Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είναι Technical Preview, κάθε συσκευή που είναι στο πρόγραμμα στέλνει, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, δεδομένα που αφορούν τον τρόπο που χρησιμοποιεί ο καθένας την συσκευή του, έτσι ώστε να βλέπει η Microsoft τα όποια θέματα προκύπτουν και να τα διορθώνει.

 

Στο 950 που είδα πάντως σε κατάστημα, έχει κι αυτό στις ρυθμίσεις να στέλνει δεδομένα τηλεμετρίας κι ας μην είναι technical preview. Οπότε και στα επίσημα 10ρια θα έχουμε στενό μαρκάρισμα από την Microsoft.

Edited by Alex_tz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έχε στο νου σου, ότι στέλνει πολλά data, για τηλεμετρία...

 

Ναι. νόμιζα τα είχανε σταματήσει. Τεσπα, μου έκανε εντύπωση για αυτό..!

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Στο 950 που είδα πάντως σε κατάστημα, έχει κι αυτό στις ρυθμίσεις να στέλνει δεδομένα τηλεμετρίας κι ας μην είναι technical preview. Οπότε και στα επίσημα 10ρια θα έχουμε στενό μαρκάρισμα από την Microsoft.

 

Α, τόσο καλά.... Ας ονομάσει τελικά τα W10M, Android, να τελειώνουμε...

Edited by Alex_tz
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κυριοι

Αρχισε να κατεβαίνει η 10586.63, το θέμα είναι ότι το είδα τυχαία και δεν το έχει επιβεβαιώσει ούτε ο Gabriel Aul της Microsoft. δεν ξέρω τι παίζει, περιμένω να δω....

Μετά από 12 λεπτά είναι στο 24%

Edit: Από το 24% μετά από 20 λεπτά άρχισε να λέει: "Preparing for downloading" αν ολοκληρωθεί σωστά τότε θα σημαίνει ότι είναι ένα pach του λειτουργικού.

Edited by steliosk
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

τις τελευταίες 2-3 ημέρες πάντως μου ήρθαν updates για αρκετές εφαρμογές. σιγά σιγά ετοιμάζονται ...
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

εμένα λέει ενημερωμένο.

Πάντως σε εφαρμογές κλπ πολλές ενημερώσεις απο εχθές.

Xiaomi 12 Pro

Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ενημερωμένο λέει ότι είναι. Μια ερώτηση,στο Nokia care suite,το data package manager,τι γίνετε,το έκλεισε η νοκια; από χτες μέχρι σήμερα το απόγευμα δεν ανοίγει.
Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

σε lumia 930 εβαλε κανενας τη καινουργια build?

 

την έχω βάλει ναι. ένα 30λεπτο μου πήρε. δεν είδα κάτι διαφορετικό μια ματιά που έριξα. Μόνο το εφέ ανοίγματος μου φάνηκε διαφορετικό μόνο. Aπο double tap σε οθόνη ξεκλειδώματος.

 

edit: έχιε γίνει ένα τικ πιο γρήγορο στις επιλογές και στα μενού. Είναι λες και ανοίγει αστραπιαία.

Edited by AgelosMo
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα ενημερωμένο λέει ότι είναι. Μια ερώτηση,στο Nokia care suite,το data package manager,τι γίνετε,το έκλεισε η νοκια; από χτες μέχρι σήμερα το απόγευμα δεν ανοίγει.

 

Τελικά κατεβαίνει.

Nokia 5800,Nokia Lumia 930,Microsoft Lumia 535 DS,Vernee Apollo Lite,Nokia 6.1 , xiaomi mi 9T
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ξεκίνησε αλλα παραμένει στο 0% ,για ώρα. Ελπίζω το πρόβλημα με το ξυπνητήρι και το Bluetooth που είχα να διορθωθεί.
http://gfka-rc.blogspot.gr // RC Nitro Cars - RC Track
Link to comment
Share on other sites

όσοι είχαν πρόβλημα να κατεβάσουν τα ελληνικά, μπορούν με την καινούργια έκδοση? Σκέφτομαι για hard reset, αλλά το πρόβλημα της γλώσσας είναι ανατρεπτικό.
SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι ελπίζω να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το skype και την καμερα , κάθε φορά που ανοίγω το skype video μετα όταν πάω να ανοιξω την κάμερα βγάζει σφάλμα. Άντε να δουμε. Πριν λίγο την πήρα χαμπαρι την .63 (έλεος πόσες υποεκδόσεις της 10586 θα βγάλουν πια.....), κανει install τωρα.... :cool:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ παλι ελπίζω να έχει διορθωθεί το πρόβλημα με το skype και την καμερα , κάθε φορά που ανοίγω το skype video μετα όταν πάω να ανοιξω την κάμερα βγάζει σφάλμα. Άντε να δουμε. Πριν λίγο την πήρα χαμπαρι την .63 (έλεος πόσες υποεκδόσεις της 10586 θα βγάλουν πια.....), κανει install τωρα.... :cool:

 

Μετά από hard reset στην .36 και εγκατάσταση με update την .63, σε lumia 640, το ελληνικό πληκτρολόγιο μου κατέβηκε κανονικά και στο skype η μπροστινή κάμερα είναι ενεργοποιημένη με το που μπαίνεις...

