Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει στο youtube ένα βιντεάκι από ένα Πλαστικό Χειρουργό που εξηγεί τη διαδικασία μεταμόσχευσης μαλλιών.

Νομίζω ότι αξίζει τον κόπο να το δείτε.

 

 

Εμένα κάπως με βοήθησε να καταλάβω τι γίνεται.

Δείχνει ειλικρινής, όχι σαν αυτούς στην τηλεόραση που μας κοροϊδεύουν με τις διαφημίσεις.

 

:lol:

 

Eγώ πάντως βλέπω γιατρό (?) με καραφλίτσα να "θεραπεύει" άτομα με λιγότερη καραφλίτσα από αυτόν.

 

Μου θυμίζει έναν από τους διάσημους χειρουργούς του 19ου ή 18ου αιώνα, που όταν χρειάστηκε γέρος πια ο ίδιος να χειρουργηθεί...προτίμησε απλά να πεθάνει!

Κάτι περισσότερο θα ήξερε, δε νομίζετε?;)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

file eida ena keimeno pou eixes postarei pou molis eixes kanei tin emfyteysh to 2006.... ekei yposthrizes oti to regaine einai poly kalo kai vgazeis kainourgies trixes swsta? afou loipon hsoun toso eyxaristhmenos giati stamathses to regane?? kai epishs ithela na rwthsw pou ekanes tin emfyteysh kai an eisai euxaristhmenos?

thanks

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλημέρα. Διαβάζω εδώ κ καιρό τις απόψεις σας κ είπα κι εγώ να γράψω την δική μου εμπειρία. Εδώ κ κανα 2 χρόνια έχουν αρχίσει να εξασθενούν κ να πέφτουν τα μαλλιά μου κ ύστερα από αρκετή σκέψη αποφάσισα να την ψάξω την δουλειά. Τα σαμπουάν, το regain κλπ κλπ, το μόνο που κάνουν είναι απλα να τρενάρουν την κατάσταση. Συν τοις άλλοις, το regain είναι κάτι σαν ναρκωτικό για τα μαλλιά κ όταν το κόψεις σου πέφτουν αρκετά γρήγορα. Εγώ κατέφυγα στην μέθοδο της εμφύτευσης. Πήγα στην DHI για 2 λόγους. Έκανε ένας πολύ φίλος μου κ είδε αποτελέσματα( εντάξει , δεν έγινε κ βαμβακούλας ) κ επειδή δεν αφήνει ουλή από πίσω. Έτσι, αν κάποια στιγμή δεν σου αρέσει η εικόνα, τα πατάς μία ξούρα κ τέλος. Αποτελέσματα δικά μου δεν μπορώ να σαςς πω ακόμα, γιατί πάνε 3 μήνες μόνο που έκανα. Υπομονή....!!

 

file pws paei h emftyteysh eisai eyxaristhmenos?? mhpws mporeis na steileis mia photo pou na deixneis ta mallia prin kai meta... thanks aa kai posa eskases??

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγώ τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει μια αραίωση στα μαλλιά μου στο πάνω μέρος μόνο. Ίσως να είναι και προσωρινό, γιατί το έχω παρατηρήσει κι άλλες φορές και τον τελευταίο καιρό είχα αγχωθεί και με την εξεταστική.. Ρώτησα έναν κομμωτή και μου είπε οτι όντως στο πάνω μέρος τα μαλλιά μου είναι πιο αραιά σε σχέση με τα υπόλοιπα, και οτι έχω πολλές τρίχες αδύναμες που εμφανίζονται μετά απο τριχόπτωση.. και άρχισε να μου δείχνει διάφορα σαμπουάν, αμπούλες κλπ.. αλλά επειδή ήταν και ακριβά είπα να το ψάξω όσο μπορώ πρώτα. Επίσης μου είπε οτι παίζει ρόλο και η διατροφή και η αλήθεια είναι οτι δεν κάνω και πολύ καλή διατροφή. Πάντως και προσωρινό να είναι, με προβληματίζει και θα ήθελα να μου πείτε κάποια λύση με σαμπουάν, διατροφή κλπ..
Link to comment
Share on other sites

kalispera paidia mias kai ton teleuteo kairo vlepo na peftoun ta mallia m kai epidi den gnorizo pote prepei na anisixo tha ithela na mou peite ta "kritiria"me ta opoia tha ksero an exo trixoptosi i oxi:)euxaristo kai perimeno apantisi.

