Jump to content

Τριχόπτωση/εμφύτευση μαλλιών


sadiagraxa
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

file kos diavasa to post sou, kai den to perimena dioti lene pos den exei parenergies. :confused:

apla ego thelo na dokimaso mono ena kouti (24 ampoules) mpas kai erthei sta isa toy to malli pou mou emeine :D dioti exei adynatisei entelos.

meta tha xrisimopioiso mallon tis ampoules tis kerastance pou einai arketa kales.

epidi den xero italika, h aporia moy einai poio apo tis seires pou dixnei edo einai ayth ton 300 gia anaptyxi kai trixoptosi. episis kapoies einai arketa ftynes apo to site , ti paizei ?

 

 

Συγνώμη :(τώρα σε κατάλαβα:O . Δυστυχώς δεν ξέρω ιταλικά αλλά uomo εννοεί αντρικές άρα αυτές μάλλον ψάχνεις

Το κουτί στην φωτογραφία όμως είναι από την παλιά συσκευασία με τις 12:!:

Δεν έχω κάνει παρόμοια αγορά δεν μπορώ να σε βοηθήσω. Θα σου πρότεινα να τις έπαιρνες από Ελλάδα για να μην μπλέξεις. Καλή σου τύχη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 519
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξερετε κανα καλο σαμπουαν για να πυκνωνουν τα μαλλια ?Κανα για να μεγαλώνουν γρηγορα ?:)

 

Δεν νομίζω ότι θα βρεις κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το σαμπουάν ΒΙΟΚΑΡ; Πωλείται μόνο σε φαρμακεία, τα συστατικά του είναι 100% φυτικά αλλά είναι σχετικά ακριβό.. Περίπου 14€ το μπουκαλάκι 200ml! Το χρησιμοποιώ εδώ και 3-4 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος αφού πριν το δοκιμάσω με πονούσε η πάνω τριχωτή επιφάνεια του κεφαλιού μου. Ο πόνος προερχόταν μάλλον από τη ρίζα της τρίχας. Τώρα ο πόνος έχει φύγει αλλά βέβαια η τριχόπτωση δεν σταμάτησε. Μπορεί όμως αν δεν το χρησιμοποιούσα να μην είχε μείνει και τρίχα :p

 

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς να μας πει και αυτός τις εντυπώσεις του;

 

Μετά την ανάγνωση πρόσφατα του topic, το οποίο παρεπιπτώντος είναι εξαιρετικά διαφωτιστικό, ξεκίνησα τη χρήση του elvive για πύκνωση που πρότειναν πολλά παιδιά από εδώ αλλά είναι νωρίς ακόμα για να βγάλω συμπεράσματα.. μέχρι τώρα καλό φαίνεται.

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία και από τα δύο σαμπουάν θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις του για αυτά..

Link to comment
Share on other sites

Ουφ αμάν πια, έχω κατατρομάξει! Λούστηκα και ξαφνικά μου έφυγε μια τούφα μαλλάκια :cry: Μήπως φταίει η κούραση κτλ; Αυπνία και τέτοια; Ή είναι πάλι η εποχή της πτώσεως μαλλιών; :p

 

(μακάρι να δω "ναι" σε όλα:lol:)

http://agfacts.tamu.edu/D11/Extension/animal%20science/Kids/072303_baby_sheep.jpg

Άντε πες του ότι ο κόσμος τώρα μπήκε σε κουτάκι, άντε πες του ότι η Dolly δεν είναι προβατάκι...

Link to comment
Share on other sites

Έχει χρησιμοποιήσει κανείς το σαμπουάν ΒΙΟΚΑΡ; Πωλείται μόνο σε φαρμακεία, τα συστατικά του είναι 100% φυτικά αλλά είναι σχετικά ακριβό.. Περίπου 14€ το μπουκαλάκι 200ml! Το χρησιμοποιώ εδώ και 3-4 χρόνια και είμαι ευχαριστημένος αφού πριν το δοκιμάσω με πονούσε η πάνω τριχωτή επιφάνεια του κεφαλιού μου. Ο πόνος προερχόταν μάλλον από τη ρίζα της τρίχας. Τώρα ο πόνος έχει φύγει αλλά βέβαια η τριχόπτωση δεν σταμάτησε. Μπορεί όμως αν δεν το χρησιμοποιούσα να μην είχε μείνει και τρίχα :p

