Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.Έχω ενα θέμα με την μπαταρία.Ένω έιμαι στο 75% φόρτιση μου βγάζει ενα μήνυμα ότι η μπαταρία έχει υπερβεί την φόρτιση.Το μήνυμα το βγάζει στην αρχική οθόνη και ενα σύμβολο πανω αριστερά.Μόλις κάνω εκκαθάριση εξαφανίζεται.Το τηλ συνεχίζει να φορτίζει μέχρι το 100% και πρασινιζει το λαμπάκι.Έχω την τελευταία έκδοση λογισμικού.Το έχει πάθει κάποιος άλλος αυτό?Επίσης η μπαταρία κρατάει πολύ λόγο.2μισή ωρες οθόνη.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια απο custom roms πως παι το τηλ... εχει υποστηριξη απο xda η αλλα forums??....και απο antutu τι σκορ δινει η συσκευη πειτε μου παρακαλω.επισης βγαινει σε 4πυρινο και οχι 8πυρινο ??και απο οτι βλεπω το καλυτερο μοντελο τους ειναι με τον Intel Atom Z3580 στα 2,3mhz??..αλλα αυτο δεν βγαινει σε 16αρι??δηλαδη ειναι πιο γρηγορο απο 8πυρινο με τον επεξεργαστη αυτον??

 

αν ψάξεις στο xda θα δεις ότι έχει υποστήριξη

αν ψάξεις στο google θα δεις ότι πιάνει στο antutu κατά μέσο όρο 47000

αν ψάξεις στο google θα δεις ότι o intel atom z3580 είναι 4πύρινος

αν ψάξεις στο google θα δεις ότι ο z3580 δεν βγαίνει σε 16αρι

Link to comment
Share on other sites

dες την περιγραφή καλύτερα

 

Brand Asus

Model ZE551ML-6C163WW

Weight article 168 g

Product dimensions 7.7 x 15.2 x 1.1 cm

Pile: 1 Lithium ion batteries required. (Included)

Model number Article ZE551ML-6C163WW

Year model 2015

Item number ZE551ML-6C163WW

Storage capacity 32 GB

Capacity digital memory 32 GB

Operating system Lollipop Android 5.0

Processor Speed 2.3 GHz

Number of processors 4

Model number Processor Intel Atom Z3580 Quad-Core

 

Θα προσπαθήσω να επικοινωνήσω μαζί τους για σιγουριά αν δεν τα καταφέρω θα το παραγγείλω και βλέπουμε.Ευχαριστώ πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Μια γρήγορη απάντηση παιδιά αν μπορείτε.

 

Έκανα τον οδηγό απο τη σελίδα 70 αλλά ενώ έγιναν ολα κομπλέ δεν κάνει αυτόματα restart όπως λεει ο οδηγός...

 

Το εκανα manuall....και όλα καλά...:D

 

Edit: Πληροφοριακα....

 

Είναι το 1,8 Ghz-32GB με 4 GB Ram Κινεζικό...

Αγορά απο minideal.

Εδώ να πώ σε όλους όσους το πάρουν απο εκεί οτι θα έρθει με WW αλλά ο Κινέζος δεν έχει κάνει εντελώς σωστά την δουλειά και θα χρειαστεί να κάνετε τον Οδηγό απο τη σελίδα 70 για αλλαγή απο CN σε WW ξανά..!! (το SKU image έχει παραμείνει σε CN...)

 

Εγκατάσταση Firmware.

Πληκτρολογήστε στο (ADB Fastboot Tool) adb sideload ονομασία Firmware.zip π.χ. "adb sideload UL-Z00A-WW-2.18.40.12-user.zip" πατήστε Enter και περιμένετε έως ότου ολοκληρωθεί η διαδικασία στο 100%.

 

Το τηλέφωνο επανεκκινείται αυτόματα.