 

Βασικα απο την στιγμη που πεφτουν τα μαλλια σου, οπως λες, εχεις τριχοπτωση.

Το θεμα ειναι αν θα αναπληρωθουν τα μαλλια που πεφτουν, με νεα.

 

Θα σου προτινα να επισκεφτεις ενα δερματολογο για να εχεις μια σωστη και ολοκληρωμενη εικονα της οποιας καταστασης.;)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Βασικά επείδη και εγώ ρώτησα κάποια πράγματα πιο πάνω.. θέλω να σας πω πως δεν έχω έντονη τριχόπτωση και από την στιγμή που υπάρχει το συγκεκριμένο thread ρωτάμε κάποια γενικότερα πράγματα έτσι ώστε αν κάποιος γνωρίζει κάτι να μας το πει. Αν κάποιος έχει έντονη τριχόπτωση, εντάξει θα πάει σε δερματολόγο.. Βασικά αυτό που βλέπω είναι οτι στο συγκεκριμένο thread δεν έχει γράψει κάποιος για εμφανή αποτελέσματα απο αντιμετώπιση της τριχόπτωσης.. οπότε...
Link to comment
Share on other sites

Βασικά επείδη και εγώ ρώτησα κάποια πράγματα πιο πάνω.. θέλω να σας πω πως δεν έχω έντονη τριχόπτωση και από την στιγμή που υπάρχει το συγκεκριμένο thread ρωτάμε κάποια γενικότερα πράγματα έτσι ώστε αν κάποιος γνωρίζει κάτι να μας το πει. Αν κάποιος έχει έντονη τριχόπτωση, εντάξει θα πάει σε δερματολόγο.. Βασικά αυτό που βλέπω είναι οτι στο συγκεκριμένο thread δεν έχει γράψει κάποιος για εμφανή αποτελέσματα απο αντιμετώπιση της τριχόπτωσης.. οπότε...

 

Το μονο που μπορει να κανει καποιος που του πεφτουν τα μαλλια, δυστυχως, ειναι να καθυστερησει την τριχοπτωση, και αυτο μεχρι ενα σημειο.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Luau! If you're hungry for hunk of fat and juicy meat,

Eat my buddie Pumbaa here cuz he is a treat! A hundred dollar dine, a tasty swine, all you gotta do is get in line. Are ya achin'?

Link to comment
Share on other sites

Το μονο που μπορει να κανει καποιος που του πεφτουν τα μαλλια, δυστυχως, ειναι να καθυστερησει την τριχοπτωση, και αυτο μεχρι ενα σημειο.

 

Και εγώ αυτό πιστεύω! Απλά θα ήθελα να μας πουν και άτομα που έχουν περάσει αυτο το στάδιο και γνωρίζουν καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα...

Ξερει κάνεις την εταιρία Kirkland?

....εχει το πιο φτηνο πακέτο μινοξιδιλης...

..δηλαδη γυρω στα 30euro+ μαζι με μεταφορικα για 6μήνες!!!! , ενω το Regain εχει την ιδια τιμη για 1 μήνα

 

http://www.amazon.com/gp/product/B0008ELW8W/ref=s9_asin_title_1_subs_45_18_10?pf_rd_m=ATVPDKIKX0DER&pf_rd_s=center-2&pf_rd_r=10TSFD1BJ9AMAA074M3Z&pf_rd_t=101&pf_rd_p=278240301&pf_rd_i=507846

 

Το εχει παραγγείλει κανεις αυτο το προιον??

 

Δεν ξέρω αλλα δεν πολυ εμπιστευομαι τις εταιριες

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ΔΩΣΤΕ ΒΑΣΗ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΩ ***

1.. Δεν σωζεστε με μινοξιδιλη ή με αμπουλες ή φαρμακα χαπια κρεμες αφρολουτρα και οτι παρομοιο εχουν βγαλει για την τριχοπτωση...