 

Το έχει χρησιμοποιήσει κανείς να μας πει και αυτός τις εντυπώσεις του;

 

Μετά την ανάγνωση πρόσφατα του topic, το οποίο παρεπιπτώντος είναι εξαιρετικά διαφωτιστικό, ξεκίνησα τη χρήση του elvive για πύκνωση που πρότειναν πολλά παιδιά από εδώ αλλά είναι νωρίς ακόμα για να βγάλω συμπεράσματα.. μέχρι τώρα καλό φαίνεται.

 

Αν κάποιος έχει εμπειρία και από τα δύο σαμπουάν θα με ενδιέφερε να ακούσω τις απόψεις του για αυτά..

http://www.kerastase.co.uk/_en/_gb/Conso/Products/product-home.aspx?directurl=aminexil_page01.aspx

 

για πύκνωση μαλλιών που τις έχει χρησιμοποιήσει ένας φίλος φοβερά αποτελέσματα σε συνδυασμό φυσικά και με το αντίστοιχο shampoo.

:X
Link to comment
Share on other sites

Ουφ αμάν πια, έχω κατατρομάξει! Λούστηκα και ξαφνικά μου έφυγε μια τούφα μαλλάκια :cry: Μήπως φταίει η κούραση κτλ; Αυπνία και τέτοια; Ή είναι πάλι η εποχή της πτώσεως μαλλιών; :p

 

(μακάρι να δω "ναι" σε όλα:lol:)

 

Η τριχόπτωση είναι ένα γενικότερο φαινόμενο κατά την αλλαγή του κλίματος. Γι αυτό και στις αλλαγές των εποχών παρατηρείται και πιο έντονα, οπότε από αυτή την άποψη είναι δικαιολογημένο.

Επίσης ναι, μπορεί να φταίει και η κούραση και η αϋπνία και η διατροφή και πολλά πολλά άλλα!

Αλλά ξέχασε όσα μόλις τώρα είπα και συνειδητοποίησε πως και 10 τούφες να βγάζεις την μέρα (πχ η αδερφή μου) δεν θα έχεις ποτέ αραιό μαλλί! :) (ίσως μετά τα 70, αλλά δεν νομίζω αν σε ενδιαφέρει πολύ)

Γενικότερα μια γυναίκα πρέπει να είναι εξαιρετικά άτυχη για να κληρονομήσει γονιδιακά την αραίωση σε αντίθεση με έναν άντρα.. Οπότε μην ανυσηχείς καθόλου!

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ουφ αμάν πια, έχω κατατρομάξει! Λούστηκα και ξαφνικά μου έφυγε μια τούφα μαλλάκια :cry: Μήπως φταίει η κούραση κτλ; Αυπνία και τέτοια; Ή είναι πάλι η εποχή της πτώσεως μαλλιών; :p

 

(μακάρι να δω "ναι" σε όλα:lol:)

http://www.bergmannkord.gr:)

Link to comment
Share on other sites

παντως στους αντρες απο τα 20 και μετα αρχιζει να διαφενεται καθαρα αν θα μεινουν καραφλοι στο μελλον η οχι.αυτη τουλαχιστον την εντυπωση εχω και απο γνωστους μου...

ΥΓεγω παντως με τοσο πυκνο μαλλι που εχω δεν φοβαιμε τιποτα:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ε λογικο δεν ειναι να φανει μετα τα 20;;εχεις δει πολλα παιδια ή εφηβους με φαλακριτσα;;
:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

ναι εχεις δικιο δεν το δαιατυπωσα σωστα.μεχρι τα 25-28 ξερεις αν θα εχεις φαλακρα στα 40+.εννοω οτι αρχιζουν τα πρωτα σημαδια τοτε...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΥΓεγω παντως με τοσο πυκνο μαλλι που εχω δεν φοβαιμε τιποτα:lol:

 

:X- φιλικα σου λεω να μην λες μεγαλες κουβεντες ,ενας απο τους παραγοντες της τριχοπτωσης ειναι και η στεναχωρια απο ασχημο τροπο ζωης/προβληματα υγειας/αγχος κ.ο.κ - δεν ξερεις η ζωη πως τα φερνει και απο ξανθος φραντζα να βρεθεις σαν τον Σεφερλη (!)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

