Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασε αυτο:

Στον dialer ->more->settings ->answering end ending calls->automatic answering->off

 

( Δεν εχω το α5 μπροστα μου και το παραπανω είναι στο μενού του σ7, αλλά μπορεί να είναι το ίδιο και στο α5)

 

Edit: όπου "more" δες τις 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά.

 

Σ' ευχαριστώ για την απάντησή σου. Το είχα δει αυτό ρε ****το, και είναι ήδη unchecked. Παρόλα αυτά συνεχίζει και το κάνει...

Υπάρχει περίπτωση να φταίει κάτι άλλο?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχει η φίλη μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και προσπαθούμε να βρούμε μια λύση σε ένα πρόβλημα που της παρουσιάζεται με το BT με ανοιχτή ακρόαση που χρησιμοποιεί στο αυτοκίνητο.

Πιο συγκεκριμένα, από τη στιγμή που το κάνει pair, το τηλέφωνο δεν χτυπάει όταν δέχεται κάποια κλήση, αλλά η κλήση απαντάται αυτόματα και ενεργοποιείται απευθείας η ανοιχτή συνομιλία.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αφενός να τρομάζει κάποιες φορές (όταν ξαφνικά στα καλά του καθουμένου ακούει μια φωνή από τα ηχεία!) και αφετέρου να υπάρχει κι ο κίνδυνος αυτός που την καλεί να ακούσει τις συνομιλίες στο αυτοκίνητο.

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί η αυτόματη απάντηση και το τηλέφωνο να χτυπάει και να πρέπει αυτή να το σηκώσει κανονικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην φταιει το κινητο αλλα η συσκευη ανοιχτης ακροασης!!!

Μου εχει συμβει με ακουστικο bluetooth να περνει μονο του τηλ. και ξαφνικα να ακουω μια φωνη απο το βαθος "παρακαλω!":confused: ή αλλες φορες να χτυπαει και να απαντα μονο του!

οπως και τωρα με το kenwood που εχω στο αυτοκινητο ...αλλες φορες καλει και αλλες οχι.

Ειναι θεμα συμβατοτητας!

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να μην φταιει το κινητο αλλα η συσκευη ανοιχτης ακροασης!!!

Μου εχει συμβει με ακουστικο bluetooth να περνει μονο του τηλ. και ξαφνικα να ακουω μια φωνη απο το βαθος "παρακαλω!":confused: ή αλλες φορες να χτυπαει και να απαντα μονο του!

οπως και τωρα με το kenwood που εχω στο αυτοκινητο ...αλλες φορες καλει και αλλες οχι.

Ειναι θεμα συμβατοτητας!

 

Nα υποθέσω δηλαδή πως αυτό δεν είναι κάτι που ρυθμίζεται, και απλώς πρέπει να το πάρει απόφαση πως έτσι θα παίζει?

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Ας δει μήπως υπάρχει κάποια σχετική ρύθμιση στο ΒΤ του αυτοκινήτου. Κάποια επιλογή που μπορεί να επέλεξε κατά λάθος.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

OK, έγινε, σας ευχαριστώ όλους για τις απαντήσεις, θα το ψάξουμε και θα δούμε τι μπορεί να γίνει...

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Nα υποθέσω δηλαδή πως αυτό δεν είναι κάτι που ρυθμίζεται, και απλώς πρέπει να το πάρει απόφαση πως έτσι θα παίζει?

 

Σε εμενα δεν ρυθμιζεται ...για το δικο σου ψαξε μηπως με καποια αναβαθμιση της συσκευης ΒΤ του αυτοκινητου (εαν περνει αναβαθμιση).

Η kenwood πχ μου λεει οτι ΔΕΝ υποστηριζει πλεον νεες συσκευες στα ΒΤ αυτοκινητου και πρεπει να αγορασω αλλο ΒΤ:wacko: Δηλαδη αλλα 150€:mad:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, να σας ρωτήσω για ένα πρόβλημα που έχει η γυναίκα μου στο α5 απ την στιγμή της αναβάθμισης στην 6,0,1

όταν έχει τα ακουστικά συνδεδεμένα (γνήσια samsung) τις περισσότερες φορές στις εισερχόμενες κλήσεις δεν ακούγεται ο ήχος κλήσης είναι εντελώς αθόρυβο, πολύ λίγες φορές χτυπάει κανονικά -μία στις δέκα θα λεγα -

Έχει αντιμετωπίσει κάποιος ανάλογο πρόβλημα ή υποψιάζεται κανείς τι μπορεί να φταίει ;

Link to comment
Share on other sites

Αιντε ...ηρθε επιτελους η αναβαθμιση:D....