 

2.. και ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ.. η μονη λυση φαινεται να ειναι η εμφυτευση... εχω διαβασει απο την αρχη ολες τισ παρατηρησεις και κανενας αναφερθηκε σ αυτο... ΠΟΛΛΟΙ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΧΟΥΝ ΚΑΝΕΙ ΕΜΦΥΤΕΥΣΗ.... που πηγαν τωρα? γιατι δεν βγαινουν να πουν πως πηγε και πως φαινονται??? ΑΚΟΥΣΑΤΕ ποτε κανεναν να λεει : ναι ρε παιδια, πηγαιντε στον ταδε γιατρο ή στο ταδε ινστιτουτο?? τιποτα... ουτε φωτογραφια, ουτε συμβουλη... Εγω πιστευω οτι ολοι οι τρελαμενοι που εκαναν εμφυτευση αντι να χαρουν τα χασαν περισσοτερο απο το αθλιο αποτελεσμα τους και δεν εχουν διαθεση να μιλησουν... Εγω αν χαιρομουν τοσο πολυ με το αποτελεσμα θα εμπαινα και θα ελεγα σε ολους : πατε σ αυτο το γιατρο με εκανε τρομερη δουλεια... που ειναι?????????????? εχεις δει κανεις εμφυτευση??? τοσο καλα τισ κανουν και δεν φαινονται????

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.εχω τριχοπτωση εδω και πεντε χρονια και βρισκομαι στην βαθμιδα 1.εχω χρησιμοποιησει πολλα προιοντα, αλλα χωρις κανενα αποτελεσμα.τωρα χρησιμοποιω μινοξιδιλη 5% αλλα δεν εχω το επιθυμητο αποτελεσμα. θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει κανει μεταμοσχευση και τι αποτελεσμα ειχε?ποσο του κοστισε και πως φαινεται αισθητικα?
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο εμενα.εχω τριχοπτωση εδω και πεντε χρονια και βρισκομαι στην βαθμιδα 1.εχω χρησιμοποιησει πολλα προιοντα, αλλα χωρις κανενα αποτελεσμα.τωρα χρησιμοποιω μινοξιδιλη 5% αλλα δεν εχω το επιθυμητο αποτελεσμα. θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει κανει μεταμοσχευση και τι αποτελεσμα ειχε?ποσο του κοστισε και πως φαινεται αισθητικα?

 

*** ti egine?? ta krotafakia sou apokaliptontai kai thes na ta kripseis pali??? na ksereis h minoksidilh an thn stamathseis tha sou epideinosei to provlhma.... kaneis den tha sou pei pos fainetai aisthitika h metamosxeysh... k go auto psaxno file mou... kai ego hmoun vathmida 1 to kalokairi kai se 6 mhnes phga sto 2.... kalo e? na ksereis ti se perimenei....

Link to comment
Share on other sites

τι προιοντα εχεις χρησιμοποιησει?αφου δεν βρηκες κατι αποτελεσματικο, τωρα τι σκεφτεσαι να κανεις?εχεις παραιτηθει απο καθε προσπαθεια?
Link to comment
Share on other sites

τι προιοντα εχεις χρησιμοποιησει?αφου δεν βρηκες κατι αποτελεσματικο, τωρα τι σκεφτεσαι να κανεις?εχεις παραιτηθει απο καθε προσπαθεια?

 

