Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Έχω ένα A5 και θέλω να το συνδέσω μέσω usb στο usb του αυτοκινήτου για να παίζει τα τραγούδια απ'το κινητό αλλά δεν κάνει σύνδεση. Τα προηγούμενα κινητά που είχα συνδέονται κανονικά. Τί ρύθμιση πρέπει να κάνω;;;; :mad:
...Life goes on...;)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα A5 και θέλω να το συνδέσω μέσω usb στο usb του αυτοκινήτου για να παίζει τα τραγούδια απ'το κινητό αλλά δεν κάνει σύνδεση. Τα προηγούμενα κινητά που είχα συνδέονται κανονικά. Τί ρύθμιση πρέπει να κάνω;;;; :mad:

 

Το A5 δεν υποστηριζει OTG.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρατηρησει αρκετες φορες να μην χτυπαει το ξυπνητηρι, το εχει παρατηρησει κανενας αλλος;

 

Σε εμενα δουλευει..

Προσεξε γιατι τα καινουργια μενου εχει το ξυπνητηρι ανα ημερα..... σιγουρεψου οτι το εχεις βαλει να χτυπησει την ιδια ή την επομενη μερα.... οταν το επιλεξεις θα σου γραψει π.χ. "το ξυπνητηρι οριστηκε σε 8 ωρες και 50 λεπτα"

Link to comment
Share on other sites

Στο Marshmallow σου δίνει τη δυνατότητα να περνάς τις εφαρμογές σου στην εξωτερική κάρτα; ή αυτο ειναι μόνο σε custom rom;
Phone Model: Galaxy A5 [A500FU]
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μολις γυρισα απο διακοπες και οπως καταλαβατε απο τον τιτλο το εκανα μπανιο μαζι με εμενα στν θαλασσα για περιπου 4-6 δευτερολεπτα μεχρι να το καταλαβω!!μολις το εβγαλα το φυσιξα πανου εβγαλα την καρτα sim και την καρτα μνημης και εδωσα πονο γενικα στο φυσιγμα παντου(ακουστικο υποδοχη ακουστικων κλπ κλπ) μετα απο 4-5 λεπτα μεσα στον πανικο μου το πατησα για να ανοιξει και δεν ανοιξε(το ξερω εκανα *******).επειτα οπως εμαθα απο πολλους το εβαλα στο ρυζι για 2 μερες και πριν λιγες ωρες το πατησα να ανοιξει και δεν ανοιξε).

 

δυο ερωτησεις θελω να κανω,πρωτον υπαρχει τροπος να το σωσουμε το κινητο γιατι το εχω 3-3,5 μηνες και ειναι κριμα να το πεταξω(αγρατζουνιστο ειναι)και δευτερον μπορω να σωσω φωτογραφιες και επαφες με καποιον τροπο αν τελικα δεν γινεται τπτ με το κιν?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,μολις γυρισα απο διακοπες και οπως καταλαβατε απο τον τιτλο το εκανα μπανιο μαζι με εμενα στν θαλασσα για περιπου 4-6 δευτερολεπτα μεχρι να το καταλαβω!!μολις το εβγαλα το φυσιξα πανου εβγαλα την καρτα sim και την καρτα μνημης και εδωσα πονο γενικα στο φυσιγμα παντου(ακουστικο υποδοχη ακουστικων κλπ κλπ) μετα απο 4-5 λεπτα μεσα στον πανικο μου το πατησα για να ανοιξει και δεν ανοιξε(το ξερω εκανα *******).επειτα οπως εμαθα απο πολλους το εβαλα στο ρυζι για 2 μερες και πριν λιγες ωρες το πατησα να ανοιξει και δεν ανοιξε).

 

δυο ερωτησεις θελω να κανω,πρωτον υπαρχει τροπος να το σωσουμε το κινητο γιατι το εχω 3-3,5 μηνες και ειναι κριμα να το πεταξω(αγρατζουνιστο ειναι)και δευτερον μπορω να σωσω φωτογραφιες και επαφες με καποιον τροπο αν τελικα δεν γινεται τπτ με το κιν?

 

Πολυ κακος που φύσηξες! ετσι το νερο πηγε παντου!

