Jump to content

Windows 10 technical preview (Insider Program)


iStewie
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντος το δικό μου το άφησα 100% το βράδυ και το πρωί είχε 89% και όλα ανοιχτά, εκτός από το feedback & diagnostics που το έχω feedback Never και Diagnostic Basic.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Πάντος το δικό μου το άφησα 100% το βράδυ και το πρωί είχε 89% και όλα ανοιχτά, εκτός από το feedback & diagnostics που το έχω feedback Never και Diagnostic Basic.

 

 

 

Δεν το είχα δει αυτό.. Και ποιες είναι η εργοστασιακές ρυθμίσεις σε σχέση με αυτές που έχεις;

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ξέρουμε κατι για επόμενη Insider Preview ?

 

Ελπίζω να την δώσει την Τρίτη 6 Οκτοβρίου, όπου ισως να είναι και η RTM.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Πάντος το δικό μου το άφησα 100% το βράδυ και το πρωί είχε 89% και όλα ανοιχτά, εκτός από το feedback & diagnostics που το έχω feedback Never και Diagnostic Basic.

 

πως τα γυρναμε αυτα σε αυτες της ρυθμισεις??

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να την δώσει την Τρίτη 6 Οκτοβρίου, όπου ισως να είναι και η RTM.

αμα βγει RTM θα μπορέσουμε να φλασαρουμε καθαρα και μεσω recovery tool?

Link to comment
Share on other sites

αμα βγει RTM θα μπορέσουμε να φλασαρουμε καθαρα και μεσω recovery tool?

Δε νομίζω. Την RTM λογικά μόνο ως insiders. Όταν θα βγει η τελική θα μπορούμε και μέσω recovery tool

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Για την τελική είναι πολύ νωρις αλλά αν όχι μετά το event μέσα στην βδομάδα μετά το event σίγουρα..

 

 

 

 

 

Edit

 

Μπορεί κανένας να δει αν το edge παίζει μέσω σελίδας YouTube live streaming?

 

 

 

Εγώ γύρισα 8.1 .. :(

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Το feedback : Automatically και το Diagnostic : Full

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν το είχα δει αυτό.. Και ποιες είναι η εργοστασιακές ρυθμίσεις σε σχέση με αυτές που έχεις;

 

Το feedback : Automatically και το Diagnostic : Full

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

πως τα γυρναμε αυτα σε αυτες της ρυθμισεις??

 

Setting -> Privacy -> Feedback & diagnostics

Link to comment
Share on other sites

 

Πάντως, λογικό μου φαίνεται, με την RTM έκδοση να είναι τόσο κοντά. Αν υποθέσουμε ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στον Οκτώβρη.

 

Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δώσουν την "ανέτοιμη" RTM* μέσω Insider Program, έτσι ώστε να έρθουν στο ίδιο επίπεδο με τις συσκευές που θα λανσάρουν και να δέχονται τα ίδια updates και να ολοκληρωθεί το os.

 

*Είμαι σίγουρος ότι τα W10M δε θα είναι έτοιμα στις 6 Οκτώβρη και πραγματικά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως λόγο είναι το μέγεθος της Microsoft σαν όμιλο και τα προϊόντα που έχει να ασχοληθεί, που δεν είναι μόνο smartphones...

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, λογικό μου φαίνεται, με την RTM έκδοση να είναι τόσο κοντά. Αν υποθέσουμε ότι θα κυκλοφορήσει μέσα στον Οκτώβρη.

 

Αυτό που θα μπορούσαν να κάνουν είναι να δώσουν την "ανέτοιμη" RTM* μέσω Insider Program, έτσι ώστε να έρθουν στο ίδιο επίπεδο με τις συσκευές που θα λανσάρουν και να δέχονται τα ίδια updates και να ολοκληρωθεί το os.

 

*Είμαι σίγουρος ότι τα W10M δε θα είναι έτοιμα στις 6 Οκτώβρη και πραγματικά το μόνο που μπορώ να σκεφτώ ως λόγο είναι το μέγεθος της Microsoft σαν όμιλο και τα προϊόντα που έχει να ασχοληθεί, που δεν είναι μόνο smartphones...

