Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

για τις παραπανω φωτος,στριπ ή fue ekane k poses wres/lefta?

to videaki sto rapidshare.com k apla grafeis to download link

Σε ευχαριστώ kage, το βιντεάκι το έβαλα στο rapidshare και μπορείτε να το κατεβάσετε από εδώ: http://rs37.rapidshare.com/files/105262586/__920___945___957___940___963___951___962_

Λοιπόν να σας πω για τη διαδικασία:

Επειδή είχε τεράστια φαλάκρα όπως βλέπετε δεν συζήτησε καθόλου για fue. Όλοι που μίλησε του πρότειναν τη μέθοδο strip. Κατέληξε στη Bergmann Kord που του ζήτησαν 3.500Ε για 2000 τριχοθυλάκια.

 

Είχε ραντεβού τη Πέμπτη στις 10 το πρωί στη Κηφισίας, απέναντι από το Υγεία. Η εμφύτευση άρχισε κατά τις 10 και μισή και έφυγε από τη κλινική στίς 5.30 το απόγευμα.

Ήτανε τρείς γιατροί ( ένας πλαστικός χειρουργός, μία άλλη γιατρός, ένας αναισθησιολόγος ) και τέσσερις νοσηλεύτριες.

Την αφαίρεση των τριχοθυλακίων την έκαναν ο πλαστικός μαζί με τη γιατρό και πήρε περίπου μία ώρα. Είχε προηγηθεί τοπική αναισθησία στο πίσω μέρος που την έκανε ο αναισθησιολόγος και δεν πόνεσε καθόλου.

Οι ίδιοι δύο γιατροί ανοίξανε και τους πόρους στο πάνω μέρος που πήρε και αυτό περίπου μία ώρα.

Οι νοσηλεύτριες κάνανε τη κοπή και την επεξεργασία των μοσχευμάτων και στη τοποθέτηση ήτανε εναλλάξ ένας γιατρός και μία νοσηλεύτρια μαζί. Όπως του εξηγήσανε, η νοσηλεύτρια κρατούσε ανοιχτό το πόρο και η γιατρός τοποθετούσε μέσα το τριχοθυλάκιο. Αυτή η φάση πήρε περίπου 2.5 - 3 ώρες. Στη διάρκεια αυτή μίλαγε με τους γιατρούς και τίς κοπέλλες και κατά διαστήματα έπαιρνε και έναν υπνάκο. Ξέχασα να πω ότι ο αναισθησιολόγος του είχε δώσει πρίν ξεκινήσουνε ένα αγχολυτικό και όλη τη διάρκεια ο φίλος μου ήτανε πολύ cool.

Όταν τελείωσε η διαδικασία κατά τις 4.30 πήγε στο γραφείο του γιατρού όπου του φέρανε χυμό και κάποιο σάντουιτς.

Του έδωσε η γιατρός τίς οδηγίες προφορικά και γραπτά και του δώσανε σε μία τσαντούλα και τα φάρμακα που έπρεπε να πάρει. Μία αντιβίωση, κάποια παυσίπονα και ένα spray για ψεκασμούς που έπρεπε να κάνει τις δύο πρώτες μέρες.

Του είπε ότι είναι καλίτερα τα 4-5 πρώτα λουσίματα να πάει να τα κάνει στη κλινική για πιό σωστή φροντίδα. Τέλος του δώσανε και ένα καπέλο και έφυγε κανονικά οδηγώντας.

 

Γενικά μου είπε ότι και οι γιατροί και οι κοπέλλες ήτανε πολύ φιλικοί και άνετοι μαζί του. Σε όλη τη διαδικασί τον πρόσεξαν πάρα πολύ. Δεν αισθάνθηκε σε καμμία φάση πόνο και δεν ήτανε καμμία ιδιαίτερη ταλαιπωρία, πέρα από τίς ώρες που ήτανε αρκετές.

 

Το πρώτο βράδυ δεν βολευότανε καλά στο μαξιλάρι γιατί ήθελε να προσέχει μη κάνει και καμμιά ζημιά. Την επόμενη μέρα αισθανότανε ένα τράβηγμα στο πίσω μέρος και πήρε panadol extra.

Το Σάββατο που τον είδα για καφέ, είχε πάει για το πρώτο λούσιμο, ήτανε μιά χαρά και κυκλοφορούσε με το καπελάκι του.

