Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες φίλε μου.Θα κάνω υπομονή λίγο καιρό ακόμα και αν τα πράγματα χειροτερέψουν, θα πάω στην Dhi.Εκεί σκεφτόμουν και εγώ,βλέπω τις διαφημίσεις από τη Laiserline και μου φαίνονται σαν τσίρκο όλοι εκεί!Επειδή θα πάω στρατό όμως αργότερα,παίζει ρόλο το πηλίκιο που θα φοράω;Το αναφέρω αυτό μήπως κάνω πιο πριν μεταμόσχευση και επιρεάσει το αποτέλεσμα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αυτο που λενε για τον στρατο δεν το πολυπιστευω... πολλοι λενε οτι λογω κρανους και τζοκευ πεφτει το μαλλι. Εγω οταν τελειωσα το φανταρικο ειχα μια χαρα μαλλι...μετα αρχισε να πεφτει. επειδη στην ηλικια που παμε φανταροι αρχιζει ουτως η αλλως η τριχοπτωση τα ριχνουμε στο βρωμοκρανος.. οταν πας να υπηρετησεις τη μαμα πατριδα -που μας εχει σκισει το σωβρακο και την τσεπη και δεν μπορουμε να παμε διακοπες- ξουριζε το μαλλι και ριξε και ενα πλυσιμο το κρανος γιατι μπορει να βρεις καμια αναμνηστικη τριχα του 1940.. ***γνωμη μου, μην κανεις μεταμοσχευση πριν το φανταρικο*** γιατι μπορει να σε φαει η πικρα της μοναξιας και να χασεις μεχρι και τις ψω....τριχες..

 

κανε ρε συ μια αλλαγη στο σωμα σου και σε συνδυασμο με το ξυρισμενο μαλλι μπορει και να σου πηγαινει..

οταν ημουν στη σχολη ειχα εναν καθηγητη με τον παραπανω συνδυασμο και μια μερα ειπε.."το πιστευεται οτι με το λιγοτερο μαλλι εχω περισσοτερες επιτυχιες?"

Ψαξε στο ιντερνετ και θα βρεις πολλα περιεργα. ενας κατηγγειλε τον κολοσσο της εμφυτευσης μαλλιων Βosley στην Αμερικη γιατι υποτιθεται μετα απο εμφυτευση που εκανε του επεσαν και τα υπολοιπα μαλλια..ενας αλλος εκλεψε την τραπεζα οπου δουλευε στην μπανκογκ απο τριχοπτωτικη απογνωση.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπον για οσους ενδιαφερονται σοβαρα να κανουνε μεταμοσχευση,

ξεχαστε την Ελλαδιτσα και τις κλινικες που υποσχονται αποτελεσματα θεαματικα κλπ κλπ. Αlvi Armani, ψαξτε αυτο το ονομα στο ιντερνετ και θα δειτε τι παιζει. φαινεται η καλυτερη λυση απο οσους εχω ψαξει. ειναι ομως πανακριβοι. 5 ευρω το λιγοτερο ο θυλακας. κ αυτο απο βοηθο του dr armani γιατι ο ιδιος ο δοκτωρας πετσοκοβει λιγο. απο 8 μεχρι 10 ευρω. εκει που ειναι να πληρωσεται δηλαδη στην ελλαδα σε καποια κλινικη γυρω στα 3000 ευρω εξω θα πληρωσετε μπορει και τα διπλασια. αλλα θα εχετε αποτελεσματα καλα. εκτος απο αυτο προβλεπουν και την μελλοντικη απωλεια απο την κορυφη και σου προσθετουν αναμεσα στις υπολοιπες τριχες κ αλλες..

Link to comment
Share on other sites

:worry:- το Regain 5 ο εχουν χρησιμοποιησει 2 γνωστοι μου που εκαναν μποντυμπλιντινγκ με αναβολικα και αναμεσα στις επιδρασεις ειναι και η προωρη τριχοπτωση ,σταματησαν τα αναβολικα συνεχισαν το regain και απλα ξαναβγηκε οτι ειχαν - ακουσα με τα αυτια μου φαρμακοποιο να λεει οτι το χρησιμοποιει κοντα 3 χρονια και τριχες δεν εβγαλε ,τι να πεις ? εγω που το δοκιμασα σε 3 μπουκαλακια μου λαδωνει το μαλλι λες και εβαλα ζελε (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
paidia ola ta proionta "regain" klp apodidoun ston kathe ena diaforetika, epiprosthetos tha prepi na xrisimopiounte sinexia. an stamatisis kapio apo afta epanerxese sta idia epipeda kai afto giati o organismos mas matheni sta farmaka. sigoura afti poy exoun istoriko klironomikotitas tha kanoun falakra. iparxoun omos kai kapoioi poy den exoun istoriko kai exoyn trixoptosi san kai emena. afto ofilete kata kirio logo stin diatrofi, ripansi kai sto stress. simvivastite me ton eafto sas giati kaneis den einai teloios. ego ta stamatisa ola kai agapo ton eafto mou. pantos to kalitero apo ola ta proionta einai to regain kai tha to vrite sta farmakia.:!:
Link to comment
Share on other sites