παιδια αυτα που εχουν στα κομμωτηρια..και σου λενε αναλογα το τυπο των μαλλιων σου(Λυπαρο,ξυροτητα κτλ) ποιο ειναι καταληλο,ειναι καλα?με ελουσαν προχτες με ενα Kérastase και μυριζε πολυ καλυτερα απο το elvive που προτεινετε :D

ειχε λιγο τσιμπιμενη τιμουλα (15€) σε σχεση με το elvive(5 και κατι ψιλα)..τι λετε?και επισης πληροφορηθηκα οτι δεν χρειαζεται να βαζεις και κανενα κιλο(για να κανει αφρο)..απο το συγκεκριμενο..δεν το αγορασα..αλλα το σκευτομαι :p

Link to comment
Share on other sites

παιδια αυτα που εχουν στα κομμωτηρια..και σου λενε αναλογα το τυπο των μαλλιων σου(Λυπαρο,ξυροτητα κτλ) ποιο ειναι καταληλο,ειναι καλα?με ελουσαν προχτες με ενα Kérastase και μυριζε πολυ καλυτερα απο το elvive που προτεινετε :D

ειχε λιγο τσιμπιμενη τιμουλα (15€) σε σχεση με το elvive(5 και κατι ψιλα)..τι λετε?και επισης πληροφορηθηκα οτι δεν χρειαζεται να βαζεις και κανενα κιλο(για να κανει αφρο)..απο το συγκεκριμενο..δεν το αγορασα..αλλα το σκευτομαι :p

 

Eιναι πολυ καλα τα περισσοτερα..Γιατι συνδυαζουν τις πρωτεινες που θελει το μαλλι του καθενος σε αναλογες συσκευασιες..Για παραδειγμα για λιπαρα μαλλια ειναι το αναλογο κ.ο.κ..

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο αφρός σε ενα σαμπουαν δεν σημαίνει κάτι :)

 

αυτο το καιρό χρησιμοποιω Σαμπουαν Epicrin και Topiderm εναλλαξ και σταζω και ενα υγρό adalant .

 

μου τα έδωσε δερματολόγος γιατι ειχα κάποια φαγόυρα.

 

το Epicrin ειχε 20+ ευρώ και ειναι και μικρο :wacko:

http://img24.imageshack.us/img24/8241/image1ph.jpg

 

Κάθε εθνικό οικοδόμημα,κατά συνέπεια και το ελληνικό πρέπει να στηριχθεί σε τρεις στύλους: Τη θρησκεία, την παιδεία και την δικαιοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο αρραβωνιαστικός μου έχει πρόβλημα αλλα δεν θέλει να κατσει να βαλει λαδια κρεμες και λοιπα μπορει να γινει δουλεια με κανενα σαμπουαν? του εχουν πεσει αρκετα τα μαλλια ειναι 25 χρονων για εμφύτευση δεν το συζηταει τουλαχιστον να σταματισει εδω να μην πεσουν και τα αλλα. μια βοηθεια
ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ!!!!!!!!!!:hunter:
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη μολις τελειωσει το elvive βουρ για το Kérastase??:D

 

Ναι ειναι καλυτερο:wink:

 

εμένα ο αρραβωνιαστικός μου έχει πρόβλημα αλλα δεν θέλει να κατσει να βαλει λαδια κρεμες και λοιπα μπορει να γινει δουλεια με κανενα σαμπουαν? του εχουν πεσει αρκετα τα μαλλια ειναι 25 χρονων για εμφύτευση δεν το συζηταει τουλαχιστον να σταματισει εδω να μην πεσουν και τα αλλα. μια βοηθεια

 

 

Πανε σε ενα κομμωτιριο και ζητα καποιο αναλογο σαμπουαν...ή αν θελεις περιμενε ως αυριο βραδυ και θα σου πω τι εχει, τιμες κ οτι αλλο μαθω!!!