Εαν δεν προλαβε να καει τοτε ΑΜΕΣΩΣ παρε μια γαβάθα με ωμο ρυζι και βαλε το κινητο μεσα....σκεπασε το καλα ....αστο μεσα 2 μερες.

Το ρυζι απορροφάει το νερο και ετσι ισως το σωσεις.

εαν ομως προλαβε και εσβησε τοτε φιλε μου τελειωσε.:(

Οσο για τις φωτο δεν τις ειχες σε καρτα? εαν οχι και το κινητο εσβησε τοτε ναι τις εχασες ολες.

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και το εβαλα στο ρυζι εδω και δυο μερες και το εβγαλα πριν λιγο και δεν ανοιγει...

Εχω ακουσει οτι σωζονται τα αρχεια με καποιον τροπο

Link to comment
Share on other sites

Προφανως και το εβαλα στο ρυζι εδω και δυο μερες και το εβγαλα πριν λιγο και δεν ανοιγει...

Εχω ακουσει οτι σωζονται τα αρχεια με καποιον τροπο

 

Εαν δεν ανοιγει τοτε δεν μπορεις να τα παρεις τα αρχεια σου.... εκτος οπως σου ειπα εαν τα ειχες σε SD.

Δοκιμασε να καλεσεις την samsung μπας και μπορεσουν αυτοι να τραβηξουν τα αρχεια σου....με οποιο κοστος σε €

 

----- προσθήκη μηνύματος 30 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια η αμμος για γατα ειναι ποιο αποτελεσματικη απο το ρυζι κανει δουλεια.

 

Αρκει να μην εχει μεσα...γκουχ γκουχ...:lol:

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια ! σε ενα galaxy A5 (2014) ενος φιλου μετα απο ενημερωση το κινητο ξεκινησε να κολλαει και πλεον οταν ειναι κλειστο και πας να το ανοιξεις κανει συνεχως επανεκκινησεις. ( φτανει στο λογοτυπο της samsung και επειτα ξανα κλεινει και κανει την διαδικασια απο την αρχη ) .. οταν το συνδεαμε στον φορτιστη το κινητο ψιλο εστρωνε αλλα πλεον ουτε με τον φοτιστη δεν ανοιγει... καποιος που να γνωριζει ??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω βρει να πάρω την συγκεκριμένη συσκευή μεταχειρισμένη και ο πωλητής μου αναφέρει ότι λειτουργεί μόνο με συγκεκριμένη εταιρία στην χώρα του. Αν την πάρω θα μπορέσω να την λειτουργήσω με της ελληνικές εταιρίες; Το κλείδωμα είναι σε επίπεδο ROM;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Από όταν έβαλα την marshmallow 6.0.1 δεν μου συνδέεται αυτόματα στα γνωστά δίκτυα, π.χ όταν επιστρέφω σπίτι κλπ... πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Καμιά ιδέα; Edited by summit1_1
Link to comment
Share on other sites

Από όταν έβαλα την marshmallow 6.0.1 δεν μου συνδέεται αυτόματα στα γνωστά δίκτυα, π.χ όταν επιστρέφω σπίτι κλπ... πρέπει να το κάνω χειροκίνητα. Καμιά ιδέα;

 

Δοκίμασε να τα διαγράψεις από τα αποθηκευμένα και να κάνεις συνδεση από την αρχή.

Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχω βρει να πάρω την συγκεκριμένη συσκευή μεταχειρισμένη και ο πωλητής μου αναφέρει ότι λειτουργεί μόνο με συγκεκριμένη εταιρία στην χώρα του. Αν την πάρω θα μπορέσω να την λειτουργήσω με της ελληνικές εταιρίες; Το κλείδωμα είναι σε επίπεδο ROM;

 

Αν είναι ευρωπαϊκή η συσκευή λογικά δε θα έχεις θέμα με τα Ελληνικά δίκτυα, ΑΛΛΑ δεν ξεκλειδώνει έτσι απλά με μια ρομ. Καλύτερα να αποφύγεις την αγορά της.