 

Γενικά σημαντικές αλλαγές και νέες προσθήκες δεν βλέπω... σίγουρα υπάρχουν αρκετά bug fixes αλλά ακόμα ήμαστε με generic drivers. Το εφέ ανοίγματος εφαρμογής είναι πιο "στρωτό", σαν χώρο πιάνει πιο λίγο με τα "στοιχεία συστήματος" να είναι λίγο πάνω από τα 3GB και γενικότερα βλέπω μια πιο "άνετη" συμπεριφορά σε ότι και να κάνω... :p

Edited by geovoul23
the show must go on...
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είναι Technical Preview, κάθε συσκευή που είναι στο πρόγραμμα στέλνει, ανά τακτά χρονικά διαστήματα, δεδομένα που αφορούν τον τρόπο που χρησιμοποιεί ο καθένας την συσκευή του, έτσι ώστε να βλέπει η Microsoft τα όποια θέματα προκύπτουν και να τα διορθώνει.

Μπορώ να το απενεργοποίησω αυτο;

Link to comment
Share on other sites

Μετά από hard reset στην .36 και εγκατάσταση με update την .63, σε lumia 640, το ελληνικό πληκτρολόγιο μου κατέβηκε κανονικά και στο skype η μπροστινή κάμερα είναι ενεργοποιημένη με το που μπαίνεις...

 

Γενικά σημαντικές αλλαγές και νέες προσθήκες δεν βλέπω... σίγουρα υπάρχουν αρκετά bug fixes αλλά ακόμα ήμαστε με generic drivers. Το εφέ ανοίγματος εφαρμογής είναι πιο "στρωτό", σαν χώρο πιάνει πιο λίγο με τα "στοιχεία συστήματος" να είναι λίγο πάνω από τα 3GB και γενικότερα βλέπω μια πιο "άνετη" συμπεριφορά σε ότι και να κάνω... :p

 

 

Συμφωνώ απόλυτα. Τα ίδια εχω παρατηρήσει και εγω σε 640 lte, χωρίς να κάνω κάποιο reset, και ούτε έκανα ποτέ απο την μετάβαση στα 10.

iPad Pro 2020, iPhone 12 pro max
Link to comment
Share on other sites

όσοι είχαν πρόβλημα να κατεβάσουν τα ελληνικά, μπορούν με την καινούργια έκδοση? Σκέφτομαι για hard reset, αλλά το πρόβλημα της γλώσσας είναι ανατρεπτικό.

Ήταν το πρώτο που έλεγξα. Και να έχει διορθωθεί, γίνεται εγκατάσταση κανονικά οποιδηπορε πληκτρολόγιο. Προχωρα άφοβα.

Επίσης να επιβεβαιώσω και εγώ, παρότι σε 435, ότι υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα πλοηγησης στο λειτουργικό. Λογικα σε 950 θα πρέπει να γίνονται ολα ακαριαία.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το πρώτο που έλεγξα. Και να έχει διορθωθεί, γίνεται εγκατάσταση κανονικά οποιδηπορε πληκτρολόγιο. Προχωρα άφοβα.

Επίσης να επιβεβαιώσω και εγώ, παρότι σε 435, ότι υπάρχει αισθητή διαφορά στην ταχύτητα πλοηγησης στο λειτουργικό. Λογικα σε 950 θα πρέπει να γίνονται ολα ακαριαία.

 

Οκ, αύριο λογικά που θα έχω χρόνο.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μετά από hard reset στην .36 και εγκατάσταση με update την .63, σε lumia 640, το ελληνικό πληκτρολόγιο μου κατέβηκε κανονικά και στο skype η μπροστινή κάμερα είναι ενεργοποιημένη με το που μπαίνεις...

 

Γενικά σημαντικές αλλαγές και νέες προσθήκες δεν βλέπω... σίγουρα υπάρχουν αρκετά bug fixes αλλά ακόμα ήμαστε με generic drivers. Το εφέ ανοίγματος εφαρμογής είναι πιο "στρωτό", σαν χώρο πιάνει πιο λίγο με τα "στοιχεία συστήματος" να είναι λίγο πάνω από τα 3GB και γενικότερα βλέπω μια πιο "άνετη" συμπεριφορά σε ότι και να κάνω... :p

 

Μακάρι... Στην αρχή είχα την .36 με hard reset έχοντας το παραπάνω πρόβλημα που είπα. Μετά έκανα roll back στα 8.1 περνώντας την .29 και ύστερα την .36 (δεν μου έβγαλε αμέσως την .36 δεν ξέρω γιατί..) και τώρα την .63 χωρίς hard reset (από τα 8.1 που είπα) μέχρι τώρα (βαρέθηκα με τα hard reset ιδίως όταν δεν υπάρχει αποτέλεσμα. H αλήθεια είναι ότι με την .29 ήμουν καλύτερα.... ) Τώρα απλός είπα να περιμένω την επίσημη και μετά να κάνω hard reset.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...