Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

«Release To Manufacturing»

 

Είναι η έκδοση που θα δώσει η MS στους κατασκευαστές για να δουλέψουν σε αυτή πάνω σε bugs και τέτοια... Δεν σημαίνει ότι θα είναι η τελική, δηλαδή μπορεί να προσθέσει μικροπράγματα και σίγουρα να διορθώσει bugs, αλλά θα είναι από τις τελευταίες ώστε να εργαστούν πάνω σε αυτή...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Χθεσινά νέα...για να δούμε -

https://twitter.com/GabeAul/status/651778665861259265

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Δεν πάει έτσι, όμως.. Πολύ ωραία τα καλούδια και μπράβο στη Microsoft, που τα δίνει σε αυτή την τιμή, αλλά έπρεπε να είναι πιο γρήγορη στο θέμα update των WP. Όχι γενικά, μόνο στο update σε W10M. Έχουν βγει από το καλοκαίρι τα W10 και για τα smartphones το βλέπω για του χρόνου.. Και εννοείται ότι κοστίζει πιο φθηνά από τις υπόλοιπες ναυαρχίδες. Στην έκδοση χωρίς τα αξεσουάρ, μόνο με φορτιστή-hands free, θα είναι ακόμα μεγαλύτερη η διαφορά.

 

Θέλω να πω, αφού χωρίζει σε "κύματα" τις αναβαθμίσεις των συσκευών της, δεν είναι και πάρα πολλές. Σκέφτομαι κάτι θα πήγε στραβά...

 

Μάλλον μπερδεύει η κοινή ονομασία και κάποιοι περίμεναν κοινή κυκλοφορία. Όμως δεν θυμάμαι ποτε την ms να είπε κατι τέτοιο. Αντίθετα, θυμάμαι (ίσως ως φήμη) ότι θα τελείωνε με τα desktop (κλπ) και μετά θα έριχνε όλο το βάρος στο mobile κομμάτι. Και πότε PC και smartphones αναβαθμίστηκαν ταυτόχρονα?

Υ.Γ. Το PC μου δεν πήρε ακόμη επίσημα τα 10ρια. Ειμαι με 8.1....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

http://wmpoweruser.com/windows-10-mobile-to-start-reaching-lumia-devices-in-november-according-to-lumia-spain/

 

Δείτε. Όπως είπα και σε προηγούμενο Post, των Δεκέμβρη θα γίνει η μαζίκή διάθεση. Κάποιες συσκευές θα τα πάρουν και σε ένα μήνα. Πιθανολογώ πως αυτές θα είναι τα 640 και 640XL, 930 και 1520. Ίσως και άλλα, απλά αυτά θυμάμαι απο την λίστα που είχε βγεί, των συσκευών που έχουν προταιρεότητα.

SE k700i - w810i, NOKIA 5310 express music, HTC TynII (Kaiser), SE Xperia mini, Google Nexus S, Nokia Lumia 930, HTC One M8 (Gunmetal Gray), MS Lumia 950 XL White, HTC 10, LG G6, Samsung Galaxy S9
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μπερδεύει η κοινή ονομασία και κάποιοι περίμεναν κοινή κυκλοφορία. Όμως δεν θυμάμαι ποτε την ms να είπε κατι τέτοιο. Αντίθετα, θυμάμαι (ίσως ως φήμη) ότι θα τελείωνε με τα desktop (κλπ) και μετά θα έριχνε όλο το βάρος στο mobile κομμάτι. Και πότε PC και smartphones αναβαθμίστηκαν ταυτόχρονα?

Υ.Γ. Το PC μου δεν πήρε ακόμη επίσημα τα 10ρια. Ειμαι με 8.1....

