Jump to content

Samsung Galaxy A3


Superuser
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν έχω εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση από κάποιον που έχω στις επαφές, αλλά δεν έχω φωτογραφία του, μου εμφανίζεται η φωτό του προηγούμενου που με κάλεσε ή κάλεσα εγώ. Αυτό δεν συμβαίνει με νούμερα εκτός επαφών. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? :wacko:
http://i3.photobucket.com/albums/y54/agrelaphon/fujikura1_foto_sm.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 367
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όταν έχω εισερχόμενη ή εξερχόμενη κλήση από κάποιον που έχω στις επαφές, αλλά δεν έχω φωτογραφία του, μου εμφανίζεται η φωτό του προηγούμενου που με κάλεσε ή κάλεσα εγώ. Αυτό δεν συμβαίνει με νούμερα εκτός επαφών. Συμβαίνει και σε άλλους αυτό? :wacko:

Το έχει η γυναίκα μου και το έχω δουλέψει αρκετά και όχι αυτό που λες δε το κάνει.

Αν δε το έχεις δοκιμάσει, απενεργοποίησέ το και ξανά άνοιξέ το μετά από ένα δύο λεπτά.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Είχα ένα s3 mini και είχα αποθηκεύσει τις επαφές μου στον υπολογιστή μέσω του kies.Πλέον έχω κ εγώ το α3 αλλά δυστυχώς δεν μου επιτρέπει σύνδεση μέσω kies αλλά μόνο μέσω smart switch όπου κ δεν μπορώ να εισάγω(ή δεν το έχω βρει τουλάχιστον) τις επαφές από τον υπολογιστή στο κινητό. Edited by Nikolas21r
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω μία microsd 16άρα(sandisk ultra) και τη χρησιμοποιούσα στο s3 mini.Την έβαλα στο a3 πλεόν αλλά δυστυχώς μου την διαβάζει,μετά από λίγο με ''πετάει'',μετά μου την ξαναδιαβάζει,με ξανα ''πετάει'' και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Η κάρτα δούλευε μια χαρά στο s3.Το πρόβλημα υπήρχε κ πριν γίνει η αναβάθμιση λογισμικού.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. έχω μία microsd 16άρα(sandisk ultra) και τη χρησιμοποιούσα στο s3 mini.Την έβαλα στο a3 πλεόν αλλά δυστυχώς μου την διαβάζει,μετά από λίγο με ''πετάει'',μετά μου την ξαναδιαβάζει,με ξανα ''πετάει'' και η ιστορία επαναλαμβάνεται. Η κάρτα δούλευε μια χαρά στο s3.Το πρόβλημα υπήρχε κ πριν γίνει η αναβάθμιση λογισμικού.Μπορεί κάποιος να με βοηθήσει;

Ευχαριστώ πολύ.

 

κανε την καρτα φορματ και περνα μετα τα αρχεια που θες.η καρτα ειναι class10?

Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

κανε την καρτα φορματ και περνα μετα τα αρχεια που θες.η καρτα ειναι class10?

 

Όταν γράφεις format,εννοείς την κλασσική διαγραφή όλων των αρχείων που υπάρχουν μέσα ή κάτι διαφορετικό; Όταν συνδέω την κάρτα μόνο με τον υπολογιστή,κάνω στην αρχή ''σάρωση και επιδιόρθωση'' και μετά διέγραψα όλα τα αρχεία.Έπειτα από αυτό ξαναέβαλα την (άδεια πια) κάρτα στο κινητό και σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου.Ξεκίνησα να μεαφέρω με τον κλασσικό τρόπο(αντιγραφή-επικόλληση) αρχεία, γιατί δεν βρίσκω κ παρόμοια επιλογή μέσω του smart switch. Αφού ξεκινούσε να μεταφέρει τα αρχεία(τραγούδια,φωτογραφίες) ξαφνικά πάλι με πέταγε.

Η κάρτα μάλλον είναι class 1(αν υπάρχει κάτι τέτοιο βέβαια κ δεν είμαι τόσο λάθος).

 

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι πιο συγκεκριμένο μέσω της ''Διαμόρφωσης'';

Link to comment
Share on other sites

Όταν γράφεις format,εννοείς την κλασσική διαγραφή όλων των αρχείων που υπάρχουν μέσα ή κάτι διαφορετικό; Όταν συνδέω την κάρτα μόνο με τον υπολογιστή,κάνω στην αρχή ''σάρωση και επιδιόρθωση'' και μετά διέγραψα όλα τα αρχεία.Έπειτα από αυτό ξαναέβαλα την (άδεια πια) κάρτα στο κινητό και σύνδεσα το κινητό με τον υπολογιστή μέσω του καλωδίου.Ξεκίνησα να μεαφέρω με τον κλασσικό τρόπο(αντιγραφή-επικόλληση) αρχεία, γιατί δεν βρίσκω κ παρόμοια επιλογή μέσω του smart switch. Αφού ξεκινούσε να μεταφέρει τα αρχεία(τραγούδια,φωτογραφίες) ξαφνικά πάλι με πέταγε.

