Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Προφανως δεν φταιει ο αισθητηρας της toshiba αλλα το λογισμικο της asus, pixelmaster......
With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Προφανως δεν φταιει ο αισθητηρας της toshiba αλλα το λογισμικο της asus, pixelmaster......

 

οπότε αν είναι καθαρά του app της κάμερας γιατί τόσος "καημός" και δυσαρέσκεια πια ; :)

Link to comment
Share on other sites

οπότε αν είναι καθαρά του app της κάμερας γιατί τόσος "καημός" και δυσαρέσκεια πια ; :)

Γιατι απο τετοιας κλασης κινητο δεν περιμενεις τετοια λαθη, θα μου πεις βεβαια και η lenovo εχει κανει αμετρητα λαθη σε high end μοντελα. Κατσε να δουμε αν ειναι οντως το λογισμικο ομως.....

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Πάντος με 250€ smartphone μην περιμένετε και κάμερα επιπέδου dslr! Ότι πληρώνεις παίρνεις! Μια χαρά φωτός βγάζει για τα χρήματα του. Αυτό που πρέπει να μας απασχολεί περισσότερο από μια κάμερα είναι η απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης, το ολοκληρωμένο lag free skin του UI, άλλα και μια αξιοπρεπής αυτονομία.

Samsung Note 3 White :( RIP (Σπασμένη οθόνη)

Microsoft Lumia 640XL

Xiaomi Redmi Note 4 3/64

Pipo w2

Link to comment
Share on other sites

Πάντος με 250€ smartphone μην περιμένετε και κάμερα επιπέδου dslr! Ότι πληρώνεις παίρνεις! Μια χαρά φωτός βγάζει για τα χρήματα του. Αυτό που πρέπει να μας απασχολεί περισσότερο από μια κάμερα είναι η απροβλημάτιστη εμπειρία χρήσης, το ολοκληρωμένο lag free skin του UI, άλλα και μια αξιοπρεπής αυτονομία.

250ευρω για κινεζο ειναι πολλα φιλε μου....οποτε περιμενεις πολλα απο αυτο το κινητο, σε οτι λες εχεις δικιο ομως οσον αφορα την απροβληματιστη χρηση του.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

250ευρω για κινεζο ειναι πολλα φιλε μου....οποτε περιμενεις πολλα απο αυτο το κινητο, σε οτι λες εχεις δικιο ομως οσον αφορα την απροβληματιστη χρηση του.

 

όσο κινέζος είναι η asus τόσο είναι και η Htc :)

Link to comment
Share on other sites

Η έκδοση με τα 4 γιγα απο το σάιτ της Asus το γαλλικό είναι dual sim;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ενδιαφέρει κυρίως για το gps... Είναι καλό? Κλειδώνει γρήγορα?

Λεει οτι κλειδωνει με GPS/GLONASS/QZSS/SBAS/BDS, προφανως θα ειναι πολυ καλο και ακριβες, μονο να μην εχει την αρρωστια των mtk με το altitude error.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Λεει οτι κλειδωνει με GPS/GLONASS/QZSS/SBAS/BDS, προφανως θα ειναι πολυ καλο και ακριβες, μονο να μην εχει την αρρωστια των mtk με το altitude error.

 

Γίνεται να μου το εξηγήσεις συνοπτικά το error? Δεν το έχω ξανακούσει, ούτε έχω ασχοληθεί με MTK.

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μου το εξηγήσεις συνοπτικά το error? Δεν το έχω ξανακούσει, ούτε έχω ασχοληθεί με MTK.

 

αφού δεν έχει mtk ποιος ο λόγος ; :)

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται να μου το εξηγήσεις συνοπτικά το error? Δεν το έχω ξανακούσει, ούτε έχω ασχοληθεί με MTK.

Aν βασιζεσαι σε mtk gps τοτε μπορει να εισαι στην επιφανεια της θαλασσας και αυτο να σε δειχνει καμια 50-60 μετρα κατω απο το νερο!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Aν βασιζεσαι σε mtk gps τοτε μπορει να εισαι στην επιφανεια της θαλασσας και αυτο να σε δειχνει καμια 50-60 μετρα κατω απο το νερο!!!

 

Αυτό ίσχυε πριν 2 χρόνια. Με τη νέα φουρνιά των octacore δεν υπάρχει κανένα τέτοιο θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έχει Intel :P Καλά αυτό με το gps το έχω σε s3 mini (backup συσκευή). Με βγάζει 300μ από εκεί που είμαι.
Link to comment
Share on other sites

Σωστά, έχει Intel :P Καλά αυτό με το gps το έχω σε s3 mini (backup συσκευή). Με βγάζει 300μ από εκεί που είμαι.

 

καλά ναι , δεν είναι θέμα μόνο mtk ή άλλο , είναι και "κατασκευής"

Link to comment
Share on other sites

Απο που το παρελαβες αν επιτρέπεται? Γενικες εντυπωσεις?