θα σας πω σε λιγο εαν αλλαξε κατι σημαντικο.

 

Λοιπον ...ΝΕΑ εικονιδια πιο ζωηρα, μου φενεται οτι αυξηθηκε λιγο και η φωτεινοτητα, το μενου αλλαξε, στις ρυθμισεις μπηκε στο να ρυθμιζεις τι αδεια θα εχει η καθε εφαρμογη (το ποιο σημαντικο) η ταχυτητα του κινητου λιγο ανεβηκε αλλα ειδα και λιγο αυξημενη τη θερμοκρασια του κινητου με το wifi ανοιχτο!!

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Την εκανα και εγω.Δεν ειδα κατι ιδιαιτερο εκτος από τα εικονίδια.Το κινητο εξακολουθεί να δουλευει τελεια.
Link to comment
Share on other sites

Τι έκδοση δείχνει μετα το update?

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

6.0.1 :) για το τι καινουργιο εχει μεσα δειτε λιγο στο google... εμενα βασικα μου αρεσε που ελεγχεις τις αδειες!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μετά την αναβάθμιση παρατήρησε κανείς διαφορά στην ένταση ομιλίας απο το bluetooth; Έχω την εντύπωση ότι μειώθηκε η ένταση και παραμορφώνει την ομιλία:(.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

οταν συνομιλω με κάποιον ακουγεται στους γυρω δυνατα τι λεει ...ξέρει κανεις που υπάρχει ρυθμίση για να μην ακουγεται ο συνομιλητης τοσο εντονα στους "γυρω" χωρις αυτο να μειωνει την ποιοτητα της μεταξυ μας συνομιλιας;

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

οταν συνομιλω με κάποιον ακουγεται στους γυρω δυνατα τι λεει ...ξέρει κανεις που υπάρχει ρυθμίση για να μην ακουγεται ο συνομιλητης τοσο εντονα στους "γυρω" χωρις αυτο να μειωνει την ποιοτητα της μεταξυ μας συνομιλιας;

 

Αυτο το ειχα και πριν γινει 6.0.1...απλα χαμηλωνα την ενταση

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

οταν συνομιλω με κάποιον ακουγεται στους γυρω δυνατα τι λεει ...ξέρει κανεις που υπάρχει ρυθμίση για να μην ακουγεται ο συνομιλητης τοσο εντονα στους "γυρω" χωρις αυτο να μειωνει την ποιοτητα της μεταξυ μας συνομιλιας;

Την ένταση του ακουστικού μπορείς να τη χαμηλώσεις κατά την διάρκεια μιας συνομιλίας με τα πλήκτρα του ήχου. Μόνο τότε μπορείς να τη ρυθμίσεις και μην ανησυχείς για τη ποιότητα του ήχου, δεν υπάρχει θέμα να αλλοιωθεί ;)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ

θα το δοκιμάσω :)

http://www.danasoft.com/vipersig.jpg

 

"...Ποτέ μην εξηγείς...Οι φίλοι σου δεν το χρειάζονται και οι εχθροί σου δεν θα σε πιστέψουν έτσι και αλλιώς..."

Link to comment
Share on other sites

Είχα προβλημα ασυμβατοτητας με 1 καρτα, και οταν εβαλα samsung evo 32gb ολα άψογα. Οσον αφορα ταχύτητα είναι υπεραρκετές οι επιδώσεις της samsung. Κατα καιρους στα crazy sundays στο eshop τις έχει τιμες χωμα
Link to comment
Share on other sites

Εχετε να μου προτεινετε καποια δοκιμασμενη και σχετικα γρηγορη 64αρα καρτα;

 

http://www.skroutz.gr/s/6899034/Samsung-Evo-microSDXC-64GB-U1-with-Adapter.html αν την παρεις απο εξωτερικο ειναι πιο φθηνη.

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω.

Απ οτι βλεπω και διαβαζω υπαρχουν αρκετα θεματα με μη Samsung καρτες, να ειναι τυχαιο αραγε;

 

Εγω παιρνω καρτες sandisk ...100% σιγουρια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην κοινότητα. Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει.

 

Έκανα αναβάθμιση σε Marshmallow ( έχω Samsung galaxy A5 toy 2015) και όταν ανοίγω το playstore για να μου δείξει τις εγκατεστημένες εφαρμογές δεν ανοίγει και μετά γράφει ότι το χρονικό περιθώριο έληξε. Το δοκίμασα άπειρες φορές αλλά τίποτα. Μήπως γνωρίζετε πώς επιλύεται αν επιλύεται το πρόβλημα?

 

Σας ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...