Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ξέρουμε αν το μοντέλο με τα 4 gb ram θα κυκλοφορήσει Ευρώπη και αν ναι πότε στο περίπου;

Desktop.

Ultrabook Samsung Ativ Book 7.

Samsung Galaxy Note 3.

LG G2.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ. Εγώ ήδη παρήγγειλα το Zenfone με 4gb το οποίο στο Minideal μου έβγαζε οτι είναι σε stock.

Μόλις τώρα μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι είναι preorder και θα πρέπει να περιμένω 7 - 10 μέρες!!!

Ορίστε και η συζήτηση.

 

Joyce 10:41:01

Welcome to Our Site

I 10:41:37

Hello!

I 10:42:08

I have ordered a Zenfone 2 and order number is 100124287

I 10:42:31

I see that the order is in processing status

I 10:42:46

Can i know when it is about to be shipped?

Joyce 10:43:08

hello

Joyce 10:43:30

Zenfone 2 is pre-order,it will be shipped in 7~10 days

I 10:44:13

But in your site it stated to be in stock

Joyce 10:44:57

yes,you can make orders now,this model is new model and there is no srock on every store

Joyce 10:44:57

it should wait for about 10 days

 

Τώρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Να τους περιμένω ή να ανοιξω case στο Paypal και να ακυρώσω την παραγγελία?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια ΠΡΟΣΟΧΗ. Εγώ ήδη παρήγγειλα το Zenfone με 4gb το οποίο στο Minideal μου έβγαζε οτι είναι σε stock.

Μόλις τώρα μίλησα μαζί τους και μου είπαν οτι είναι preorder και θα πρέπει να περιμένω 7 - 10 μέρες!!!

Ορίστε και η συζήτηση.

 

Joyce 10:41:01

Welcome to Our Site

I 10:41:37

Hello!

I 10:42:08

I have ordered a Zenfone 2 and order number is 100124287

I 10:42:31

I see that the order is in processing status

I 10:42:46

Can i know when it is about to be shipped?

Joyce 10:43:08

hello

Joyce 10:43:30

Zenfone 2 is pre-order,it will be shipped in 7~10 days

I 10:44:13

But in your site it stated to be in stock

Joyce 10:44:57

yes,you can make orders now,this model is new model and there is no srock on every store

Joyce 10:44:57

it should wait for about 10 days

 

Τώρα δεν ξέρω τι πρέπει να κάνω. Να τους περιμένω ή να ανοιξω case στο Paypal και να ακυρώσω την παραγγελία?

Εάν γράφουν κάπου μέσα στη σελίδα του κινητού ότι είναι preorder, ατύχησες, ας το διάβαζες. Εάν δεν το γράφουν, το λες ότι δεν το γράφει πουθενά και ζητάς τα λεφτά σου πίσω, αλλιώς τους λες ότι θα ανοίξεις case στο Paypal.

Link to comment
Share on other sites

Παρε πίσω υα λεφτα σου. Έτσι εκαναν και σε μένα με το coolpad f2. Κι ακόμα κι όταν μου είπαν πως δεν το εχουν, στη σελίδα συνεχιζαν κι έγραφαν in Stock. Για να τσιμπησουν πελάτες και μετα να τους πουν να διαλεξουν αλλη συσκευη. Τωρα αν τους πιστεύεις ότι θα το εχουν σε μια βδομάδα...
Link to comment
Share on other sites

Το έψαξα πολύ καλα για το αν είναι preorder ή stock. Συγκεκριμένα αν μπεις στην σελίδα της Minideal θα δεις οτι το αναφέρει ως stock. Η αλήθεια είναι οτι αν ειναι μια εβδομάδα καθυστέρηση θα περιμένω. Απλώς τώρα έχασαν την εμπιστοσύνη μου αφου αναγράφουν ψέματα για να δημιουργήσουν μια χρηματοδότηση απο πελάτες (αυτό νομίζω οτι κάνουν...).

και κάτι μου λέει οτι μπορεί να περιμένω κανα μήνα...

Link to comment
Share on other sites

Στα ~239€ απο aliexpress.. η μικρη εκδοση.

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-ZenFone-2-ZenFone2-Z2-ZE551ML-Mobile-Phone-for-ASUS-Android-5-0-Z3560-Z3580-5/412402_32309752169.html

 

Ποσες πιθανοτητες δινετε να πεσει κατω απο το ψυχολογικο οριο των 200€ σε καποιο απο τα υπολοιπα μαγαζια?