ok file mou, akou na sou po.... giati ego den asxoloumai me auta pou asxolountai oi upoloipoi... proton, psakse ta kefalia ton siggenon kai progonon... katarxhn poso xronon eisai?? an eisai gyri sta 25 mallia tha exeis mallon gia panta arkei na mh vlepeis to derma apo kato... an se enoxlei h apoleia ton krotafon auto gia na to polemhseis kai na ksanakerdiseis thn emfanish pou thes... phgaine se enan plastiko... an eisai apo athina pane s auton ton karaleksi.... shmera pou rothsa dermatologo mou eipe oti h metamosxeusi simera exei kala apotelesmata.... skeftomai file mou na to epixeirhso alla tha to skefto kala giati einai monodromos tetoia egxeirhsh... ego den akousa kanenan na leei phgaine sta laser line h bergman h dhi...... tipota.... den ksero... thelo na matho sigoura ti apotelesmata exei na eggiitho.... psakse auto file mou.... oxi omos meso internet.... des pos fainetai to megalitero pososto ton emfiteuseon.... prosoxh omos.... oi upoloipes trixes tha fygoun kapoia stigmh pali opote prepei na kanei pali emfyteysh.... gi auto psakse kai ipologise apo monos sou pos peripou mporei na gineis argotera kai mexri pou tha xreiasteis emfiteusi... an eisai mikros..... den ksero... phgaine se plastikous xeirourgous kai giatrous pou na se diavevaiosoun gia to apotelesma... ta institouta den dinoun safeis apanthseis.... einai h monh lush filaraki.... trixa pou xanetai den ksanavgainei.... opote valthn esu.... an exeis kanena neo pes mou...

Link to comment
Share on other sites

ok file mou, akou na sou po.... giati ego den asxoloumai me auta pou asxolountai oi upoloipoi... proton, psakse ta kefalia ton siggenon kai progonon... katarxhn poso xronon eisai?? an eisai gyri sta 25 mallia tha exeis mallon gia panta arkei na mh vlepeis to derma apo kato... an se enoxlei h apoleia ton krotafon auto gia na to polemhseis kai na ksanakerdiseis thn emfanish pou thes... phgaine se enan plastiko... an eisai apo athina pane s auton ton karaleksi.... shmera pou rothsa dermatologo mou eipe oti h metamosxeusi simera exei kala apotelesmata.... skeftomai file mou na to epixeirhso alla tha to skefto kala giati einai monodromos tetoia egxeirhsh... ego den akousa kanenan na leei phgaine sta laser line h bergman h dhi...... tipota.... den ksero... thelo na matho sigoura ti apotelesmata exei na eggiitho.... psakse auto file mou.... oxi omos meso internet.... des pos fainetai to megalitero pososto ton emfiteuseon.... prosoxh omos.... oi upoloipes trixes tha fygoun kapoia stigmh pali opote prepei na kanei pali emfyteysh.... gi auto psakse kai ipologise apo monos sou pos peripou mporei na gineis argotera kai mexri pou tha xreiasteis emfiteusi... an eisai mikros..... den ksero... phgaine se plastikous xeirourgous kai giatrous pou na se diavevaiosoun gia to apotelesma... ta institouta den dinoun safeis apanthseis.... einai h monh lush filaraki.... trixa pou xanetai den ksanavgainei.... opote valthn esu.... an exeis kanena neo pes mou...

 

ειμαι 25 φιλε μου... την δευτερα εχω κλεισει ραντεβου στην laiserlain clinics .... την τριτη στην dhi....προσπαθω να βρω μια λυση γιατι εχουν αραιωσει πολυ τα μαλλια μου και δυστυχως βλεπω το δερμα μου....... οσον αφορα για τον πλαστικο γιατρο που ανεφερες , δεν καταλαβα τι ακριβωσ εννοεις....χθες γνωρισα ενα παιδι 29 ετων που εκανε τρεισ μεταμοσχευσεις 1000-1500-3500 (χιλιαδες τριχοθυλακια αντιστοιχα) σε διαστημα τεσσαρων ετων....το αποτελεσμα του ηταν απαισιο...και περιμενει μεσα στο επομενο εξαμηνο να δει το αποτελεσμα τησ τριτης μεταμοσχευσης.... ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες....θα ενημερωθω και σου στηλω να σου πω....

Link to comment
Share on other sites

ειμαι 25 φιλε μου... την δευτερα εχω κλεισει ραντεβου στην laiserlain clinics .... την τριτη στην dhi....προσπαθω να βρω μια λυση γιατι εχουν αραιωσει πολυ τα μαλλια μου και δυστυχως βλεπω το δερμα μου....... οσον αφορα για τον πλαστικο γιατρο που ανεφερες , δεν καταλαβα τι ακριβωσ εννοεις....χθες γνωρισα ενα παιδι 29 ετων που εκανε τρεισ μεταμοσχευσεις 1000-1500-3500 (χιλιαδες τριχοθυλακια αντιστοιχα) σε διαστημα τεσσαρων ετων....το αποτελεσμα του ηταν απαισιο...και περιμενει μεσα στο επομενο εξαμηνο να δει το αποτελεσμα τησ τριτης μεταμοσχευσης.... ευχαριστω για ολες τις πληροφοριες....θα ενημερωθω και σου στηλω να σου πω....