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να συνοψίσει κάποιος τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί πως παρουσιάζονται στο ASUS ZENFONE 2 LASER ZE500KL ? επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες και είναι δύσκολο να αναγνωστούν όλες. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να συνοψίσει κάποιος τα προβλήματα που έχουν αναφερθεί πως παρουσιάζονται στο ASUS ZENFONE 2 LASER ZE500KL ? επειδή είναι πάρα πολλές οι σελίδες και είναι δύσκολο να αναγνωστούν όλες. Ευχαριστώ για το χρόνο σας.

 

ίσως και κανένα γιατί μάλλον δε το έχει κανένας :)))))))))

Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση παιδια το κινητο που ειναι 4πυρινο με τον ιντελ που εχει παει πιο σφαιρα απο τα 8πυρινα??τα συνηθισμενα με mediatek 6572 π.χ. ??καποιος απο εσας που ειχε 8πυρινο και πηγε σε asus zenfone ειδε διαφορα απο 4πυρινο σε 8πυρινο??
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση παιδια το κινητο που ειναι 4πυρινο με τον ιντελ που εχει παει πιο σφαιρα απο τα 8πυρινα??τα συνηθισμενα με mediatek 6572 π.χ. ??καποιος απο εσας που ειχε 8πυρινο και πηγε σε asus zenfone ειδε διαφορα απο 4πυρινο σε 8πυρινο??

 

Μην ασχολείσαι με πυρήνες

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια , μολις το πηρα και εγω σημερα . εχω καποιες αποριες , αλλα δεν θα ρωτησω εδω μεσα στο φορουμ , θα τις googlarw... :X

τεσπα , η καμερα του μας ταξιδευει κανα 2 χρονια πισω ...

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με πυρήνες

:w00t:

αλλη μια ερωτηση παιδια το κινητο που ειναι 4πυρινο με τον ιντελ που εχει παει πιο σφαιρα απο τα 8πυρινα??τα συνηθισμενα με mediatek 6572 π.χ. ??καποιος απο εσας που ειχε 8πυρινο και πηγε σε asus zenfone ειδε διαφορα απο 4πυρινο σε 8πυρινο??

Ελα ρε μαν, μονος σου πιο πισω ρωτας για antutu, μετα ξανα-μανα για πυρηνες. Ενταξει αφου θελεις να το ακουσεις, ναι, ειχα πολλα 8πυρηνα που ηταν ολα χειροτερα απο αυτο το 4πυρηνο. Καποια λιγοτερο, καποια περισσοτερο χειροτερα...

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το eshop έχει πάλι διαθέσιμες κάποιες θήκες (Asus bumper case) για όποιον ενδιαφέρεται.
Link to comment
Share on other sites

αλλη μια ερωτηση παιδια το κινητο που ειναι 4πυρινο με τον ιντελ που εχει παει πιο σφαιρα απο τα 8πυρινα??τα συνηθισμενα με mediatek 6572 π.χ. ??καποιος απο εσας που ειχε 8πυρινο και πηγε σε asus zenfone ειδε διαφορα απο 4πυρινο σε 8πυρινο??

 

Σφαίρα πάει λέμε το τηλέφωνο! Χάνει σε φωτεινότητά οθόνης και η κάμερα θα μπορούσε να είναι καλύτερη.

Link to comment
Share on other sites

θυμίστε μου κάτι. Για να συνδέσω το κινητό με το PC βάζω και τους 2 drivers;

 

ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20150212 και IntelAndroidDrvSetup1.10.0;

 

Αν ναι με ποια σειρά;

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα είμαι κάτοχος αυτού του υπέροχου κινητού. Θα ήθελα να ρωτήσω όμως για ένα πρόβλημα που έχει προκύψει. Συγκεκριμένα έχω δύο κάρτες:

 

Sim 1 -> Wind Q , που θέλω να την χρησιμοποιώ μόνο για δεδομένα. Αναγκαστικά έπρεπε να την βάλω ως Sim 1, γιατί σαν Sim 2 λέει ότι δεν υποστηρίζει δεδομένα.