 

Δεν το λέω επειδή μπερδεύομαι. :) Αλλά δε θα ήταν καλό, αφού έκανε τέτοια "αντεπίθεση" με τα υπόλοιπα προϊόντα της, να την ολοκληρώσει με και με τη διάθεση των W10M;

 

Υ.Γ.: Γιατί έτσι;

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι και καλό θα ήταν επίσης να τα είχαμε πριν 5 χρόνια τα Windows 10 αλλά δεν :p

 

Παιδιά αράξτε... Τι Νοέμβρης τι Δεκέμβρης... Το σημαντικό είναι να έρθουν έτοιμα και χωρίς πολλά bugs...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι και καλό θα ήταν επίσης να τα είχαμε πριν 5 χρόνια τα Windows 10 αλλά δεν :p

 

χαχαχχαχα :lol: Έλα κακίες. :p

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια..Πέρασα τα 10 αλλα τωρα δεν μπορω να προσθέσω τις επαφές μου...

 

παιδια υπαρψη αντιστιχη εφαρμογη που ειχαμε στην 8.1 [gestures beta] στην 10?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια βοήθεια..Πέρασα τα 10 αλλα τωρα δεν μπορω να προσθέσω τις επαφές μου...

 

Συνδέθηκες με το λογαριασμό σου και δεν σου πέρασε τις επαφές ή δεν μπορείς να προσθέσεις νέες?

Factory reset έκανες μετά την εγκατάσταση για να "στρώσουν"?

 

παιδια υπαρψη αντιστιχη εφαρμογη που ειχαμε στην 8.1 [gestures beta] στην 10?

 

Δοκίμασε να τα κατεβάσεις από το Store αλλά δεν ξέρω αν θα λειτουργήσουν. Προς το παρόν, περιμένουμε την RTM των 10 για να δούμε αν θα έχουν υποστήριξη ή/και αν θα αναβαθμιστούν

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Θα έχουν τα 10άρια κανέναν ενσωματωμένο music player της προκοπής που να μπορεί να κάνει τα πάντα, ή θα ψαχνόμαστε παλι με της εφαρμογές;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Συνδέθηκες με το λογαριασμό σου και δεν σου πέρασε τις επαφές ή δεν μπορείς να προσθέσεις νέες?

Factory reset έκανες μετά την εγκατάσταση για να "στρώσουν"?

 

Καλημέρα έβαζα λάθος λογαριασμό...:X

 

Παρατηρώ ότι στην έναρξη τώρα το live tile των επαφών στο μεσαίο μέγεθος δεν εμφανίζει την εικόνα ούτε γενικά ούτε ειδικά..Στο μικρό μέγεθος το εμφανίζει..

Επίσης το live tile της οικονομίας μπαταρίας δεν εμφανίζει ποσοστό.

Edited by niotheros
διόρθωση κώδικα παράθεσης
Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Το PC μου δεν πήρε ακόμη επίσημα τα 10ρια. Ειμαι με 8.1....

 

If you want to upgrade, then follow these steps:

 

Use regedit and go to the key [HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\WindowsUpdate\OSUpgrade]

If the OSUpgrade key doesn’t exist then create it

and after that, create a new DWORD (32-bit) Value with Name = AllowOSUpgrade

 

NOTE: If the OSUpgrade Key is not present under WindowsUpdate, it would be unusual if it doesn't exist. Please make sure that you have been offered and have reserved a free upgrade to Windows 10 on the machine you are using!

 

If the AllowOSUpgrade Value already exists or if you just created, then set the Value to 1 ( or hexadecimal value 0x00000001).

Tap F5 to refresh the regedit window if needed.

If all went well you should be able to see AllowOSUpgrade in the right-pane with the OSUpgrade key open, and the value should be 0x00000001. If so, close Regedit.

 

Once you’re done go to the control panel and check for updates in Windows Update.