Αυτά είχα να πω. Και καλό αποτέλεσμα να έχει:up:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

o pateras den exei tipota.anti8eta o papous,apo pleyras manas,htane foul,trixa den eleipe

 

Opote psakse na deis se ti hlikia karafliase o pateras sou kai prospathise na bgaleis ta sumperasmata sou..O kathenas mas kserei kalutera apo olous gia ton eauto sou..Kai mhn agxwnesai..

Link to comment
Share on other sites

Τη Πέμπτη έκανε ένας φίλος μου εμφύτευση. Μιλάμε για τεράστια φαλάκρα. Έβαλε 2000 τριχοθυλάκια.

Την ώρα της επέμβασης παρακάλεσε μία γιατρό από την ομάδα να του τραβήξει μία φωτογραφία και ένα βιντεάκι με το κινητό του.

Είναι στη φάση που έχουνε ανοίξει όλους τους πόρους και αρχίζει η τοποθέτηση.

Σήμερα πήγε πάλι στη κλινική για να του κάνουνε το πρώτο λούσιμο και μετά βρεθήκαμε για καφέ και μου τα έδωσε. Με την άδεια του τα δείχνω.

http://img210.imageshack.us/my.php?image=dsc00010gy7.jpg

http://img167.imageshack.us/my.php?image=dsc00008tx8.jpg

Έχω και το βιντεάκι αλλά δεν ξέρω πως να το ανεβάσω.

Οι εντυπώσεις του μέχρι τώρα ήτανε εξαιρετικές. Αύριο θα γράψω και περισσότερες λεπτομέρειες.

 

 

 

ωραιος ρε φιλε

 

αν μπορεις να τραβηξεις και την ουλη στο πισω μερος (οταν αναρωσει βεβαια)

ειναι πολυ βασικο

 

παντως βοηθας πολυ με τις φωτο :up: μονο ετσι θα παρουμε γευση του τι παιζεται...;)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι 19 δεν εχω βγαλει καθολου μουσι και εχω καραφλιασει κανονικα.ειναι φυσιολογικο?

 

Den exei sxesh to ena me to allo..Giati ta sugxeeis??Logw patera kai h logw manas karafliases??

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε Green_Dragon, μακαρι να το εκαναν και αλλοι το παραδειγμα σου για να δουμε τι παιζει με στοιχεια και οχι με λογια... Αλλα και στην τελικη τι εγινε ρε παιδια να πουμε οτι καναμε την επεμβαση, δεν ειναι ντροπη, ισα-ισα μαλιστα που δειχνει γεναιοτητα, πολλοι απο μας το σκεφτομαστε αλλα δεν το παιρνουμε αποφαση μεχρι που θα μας πεσουν ολα τα μαλλια και θα λεμε τι εγινε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε πολύ πες του φιλου σου... Φαλάκρες όλου του κόσμου..ενωθείτε!! (για να λυσουμε αυτο το προβλημα εννοω)

 

 

και ποιος σου ειπε οτι το βλεπουμε σαν προβλημα???

 

αληθεια πως με βλεπετε χρειαζομαι εμφυτευση??

 

περα απο την πλακα τον τελευταιο καιρο σκεφτομαι πολυ σοβαρα να παω να χτυπησω ενα laser στις ενοχλητικες τριχες που εχουνε απομεινει στο κεφαλι για να παψω να το ξυριζω μπουχαχαχαχαχα

 

http://img509.imageshack.us/img509/3721/falakraha1.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι βαφή..

Είναι μικροίνες που γίνονται ένα με την τρίχα και την κάνουν να δείχνει πολύ πιο χοντρή και κατά συνέπεια το μαλλί πιο πυκνό.Σύμφωνα με τον κατασκευαστή δεν το εππηρεαζει βροχη ή ιδρώτας.Στην πράξη δεν το χω δοκιμάσει βεβαια αλλα φαίνεται αρκετά σταθερό.Υποτίθεται ότι οι ίνες γίνονται πιο σταθερές στο μαλλί σου όταν τις ψεκάσεις μ'ένα ειδικό spray που όμως δεν μπορούσαν να μου το στείλουν και θα το πάρω από εδώ(15Ε μόνο ευτυχώς).

