Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα εχω παρει στην συζυγο το Α5 ειναι ευχαριστημενοι εδω και κανενα πενταμηνο εσπασε η οθονη και την αλλαξα με 90ευρο εχει ενα θεμα με το ακουστικο οταν μιλαει πανω απο ενα λεπτο χανεται και πρεπει να το βαλει ανοιχτοι ακροαση για να συνεχιση να μιλαει μηπως χρειαζεται καποια ρυθμιση η πρεπει να παει για αλλαγη σημειωση το εκανε και πριν την αλλαγη της οθονης ψιλοδιορθωθηκε με την αλλαγη αλλα παλι τα ιδια και δεν ξερω τι να κανω οποια βοηθεια καλοδεχουμενη ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κατάφερα και ραγισε το εξωτερικό τζαμακι, μια βοήθεια ως προς τα που να απευθυνθώ θα ήταν χρήσιμη, γιατί άκουσα κάτι τρελό, ότι πάει μαζί με την οθόνη και κάτι τέτοια

 

Κανονικα παει μαζι με την οθονη. Μερικοι με πατεντα αλλαζουν μονο το τζαμι, αλλα σε καμια περιπτωση επισημο σερβις δε θα στο κανει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικα παει μαζι με την οθονη. Μερικοι με πατεντα αλλαζουν μονο το τζαμι, αλλα σε καμια περιπτωση επισημο σερβις δε θα στο κανει αυτο.

Για πείτε κάνα σέρβις, δοκιμασμένο

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Ηρθε η 6.0.1 guyssss

Για ποιο Α5

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Στο Α5 της γυναίκας μου (2015 έκδοση) έκανε ένα update περίπου 260mb αλλά δεν πήγε σε mm.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στις "ενημερώσεις λειτουργικού" -> "ενημέρωση τώρα" και μου έβγαλε αυτό:

Μπες από wifi και κατεβασετο

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Την πέρασα χτες βράδυ, ήθελε περιπου 30 λεπτά η όλη διαδικασία, δεν το νιώθω να κολλάει όλα μια χαρά.
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ειναι για να διορθωσει την 5.0.1

Δεν εγινε για την 6....δυστηχως:( εμεις εχουμε ακομη καιρο

Μονο στο Α5 2016 εγινε η αναβαθμιση για 6

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Η αναβαθμιση ειναι για να διορθωση την 5.0.1

Δεν εγινε για την 6....δυστηχως:( εμεις εχουμε ακομη καιρο

Μονο στο Α5 2016

 

Για ρίξε μια ματιά...

 

https://www.dropbox.com/s/1vwepid8y1qo2bq/2016-08-02%2012.23.29.png?dl=0

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ειναι για ολους, Νομιζω οτι πρωτα θα τη δωσει η VODAFONE ή η COSMOTE (συβαινει και αυτο) και μετα θα ειναι το καθαρα επισημο ανεξαρτητα εταιρειας

Σημερα μου ηρθε αναβαθμιση αλλα για διορθωση και οχι για 6:(

Ξερω οτι πηρε το Α6 2016

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που έχω να παρατηρήσω μετά την αναβάθμιση σε 6, είναι ότι κατά το ξεκλείδωμα με μοτίβο σε Nova Launcher τρώει ένα σκάλωμα 2-3 δευτερόλεπτα, με το που ξεκλειδώσει όμως όλα καλά.
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!! Εγώ εγκατέστησα το 6 χθες (στις πληροφορίες συσκευής γράφει πλέον android 6.0.1). Οι αλλαγές ήταν πολύ λίγες, θα έλεγα πως μάλλον απογοητεύτηκα. Απορώ γιατί το περίμενα πως και πως τόσους μήνες. Ωστόσο το κινητό λειτουργεί όπως πριν, δεν κολλάει καθόλου. Προστέθηκε επίσης μια νέα εφαρμογή, η Samsung Voice Recorder, την οποία όμως δε μπορώ να ενημερώσω, κάποιο πρόβλημα έχει.
Link to comment
Share on other sites

Κατά το ξεκλείδωμα έχεις παρατηρήσει κάποιο κόλλημα - καθυστέρηση;

Κόλλημα όχι. Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι πλέον όταν πάω να το ξεκλειδώσω η φωτεινότητα είναι χαμηλή και μετά αυξάνει, κάτι που δεν έκανε παλιότερα. Δε θα έλεγα όμως ότι καθυστερεί ή κολλάει. Δοκίμασε να κάνεις μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων. Σε πρόσφατη επικοινωνία μου με το service της samsung μου είπαν όταν θα έρθει το android να κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών μετά έτσι ώστε να λειτουργούν σωστά όλες οι εφαρμογές.

Edited by Eleftheria92
Link to comment
Share on other sites

Έκανα και εγώ την αναβάθμιση παιδιά σε 6.01. Αυτά τα εικονίδια όμως δεν άλλαξαν. Έγινε κατι λάθος ? Γιατί στο τέλος λέει ότι η ενημέρωση έγινα επιτυχώς

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160804/d5b0b99f6c832440e1aad930b679eee3.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχω την εντύπωση ότι αυτά δεν αλλάζουν.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Αλλαζουν σε οσα κινητα δεν ανηκουν σε καποιο παροχο πχ Vodafone....δηλαδη εαν το κινητο αγοραστηκε απο vodafone ή cosmote ή wind καταστηματα τοτε ειναι με παροχο..... οποτε και κατεβαινει "ειδικη" εκδοση.

Οι υπολοιποι θα περιμενουμε για την κανονικη

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια ερώτηση ...

Στο δικό μου που ειναι Α500F και δεν έχει έρθει ακόμη η 6.0.1 , μπορω να φλασαρω έκδοση του A500FU?

 

Οχι μην το κανεις.... δεν αξιζει.

Αφου θα παρουμε την εκδοση νομιμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από eshop και παρόλο που δεν έχει παροχο δεν αλλαξαν. Θα περιμένω την "ειδικη" έκδοση ?

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν ξερω φιλε....σημερα ηρθε καποιος στο μαγαζι με το Α5 και ηταν αλλαγμενα:confused: τι να πω.....εχω πλεον σηκωσει τα χερια ψηλα

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα,ουτε σε μενα ηρθε,,κανοντας αναβαθμιση,σβηνονται ολα τα δεδομενα?επαφες sim,φωτο,apps,κτλ?

 

Τπτ δεν χάνεις, όλα όπως ηταν

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...