Από eBay, Ταϊβανέζικο είναι.

 

Γενικές εντυπώσεις, τα reviews ως επί το πλείστον αντανακλούν την πραγματικότητα. Παράλληλα έχω ένα Note 4 οπότε οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες, έχοντας φυσικά υπ'όψιν την διάφορα τιμής.

 

Πολύ γρήγορο λοιπόν και σε multitasking καλύτερο από το Note, το οποίο είναι αρκετά επιθετικό στο πάγωμα/κλείσιμο των εφαρμογών.

Ποιότητα κατασκευής αψεγάδιαστη, δεν τρίζει τίποτα και φαίνεται αρκετά συμπαγές.

Οθόνη πολύ καλή και μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα την θερμοκρασία του χρώματος για να ταιριάζει στα γούστα σου.

 

Κάμερα ούτε κρύο ούτε ζέστη. Όσο έχει φως είναι μια χαρά .

Πχ

http://i124.photobucket.com/albums/p39/drdino1985/P_20150421_173211.jpg

 

Όταν πεφτει το φως, στο αυτόματο ανεβάζει αρκετά το iso με συνέπεια να εμφανίζεται θόρυβος. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με χειροκίνητο έλεγχο να δω αν παρακάμπτεται αυτό.

 

Η μπαταρία είναι λίγο meh. Σε συνεχόμενη χρήση μπορείς κάνεις να βγάλει αρκετά καλές ώρες οθόνης. Σε αναμονή έχει ένα drain από το Android system, το οποίο υποτίθεται ότι ψάχνει η asus και θα το λύσει. Ίδωμεν.

 

Φωτογραφίες της συσκευής δεν ξέρω αν θέλετε ή αν έχει νόημα να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Αν επιτρέπεται πόσο το αγόρασες?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όσον αφορά τα μοντέλα που κοκλοφόρησαν στην Κίνα βρήκα αυτό εδω...

http://www.gsmarena.com/asus_zenfone_2_arrives_in_china_only_the_55inch_models-news-11656.php

Link to comment
Share on other sites

Από eBay, Ταϊβανέζικο είναι.

 

Γενικές εντυπώσεις, τα reviews ως επί το πλείστον αντανακλούν την πραγματικότητα. Παράλληλα έχω ένα Note 4 οπότε οι συγκρίσεις είναι αναπόφευκτες, έχοντας φυσικά υπ'όψιν την διάφορα τιμής.

 

Πολύ γρήγορο λοιπόν και σε multitasking καλύτερο από το Note, το οποίο είναι αρκετά επιθετικό στο πάγωμα/κλείσιμο των εφαρμογών.

Ποιότητα κατασκευής αψεγάδιαστη, δεν τρίζει τίποτα και φαίνεται αρκετά συμπαγές.

Οθόνη πολύ καλή και μπορείς να ρυθμίσεις εύκολα την θερμοκρασία του χρώματος για να ταιριάζει στα γούστα σου.

 

Κάμερα ούτε κρύο ούτε ζέστη. Όσο έχει φως είναι μια χαρά .

Πχ

http://i124.photobucket.com/albums/p39/drdino1985/P_20150421_173211.jpg

 

Όταν πεφτει το φως, στο αυτόματο ανεβάζει αρκετά το iso με συνέπεια να εμφανίζεται θόρυβος. Δεν έχω δοκιμάσει ακόμα με χειροκίνητο έλεγχο να δω αν παρακάμπτεται αυτό.

 

Η μπαταρία είναι λίγο meh. Σε συνεχόμενη χρήση μπορείς κάνεις να βγάλει αρκετά καλές ώρες οθόνης. Σε αναμονή έχει ένα drain από το Android system, το οποίο υποτίθεται ότι ψάχνει η asus και θα το λύσει. Ίδωμεν.

 

Φωτογραφίες της συσκευής δεν ξέρω αν θέλετε ή αν έχει νόημα να βάλω.

Δεξιοτιμονο? (ασχετο τελειως)!!!

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι Αγγλία.

 

@vagosf: μου βγήκε 220 λίρες περίπου.

Για να δουμε σωστα την καμερα, βγαλε αν θελεις ενα τοπιο με δενδρα και φως ηλιου (μερας δλδ) και μετα αν μπορεις μια με παραλια, θαλασσα και ουρανο, τωρα ισως ζηταω παραλογα πραγματα, συγχωρεσε με.

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

 

Σαφέστατα ανώτερο το note.

 

Ωραίος τρόπος σύγκρισης το εν λόγω βιντεάκι.

ναι το note4 ειναι ανωτερο, ποσο εχει ειπες????? :lol:

With great power, comes great responsibility...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, είμαι Αγγλία.

 

@vagosf: μου βγήκε 220 λίρες περίπου.

Αδερφέ στα 1,8Ghz είναι ο επεξεργαστής;;;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...