 

Sim 2 -> Vodafone, μόνο για κλήσεις + μηνύματα.

 

Το πρόβλημα είναι ότι έχω κάνει τα πάντα και internet δεν έχω!! Οι ρυθμίσεις στα δίκτυα δεδομένων είναι όπως τα ορίζει η Q και η περιαγωγή δεδομένων είναι ενεργή. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει, ή τι να κοιτάξω?

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα είναι ότι έχω κάνει τα πάντα και internet δεν έχω!! Οι ρυθμίσεις στα δίκτυα δεδομένων είναι όπως τα ορίζει η Q και η περιαγωγή δεδομένων είναι ενεργή. Ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει, ή τι να κοιτάξω?

Και γω Q έχω σαν sim1 και το internet δουλευει κανονικα. Δες τις ρυθμίσεις Access Point Names

Name: Q-Internet APN: myq MCC:202 MNC: 09 και APN type: default (το γραφεις μόνος σου) Κάνε μια αποθήκευση μια επανεκκινηση και εφοσον εχεις την περιαγωγή δεδομένων και τα δεδομένα ανοιχτά πρεπει να δουλέψει.

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Και γω Q έχω σαν sim1 και το internet δουλευει κανονικα. Δες τις ρυθμίσεις Access Point Names

Name: Q-Internet APN: myq MCC:202 MNC: 09 και APN type: default (το γραφεις μόνος σου) Κάνε μια αποθήκευση μια επανεκκινηση και εφοσον εχεις την περιαγωγή δεδομένων και τα δεδομένα ανοιχτά πρεπει να δουλέψει.

 

Αυτά έχω βάλει. Η μόνη διαφορά ήταν ότι στον τύπο είχα Internet αντί για default! Με το default δούλεψε!!!!!!! Ευχαριστώ. Περίεργο γιατί στις ρυθμίσεις γράφει τύπο Internet.

Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου είσαι βολεμενος ευχάριστημενος με τη 1.8gh έκδοση ?εχω το lenovo vibe x2 και έχω ψηθεί για αλλαγή με το συγκεκριμένο .όσο για αυτό που λες για το minideal μάλλον είναι κανόνας παρόμοιο περιστατικό και με εμένα στο vibe άπο εκεί το αγόρασαν.τι σκορ βγάζει στο antutu το asus ?το δικό μου κάτω από 47000 δεν πέφτει με lollipop rom AP row γιαυτό ρωταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια γρήγορη απάντηση παιδιά αν μπορείτε.

 

Έκανα τον οδηγό απο τη σελίδα 70 αλλά ενώ έγιναν ολα κομπλέ δεν κάνει αυτόματα restart όπως λεει ο οδηγός...

 

Το εκανα manuall....και όλα καλά...:D

 

Edit: Πληροφοριακα....

 

Είναι το 1,8 Ghz-32GB με 4 GB Ram Κινεζικό...

Αγορά απο minideal.

Εδώ να πώ σε όλους όσους το πάρουν απο εκεί οτι θα έρθει με WW αλλά ο Κινέζος δεν έχει κάνει εντελώς σωστά την δουλειά και θα χρειαστεί να κάνετε τον Οδηγό απο τη σελίδα 70 για αλλαγή απο CN σε WW ξανά..!! (το SKU image έχει παραμείνει σε CN...)

 

σε αυτο αναφερομουν στο προηγουμενο post αλλα κατα λαθος πατησα απαντηση αντι για παραθεση:O

Edited by GIGA
Link to comment
Share on other sites

θυμίστε μου κάτι. Για να συνδέσω το κινητό με το PC βάζω και τους 2 drivers;

 

ASUS_Android_USB_drivers_for_Windows_20150212 και IntelAndroidDrvSetup1.10.0;

 

Αν ναι με ποια σειρά;

 

