Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ASUS FRANCE!!! Το φάγαμε το άκυρο κ επίσημα

 

Dear Sir,

We thank you for reaching ASUS Online Store.

After reading your e-mail, we regret informing you that our shop assures delivery in France only.

we are sorry for any inconvenience caused.

We thank you for your understanding and we wish you a good day.

Best regards,

Alexandra Vasile

ASUS Shop

(Αναμένετε και απάντηση από Ιταλία)

Edited by tsakozzz
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ASUS FRANCE!!! Το φάγαμε το άκυρο κ επίσημα

 

Dear Sir,

We thank you for reaching ASUS Online Store.

After reading your e-mail, we regret informing you that our shop assures delivery in France only.

we are sorry for any inconvenience caused.

We thank you for your understanding and we wish you a good day.

Best regards,

Alexandra Vasile

ASUS Shop

 

Ε το ξέραμε αυτό , τζάμπα το μαιλ :)

Link to comment
Share on other sites

ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΑΠΟ ASUS FRANCE!!! Το φάγαμε το άκυρο κ επίσημα

 

Dear Sir,

We thank you for reaching ASUS Online Store.

After reading your e-mail, we regret informing you that our shop assures delivery in France only.

we are sorry for any inconvenience caused.

We thank you for your understanding and we wish you a good day.

Best regards,

Alexandra Vasile

ASUS Shop

Αν ξέρει κανεις καμμια parcel forwarding company απο γαλλια οπως το mailboxde για γερμανια καλο θα ηταν να μας βοηθησει.. Θα παρεις διεύθυνση γαλλια, το στελνει η asus εκει και μετα για περιπου 20+ ευρω θα σου το στειλει ελλαδα.

. Οποιος εχει δοκιμασει κατι παρακαλω να μας ενημερωσει. Και μιας και εχει την 32gb εκδοση στα 300 τωρα ειναι ευκαιρια.. Οποιον δεν το ενδιαφερει αυτο κινεζομαγαζο μονοδρομος.. Ελλαδα δεν ξερω ποτε θα ερθει, ιταλια ειναι να ερθει σε λιγο καιρο..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :p απο το blog με τα κουπόνια του Gearbest , λέει LIMITED STOCK με το κουπόνι ASUSZ2 το ASUS ZenFone 2 (ZE551ML) 4GB RAM στα $338

 

Ειναι pre-sale τιμή το ''εργαλείο'' δεν έιναι ετοιμοπαράδοτο μετά θα φτάσει τα 400$+ :!::!:

http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_170574.html

IQ tab 3g rooted

Samsung Galaxy S3 neo GT-I9301I rooted

Oneplus X

Link to comment
Share on other sites

Regular Price:$876.52

Βλεπω καλά στο GearBest η ιδέα μου ειναι????

:w00t::angry::scared::dizzy::fool:

Δεν θα είναι αυτή η "κανονική" τιμή όταν αρχίσει να κυκλοφορεί κανονικά. Μην αγχώνεσαι. Είναι γνωστή πρακτική των Κινέζων να βάζουν εξωφρενικές τιμές και να δείχνουν ότι κάνουν τρελές προσφορές. Δεν θα διατεθεί ποτέ και από κανέναν σε αυτή την τιμή.

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το παει η asus με βλεπω για huawei honor 6 που ειναι και dual active!

 

Απο οτι ξέρω και αυτο active είναι

Link to comment
Share on other sites

Χωρις να ειμαι 1000%σιγουρος ειναι dual stand by... Μακαρι να βγω λαθος!

dual active είναι, το γράφει και στο site της asus

Link to comment
Share on other sites

Dual standby λεει το gsmarena που προχωρησε και σε review.