Nokia 5610[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

εμένα ο αρραβωνιαστικός μου έχει πρόβλημα αλλα δεν θέλει να κατσει να βαλει λαδια κρεμες και λοιπα μπορει να γινει δουλεια με κανενα σαμπουαν? του εχουν πεσει αρκετα τα μαλλια ειναι 25 χρονων για εμφύτευση δεν το συζηταει τουλαχιστον να σταματισει εδω να μην πεσουν και τα αλλα. μια βοηθεια

Tίποτα δεν μπορεί να σταματήσει το πέσιμο των μαλλιών, παρά μόνο το πάτωμα...

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν μπορεί να σταματήσει την πτώση των μαλλιών, παρά μόνο το πάτωμα...

 

Tίποτα δεν μπορεί να σταματήσει το πέσιμο των μαλλιών, παρά μόνο το πάτωμα...

 

Μας τα ξαναπες αυτα! :ninja:

 

Το λες ανα 1-2 χρονια για να μας σπας το ηθικο; :p

 

εμένα ο αρραβωνιαστικός μου έχει πρόβλημα αλλα δεν θέλει να κατσει να βαλει λαδια κρεμες και λοιπα μπορει να γινει δουλεια με κανενα σαμπουαν? του εχουν πεσει αρκετα τα μαλλια ειναι 25 χρονων για εμφύτευση δεν το συζηταει τουλαχιστον να σταματισει εδω να μην πεσουν και τα αλλα. μια βοηθεια

 

Οχι φυσικα, κατα 99,99% δεν μπορει να γινει τιποτα μονο με σαμπουαν.

 

Ακομα και οι πιο αναγνωρισμενες μεθοδοι δεν εχουν συγκλονιστικο ποσοστο επιτυχιας, ποσο μαλλον αν δεν δοκιμαζεις τα παντα.

 

Μπορει να δοκιμασει να κανει καλυτερη διατροφη, να δοκιμασει Regaine 5%, και γιατι οχι, ας χρησιμοποιει και ειδικο σαμπουαν. Αλλα μονο με αυτο...:O

 

Υ.Γ: Προφανως βεβαια, πρεπει αναγκαστικα πρωτα να συμβουλευτει δερματολογο. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Μας τα ξαναπες αυτα! :ninja:

 

Το λες ανα 1-2 χρονια για να μας σπας το ηθικο; :p

 

Σας το λέω γιατί η επανάληψη είναι η μητέρα της μάθησης. Και είναι καλό να μαθαίνετε από κάποιον σοφότερο.:p

Link to comment
Share on other sites

Tίποτα δεν μπορεί να σταματήσει το πέσιμο των μαλλιών, παρά μόνο το πάτωμα...

 

 

Tίποτα δεν μπορεί να σταματήσει το πέσιμο των μαλλιών, παρά μόνο....

η fairhair :happy:

 

Χρόνια τώρα με τα προϊόντα τους και τις υποδείξεις τους κανένα πρόβλημα...

 

παρακαλώ να μη θεωρηθεί ότι κάνω διαφήμιση. Θέλω μόνο να βοηθήσω αυτούς που δοκίμασαν τα πάντα, αλλά…,

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την εποχή (φθινόπωρο) δεν υποτίθεται οτι πέφτουν τρίχες? Εγώ βλέπω κάποιες μετά το λούσιμο, αλλά παρατηρώ οτι πέφτουν και απο πίσω.

 

Αε αυτό που λέτε για το οτι δεν μπορούμε να το σταματήσουμε, δεν πρέπει να ξεχνάμε και την πρόληψη!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε και σαμπουάν απο οικολογικά μαγαζιά πιστεύω είναι καλά, εγω δοκιμάζω το macrovita τώρα,αν και έχω χάσει πολλά μαλλιά(δε με νοιάζει ποια τα ξυρίζω) προσπαθώ να αποφύγω φαγούρα και ξηροδερμία ως τώρα κανένα πρόβλημα,πριν λουζόμουν με color herbe πάρα πολύ καλό επίσης.
mobile fan user
Link to comment
Share on other sites

Επίσης σαν παιδί ήμουν αρκετά ξανθός, αλλά σταδιακά τα μαλλιά σκούρυναν (και ακόμα σκουραίνουν) τόσο πολύ που τώρα είμαι κανονικά καστανός! Είναι ανησυχητικό αυτό ή μπά?
Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...