Αυτού του είδους κάλυψη που αναφέρεις είναι άλλη κατηγορία και είναι όντως σαν μπογιά.Πίστευω ότι αυτό είναι πιο NextGen.

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ HAIRLIFE CLINICS ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΥΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ. Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ http://www.hairlifeclinics.com ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ. ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ 2500 ΕΥΡΩ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ 4000 ΤΡΙΧΕΣ ΑΚΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΑΛΑΝΕ 3500 ΤΡΙΧΕΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ:)
Link to comment
Share on other sites

ΕΝΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΜΕΤΑΜΟΣΧΕΥΣΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΠΡΙΝ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΕ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΛΙΝΙΚΗ ΜΑΛΛΙΩΝ ΣΤΗΝ ΚΥΠΡΟ ΚΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ. ΕΧΕΙ ΜΕΓΑΛΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΕ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΟΛΟΚΛΗΡΩΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ. Η ΕΤΑΙΡΕΙΑ ΟΝΟΜΑΖΕΤΑΙ HAIRLIFE CLINICS ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΣΥΝΕΡΓΑΤΕΣ ΣΕ ΟΛΗ ΥΗΝ ΕΥΡΩΠΗ ΚΑΙ ΑΜΕΡΙΚΗ. Η ΙΣΤΟΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ http://www.hairlifeclinics.com ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ. ΠΛΗΡΩΣΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ 3000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ 2500 ΕΥΡΩ. ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΑΛΕΙ 4000 ΤΡΙΧΕΣ ΑΚΙ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΑΛΑΝΕ 3500 ΤΡΙΧΕΣ. ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΣ ΚΑΙ ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟΣ:)

 

 

Περιμενουμε φωτογραφιες...

 

Υ.Γ Ελπιζω να μην εισαι απο την κλινικη και να κανεις διαφημιση, χεχε :)

Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο φαινομενο ...πολλοιι χρηστες σε αυτο το τοπικ εχουνε κατω απο 10 ποστς, και μαλιστα πολλοι απο αυτους ποσταρουνε και για 1η φορα σε τοπικ για φαλακρες μεσα σε ενα φορουμ κινητων....πως ετυχαν ολα...:lol: ρε τι φοβαστε ρεεεε?φαλακρα εχετε(εχουμε) οχι πανουκλα...χαλαρωστε
Link to comment
Share on other sites

ενα περιεργο φαινομενο ...πολλοιι χρηστες σε αυτο το τοπικ εχουνε κατω απο 10 ποστς, και μαλιστα πολλοι απο αυτους ποσταρουνε και για 1η φορα σε τοπικ για φαλακρες μεσα σε ενα φορουμ κινητων....πως ετυχαν ολα...:lol: ρε τι φοβαστε ρεεεε?φαλακρα εχετε(εχουμε) οχι πανουκλα...χαλαρωστε

 

Xαχα δικιο εχεις... Εγω παντως ειμαι γραμμενος απο το 2003 που ειχα ακομα μαλλια, χαχα... Ενταξει μωρε ολα λυνονται, αρκει να υπαρχει παραδακι... Δεν εχετε δει την εκπομπη SWAN στο ΑΝΤ1 που παιρνουνε κατι χοντρες πατσαβουρες και τις κανουμε Θεες - μοντελα ; Ε, θα λυθει και το προβλημα των μαλλιων, δεν ειναι τιποτα... Την υγεια μας να χουμε και ολα φτιαχνουν...

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα διαφήμιση που έκανα στην Derma χωρίς να το θέλω.

Παντως είναι μεγαλη διαφορά και εγω θα επιμείνω στα πετροδόλλαρα.

Είναι αρκετα ανθεκτικό πάντως αν και πιστεύω ότι θα συνεργάζεται καλύτερα με το spray.Το χει χρησιμοποιήσει κανείς?

Α,και αμάν με αυτήν την καχυποψία μερικών με τα nicks..Passwords είναι και ξεχνιούνται,ήμαρτον κύριε που θα λεγε και ο Γεωργίου.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΠΑΡΩ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΙΣ ΒΑΛΩ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙΤΕ.

Φίλε MIXXALIS, περιμένουμε φωτογραφίες από το φίλο σου. Άντε να αρχίσουμε να ξεθαρρεύουμε σιγά-σιγά, μπάς και βγάλουμε καμμιά άκρη.