 

+ ωραια χρωματα και καλες γωνιες θεασης

+ καλη κατασκευη

+ εξαιρετικες επιδοσεις (ηχου) τηλεφωνιας

+ πολυ καλες επιδοσεις σε γραφικα

+ fast charge (60% σε 40 λεπτα)

+ καλο software (Asus UI)

 

- μετρια φωτεινοτητα

- μεγαλα bezels

- ενα ηχειο παρα τη μεγαλη γριλια με μετρια αποδοση

- κατωτερες του αναμενομενου επιδοσεις επεξεργαστη (ο 3560 στα 1.8)

- πολυ μετρια καμερα

- μετρια μπαταρια

 

Δεν δικαιολογειται μεχρι στιγμης η τιμη των 2/16GB στα 250 ευρω. Αν εξαιρεσεις την επεκταση μνημης, τις επιδοσεις γραφικων και το fast charge σε σχεση με τον ανταγωνισμο και ειδικοτερα το Meizu M1 Note, υστερει σε ολα.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαχθει επισημα στη χωρα μας με 250 ευρω ομως θα ειναι καλη ευκαιρια(δειτε και λιγο σε διπλανα φορουμ τι γινεται με το τελωνειο).
Link to comment
Share on other sites

Dual standby λεει το gsmarena που προχωρησε και σε review.

 

+ ωραια χρωματα και καλες γωνιες θεασης

+ καλη κατασκευη

+ εξαιρετικες επιδοσεις (ηχου) τηλεφωνιας

+ πολυ καλες επιδοσεις σε γραφικα

+ fast charge (60% σε 40 λεπτα)

+ καλο software (Asus UI)

 

- μετρια φωτεινοτητα

- μεγαλα bezels

- ενα ηχειο παρα τη μεγαλη γριλια με μετρια αποδοση

- κατωτερες του αναμενομενου επιδοσεις επεξεργαστη (ο 3560 στα 1.8)

- πολυ μετρια καμερα

- μετρια μπαταρια

 

Δεν δικαιολογειται μεχρι στιγμης η τιμη των 2/16GB στα 250 ευρω. Αν εξαιρεσεις την επεκταση μνημης, τις επιδοσεις γραφικων και το fast charge σε σχεση με τον ανταγωνισμο και ειδικοτερα το Meizu M1 Note, υστερει σε ολα.

 

Το fast charge είναι μόνο στο 4αρη :D το γράφει στο σαιτ της Asus με μικρά γράμματα

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αναφερεσαι στο 551ΜL μοντελο, ανεξαρτητως μνημης διοτι αν διαβαζες το αρθρο τεσταρανε το fast charge και δουλευε κανονικα:

 

Battery life is not spectacular, but a 59-hour endurance rating is acceptable these days. Stay away from the Asus Browser though, as that app drains more power than it should; the fast charging feature really does work, hitting 60% in 40min (You can check how it performed in real life in our Battle of the fast chargers);

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον αναφερεσαι στο 551ΜL μοντελο, ανεξαρτητως μνημης διοτι αν διαβαζες το αρθρο τεσταρανε το fast charge και δουλευε κανονικα:

 

Battery life is not spectacular, but a 59-hour endurance rating is acceptable these days. Stay away from the Asus Browser though, as that app drains more power than it should; the fast charging feature really does work, hitting 60% in 40min (You can check how it performed in real life in our Battle of the fast chargers);

 

Fast Charging

60% of Battery Capacity in 39 Minutes!

ASUS BoostMaster technology is an ASUS-exclusive technology that charges the battery much faster than in traditional devices. With ZenFone 2, you can recharge your battery up to 60% of capacity in just 39 minutes!

* The 18W BoostMaster adapter is included with 2.3GHz/4GB ZenFone 2 model only

 

Αυτος ο 18w adapter τι ακριβώς κάνει ?

Link to comment
Share on other sites

Αμα βρούμε που κ πως να το αγοράσουμε θα καταλαβουμε ολοι τι κάνει! Χαχαχαχα εννοει οτι ειναι 18watt η απόδοση του! Σκεψου οτι ο φορτηστης του laptop ειναι 36watt........ Το συμπέρασμα ειναι οτι ειναι δυνατός φορτηστης!
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστής, όπως ας πούμε κι αυτός των Sammy που έχουν quick charge, δίνει 9 βολτ και 2 αμπερ. Όταν δεν φορτίζει με quick charge, δίνει τα κλασικά 5 βολτ και 2 αμπερ.
Link to comment
Share on other sites

Τι ποσο θα κρατήσει δεν ξερω η μπαταρία τετοια ενταση! Γιατι σκεψου καθε μερα να την κανεις το βράδυ ενα fast charge! Σε ενα χρονο πας για μπαταρία εκτος κ αν ειναι φτιαγμενη απο εξωγήινο πολιτισμό!
Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης του umi zero που ειναι 5.7V 2.4A δηλαδη καπου 14W την ξεσκ......ζει την μπαταρια, αν και δεν εχουν την ιδια ποιοτητα κατασκευης τα δυο κινητα, αντε αυτη η μπαταρια του zenfone να αντεξει τα 18W......για ποσο???