Link to comment
Share on other sites

Στα ~239€ απο aliexpress.. η μικρη εκδοση.

http://www.aliexpress.com/store/product/Original-ZenFone-2-ZenFone2-Z2-ZE551ML-Mobile-Phone-for-ASUS-Android-5-0-Z3560-Z3580-5/412402_32309752169.html

 

Ποσες πιθανοτητες δινετε να πεσει κατω απο το ψυχολογικο οριο των 200€ σε καποιο απο τα υπολοιπα μαγαζια?

 

μη κοιτάς καν το aliexpress , δεν είναι "κανονικό" μαγαζί :)

Link to comment
Share on other sites

δε το κοιταω .Συγκυριακα ετυχε περιμενοντας να το πετυχω κατω απο 200€ σε κανενα μαγαζι της προκοπης.

Εχω αναβαλει την αγορα του s3 για το συγκεκριμενο κινητο.

Edited by xteacher
typo
Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ακυρωνα την παραγγελία άμεσα!

 

Μολις ακύρωσα την παραγγελία. Μου ήρθε και αναφορά απο Paypal οτι μου εκανε refund. Περιμένω τωρα να μπούν και τα χρήματα!

Link to comment
Share on other sites

7 Aπριλη σε στοκ μου ειπε το Vickmall. Αυτοι θα φερουν το 2/16, 2/32 & 4/32, τιμες ακομα ανεπιβεβαιωτες. Θα περιμενω παρολο που ημουν ετοιμος να ριξω παραγγελια σε Meizu M1 Note ή Jiayu S3 Advanced, ειπα να δω τι γινεται και σε αυτο το μετωπο.
Link to comment
Share on other sites

περιμενα απο τους πωλητες της aliexpress καλες τιμες αλλα το ξεφτυλισανε το θεμα..
Sony Ericsson V800 -> K850i -> Lg Optimus 7 (sold) -> Sony Ericsson Xperia Neo V ->ZTE V967S -> Asus Zenfone 2 4gb ram 2.3 ghz 64gb storage!(sold) -> Xiaomi Redmi Note 3 Prime (sold) -> Xiaomi mi5s 128gb ->Xiaomi Mi9 Lite 64gb
Link to comment
Share on other sites

Και γω σκεφτομαι το Vickmall. Είδα καλή τιμή για το 2/16 με 5,5 ιντσών οθόνη. Θα περιμένω κανα μήνα ακόμη να το πάρω γιατί την εταιρεία ASUS την εμπιστεύομαι.
Link to comment
Share on other sites

εγω πιο πολυ θελω να δω το Zoom τι θα λεει... Μονο το Xenon του λειπει, αλλιως το optical zoom μπορει να δωσει πραγματικη αντικατασταση της point n shoot.

 

Γενικα παντως με τετοιες τιμες ειναι το φετινο One Plus One...

Στη Γαλλια το 299ε ισχυει για τις πρωτες μερες εχετε υποψιν σας, αλλα ελπιζω αν το φερουν και εδω ή σε αλλη ευρωπαϊκη χωρα απο την οποια να μπορουμε να παραγγειλουμε, και εκει να το ξεκινησουν τοσο!

Link to comment
Share on other sites

δε βρισκω και καποιο τροπο να το παραλαβει καποιος ελλαδα

 

από που εννοείς ;

από γαλλία θα θέλει να έχεις και κάποιο Mail/parcel forwarder (βάλε κανά 20-30 ε για αποστολή ελλάδα)

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς κάποιο υπόψη του;

Εγώ με λίγο googling βρήκα μάλλον με 16.15€ το shopouch.com

 

μόνο για uk έχω δοκιμάσει οπότε δεν μπορώ να σου πω τι παίζει με γαλλία

με γρήγορο ψάξιμο είχα βρει αυτό

http://www.french-office.com/

Link to comment
Share on other sites

στο ebay γαλλιας το εχουν βαλαει καναδυο "εξυπνακηδες" στα 400ε και 15ε μεταφορικα για Ελλαδα...

Λενε παντως στην αγγελια οτι 12-15 απριλιου θα τα εχουν τα κομματια, αρα πιθανοτατα καπου εκει θα εχει γενικα η αντιπροσωπια στη Γαλλια...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μόλις το παρήγγειλα από https://www.fastcardtech.com/ASUS-Zenfone-2-Android-Phone.html στα 360 ευρω με τα εξοδα αποστολής την έκδοση με τα 4 giga ram. Έλαβα email αποστολής της παραγγελίας και περιμένω να μου έρθει. Θα σας γράψω για νεότερα όταν το έχω στα χέρια μου
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...