Intel Usb Drivers for Android

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Στο xda κάποιος με CN έκδοση ότι του ήρθε χθες ενημέρωση καινούργια και ανέβασε φώτο. Έκδοση 2.20.40.100. 37mb ήταν οπότε λογικά μιλάμε για bug fixes. Λογικά σε λίγες μέρες θα βγει και στη WW. Ειδωμεν
Link to comment
Share on other sites

Φιλέ μου είσαι βολεμενος ευχάριστημενος με τη 1.8gh έκδοση ?εχω το lenovo vibe x2 και έχω ψηθεί για αλλαγή με το συγκεκριμένο .όσο για αυτό που λες για το minideal μάλλον είναι κανόνας παρόμοιο περιστατικό και με εμένα στο vibe άπο εκεί το αγόρασαν.τι σκορ βγάζει στο antutu το asus ?το δικό μου κάτω από 47000 δεν πέφτει με lollipop rom AP row γιαυτό ρωταω

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

σε αυτο αναφερομουν στο προηγουμενο post αλλα κατα λαθος πατησα απαντηση αντι για παραθεση:O

 

 

Το κντ αγοράστηκε για την κοπέλα μου.

Για όσο όμως το είχα στα χέρια μου το τηλέφωνο πετάει απλά...

Επίσης ήρθε με δώρο μια σιλικονενια θήκη και ενα tempered glass...

Το φόρτισα με το φορτιστή του OneplusOne που εχω και φόρτισε σε λιγοτερο απο 2 ώρες...

Ο φορτιστής που εχει μεσα ειναι αδυναμος... 1,35 mA

 

Είναι μακράν value for money..

Antutu δεν τρέχω γενικά, μου είναι αχρειαστο....

Edited by nemesis1
Link to comment
Share on other sites

παιδες σημερα μου ηρθε το τηλεφωνο και ειναι πυραυλος.ειναι πολυ καλη συσκευη σε ολα της.απλα εχω ενα θεμα.κατεβαζω ενα update 292 mb και ενω το κατεβαζω και παταω εγκατασταση η συσκευη κανει restart για να το εγκαταστησει και η οθονη μενει μαυρη και περιμενω , σβηνει και το led της φορτισης.αν πατησω το κουμπι ενεργοπιοισης ανοιγει μια χαρα αλλα ξανα μου βγαζει οτι η ενημερωση των 292mb ειναι εκει και θελει ξανα κατεβασμα.τι κανω?ξεχασα να αναφερω οτι το αγορασα απο το eshop και ειλικρινα τοσο γρηγορο δεν το περιμενα.(τελικα καθε φορα που η οθονη ηταν μαυρη πατουσα το power button και λιγο λιγο την περασε βγαζοντας το android και η μπαρα γινοτανε λιγο λιγο μπλε ωσπου στο τελος περαστηκε ολη.)τωρα ειναι ενταξει. Edited by efialtis1971
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάτι παρόμοιο όταν το πρώτο πήρα. Το είχα στη φόρτιση και όταν κατέβασα την ενημέρωση, στην επανεκκίνηση απλά έσβησε τελείως. Το έβγαλα από τη φόρτιση, το ανοιξακαι πέρασε την ενημέρωση κανονικά μετά
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα κάτι παρόμοιο όταν το πρώτο πήρα. Το είχα στη φόρτιση και όταν κατέβασα την ενημέρωση, στην επανεκκίνηση απλά έσβησε τελείως. Το έβγαλα από τη φόρτιση, το ανοιξακαι πέρασε την ενημέρωση κανονικά μετά

 

τελος καλο ολα καλα φιλε.το γκολ μετραει :lol:

Link to comment
Share on other sites

τελος καλο ολα καλα φιλε.το γκολ μετραει :lol:

Συμφωνώ αλλά παρακολουθησε το να δεις αν στο ξανακάνει. Εμένα από τότε δεν έχει το παραμικρό πρόβλημα. Η μόνη "παραφωνία" που έχει κάνει μέχρι τώρα ήταν. Καλορίζικο

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...