 

Εκείνο που μου κάνει εντύπωση ρε παιδιά είναι ότι όλες οι κλινικές μιλάνε για "εξαιρετικό επιστημονικό και ιατρικό επιτελείο" και άμα ψάξεις όλο το site

δεν θα βρείς ούτε ένα όνομα γιατρού, ούτε ένα βιογραφικό να δούμε και εμείς ποιοί είναι όλοι αυτοί που μας ζητάνε να τους εμπιστευτούμε και τί ιστορία έχουνε. Να δούμε έστω τα πρόσωπά τους. Αλήθεια γιατί τους κρύβουνε; Γιατί γίνεται αυτό;

Στο εξωτερικό όλες οι κλινικές έχουνε τους γιατρούς τους φάτσα - κάρτα και είναι χαρά τους και καμάρι τους.

Εδώ τι διάολο, γιατρουδάκια έχουνε ή ανιδείκευτους; Τί πιστεύετε εσείς;

Γιατι εμένα με προβληματίζει.

Εντάξει υπάρχουνε και 1-2 εξαιρέσεις ( Bergmann και Transmed ) που δςίχνουνε στο site τους την ιατρική ομάδα, αλλά οι άλλες κλινικές άλλα λόγια να αγαπιόμαστε.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα λες εσύ ρε Cyan αλλα εγώ γιατί δεν είχα κανένα προβλημα.Και από Αγγλία που αναφερεις λογικο να σου ρθουν τα ίδια με Ελλαδα αφου το εργοστάσιο είναι στην Αμερική!!!

Και δωρεαν γιατρός και καλύτερες τιμες επειδή σε μάθανε...;)

Δεν ξέρω κάτι μου βρωμάει...

Τελοσπάντων ο καθένας βγάζει τα συμπεράσματά του..

 

Υ.Γ : O αριθμός του ΕΟΦ αναγράφεται με μεγάλα γράμματα στο site κατω από το προιόν.

Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε παιδιά, γιατί να έχουμε πρόβλημα αν το πάρουμε απ' έξω; Σιγά...

Πάντως κι εγώ τακτικός πελάτης είμαι + η μητέρα μου μαζί αλλά καλύτερη τιμή δεν μας κάνουν. Άσε που μας το ακρίβυναν κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βάζω σε καθημερινή βάση αρκετούς μήνες τώρα. Δεν φαίνεται καθόλου στον ήλιο ούτε φυσικά έχει οσμή. Φοβάμαι λίγο την βροχή διότι και οι ίδιοι μου είπαν ότι εκεί φεύγει. Έτσι έχω μαζί μου πάντα ένα σκουφάκι διότι..ποτέ δεν ξέρεις τι γίνετε. Τώρα το καλοκαίρι με την θάλασσα δεν ξέρω τι κάνουμε..χεχε.

 

Η αλήθεια είναι ότι καμια φορά μπορει να σε πιάσει μια μικρη φαγουρίτσα..

Εκεί που μπορεί να φανεί είναι στους κροτάφους που είναι λεπτές οι τρίχες και έτσι φαίνεται η ποσότητα που έχει κάτσει στο δέρμα.Ψηλά πάντως(στο πιατακι)ανακατεύεται επιτυχώς με τις άλλες τριχες και το αποτέλεσμα είναι τόσο καλό που δεν φαίνεται τίποτα όσο κοντά και να κοιτάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Το thread κλειδώνει και θα παραμείνει κλειδωμένο για αρκετό διάστημα.Ίσως και μόνιμα.

Κάναμε τα στραβά μάτια σε πολλές περιπτώσεις,όπως πχ στο ότι υπήρχαν posts που άγγιζαν τα όρια του spam.Όπως στο ότι κάποιοι γράφονταν στο φόρουμ μόνο και μόνο για να γράψουν σε αυτό το thread και να προωθήσουν την δική τους μέθοδο θεραπείας.Όπως στο ότι αναφέρθηκαν αυθαίρετα ονόματα γιατρών.

Σε ένα πράγμα όμως δεν μπορούμε να κάνουμε τα στραβά μάτια.Στο να δίνονται ιατρικές συμβουλές ανώνυμα μέσα από ένα φόρουμ για ένα ιατρικό θέμα τόσο σοβαρό που θα μπορούσε να προκαλέσει παρενέργειες στα μέλη που το διαβάζουν.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...