Από ότι φαίνεται για την τελική έκδοση θα πάμε τέλος Οκτωβρίου αφού τα κινητά που θα ανακοινώσουν στις 6 του μηνός θα είναι διαθέσιμα αρχές Νοεμβρίου, αυτό νομίζω...

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ,και εγω δύσκολο το βλέπω για τώρα αρχες Οκτωβρίου να εχει έτοιμα τα 10... κρίνοντας και την τελευταία Insider που εχει ουκ ολίγα προβλήματα + την κυκλοφορία τον νεων συσκευών που θα παει αρχες Νοέμβριου λογικά... ίδωμεν .
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά το τελευταίο 3μερο τρώει πολλά σκαλώματα!Ειδικά με την αφή.Μια δεν πιάνει καθόλου και θέλει κλείδωμα ξεκλείδωμα την άλλη κάνει σαν να πατάω παρατεταμένα το βελάκι.Γιατί τρώει τέτοια σκαλώματα άραγε στα ξαφνικά;
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως παιδιά το τελευταίο 3μερο τρώει πολλά σκαλώματα!Ειδικά με την αφή.Μια δεν πιάνει καθόλου και θέλει κλείδωμα ξεκλείδωμα την άλλη κάνει σαν να πατάω παρατεταμένα το βελάκι.Γιατί τρώει τέτοια σκαλώματα άραγε στα ξαφνικά;

Φυσικά ,δεν ειναι daily driver ,ουσιαστικά ειναι για να πάρεις μια ιδεα ,στο λέει και η μικρομαλακη μην τα βάλεις σε κυρια συσκευή .

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Η κατανάλωση μπαταρίας ειναι εξαιρετικά προβληματική. Και δεν μιλάμε για data ανοιχτά κτλ. Σε airplane mode το βράδυ, απο 45% στις 23.00 τώρα το πρωί στις 06.00 ήταν στο 9% :cry:

Και να σημειωθεί οτι είχα κλείσει απο task manager όλες τις εφαρμογές που ήταν ανοιχτές στο background.....δεν δικαιολογείται με τίποτα.εκτος και η MSFT στέλνει όλο το βράδυ δεδομένα παρότι σε λειτουργία πτήσης :wacko:

Αυτά σε ένα 830 με περασμένη την τελευταία έκδοση με clean installation και 2-3 hard reset μετά....

Απλά τραγικό. Κάνω λίγο υπομονή μπας και διαθέσει κανένα update και βελτιωθεί η κατάσταση. Πάντως για να τρώει τόση μπαταρία σε λειτουργία πτήσης πρέπει να έχει πολυ σοβαρό bug...

Χτες βραδυ, ΟΧΙ σε airplane mode αλλα με data OFF, εφαγε σε 8 ωρες 12%. Αρα σε airplane mode εχει φοβερο προβλημα καταναλωσης....προς το παρον δεν τα ξηλωνω γιατι με χουν βολεψει πολυ οι νεες ευκολιες. Ελπιζω να βγει την αλλη εβδομαδα να εκδοση με ακομα περισσοτερες βελτιωσεις.

Αντε μεχρι να παμε σε 950 :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να βγει την αλλη εβδομαδα να εκδοση με ακομα περισσοτερες βελτιωσεις.

Αντε μεχρι να παμε σε 950 :lol:

 

Δυστυχώς δεν θα βγει νέα build την επόμενη εβδομάδα:

 

 

For those in the Windows Insider program yearning for a new mobile or PC release, you can stop checking for new updates. Microsoft's Gabriel Aul took to Twitter today to respond to a user question about when we can expect another release and the answer was quite clear.

 

In response to Süha K, the Microsoft VP noted "At this point it seems pretty likely that we'd have builds after the event next week but not before."

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν θα βγει νέα build την επόμενη εβδομάδα:

 

 

 

For those in the Windows Insider program yearning for a new mobile or PC release, you can stop checking for new updates. Microsoft's Gabriel Aul took to Twitter today to respond to a user question about when we can expect another release and the answer was quite clear.