Παίδες οποιος εχει φαγούρα-ξηροδερμία να παει να αγοράσει σαμπουάν απο μαγαζί με οικολογικά θα σωθεί πραγματικά, είχα πετάξει τρελα φράγκα σε φαρμακεία και αποτέλεσμα μηδέν ώσπου πήγα εκει και σώθηκα,οσο αναφορά τριχόπτωση δε σώθηκα αλα δεν με αφορά και δεν με νοιάζει πια.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

επειδη υποφερω και εγω απο ψωριαση κεφαλης μιας και αυτη ειναι η σωστη φραση να σας πω οτι για χρονια εφταχνα μια συνταγη που κοστιζε γυρω στα 15 ευρω και η οποια ειχε μεσα σαν συστατικο το θειαφι...

 

ολα αριστα χωρις ιχνος ξηροδερμιας μεχρι που ενα απο τα συστατικα καταργηθηκε και απο τοτε συνεχισα την συνταγη αλλα με 4-5 παραλλαγες χωρις ομως να εχουν ποτελεσμα...χωρια που ηθελε να την απλωνεις στο κεφαλι για 1 ωρα πριν το λουσιμο...

 

απο σαμπουαν??πανω απο 20 διαφορετικα ειχα δοκιμασει και που κοστιζαν απο 5 μεχρι 35 ευρω...τα φαρμακευτικα ειδικα κανανε μια τρυπα στο νερο...

 

και μια μερα σταματαω μαχαιρι την συνταγη μετα απο 8 χρονια και αποφασιζω να χρησιμοποιησω το PROPOLINE για ξηροδερμια....

 

παιδια μεσα σε 1 εβδομαδα κοπηκε μαχαιρι η ξηροδερμια και εδω και 6 μηνες που λουζομαι μονο με αυτο χωρις την συνταγη εχω βρει την υγεια μου....!!!απιστευτο

 

μονο που τωρα το καλοκαιρι λογω ζεστης με τρωει το κεφαλι και λουζομαι καθε μερα...οταν ξηνομαι ομως δεν βγαζει τιποτα το κεφαλι

 

τοσα χρονια βαρεθηκα να τιναζω το κεφαλι και τις μπλουζες απο την ξηροδερμια...απο κομπλεξ και ντροπη?αλλο τιποτα.....οσοι εχετε το ιδιο προβλημα με νιωθετε

 

για αυτο και σας γραφω αυτα τα πραγματα...ο μονος φοβος για το μελλον ειναι μην τυχον και σταματησει για χ λογο η παραγωγη του σαμπουαν αυτου και επισης μηπως η ψωριαση επεκταθει στα αυτια-γονατα-αγκωνες.....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν ξέρω πόσες ζωές θα χρειαζόμασταν για να δοκιμάσουμε όλα τα σαμπουάν που υπάρχουν στη γη η τα διάφορα σκευάσματα, αλλά ξέρω ότι δεν θα έκαναν τίποτα σε κάποιο που έχει μια κληρονομική τριχόπτωση όπου τα τριχοθυλακια του είναι ευαίσθητα στα ανδρογόνα .

Δυστυχώς υπάρχον πόλοι επιτήδειοι και προσπαθούν να βγάλουν χρήματα από τη απελπισία του άλλου. Εγώ προσωπικά έχασα πολλά χρήματα και έχω κάνει πολλά λάθη που αν γυρνούσα το χρόνο πίσω τώρα δεν θα είχα πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

στη γειτονια μου υπαρχει ενα συνοικιακο κομμωτηριο που εχει βαλει χαρτι "εμφυτευση μαλλιων"

μα πως μπορει μια απλη κομμωτρια να ασχολειται με τετοιου ειδους επεμβασεις χωρις αδεια;;;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

στη γειτονια μου υπαρχει ενα συνοικιακο κομμωτηριο που εχει βαλει χαρτι "εμφυτευση μαλλιων"

μα πως μπορει μια απλη κομμωτρια να ασχολειται με τετοιου ειδους επεμβασεις χωρις αδεια;;;

 

