιο, είτε πατήσεις κανονικά, είτε παρατεταμένα συμβαίνει ακριβώς το ίδιο. Καλύτερα δηλαδή, το έχω συνηθίσει πια :p

 

Εγώ θα προτιμούσα να κλείνουν άμεσα, χωρίς να σε πετάει στις ρυθμίσεις! Όπως ακριβώς τα δεδομένα! Ελπίζω να το διορθώσουν αυτό στα επίσημα 10αρια!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Σε 1020 η default της Microsoft σου εμφανίζει μαύρη οθόνη και 4 τετραγωνάκια πάνω δεξιά...στην Lumia. Camera μου φαίνεται ότι χάνει λίγο..

Όσο για,το,slow και fast μια build ειναις...δεν,αλλάζει κάτι εκτός από το ψυχολογικό...απλά στο,fast θα κάνει πιο γρήγορα τα update..

KTLK
Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν μου βγαζει slow στο windows insider αλλα ετσι και αλλιως είναι το ιδιο...

 

είναι καποιος που ενώ δεν ειχε ελληνικο λεξικο καταφερε να το βαλει στα windows 10?

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Καλά ίδιο build δεν είναι και τα δυο; και στα δυο δεν σου έχει το καινούργιο mail και calendar? Πως έγινε αυτό;

το fast build είναι 10.0.12534.56

 

 

 

Επειδή με προβληματισε το post σου έκανα δοκιμή σε fast. Τελικά έχουν διαφορες. Δεν ξερω ποια είχα πριν αλλά τώρα ναι εχω αυτή που λες.

 

 

 

Τα μικροπροβλήματα επέστρεψαν αλλά δεν πειράζει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε 1020, έχουν κάνει το κινητό παααααρα πολύ αργό . . .

Επαφές και μηνύματα ειδικά, χάλια μαύρα . . . Αργούν υπερβολικά να φορτώσουν . . .

Αν και εμπλουτίστηκε το quick actions με πάρα πολλές λειτουργείες (τρεις γραμμές με επιλογές βγάζει πλέον), αφαιρέθηκε το data on/off . . . Αν είναι δυνατόν . . .

Δεν υπάρχει πλέον η επιλογή των 160 χαρακτήρων στα μηνύματα (μέσω μειωμένης γραμματοσειράς) . . .

Στην αναφορά που στέλνει ο πάροχος σε μήνυμα, αν παραδόθηκε το μήνυμα που στάλθηκε, ΠΑΝΤΑ γράφει ότι ΔΕΝ παραδόθηκε και επίσης δεν αναφέρει το νούμερο στο οποίο στάλθηκε το μήνυμα . . .

Ότι app/εφαρμογή τρέξει, ακόμα και να τερματιστεί, αυτή συνεχίζει να τρέχει στο παρασκήνιο και μόνο με παρατεταμένο το βελάκι που σου βγάζει τις εφαρμογές, μπορείς να την τερματίσεις, πατώντας το "X". . .

Στην οικονομία μπαταρίας, δε βγάζει τη λίστα των εφαρμογών που μπορείς να αποκλείσεις, αν θες να μην τρέχουν στο παρασκήνιο . . .

Edited by Doukas_F

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

δε το εχουν κανει αργο. απλα δεν ειναι ουτε καν beta η εκδοση που κυκλοφορει!

 

 

 

Το ξέρω . . . Τη συσκευή είπα ότι έχουν κάνει πολύ αργή, τα Windows 10 Technical Preview . . .

http://facebook.com/doukasf

Nokia list : 2110, 8110, 6110, 7110, 6210, 8210, 7210, 6600, 7610, 6680, N70, N73, N82, N97, N8, Lumia 520 red, Lumia 1020 white, Lumia 930 green, Iphone 6 Space Gray 64gb

Link to comment
Share on other sites

δε διαφωνω αλλα και παλι αναφερω οτι ειναι σε πολυ πρωιμο σταδιο το λειτουργικο :) οποτε φυσιολογικο να αργει, να κολλαει, να, να, να
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...