 

----- προσθήκη μηνύματος 93 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

η καμερα του είναι η imx 214? παντως παιδια να ξερεται δεν παιζει να πεσει το κινητο πολυ πιο κατω μιας και το ευρω θα πεσει και αλλο αμεσαστο βικμαλ το εχει σε καλη τιμη το 2/16

Γιατι imx214? Αυτος ο αισθητηρας ειναι sony, ξεκαθαρα λεει στο επισημο site οτι θα φοραει toshiba αισθητηρα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επειδη με ενδιαφερει το θεμα "καμερα", τι ειναι η imx 214; Πιστευεις θα ειναι αξιολογη;

 

Βλέπω αυτό τον αισθητήρα τον φοράνε το G3 και 1+1, άρα καλά είμαστε... :)

Γιατι imx214? Αυτος ο αισθητηρας ειναι sony, ξεκαθαρα λεει στο επισημο site οτι θα φοραει toshiba αισθητηρα.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

κριμας....they dropped the ball εντελως στην καμερα, απαραδεκτη με βαση το gsmarena...

θα παραμεινει ομως ενα πολυ καλο multitasking κινητο το 4αρι σε καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

κριμας....they dropped the ball εντελως στην καμερα, απαραδεκτη με βαση το gsmarena...

θα παραμεινει ομως ενα πολυ καλο multitasking κινητο το 4αρι σε καλη τιμη

εχεις δουλεψει με τον συγκεκριμενο αισθητηρα και απογοητευτηκες? Ο imx214 παντως ειναι καλος δεν λεω, δεν πιστευω ομως να εχει κανει λαθος επιλογη η asus σε ενα flagship μοντελο. Kι επειτα, blue glass filter λεει, super resolotion λεει 52mpx!!!! pixel master 2.0 λεει (οχι οτι ξερω τι ειναι το 1.0 αλλα το 2.0 ρε παιδακι μου θα ειναι βελτιωμενο ) Toσο μαπα πια....?? http://www.asus.com/PixelMaster/

Edited by FIREBLADE1
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλο το forum,

 

Παρότι δεν είμαι ενεργό μέλος σε αυτό το forum, είμαι σε άλλο γειτονικό και μου "ζητήθηκε" να σας πω μερικά πράγματα για τα κινεζομάγαζα σχετικά με το Asus Zenfone 2 (ZE551ML)

 

Προσοχή, ακολουθεί σεντόνι.

 

Λοιπόν, το συγκεκριμένο κινητό το παρακολουθούσα από τότε που εμφανίστηκε και περίμενα πως και πως για την επίσημη κυκλοφορία του στην Κινεζική αγορά ώσπου και έγινε. Θα ήταν η πρώτη μου αγορά από Κίνα μεριά οπότε έπρεπε να ήμουν καλά διαβασμένη σε μερικά θέματα. Ήξερα ήδη πως το συγκεκριμένο κινητό βγαίνει ήδη σε 3 εκδόσεις (ZE550CL Low-end), (ZE550ML Mid-range), και (ZE551ML High-end), αλλά αυτό που έμαθα σχετικά πρόσφατα ήταν πως το high-end μοντέλο βγαίνει σε 2 υποεκδόσεις. ZE551ML με τον Ιntel ΖΕ3580 στα 2.3 και το ΜΟΝΑΔΙΚΟ με 4GB RAM, και αυτό με τον Intel ZE3560 ΣΤΑ 1.8 gHz με 2GB RAM. Προσοχή προσοχή προσοχή. Συγκεκριμένα κινεζομάγαζα, όπως το Minideal και ειδικά το Vickmall που είχαμε μια μεγάλη συζήτηση μέσω μεηλ, ΔΙΑΦΗΜΙΖΟΥΝ σε τίτλο πως πουλάνε το high-end μοντέλο με τα 4GB RAM αλλά με τον ZE3560 (1.8 gHz), που ουσιαστικά ΔΕΝ στέκει, γιατί ΜΟΝΟ ο Intel ZE3580 (2.3 gHz) υποστηρίζει τα 4GB.