Η κάρτα μάλλον είναι class 1(αν υπάρχει κάτι τέτοιο βέβαια κ δεν είμαι τόσο λάθος).

 

Μήπως χρειάζεται να κάνω κάτι πιο συγκεκριμένο μέσω της ''Διαμόρφωσης'';

Κάνε διαμόρφωση της κάρτας μέσω των ρυθμίσεων της συσκευής. Αν σε πετάει και πάλι, πάρε καινούρια.

Link to comment
Share on other sites

kαλημερα και χρονια πολλα!

μια και εορταζων ειπα να κανω ενα δωρο στον εαυτο μου αγοραζοντας το α3.

 

θελω ομως να ρωτησω καποια πραγματακια.οπως παιζει otg?και επειδη διαβασα πιο μπροστα οτι καπως ξεβαφει τη παιζει με αυτο εχει οντως θεμα??

kαι ενα τελευταιο με ποιο τροπο μπορεις να καταλαβεις ενα samsung αν ειναι κλωνος??

Edited by shadowgr
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και χρονια πολλα!

Απο λαθος παραγγελια εχω μια θηκη nillkin nature slim 0,6mm clear που την χαριζω σε καποιον με Galaxy A3.

Αν υπαρξει ενδιαφερομενος θα πρεπει να ερθει απο το Χαιδαρι για να την παρει απο τις 5 και μετα.Λογω των εορτων δεν θα μπορω να μπλεξω με ΕΛΤΑ κτλ

Μου ηρθε χτες κι ειναι ολοκαινουρια,στο κουτακι της, καθως δεν εχω καν Α3 για να την χρησιμοποιησω.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S8+

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλημερα και χρονια πολλα!

Απο λαθος παραγγελια εχω μια θηκη nillkin nature slim 0,6mm clear που την χαριζω σε καποιον με Galaxy A3.

Αν υπαρξει ενδιαφερομενος θα πρεπει να ερθει απο το Χαιδαρι για να την παρει απο τις 5 και μετα.Λογω των εορτων δεν θα μπορω να μπλεξω με ΕΛΤΑ κτλ

Μου ηρθε χτες κι ειναι ολοκαινουρια,στο κουτακι της, καθως δεν εχω καν Α3 για να την χρησιμοποιησω.

Ευχαριστώ πολύ τον Πάνο για την θήκη που μου χάρισε σήμερα. Ταιριάζει τέλεια στο κινητό, δεν προσδίδει καθόλου όγκο και είναι πανέμορφη!

By the way, πολύ αξιόλογο το κινητό και τίμιο ιδίως για τα λεφτά που βγήκε σε προσφορά την περίοδο της Πρωτοχρονιάς (169 ευρώ).

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά σε όλους! Ενώ το Α3 μου αρέσει πολύ, δεν εχω καταλάβει αν η μπαταρία του βγάζει άνετα την ημέρα ή όχι. Διαβάζω αντικρουομενες απόψεις που πιθανόν να οφείλονται στη διαφορετική χρηση που κανει ο καθένας. Θα μπορούσε κάποιος να γράψει αναλυτικοτερα την άποψή του σχετικά; Π. χ. με ανοιχτό wifi και σερφαρισμα πόσες ώρες οθόνη βγάζει; Με ανοιχτά δεδομένα ολη την μέρα τι γίνεται;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά,μία βοήθεια,σε φίλου a3,κάνει συνέχεια restarts χωρίς να μπορεί να ανοίξει και να πάει στο home menu.

Μπαίνει σε recovery,download mode,έκανα wipe factory reset.

Πάει να κάνει φόρτωμα τις εφαρμογές android,πάει μέχρι ένα σημείο αλλά σβήνει πάλι.

Τι μπορώ να κάνω.

Κι αν μπορεί κάποιος να μου δώσει link να κατεβάσω κάποια αναβάθμιση.

Με odin φαντάζομαι.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Cosmote είναι το τηλέφωνο ομως θα ήθελα καμία εκδοσή χωρίς λογότυπό.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι restarts = πρόβλημα πλακετας.

Τουλάχιστον στην smartec αυτό κάνανε (αλλαγή πλακετας) στο s4 mini της γυναίκας μου πριν 1,5 χρόνο που τους το πήγα.

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

με ανοικτα δεδομενα και συνεχη ιντερνετικη χρηση θα σου βγαλει 5-6 ωρες. τονιζω οτι μιλαω για συνεχη χρηση. Με νορμαλ χρηση θα σου βγαλει τη μερα....

