Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μη βιαζεστε, σε κανα μηνα θα πωλειται παντου η 4/32 εκδοση με 280-300 ευρω. Edited by crusader-21-
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Αν με το "παντου" εννοεις ολα τα κινεζομαγαζα, δε με καλυπτει... Αν εννοεις οτι θα κανει εκκινηση παντου στην Ευρωπη με τιμες Γαλλιας τοτε μεσα!

Αν οχι ομως, καλο θα ηταν να βρεθει τροπος να επωφεληθουμε απο το -50€ της τιμης εκκινησης στη Γαλλια που ευκολα καλυπτει μεταφορικα, parcel forwarding κλπ...

 

Βεβαια εγω εχω το θεμα οτι πιο πολυ με ενδιαφερει το zoom, οποτε μαλλον αναγκαστικα θα περιμενω :(

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Αν με το "παντου" εννοεις ολα τα κινεζομαγαζα, δε με καλυπτει...

+1

Αν οχι ομως, καλο θα ηταν να βρεθει τροπος να επωφεληθουμε απο το -50€ της τιμης εκκινησης στη Γαλλια που ευκολα καλυπτει μεταφορικα, parcel forwarding κλπ...

Ακριβώς αυτό, αλλά δε βλέπω φως :(

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει ξανααναφερθεί, αλλά σεαυτή τη σελίδα είναι πολύ ενθαρρυντικά αυτά που αναφέρονται σχετικά με την τιμή!!! Μακάρι να επιβεβαιωθούν!!! Πήγαινα για το Lenovo Vibe X2 αλλα τελικά θα περιμένω...

https://iguru.gr/2015/03/16/45652/asus-zenfone-2-45652/

Από την άλλη βλέπω στο to2c τα 699 και παθαίνω ένα πατατράκ αλλά νομίζω πως η τιμή του θα είναι αυτή στο vickmall(299$)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως επειδή έχω φίλη στη Γαλλία και θα μου το στείλει το παρήγγειλα (ze551ml 4gb). Ήταν να το πάρω από το σάιτ της Ασους, αλλά δούλευε η φίλη μου κι ως το απόγευμα ξεστοκαρε. Μάλιστα είχα και κωδικό για δώρο το power bank (για όσους έπαιρναν την πρώτη παρτίδα) Τους έστειλα μέιλ και με παρέπεμψαν σε δύο μαγαζιά που συνεργάζονται, το darty (απ' όπουκαι το παρήγγειλα με παράδοση 15/4 μαξ) και το cdiscount (το οποίο έδινε δώρο το asus zenwatch για όσους πρόλαβαν!) Που όμως θα το χε μια βδομάδα αργότερα. Μόλις το παραλάβει θα μου το στείλει και θα γράψω εντυπώσεις !
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως θα περιμενω σιγουρα 2-3 εβδομαδες να δω ξεκαθαρα τι παιζει!!!:worry::worry::worry:

Αν ξεπερναει το οριο των 300 ευρω(ελπίζω και πιστεύω πως όχι....) θα το εγκαταλειψω και θα παρω το Lenovo...

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μαθω αν το μοντελο με τα 2 gb με το μοντελο με τα 4gb εχουν την ιδια καμερα ?

γιατι με ενδιαφερει πολυ να εχει καλη καμερα το κινητο η ram οχι τοσο πολυ

και σε αυτα τα λεφτα 230 απο vickmall ειναι καλη περιπτωση

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να μαθω αν το μοντελο με τα 2 gb με το μοντελο με τα 4gb εχουν την ιδια καμερα ?

γιατι με ενδιαφερει πολυ να εχει καλη καμερα το κινητο η ram οχι τοσο πολυ

και σε αυτα τα λεφτα 230 απο vickmall ειναι καλη περιπτωση

 

προσοχή μόνο γιατί υπάρχει και αυτό ZE500CL που έχει διαφορετικές κάμερες

Link to comment
Share on other sites

Για οσους ενδιαφερονται υπαρχει διαθέσιμη η 2gb version στο vickmall sta 250 δολάρια.. Καλο θα ηταν οποιος γνωριζει να προτεινει καταστηματα αγορας και σε εμας τους υπόλοιπους.
Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα που με κανει να το σκεφτομαι ακομα οσο χαζο και αν σας φαίνεται είναι το οτι μου φαινονται πολυ αραια τα app το ενα απο το αλλο.. Αλλα αυτό προσωπικη μου αποψη.. Δεν γινεται σε 5.5 να εχει 20 apps.. Τι να πω μάλλον ειμαι εγω παράξενος..
Link to comment
Share on other sites

Απο ευρωπαϊκα site εγω δεν εχω βρει τιποτα παντός! Μας βλεπω για aliexpress

 