 

Επικοινώνησα κυρίως με το Minideal αλλά περισσότερο με το Vickmall. Μου φάνηκε πολύ περίεργο που έβλεπα να πουλάνε το μοντέλο με τα 4GB αλλά με τον CPU του άλλου μοντέλου, οπότε επικοινώνησα μαζί τους για να γίνει διόρθωση στον τίτλο (έχει ξαναγίνει στο παρελθόν άλλη διόρθωση σε τίτλο κινητού), οπότε περίμενα να μου στείλουν πως όλα είναι οκ. Η απάντηση που έλαβα ήταν διαφορετική όμως. Μου ζήτησαν να τους στείλω link από την Asus για να δουν τα specs του κινητού. Ωραία λέω, είμαστε σε καλό δρόμο. Αμ δε, μου έστειλαν screenshot από μαγειρεμένο AnTuTu score που έδειχνε 1ον, οτι έχει 4GB RAM με τον χαμηλό επεξεργαστή ( επίσημα επιβεβαιωμένο από την Asus πως μόνο με τον επεξεργαστή χρονισμένο στα 2.3 υποστηρίζει 4gb ram και όχι με τον 1.8), και επίσης τα ppi... Στο screenshot έδειχνε 480 (αντί για 408 που είναι ΚΑΙ αυτά επιβεβαιωμένα), όπως επίσης πως έδειχνε πως είναι 32-bit, ενώ όλοι ξέρουμε πως είναι 64-bit. Τους απάντησα πως τα νούμερα δεν βγαίνουν, δεν γίνεται να πουλάτε 2 συσκευές σε μία, το ZE551ML βγαίνει σε 2 διαφορετικά μοντέλα, δεν το είχαν καταλάβει ή δεν ήθελαν. Συνεχίζω όμως, πρέπει να βρω την άκρη σε αυτό το μπέρδεμα. Συνεχίζουν όμως να μην δέχονται τα λεγόμενα μου, να μην πιστεύουν και τα link που τους στέλνω από Asus και άλλα σοβαρά τεχνολογικά site. Αφού τους έστειλα 2 mail χωρίς να μου έχουν απαντήσει, λαμβάνω ΕΧΤΕΣ την απάντηση πως ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ αν θα κυκλοφορήσει στην Κίνα η έκδοση με τα 4GB! Προσέξτε, κυκλοφορεί ή έκδοση ZE551ML αλλά με τον Intel ZE3560 ΣΤΑ 1.8 gHz και με 2GB RAM, ΟΧΙ με τα 4. Τους έστειλα ένα τελευταίο mail ρωτώντας τους τότε ποια συσκευή πουλάνε διαφημίζοντας πως είναι στα 4GB, δεν έχω λάβει απάντηση. Την ίδια απάντηση έλαβα και από το Minideal σχετικά με την κυκλοφορία της high-end έκδοσης στην Κίνα.

 

Παιδιά ΠΡΟΣΟΧΗ. Δεν ξέρω πόσοι το έχετε παραγγείλει αλλά η έκδοση με τα 4 ΔΕΝ υπάρχει. Εγώ πάντως θα δώσω 50 ευρώ παραπάνω και θα το παραγγείλω από κάποιο Ευρωπαικό Amazon, μάλλον Ιταλίας όταν γίνει διαθέσιμο. Θα έχω και ευρωπαική εγγύηση από την Asus.

 

Και πάλι προσοχή.

 

Επισυνάπτω ένα screenshot από το τελευταίο mail με την απάντηση του vickmall για να καταλάβετε και μόνοι σας.

Edited by Lydia_Iris
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...