 

na ksereis kati...... otan pas se autous, efoson eisai se proto stadio tha sou poun na agoraseis mia xtena pou ipotithetai kanei douleia h tha prospathisoun na se anagkasoun na kaneis therapeies... na kleiseis rantevou se plastiko xeirourgo pou asxoleitai me auta gia na sou eksigisei akrivos.... auto to paidi pou ekane metamosxeusi pou thn ekane?? ekei na mhn pas.... siga na mh dino ta lefta mou na me kanoun teras.... distixos den mporeis na empisteuteis giati ama ginei mia fora to kako meta den iparxei way back........ na ksereis ta mallia sou tha sinexisoun na peftoun.... einai h moira auth, sto leo na arxizeis na to sinithizeis... an theleis na ta krathseis gia panta thn emfiteusi prepei na thn kaneis xompu..... psakse kati allo....... o giorgos kotsarelis ti kanei me to farmako pou anakalipse??? mporeis na matheis???? autos file an arnithei tis protaseis pou tha tou kanoun oi etaireies emfiteusis gia na mh lansarei to FARMAKO tha einai o sothras olon ton falakron.... an exeis opoiadhpote aporoia steile mhnyma

h an thes ase to mail sou kai tha sou steilo leptomereies

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να είναι απέσιο το αποτέλεσμα ρε παιδιά; Τρίζες δν θέλετα να βγάλετε;:confused:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

............θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο εσας εχει κανει μεταμοσχευση και τι αποτελεσμα ειχε?ποσο του κοστισε και πως φαινεται αισθητικα?.............

 

Μη λέτε βλακείες ρε παιδιά για τη μεταμόσχευση μαλλιών, αν δε γνωρίζετε το θέμα.

Είναι μία ιατρική επέμβαση. Μικροεπέμβαση βέβαια, επιδερμική οπωσδήποτε, αλλά χειρουργική επέμβαση που χρειάζεται να γίνεται με όλες τις προδιαγραφές για να έχει επιτυχία.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται από ειδικευμένους γιατρούς με εμπειρία. Και τέτοιοι γιατροί υπάρχουν και στις κλινικές μαλλιών και ελεύθεροι ιδιώτες γιατροί που χειρουργούν στα ιατρεία τους.

 

Και τι πάει να πεί "σου κάνουν κάτι κολοενέσεις ξυλοκαίνης" που γράφει ένας φίλος παραπάνω;

Φυσικά και γίνεται τοπική αναισθησία στο πίσω μέρος του κεφαλιού για να παρθούν τα τριχοθυλάκια. Φυσικά και γίνεται τοπική αναισθησία στο πάνω μέρος του κεφαλιού για να τοποθετηθούν τα τριχοθυλάκια.

Πως αλλιώς θα μπορούσε να γίνει;;;;;;;;;;;;

 

Εμ δεν αποδέχεστε μία ιατρική χειρουργική επέμβαση , εμ θέλετε και άριστο αποτέλεσμα.

Πως θα γίνει αυτό για;

Με μαγικά φίλτρα και άμπρα-κατάμπρα;