 

καλη χρονια σε ολους

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια οποιος μπορει σας παρακαλω ας βοηθησει παρατηρω τις τελευταιες μερες οτι το τηλεφωνο εχει προβλημα με την μπαταρια το φορτιζω στο 100% το αφηνω σε αναμονη και μετα απο 7-8 ωρες εχει πεσει η μπαταρια στο 85%. Μπαινω λοιπον στην χρηση μπαταριας να δω τι γινεται και πρωτο πρωτο με 10% χρηση ειναι το λειτουργικο συστημα android και οσο περνανε η ωρες αυτο συνεχιζει τα τρωει μπαταρια .Παω για επαναφορα ? Ειναι προβλημα απο καποια ενημερωση λογισμικου?
Συσκεύες: lg optimus l7, sony xperia z2, lenovo a806, samsung galaxy s3, samsung galaxy s4 black edition, samsung galaxy s6 Gold Platinum 64g,
Link to comment
Share on other sites

Εχω Samsung a3 μ κόλλησε και μετά έκλεισε και τρ δν μπορώ να τ ανοίξω τι μπορώ να κάνω για να ανοίξει
Δοκίμασε να κρατήσεις παρατεταμένα το πλήκτρο ενεργοποίησης (power button) για 10-15 δευτερόλεπτα, ώστε να κάνει reboot.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω ενεργοποιησει απο κοσμοτε το 4g στη καρτα(καρτοκινητο)αλλα οπως τωρα στο α3 και πριν σε ενα λενοβο π ειχα μονο 3g πιανω.γιατι συμβαινει αυτο.επισης και στα 2 κινητα εχω ενεργοποιησει το lte δικτυο.να φταιει η καρτα σιμ?αφου πιανει 3g δν θα επρεπε να πιανει και 4g??ευχαριστω!!
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπερα! Εχω το samsung A3 απο τον Αυγουστο του 2015.Σημερα μολις η μπαταρια επεσε στο 20% η μιση οθονη αρχισε να τρεμοπαιζει. Το εκλεισα 2 φορες και εκανα και 1 επανακινηση και το προβλημα παραμενει. Να αναφερω οτι σημερα εκανα συνεχη χρηση του για περιπου 5 ωρες.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Εχω το samsung A3 απο τον Αυγουστο του 2015.Σημερα μολις η μπαταρια επεσε στο 20% η μιση οθονη αρχισε να τρεμοπαιζει. Το εκλεισα 2 φορες και εκανα και 1 επανακινηση και το προβλημα παραμενει. Να αναφερω οτι σημερα εκανα συνεχη χρηση του για περιπου 5 ωρες.

Δεν υπάρχει περιορισμός του πόση ώρα θα κάνεις χρήση. Αν συνεχίζει το πρόβλημα το πας στο σέρβις, έχει πρόβλημα η συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
καλημερα παιδια ειμαι κατοχος του α3 fu απο τον σεμπτεβρη , θελω να το ρουταρω και να περασω τη λολιποπ τη 5.1 και δευτερον το κινητο μου μου γραφει οτι εχει κολησει με ιο της αστυνομιας , αν μπορει καποιο παιδι να με βοηθησει να του το δωσω να το φτιαξει γιατι με τη τεχνολογια δε το χω και με τα αγγλικα καθολου , και εννοειται πως θα πληρωσω
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι. Το κινητο ξαφνικα δειχνει την οθονη χωρις εφαρμογες μονο με το χρωμα του φοντου και μετα μαυριζει η οθονη και βγαινει το σημα της Samsung σαν σε κατασταση αδρανειας, εχω κανει επανεκκινηση τοσες φορες... αρχικα ολα καλα και μετα παλι τα ιδια, τι μπορω να κανω? :/ :(

Μακαρι να το δειτε και να μου απαντησετε αμεσα, σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια, θα ηθελα να ρωτησω και εγω κατι. Το κινητο ξαφνικα δειχνει την οθονη χωρις εφαρμογες μονο με το χρωμα του φοντου και μετα μαυριζει η οθονη και βγαινει το σημα της Samsung σαν σε κατασταση αδρανειας, εχω κανει επανεκκινηση τοσες φορες... αρχικα ολα καλα και μετα παλι τα ιδια, τι μπορω να κανω? :/ :(

Μακαρι να το δειτε και να μου απαντησετε αμεσα, σας ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Aν στην αρχή που λες "όλα καλά", μπορείς να μπείς στο μενού ρυθμίσεων της συσκευής, κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και δες αν διορθωθεί (να ξέρεις ότι θα διαγραφούν τα πάντα από τη συσκευή, αλλά το ίδιο θα σου κάνουν αν το πας σε service). Αν φτίαξει έχει καλώς, άν όχι πας υποχρεωτικά σε κάποιο εξουσιοδοτημένο service.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy A3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...