Εγω λεω να περιμένω λίγο ακόμα.. Κατι μου λεει οτι σε κανα 2 εβδομαδες θα το παρουμε σε καλύτερη τιμη απο οτι τωρα απο κινεζομαγαζο και με 2 ετη ευρωπαικη εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Πόση υπομονή πια γι αυτό το τηλέφωνο...Είμαι εδω και 3 μηνες χωρις τηλ μόνο και μόνο γιατι χάλασε αυτό που χα και περιμένω από την ASUS πότε θα κάνει κέφι για να το κάνει ευρέως release. Αν είναι δυνατόν, Αν μας το λεγαν από τον ιανουάριο που έγινε η παρουσίαση ότι θα περιμέναμε μισό χρόνο για να τ αποκτήσουμε (αυτοκίνητο να ταν κατά παραγγελία θα ερχόταν νωρίτερα) θα έχαναν πολύ κόσμο.

Δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ για Lollipop στο jiayu s3 αλλίως θα την έκανα.

 

Γνωρίζουμε κανένα site που να το έχει σίγουρα in stock το ΖΕ551ML είτε με τον 3560 , είτε με τον 3580; (όχι ali δεν ξέρω αν μπορώ να το εμπιστευτώ για τέτοιο ποσό)

Link to comment
Share on other sites

Πόση υπομονή πια γι αυτό το τηλέφωνο...Είμαι εδω και 3 μηνες χωρις τηλ μόνο και μόνο γιατι χάλασε αυτό που χα και περιμένω από την ASUS πότε θα κάνει κέφι για να το κάνει ευρέως release. Αν είναι δυνατόν, Αν μας το λεγαν από τον ιανουάριο που έγινε η παρουσίαση ότι θα περιμέναμε μισό χρόνο για να τ αποκτήσουμε (αυτοκίνητο να ταν κατά παραγγελία θα ερχόταν νωρίτερα) θα έχαναν πολύ κόσμο.

Δυστυχώς δεν βλέπω φως στο τούνελ για Lollipop στο jiayu s3 αλλίως θα την έκανα.

 

Γνωρίζουμε κανένα site που να το έχει σίγουρα in stock το ΖΕ551ML είτε με τον 3560 , είτε με τον 3580; (όχι ali δεν ξέρω αν μπορώ να το εμπιστευτώ για τέτοιο ποσό)

 

Ρίξε μια ματιά εδώ...

http://www.to2c.com/ze551ml-4g-32g-zenfone-2-asus-5-5-inch.html

 

Όντως έχει κουράσει η ASUS με αυτήν την αναμονή.

Εγώ περιμένω την έκδοση με 3560 και 2GB ram

Link to comment
Share on other sites

Στο vickmall εχει στοκ την εκδοση με τα 2gb ram στα 250 δολλαρια.. Προσέξτε γιατι διαβασα απο πολλους οτι κατι συμβαινει με την εκδοση με τα 4gb (battery drain) σε ανησυχητικο βαθμο. Υπαρχει νημα στο xda
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μίλησα με Vickmall το σάββατο 11-04-15 και τους ρώτησα τι υπάρχει σε στοκ απο Zenfone 2.

Μου απάντησαν οτι το στοκ απο τις εκδόσεις με τα 2gb τελειωσε και αναμένουν την ερχόμενη εβδομάδα.

Αυτό με τα 4 gb είναι σε στοκ και ετοιμο προς αποστολή.

Αν άλλαξε κάτι σήμερα δεν ξέρω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, μίλησα με Vickmall το σάββατο 11-04-15 και τους ρώτησα τι υπάρχει σε στοκ απο Zenfone 2.

Μου απάντησαν οτι το στοκ απο τις εκδόσεις με τα 2gb τελειωσε και αναμένουν την ερχόμενη εβδομάδα.

Αυτό με τα 4 gb είναι σε στοκ και ετοιμο προς αποστολή.

Αν άλλαξε κάτι σήμερα δεν ξέρω...

 

Χτες μιλησα και μου ειπε για τα 2gb, τι να πω δεν ξερω.. Απλα εχετε το νου σας οτι η 4gb εκδοση του vickmall εχει 1.8ghz και οχι 2.3.

Link to comment
Share on other sites

η καμερα του είναι η imx 214? παντως παιδια να ξερεται δεν παιζει να πεσει το κινητο πολυ πιο κατω μιας και το ευρω θα πεσει και αλλο αμεσαστο βικμαλ το εχει σε καλη τιμη το 2/16
Link to comment
Share on other sites

η καμερα του είναι η imx 214? παντως παιδια να ξερεται δεν παιζει να πεσει το κινητο πολυ πιο κατω μιας και το ευρω θα πεσει και αλλο αμεσαστο βικμαλ το εχει σε καλη τιμη το 2/16

 

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα "καμερα", τι ειναι η imx 214; Πιστευεις θα ειναι αξιολογη;

 

Βλέπω αυτό τον αισθητήρα τον φοράνε το G3 και 1+1, άρα καλά είμαστε... :)

Edited by deNordic
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...