Link to comment
Share on other sites

na ksereis kati...... otan pas se autous, efoson eisai se proto stadio tha sou poun na agoraseis mia xtena pou ipotithetai kanei douleia h tha prospathisoun na se anagkasoun na kaneis therapeies... na kleiseis rantevou se plastiko xeirourgo pou asxoleitai me auta gia na sou eksigisei akrivos.... auto to paidi pou ekane metamosxeusi pou thn ekane?? ekei na mhn pas.... siga na mh dino ta lefta mou na me kanoun teras.... distixos den mporeis na empisteuteis giati ama ginei mia fora to kako meta den iparxei way back........ na ksereis ta mallia sou tha sinexisoun na peftoun.... einai h moira auth, sto leo na arxizeis na to sinithizeis... an theleis na ta krathseis gia panta thn emfiteusi prepei na thn kaneis xompu..... psakse kati allo....... o giorgos kotsarelis ti kanei me to farmako pou anakalipse??? mporeis na matheis???? autos file an arnithei tis protaseis pou tha tou kanoun oi etaireies emfiteusis gia na mh lansarei to FARMAKO tha einai o sothras olon ton falakron.... an exeis opoiadhpote aporoia steile mhnyma

h an thes ase to mail sou kai tha sou steilo leptomereies[/quote

 

 

 

το παιδι που ξερω, εκανε την μεταμοσχευση στην laiserlain clinics. το email μου ειναι << r6stelios@yahoo.com >>....οσον αφορα για τον γιωργο κοτσαρελη και εγω το ψαχνω..... δεν εχω βρει κατι ακομα, μολις μαθω κατι θα σου πω....αν μπορεις στειλε μου στο email μου λεπτομεριες για τον πλαστικο χειρουργο...... πως μπορει να με βοηθησει????

Link to comment
Share on other sites

Μη λέτε βλακείες ρε παιδιά για τη μεταμόσχευση μαλλιών, αν δε γνωρίζετε το θέμα.

Είναι μία ιατρική επέμβαση. Μικροεπέμβαση βέβαια, επιδερμική οπωσδήποτε, αλλά χειρουργική επέμβαση που χρειάζεται να γίνεται με όλες τις προδιαγραφές για να έχει επιτυχία.

 

Πρέπει οπωσδήποτε να γίνεται από ειδικευμένους γιατρούς με εμπειρία. Και τέτοιοι γιατροί υπάρχουν και στις κλινικές μαλλιών και ελεύθεροι ιδιώτες γιατροί που χειρουργούν στα ιατρεία τους.

 

Και τι πάει να πεί "σου κάνουν κάτι κολοενέσεις ξυλοκαίνης" που γράφει ένας φίλος παραπάνω;

Φυσικά και γίνεται τοπική αναισθησία στο πίσω μέρος του κεφαλιού για να παρθούν τα τριχοθυλάκια. Φυσικά και γίνεται τοπική αναισθησία στο πάνω μέρος του κεφαλιού για να τοποθετηθούν τα τριχοθυλάκια.

Πως αλλιώς θα μπορούσε να γίνει;;;;;;;;;;;;

 

Εμ δεν αποδέχεστε μία ιατρική χειρουργική επέμβαση , εμ θέλετε και άριστο αποτέλεσμα.

Πως θα γίνει αυτό για;

Με μαγικά φίλτρα και άμπρα-κατάμπρα;

 

 

φιλε μου εγω ρωτησα αν εχει κανει καποιος μεταμοσχευση μαλλιων. εσυ εχεις κανει????αν ναι,, τι αποτελεσμα εχεις?????εγω προσφατα γνωρισα ενα παιδι 29 ετων που εκανε μεταμοσχευση (οχι μια, αλλα τρεις) και το αποτελεσμα του ηταν απαραδεκτο....και την μεταμοσχευση την εκανε σε ειδικευμενους γιατρους...αποδεχομαι ολες τις ιατρικες χειρουργικες επεμβασεις....αλλα αν εχεις ασχολειθει με το θεμα τοτε θα ξερεις σιγουρα οτι ολα τα κεντρα κοσμιτικης ιατρικης στην ελλαδα το μονο που επιδιωκουν ειναι το κερδος τους.

παντως αν θελεις ριξε μια ματια σε αυτα που λεει ο tommjunior 34.......

Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι αυτός ο Γιώργος Κοτσαρέλης..?? απόρρητο είναι..?? δε λέτε και εδώ να μάθουμε όλοι..
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου εγω ρωτησα αν εχει κανει καποιος μεταμοσχευση μαλλιων. εσυ εχεις κανει????αν ναι,, τι αποτελεσμα εχεις?????