Τι πράγμα! :blink: Αποκλείεται να έχει δικαίωμα για κάτι τέτοιο, αν είναι όπως τα λες πρέπει να επέμβει εισαγγελέας . Και νόμιζα ότι 7 χρόνια τώρα τα έχω ακούσει όλα. Μήκος κάνει μια απλή προσθετική γιατί αλλιώς χρειάζεται χειρουργείο να όπου πρέπει να αφαιρεθεί λωρίδα δέρματος η να γίνει μεμονωμένη αφαίρεση τριχωθηλακιων και φυσικά μόνο από γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω..δεν εχω παει ποτε σε αυτο το κομμωτηριο.ειναι πολυ μικρο και ...καπως.ελπιζω να καταλαβες περι τινος προκειται

χτες και σημερα που περασα απο εκει προσεξα πως εχει βαλει ενα χαρτι που γραφει "εμφυτευση μαλλιων" και διπλα γραφει "μη ξεχασετε να ζητησετε το δωρο σας"

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

egw xronia xrhsimopoiw to sampouan l'oreal elvive gia pyknwsh, sthn gkri syskevasia

kai eimai pragmatika ikanopoiohmenos

 

oxi mono pyknwnei

alla dynamwnei ta mallakia . woo!

 

Elvive για πύκνωση και Regain. 3 χρόνια και είμαι αρκετά ικανοποιημένος! :up:

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

egw xronia xrhsimopoiw to sampouan l'oreal elvive gia pyknwsh, sthn gkri syskevasia

kai eimai pragmatika ikanopoiohmenos

 

oxi mono pyknwnei

alla dynamwnei ta mallakia . woo!

 

Πήγα σήμερα Carrefοur και είχε ένα σωρό elvive σε διαφορα χρώματα(!) αλλα elvive για πύκνωση σε γκρι συσκευασία δεν βρήκα. Δεν πωλείται σε super market; Να το ψάξω σε φαρμακεία;

Link to comment
Share on other sites

:confused:- αντε και καναμε εμφυτευση ,μετα απο μερικα χρονια οταν πεσουν και αλλα "πρωτα" θα ξανακανουμε εμφυτευση και θα συνεχισουμε ετσι μεχρι να εχουμε στο επανω μερος ολο "νεα" ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Elvive για πύκνωση και Regain. 3 χρόνια και είμαι αρκετά ικανοποιημένος! :up:

 

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι χρησιμοποιείς κάποιο σαμπουάν και έχεις δει πύκνωση μαλλιών . Δεν μπορεί η πύκνωση των μαλλιών σου να οφείλετε στη χρήση μινοξιδηλης και μόνο;

Link to comment
Share on other sites

Και επειδή πριν αρκετά Post είχα αναφέρει για το crescina ότι ΄΄Γνώμη μου είναι ότι είναι ότι καλύτερο έχω δοκιμάσει αλλά και ότι ακριβότερο΄΄ μετά από το Regain βέβαια . θέλω να αναφέρω ότι το προϊών σταμάτησα να το χρησιμοποιώ γιατί προκάλεσε σοβαρή θυλακιτιδα. Δηλαδή Άγρα αργά έβγαιναν κάποια μικρά σπυράκια τα όπια τα αγνοούσα μιας και έβλεπα αποτελέσματα . Το πρόβλημα όμως έγινε τρομερά έντονο και με πόνο ο δερματολόγος μου είπε ότι δεν πρέπει να το χρησιμοποιώ και έκανα θεραπεία.

 

Όμως πριν πάω στον δερματολόγο είχα κάνει το λάθος και είχα αγοράσει ένα κουτί με 24 αμπούλες τις σειράς 700 το όπιο κόστιζε 180€ πήγα στο φαρμακείο που τα αγόραζα μιας και από το κουτί έλειπαν λίγες αμπούλες μήπως το έπαιρνε πίσω και μου έδινε έστω ένα μικρό μέρος των χρημάτων. Πριν με διώξει μου είπε ότι όσοι τα χρησιμοποιούσαν για αρκετό καιρό έχουν το ίδιο πρόβλημα, ότι δεν ασχολείται άλλο με αυτά, και ότι το προϊών μπορεί να αποσυρθεί.

