Jump to content

Samsung Galaxy A5


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μπα...ούτε αυτό δουλεύει...δυστυχώς

 

Αστεία ερώτηση αλλά είσαι συνδεδεμένος σε wifi ή έχεις ενεργοποίηση τα data (εαν έχεις βεβαία) όταν προσπαθείς να ανοίξεις το play store ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά είμαι συνδεδεμένος σε wifi αλλά για παράδειγμα χτές πρώτη φορά στο σπίτι ξεκόλλησε και μου το έβγαλε γιατί έκανα ενημέρωση από το διπλανο πεδίο που λέει όλες ( οι εφαρμογές) και τώρα που μιλάμε στο γραφείο μου δεν ανοίγει. Με ανοιχτά data δεν ανοίγει με τίποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αστεία ερώτηση αλλά είσαι συνδεδεμένος σε wifi ή έχεις ενεργοποίηση τα data (εαν έχεις βεβαία) όταν προσπαθείς να ανοίξεις το play store ?

 

Βασικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει και η αλήθεια είναι ότι με έχει κουράσει αρκετά αυτό θέμα....ούτως ή άλλως σκέφτομαι να το πουλήσω κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Ενος φιλου μου το Α5 τα εχει παιξει.. Το κινητο κανει διαδικασια εκκινησης αλλα οταν φτανει στο εικονιδιο της samsung κανει reboot .. Και ετσι ειναι νεκρο... Μπορουμε να το επαναφερουμε εν ζωη ;
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μήπως μπορέσεις να μπεις στο recovery και να κάνεις wipe data/ factory reset. Αν δεν γίνεται τίποτα πάτε για service.
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε μήπως μπορέσεις να μπεις στο recovery και να κάνεις wipe data/ factory reset. Αν δεν γίνεται τίποτα πάτε για service.

 

Μπηκα στο recovery και εκανα τα παραπανω.. Και παλι τα ιδια... Προσπαθω εδω και 2 μερες τα κατεβασω μια ρομ απο το sammobile αλλα εχει προβλημα στο freedownload. Εχει καποιος κατεβασμενη ρομ να μου την στειλει;;

Link to comment
Share on other sites

Λίγες ερωτήσεις κ από μένα...Το κινητό έχει λεντ φωτάκι ειδοποιησεων?

Με νορμάλ χρήση πόσες ώρες κρατάει η μπαταρία του? Βγάζει άνετα μέρα με WiFi ανοιχτό? Δέχεται Micro sim?

 

Από Αύριο θα το έχω κ εγώ στην κατοχή μου και έχω απορίες..

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led, η μπαταρία με νορμάλ χρήση βγάζει μέρα με μιάμιση με ανοιχτό wifi gps μονιμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει notification led, η μπαταρία με νορμάλ χρήση βγάζει μέρα με μιάμιση με ανοιχτό wifi gps μονιμα.

 

Για το Α5 2016 ρωτάω.. Ξέχασα να το πω δεν ξέρω αν έχει σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

Θα ήθελα την βοήθειά σας στο πρόβλημα που αντιμετωπίζω.

Πήρα πρόσφατα το Samsung A5 (2015), κατέβασα το MX Player και δεν παίζει. Όποιο βίντεο επιλέξω παίζει με τον Player της σελίδας και όχι με τον MX. Δεν με ρωτάει καν και πέρα από αυτό δεν μου δίνει την δυνατότητα για download.

Εάν γνωρίζετε κάτι παρακαλώ πείτε μου.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με τον mx δε μπορείς να κάνεις download και δε κατάλαβα τι ακριβώς προσπάθησες να δεις και δε στο έκανε αναπαραγωγή. Επίσης χρειάζονται και οι κατάλληλοι codecs. Για περισσότερα όμως σχετικά με εφαρμογές μουσικής θα πρέπει να ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=271531
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι που ειχα υποπτευθει εδω και καιρο..

Απο 80% επεσε κατευθειαν 78% και στη συνεχεια απο 75% πηγε 72%..

Επισης οταν φορτιζει ακομα και κλειστο ειναι αισθητη η ανοδος της θερμοκρασιας της μπαταριας..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρατηρησα κατι που ειχα υποπτευθει εδω και καιρο..

Απο 80% επεσε κατευθειαν 78% και στη συνεχεια απο 75% πηγε 72%..

Επισης οταν φορτιζει ακομα και κλειστο ειναι αισθητη η ανοδος της θερμοκρασιας της μπαταριας..

 

Αν είσαι εντός εγγύησης καλό είναι να το πας σε κάποιο αναγνωρισμένο service για έλεγχο μήπως έχει φουσκώσει η μπαταρία.

Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις πρώτα 1,2 φορτίσεις με άλλον φορτιστή και καλώδιο.

Edited by Sofos_5
Link to comment
Share on other sites

Αν είσαι εντός εγγύησης καλό είναι να το πας σε κάποιο αναγνωρισμένο service για έλεγχο μήπως έχει φουσκώσει η μπαταρία.

Αλλιώς μπορείς να δοκιμάσεις πρώτα 1,2 φορτίσεις με άλλον φορτιστή και καλώδιο.