Έχω κάνει και είμαι ευχαριστημένος με το αποτέλεσμα που έχω. Είναι και πολύ φυσικό.

Πάντως πριν αποφασίσεις να κάνεις μεταμόσχευση, πρέπει να ενημερωθείς σωστά και να είσαι ρεαλιστής στίς προσδοκίες σου. Αν πιστεύεις και περιμένεις να γίνει "θαύμα" στο κεφάλι σου, τότε το πιό πιθανό είναι να πέσεις θύμα των επιτήδειων και να απογοητευθείς.

 

 

εγω προσφατα γνωρισα ενα παιδι 29 ετων που εκανε μεταμοσχευση (οχι μια, αλλα τρεις) και το αποτελεσμα του ηταν απαραδεκτο....και την μεταμοσχευση την εκανε σε ειδικευμενους γιατρους

Και έγω έχω δεί πολλούς ανθρώπους με απαράδεκτα αποτελέσματα. Τα τελευταία 2-3 χρόνια πιστεύω ότι τα πράγματα έχουν βελτιωθεί αρκετά και δεν βγαίνουν εκτρώματα.

 

 

 

αλλα αν εχεις ασχολειθει με το θεμα τοτε θα ξερεις σιγουρα οτι ολα τα κεντρα κοσμιτικης ιατρικης στην ελλαδα το μονο που επιδιωκουν ειναι το κερδος τους.

παντως αν θελεις ριξε μια ματια σε αυτα που λεει ο tommjunior 34.......

Το κέρδος είναι ένας παράγοντας σημαντικός για τα κέντρα κοσμητικής ιατρικής. Αλλά δεν είναι ο μόνος. Υπάρχουν και αυτοί που δίνουν σημασία στο αποτέλεσμα και τους ευχαριστημένους πελάτες. Μη τα μηδενίζουμε όλα.

 

παντως αν θελεις ριξε μια ματια σε αυτα που λεει ο tommjunior 34.......

Διάβασα αυτά που έγραψε ο φίλος. Αλλά πόσο σοβαρά να ασχοληθώ με τη περίπτωση ενός ανθρώπου που "ανακάλυψε το φάρμακο για τη φαλάκρα και τώρα παζαρεύει με τα κέντρα για να μη το βγάλει". Σαν το νερό του Καματερού και την αγριοαγγινάρα. Αστεία πράγματα δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και εγω τον τελευταιο χρονο εχω τρελλη αραιωση. και αρχισε ξαφνικα ενω ειχα φουλ μαλλια. τωρα εχω ψιλοαδειους κροταφους και το ενδιαμεσο εχει αραιωσει...

ειναι δυσκολο να το αποδεχτω.

και πιστευω οτι αν ενημερωνομουν σωστα για μια σιγουρη λυση θα την εκανα. αλλα ειναι πολυ μπερδεμα...

ισως το αποτελεσμα στις εμφυτευσεις να διαφερει απο ατομο σε ατομο...

μακαρι να υπηρχε μια και μονο σιγουρη ιατρικη λυση που να ηταν παγκοσμιως αναγνωρισμενη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ισως το αποτελεσμα στις εμφυτευσεις να διαφερει απο ατομο σε ατομο...

Αυτό που λες είναι πάρα πολύ σωστό. Δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι τον ίδιο βαθμό αραίωσης ή την ίδια φαλάκρα. Και κυρίως δεν έχουν όλοι οι άνθρωποι την ίδια δότρια περιοχή. Σε άλλους είναι πολύ πυκνή και σε άλλους είναι αραιή με περιορισμένη δυνατότητα μεταφοράς τριχοθυλακίων.

 

μακαρι να υπηρχε μια και μονο σιγουρη ιατρικη λυση που να ηταν παγκοσμιως αναγνωρισμενη.

Μα μία μόνο χειρουργική λύση υπάρχει και είναι παγκόσμια αναγνωρισμένη. Η μεταφορά τριχοθυλακίων από τη δότρια περιοχή στη περιοχή της φαλάκρας. Δεν υπάρχει άλλη.

Ίσως κάποια στιγμή να μιλήσουμε για τη κλωνοποίηση ή τα βλαστοκύτταρα.

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...