 

Αυτά τα αναφέρω γιατί έχω μετανιώσει για εκείνο το post και δεν θέλω να παραπλανώ κανένα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,λοιπον ειμαι 23 χρονων και παρουσιαζώ προβλημα τριχοπτώσης( το προβλήμα παρουσιάζεται κυριως στην περιοχή των κροτάφων,και εχει επεκταθει και λιγο πανω). Τον τελευταιο καιρο σκεφτομαί την λυση της μεταμοσχευσης,ετσι και επισκεφτηκά την BERGMANN KORD μου ειπαν οτι για να λυσω το προβημα μου πρεπει να κανω μεταμοσχευσή και το κοστος ανερχεται στα 3500 ευρο(εχουν και 12 ατοκες δοσεις). Επισης μου ειπαν οτι διαθέτω τελια δοτρια περιοχή(πισω δεν μου εχουν πεσει καθολου!!!) και μπορουν να κανουν παρα πολυ καλα αποτελεσματα στην περιπτωση μου. Επισης ηταν ηλικρινης και μου ειπαν οτι ενδεχομενος να χρειαστω αλλη μια μεταμοσχευση(μετα απο μια 5ετια.. για να λυσω οριστικα μια για παντα το προβλημα(να καλυψουν την πανω περιοχη εαν χαθουν και αλλα μαλλια).

Στην περιπτωση μου η θεραπεια με regaine δεν παρουσιαζει βελτιωση, επισης θελω να κανω και κατι για να βελτιωσω την εικονα κατι που μου το προσφερει μονο η μεταμοσχευση.

Σε 6 μηνες μου υποσχεθηκαν καταπληκτικα αποτελεσματα..

 

1. Μπορει καποιος που εχει κανει μεταμοσχευση στην BERGMANN KORD να μου πει τις εντυπωσεις του...Προσωπικα πιστευω οτι ειναι οι καλυτεροι στο ειδος τους.

2.Οι υπολοιποι τι πιστευεται να κανω μεταμοσχευση?

3.Επισης εαν καποιος γνωριζει για τη μετεπειτα διαδικασια της μεταμοσχευσης, δηλ. ποσο και θα ειμαι με ραμματα, ποσο και θα πρεπει να κατσω για να ξεπριστει το κεφαλι και γενικοτερα να μην φαινεται οτι εκανα μεταμοσχευση(νομιζω 2 εβδομαδες)

 

Να ευχαριστισω αυτους που θα μπουν στον κοπο να μου απαντησουν.....:D

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή θέλεις να πεις ότι χρησιμοποιείς κάποιο σαμπουάν και έχεις δει πύκνωση μαλλιών . Δεν μπορεί η πύκνωση των μαλλιών σου να οφείλετε στη χρήση μινοξιδηλης και μόνο;

 

Ε όχι.. Εννοείται πως ένα σαμπουάν δεν μπορεί να πυκνώσει το κεφάλι σου!

Αλλά δίνει όγκο στην τρίχα κάνοντας την αραίωση να μην φαίνεται πολύ έντονα! ;)

 

Πήγα σήμερα Carrefοur και είχε ένα σωρό elvive σε διαφορα χρώματα(!) αλλα elvive για πύκνωση σε γκρι συσκευασία δεν βρήκα. Δεν πωλείται σε super market; Να το ψάξω σε φαρμακεία;

 

Πωλείται κανονικά σε super makret, πιθανότατα δεν θα το πρόσεξες.. Εγώ το προμηθεύομαι από έναν Μασούτη της γειτονιάς!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

guys psaxno na agoraso tin seira crescina. mono sto italiko ebay tin vrisko , alla den vgazo akri.

http://bellezza-salute.search.ebay.it/crescina_Cura-dei-Capelli_W0QQ_trksidZm37QQcatrefZC12QQfromZR40QQsacatZ11854

yparxoyn polla proionta se ayth tin selida. poio prepei na dialexo gia tin seira 300 ?

episis legate pos einai akrivo..., edo grafei gia 24 ampoules me 67 euro. :confused:

isxyei kati allo kai den to katalaveno ?

please help me.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα το Post (ελπίζω να διάβασες και εσύ το δικό μου λίγο ποιο πάνω) σου αλλά δεν καταλαμβάνω τι ακριβώς ενδιαφέρεσαι να μάθεις έτσι που το έγραψες. Πωλούνται σε ορισμένα φαρμακεία πάρε τηλέφωνο και Ρώτα στην εταιρία που τα εισάγει ότι πληροφορία θες να μάθεις από τιμή μέχρι και σε ποιο φαρμακείο θα το βρεις .Διάβασε και τα PDF εδώ
Link to comment
Share on other sites

file kos diavasa to post sou, kai den to perimena dioti lene pos den exei parenergies. :confused:

apla ego thelo na dokimaso mono ena kouti (24 ampoules) mpas kai erthei sta isa toy to malli pou mou emeine :D dioti exei adynatisei entelos.

meta tha xrisimopioiso mallon tis ampoules tis kerastance pou einai arketa kales.

epidi den xero italika, h aporia moy einai poio apo tis seires pou dixnei edo einai ayth ton 300 gia anaptyxi kai trixoptosi. episis kapoies einai arketa ftynes apo to site , ti paizei ?

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...