Με ευχαριστείς αργότερα. :)

Edited by yolome
Link to comment
Share on other sites

Πάω να βάλω την Technical Preview... Κατά την προετοιμασία εγκατάστασης κολλάει αρκετή ώρα στο 60% και μετά φτάνει στο 100%... Όταν ξεκινά η εγκατάσταση με τα γρανάζια στη μέση περίπου σταματάει ανοίγει το τηλέφωνο και μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση της συσκευής τώρα δοκιμάστε αργότερα (0x80070020)...

 

Δοκίμασα 2 φορές και τώρα το έχω αφήσει στην τρίτη (πάλι κόλλησε στο 60% στην προετοιμασία)... Τι μπορεί να φταίει?

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Πάω να βάλω την Technical Preview... Κατά την προετοιμασία εγκατάστασης κολλάει αρκετή ώρα στο 60% και μετά φτάνει στο 100%... Όταν ξεκινά η εγκατάσταση με τα γρανάζια στη μέση περίπου σταματάει ανοίγει το τηλέφωνο και μου λέει ότι δεν είναι δυνατή η εγκατάσταση της συσκευής τώρα δοκιμάστε αργότερα (0x80070020)...

 

Δοκίμασα 2 φορές και τώρα το έχω αφήσει στην τρίτη (πάλι κόλλησε στο 60% στην προετοιμασία)... Τι μπορεί να φταίει?

 

Eκανες πρωτα hard reset? Μετά βάλε την εφαρμογη inssider και δοκίμασε

Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητο το hard reset πρώτα?

 

Δεν έκανα... Απλά έβαλα την εφαρμογή και προχώρησα σε εγκατάσταση :p

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Απαραίτητο το hard reset πρώτα?

 

Δεν έκανα... Απλά έβαλα την εφαρμογή και προχώρησα σε εγκατάσταση :p

 

ποια συσκευη έχεις, πιθανον να οφείλεται σε έλλειψη χώρου, γιαυτο στο λέω

Link to comment
Share on other sites

lumia 1020

 

Εχω ελεύθερα γύρω στα 8,8 GB

 

Μπα, δεν έχεις θέμα χώρου. Τα έχω εγκαταστήσει σε Lumia 820, με περίπου 3,4GB ελεύθερα.

 

Πάντως, με τα διάφορα που διάβασα εδώ, έκανα ένα backup και ένα hard reset πριν το update και ένα μετά. Εγκαταστάθηκε με την πρώτη προσπάθεια. Αλλά, εννοείται ότι θα πάρει πολλή ώρα.... Υπολόγισε ένα δίωρο, που θα κάνεις 2-3 αρκετά μεγάλα updates (με γρανάζια και να κάνεις έλεγχο αν υπάρχουν).

 

Αν δεν έχεις θέμα να στήνεις από την αρχή τη συσκευή σου, το κάνεις. Επίσης, να μην είναι η κύρια συσκευή σου.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Στα γρανάζια την πρώτη φορά σταματάει περίπου μετά τη μέση ανοίγει το κινητό κανονικά και μου πετάει το λάθος...

 

Θα έκανα ούτως ή αλλως hard reset και είπα πρώτα να τα δοκιμάσω για λίγες μέρες... Η κύρια συσκευή μου είναι αλλά κλάιν... Το βάζω σε μια αλλη για λίγες μέρες, δεν είναι εκεί το θέμα...

 

Το ξαναέβαλα άλλη μία φορά... Αλλιώς μετά hard reset...

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Καλά, όχι κι την κάτσαμε.. Technical Preview είναι, όχι Preview for Developers.

 

Πάντως, το slow ring το έχουν *******.... :down:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ότι θα φλασαρο το ΣΚ... φτουυυυυυ:'(

Τι slow ring ? αυτό είναι ποιο αργό και απ την καθυστέρηση....

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Περίμενα ότι θα φλασαρο το ΣΚ... φτουυυυυυ:'(

Τι slow ring ? αυτό είναι ποιο αργό και απ την καθυστέρηση....

 

Επειδή δε μπορώ να εγκαταστήσω το Lumia Recovery Tool, "παίζω" με slow ring.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...