 

In response to Süha K, the Microsoft VP noted "At this point it seems pretty likely that we'd have builds after the event next week but not before."

Αυτο εννοουσα και εγω. Οτι αν βγει κατι θα ειναι απο την αλλη εβδομαδα και μετα. Σιγουρα οχι μεχρι την Τριτη που ειναι η παρουσιαση.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποια λύση για να κατέβει το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Εγκατέστησα την windows insider app, επέλεξα fast ring, το κατεβάζει αλλα μου λέει "Η λήψη της ενημέρωσηςς προτάσεων κειμένου για αυτό το πληκτρολόγιο δεν ολοκληρώθηκε σωστά".

Πριν επιλέξω hard reset πάλι, υπάρχει κάποια που μου έχει διαφύγει;

Σε γενικές γραμμές ως τώρα πάντως καλά πάει. Σε lumia 640XL DS.

Link to comment
Share on other sites

ίσα ίσα λόγο μεγέθους m$,πρέπει να είναι έτοιμα.

Αναμονή λοιπόν.:D

 

Το βλέπω από την άλλη πλευρά. Ότι, λόγω μεγέθους, είναι δυσκίνητη. :) Αναμονή εννοείται, για να πάρουμε κάτι το ολοκληρωμένο. Και μετά αναμονή για το 950XL (κι ας είναι "παντόφλα" :lol: ). :D

 

Από ότι φαίνεται για την τελική έκδοση θα πάμε τέλος Οκτωβρίου αφού τα κινητά που θα ανακοινώσουν στις 6 του μηνός θα είναι διαθέσιμα αρχές Νοεμβρίου, αυτό νομίζω...

 

Ας την πάρουν (πάρουμε) και τότε. :) Αρκεί να είναι χωρίς προβλήματα.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει επόμενη build, όπως λέει ο φίλος πιο πάνω, μάλλον το επόμενο στάδιο ίσως να είναι η official έκδοση! Λέτε;...

Τωρα αν θα είναι έτοιμα ή όχι, αυτό το ξέρει η MS καλύτερα ίσως!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρει κάποιος κάποια λύση για να κατέβει το ελληνικό πληκτρολόγιο;

Εγκατέστησα την windows insider app, επέλεξα fast ring, το κατεβάζει αλλα μου λέει "Η λήψη της ενημέρωσηςς προτάσεων κειμένου για αυτό το πληκτρολόγιο δεν ολοκληρώθηκε σωστά".

Πριν επιλέξω hard reset πάλι, υπάρχει κάποια που μου έχει διαφύγει;

Σε γενικές γραμμές ως τώρα πάντως καλά πάει. Σε lumia 640XL DS.

Καλημέρα. Είχα ακριβώς το ίδιο πρόβλημα στην αρχή. Λύθηκε ως εξής, περιοχή USA, γλώσσα τηλεφώνου Αγγλικά Αμερικής, επανεκκίνηση και μετά μπόρεσα να την κατεβάσω την Ελληνική γλώσσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βγει επόμενη build, όπως λέει ο φίλος πιο πάνω, μάλλον το επόμενο στάδιο ίσως να είναι η official έκδοση! Λέτε;...

Τωρα αν θα είναι έτοιμα ή όχι, αυτό το ξέρει η MS καλύτερα ίσως!

 

Είναι σχεδόν σίγουρο το build από την Τρίτη και μετά παραθέτω αυτά που έγραψε ο Gabriel Aul της Microsoft:

 

Πρώτο

Gabriel Aul ‏@GabeAul 5h5 hours ago

@sai_patro @iheartinfotech 10559 is in internal Fast ring now.

 

Δεύτερο

Gabriel Aul ‏@GabeAul 6h6 hours ago

@win10fan No surprise builds :) I mentioned yesterday that we'll have new builds most likely after the event next week

 

Αρα πάμε για την 10559 από την Τρίτη και μετά. Ετσι νομίζω.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...