 

Εκτος εγγυησης ειμαι αυτα ειναι τα σημαδια οταν μια μπαταρια εχει παρει την κατω βολτα.. Δε διορθωνεται παρα με αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

μετα απο αρκετο καιρο και δοκιμες με ρομ στο Α5 του φιλου μου το προβλημα παραμενει... πλεον οσο ειναι συνδεδεμενο στον φορτιστη ανοιγει κανονικα και δουλευει και με το που το βγαλω απο την φορτιση το κινητο σβηνει και αρχιζει τα reboot.. επισης η μπαταρια δειχνει 75% οταν το βαζω να φορτισει και σε 3 λεπτα να φτανει στο 100%.. το βγαζω και το ξανα βαζω την ιδια στιγμη και ξεκιναει παλι απο το 80%. οι ενδειξεις εμενα μου φαινονται για μπαταρια.. ( αν καποιος πιο εμπειρος εχει καποια αλλη αποψη ας μου την αναφερει) .. θελω να παραγγειλω μια μπαταρια και να την περασω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ανοιξω το κινητο ατσουμπαλα και να το κανω μεγαλητερη ζημια.. υπαρχει καποιος να με βοηθησει με το ανοιγμα της συσκευης ?? εχω δει βιντεακια στο youtube να το ζεσταινουν απο την πισω μερια με πιστολακι για να χαλαρωση η κολλα αλλα ετσι δεν υπαρχει προβλημα να καει η πλακετα ??
Link to comment
Share on other sites

θελω να παραγγειλω μια μπαταρια και να την περασω αλλα το θεμα ειναι οτι δεν θελω να ανοιξω το κινητο ατσουμπαλα και να το κανω μεγαλητερη ζημια.. υπαρχει καποιος να με βοηθησει με το ανοιγμα της συσκευης

 

Μην μπεις στον κοπο για μενα. Η smartec στο παρελθον που ειχα ρωτησει για μπαταρια μου ειχε πει 20-23 ευρω μπαταρια και εργασια.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πως μπορεί να φύγει το root και να πάρω την αναβάθμιση που έχει;

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί να φύγει το root και να πάρω την αναβάθμιση που έχει;

 

Στάλθηκε από το SM-A500FU μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπαινεις στο http://www.sammobile.com/firmwares/ το οποιο εχει τα γνησια firmware, γινεσαι μελος και κατεβαζεις ΠΟΛΥΥΥΥΥ αργα και σταθερα δυστχως το firmware που ειχες μεσα στο κινητο και το περνας με το Odin!!

Πως το περνας??? μια βολτα στο youtube θα σου δειξει!!

ΑΛΛΑ!!!

υπαρχει και το ΑΛΛΑ..... ολα τα Samsung εχουν knox!!!:confused:οποτε ψαξτο και μετα περνα μεσα αυτο που θες!!! υπαρχει πιθανοτητα να μην δεχθει αναβαθμιση ξανα.....ΙΣΩΣ

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη συσκευή με επιδότηση και έχει μέσα διάφορες σαβουρίτσες του παρόχου τις οποίες δεν μπορώ να ξεφορτωθώ. Θέλω ούτως ή άλλως να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί βγάζει κάποια προβλήματα στις κλήσεις και σκέφτηκα μήπως επί τη ευκαιρία του περνούσα το firmware που θα είχε αν το είχα αγοράσει κανονικά από κατάστημα. Είναι κάτι που δεν έχω ξανακάνει, θα έλεγα ότι είμαι παντελώς άσχετη. Διάβασα αυτόν τον οδηγό και μπορώ να τον ακολουθήσω. Έχετε κάποιες συμβουλές/υποδείξεις; Ποιο firmware επιλέγω; Το "Greece (EUR)";
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πήρα τη συσκευή με επιδότηση και έχει μέσα διάφορες σαβουρίτσες του παρόχου τις οποίες δεν μπορώ να ξεφορτωθώ. Θέλω ούτως ή άλλως να του κάνω μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων γιατί βγάζει κάποια προβλήματα στις κλήσεις και σκέφτηκα μήπως επί τη ευκαιρία του περνούσα το firmware που θα είχε αν το είχα αγοράσει κανονικά από κατάστημα. Είναι κάτι που δεν έχω ξανακάνει, θα έλεγα ότι είμαι παντελώς άσχετη. Διάβασα αυτόν τον οδηγό και μπορώ να τον ακολουθήσω. Έχετε κάποιες συμβουλές/υποδείξεις; Ποιο firmware επιλέγω; Το "Greece (EUR)";

 

Καλο ειναι ΟΣΟ ειναι εντος εγγυησης να μην περασεις κατι μεσα!

Εαν θες οντως τοτε ΝΑΙ ο οδηγος του φιλου ειναι καταπληκτικος!

Firmware θα βαλεις το Greece Europe γιατι ειναι ο καθαρος απαλαγμενος απο wind, voda, cosmote!

Αλλα με προσοχη!!!!!

Edited by lazlo
Link to comment
Share on other sites

Καλο ειναι ΟΣΟ ειναι εντος εγγυησης να μην περασεις κατι μεσα!

Εαν θες οντως τοτε ΝΑΙ ο οδηγος του φιλου ειναι καταπληκτικος!

Firmware θα βαλεις το Greece Europe γιατι ειναι ο καθαρος απαλαγμενος απο wind, voda, cosmote!

Αλλα με προσοχη!!!!!

 

Ωραία, τότε θα περιμένω πρώτα να δω το πρόβλημα με τις κλήσεις και μετά θα το σκεφτώ πιο σοβαρά. Η εγγύηση είναι 24μηνη, έτσι;

Ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, τότε θα περιμένω πρώτα να δω το πρόβλημα με τις κλήσεις και μετά θα το σκεφτώ πιο σοβαρά. Η εγγύηση είναι 24μηνη, έτσι;

Ευχαριστώ!

 

Ναι 24 μηνες!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • The title was changed to Samsung Galaxy A5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...