 

LG G4

Link to comment
Share on other sites

Σε ουγγρικο ήρθε πάντως. Και επειδή είχε γίνει και συζήτηση πριν λίγες ημέρες να σημειώσω ότι δεν άλλαξαν τα εικονίδια της "κουρτινας". Το κινητό γενικά φαίνεται να εχει γινει πιο ρήγορο η διάρκεια της μπαταρίας παραμένει στα ίδια ή λίγο καλύτερα επίπεδα.
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

Με root έχει ενεργοποιηθεί το knox, τι κάνω τώρα που έχει αναβάθμιση και δεν την κάνει;

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Σε Vodafone branded που έχω ήδη περάσει την 6.0.1 σήμερα μου ήρθε ειδοποίηση και εγκατέστησα μια μικρή αναβάθμιση περίπου 20mb και το λογισμικό πλέον ενημερώθηκε σε A500FUXXS1CPH2 δεν ανέφερε τι διορθώνει. Πάντως είχα κάνει τεστ με το quadrooter scanner και μου είχε βρεί 3 vulnerabilities , ενώ πλέον μου βρίσκει μόνο 1.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα θεμα με την προεγκατεστημενη εφαρμογη για τα μειλ.

Εχω 3 λογαριασμους (2 gmail και ενα yahoo) και οταν απαντησω ενα μειλ αντι να συνεχιστει σαν συνομιλια οπως γινεται απο τον υπολογιστη ξεκιναει καινουρια συνομιλια.

Επισης οτι και να κανω ποτε δεν εχω καταφερει να εχω push ειδοποιεισεις για ολους τους λογαριασμους.

 

Καθε βοηθεια δεκτη.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχει η φίλη μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και προσπαθούμε να βρούμε μια λύση σε ένα πρόβλημα που της παρουσιάζεται με το BT με ανοιχτή ακρόαση που χρησιμοποιεί στο αυτοκίνητο.

Πιο συγκεκριμένα, από τη στιγμή που το κάνει pair, το τηλέφωνο δεν χτυπάει όταν δέχεται κάποια κλήση, αλλά η κλήση απαντάται αυτόματα και ενεργοποιείται απευθείας η ανοιχτή συνομιλία.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αφενός να τρομάζει κάποιες φορές (όταν ξαφνικά στα καλά του καθουμένου ακούει μια φωνή από τα ηχεία!) και αφετέρου να υπάρχει κι ο κίνδυνος αυτός που την καλεί να ακούσει τις συνομιλίες στο αυτοκίνητο.

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί η αυτόματη απάντηση και το τηλέφωνο να χτυπάει και να πρέπει αυτή να το σηκώσει κανονικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

A clever person solves a problem.

A wise person avoids it.

 

-- Einstein

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

έχει η φίλη μου το συγκεκριμένο τηλέφωνο και προσπαθούμε να βρούμε μια λύση σε ένα πρόβλημα που της παρουσιάζεται με το BT με ανοιχτή ακρόαση που χρησιμοποιεί στο αυτοκίνητο.

Πιο συγκεκριμένα, από τη στιγμή που το κάνει pair, το τηλέφωνο δεν χτυπάει όταν δέχεται κάποια κλήση, αλλά η κλήση απαντάται αυτόματα και ενεργοποιείται απευθείας η ανοιχτή συνομιλία.

Αυτό έχει ως αποτέλεσμα αφενός να τρομάζει κάποιες φορές (όταν ξαφνικά στα καλά του καθουμένου ακούει μια φωνή από τα ηχεία!) και αφετέρου να υπάρχει κι ο κίνδυνος αυτός που την καλεί να ακούσει τις συνομιλίες στο αυτοκίνητο.

Πώς γίνεται να απενεργοποιηθεί η αυτόματη απάντηση και το τηλέφωνο να χτυπάει και να πρέπει αυτή να το σηκώσει κανονικά?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Δοκιμασε αυτο:

Στον dialer ->more->settings ->answering end ending calls->automatic answering->off

 

( Δεν εχω το α5 μπροστα μου και το παραπανω είναι στο μενού του σ7, αλλά μπορεί να είναι το ίδιο και στο α5)

 

 

Edit: όπου "more" δες τις 3 κάθετες τελείες πάνω δεξιά.

Edited by Lippi
Will go to heaven for the climate, to hell for the company...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...