Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

απογοητευτικα τα νέα από την Asus. Περιμέναμε 1,5 χρόνο για την ΜΜ και με το που μας την δίνει, μετά από μερικές εβδομάδες ανακοινώνει ότι δεν θα την αναπτύξει παραπάνω?

Κρίμα..

Το κινητό μας δεν υστερεί σε τίποτα (νομίζω) σε σχέση με τα κινητά που θα πάρουν την 7.

Πραγματικά όταν αποφασίσω να αλλάξω κινητό θα το σκεφτώ αν θα ξαναπάω σε Asus.

 

Θα ήθελα να ρωτήσω όσους έχουν καποια custom rom (είτε CM ,είτε ΑIP ) το κινητό είναι ρουταρισμένο?

Θα μπορεί να δουλεψει το android PAY ?

 

εννοειται πως θελει root αλλα απο οσο ξερω το andriod pay δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες τις custom roms επιλεγεις οποτε γουσταρεις να ενεργοποιείς και να απενεργοποιείς το root μέσω του μενου "για προγραμματιστές"

 

Asus Zenfone 2 | Android 7.1 | AICP ROM

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το here maps τι κάνουμε; Σίγουρα δούλευε στην 6.0, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή ή το μικρό update που έδωσε η asus

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά με το here maps τι κάνουμε; Σίγουρα δούλευε στην 6.0, αλλά δεν είμαι σίγουρος ότι φταίει η εφαρμογή ή το μικρό update που έδωσε η asus

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιο update λες; to .184 ή εδωσε και αλλο;

 

Με .184 παντως σιγουρα δεν δουλευει. καποιος με μικροτερη ΜΜ στοκ ρομ να δοκιμασει, εχουμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

επειδή εχει αρχίσει να τα παίζει η θύρα usb από το Asus Μου

μπορεί κάποιος να μου προτείνει κάποιο κάλο - γρήγορο Service στην Αθήνα για να την αλλάξω

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά άσχετο πως μπορώ να ανεβάσω μια καταραμένη φωτογραφία; προσπαθώ εδώ και πόση ώρα και βλέπω όλοι μπορούν εκτός απο μένα. Ούτε απο τη συσκευή μπορώ ούτε απο το drive δε μου τη δέχεται και απο το φόρουμ που έστειλα μέιλ δε με βοήθησαν. Παλιά ανέβαζα απο το ZenFone κατευθείαν τώρα με τίποτα και ας είναι μικρότερη απο 1 megabyte.
Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-2-ze551ml-4gb-16gb-smartphone-4g-lte-intel-z3560-quad-core-1-8-ghz-android-5-0-5-5-inch-fhd-ips-screen.html

 

αξίζει σαν συσκευή? βολεύει το dual sim + dedicated sd slot. επίσης και οι 2 sim slots έχουν 4G(όχι απαραίτητα ταυτόχρονα)?

Link to comment
Share on other sites

http://www.vickmall.com/asus-zenfone-2-ze551ml-4gb-16gb-smartphone-4g-lte-intel-z3560-quad-core-1-8-ghz-android-5-0-5-5-inch-fhd-ips-screen.html

 

αξίζει σαν συσκευή? βολεύει το dual sim + dedicated sd slot. επίσης και οι 2 sim slots έχουν 4G(όχι απαραίτητα ταυτόχρονα)?

 

Μπορείς να το βρεις και πιο φτηνά τον 3560 επεξεργαστή

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πήρα απόφαση (και ελπίζω να μην το μετανιώσω), θα βάλω custom ROM. Ο μοναδικός λόγος είναι η κατανάλωση μπαταρίας. Δεν έχω αλλάξει τρόπο που χειρίζομαι το κινητό, δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές, 'ίσα ίσα έχω ξηλώσει σχεδόν τα πάντα. Ενδεικτικά σήμερα δεν ασχολήθηκα καθόλου με το κινητό 47 % κατανάλωση ανδροιδ ,4% οθόνη και η μπαταρία στο 40%...

 

Είδα τα προηγούμενα σχόλια για τις custom rom και λεω να παω για την cm 14 . Κάποιος φίλος προηγούμενα πόσταρε αυτό το λινκ

 

και είμαι σε αυτή την κατηγορία

 

CM 14.1 from Stock MM

 

1) Unlock Bootloader

2) Flash compatible TWRP

3) Perform desired backups

4) From recovery, factory reset & install ROM & 7.1 GAPPS

 

βρήκα και αυτό το βιντεακί

 

είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ?

Υπάρχει κάπου οδηγός με print screens ?

 

Γνωρίζω το θέμα με το ραδιόφωνο. Κατέβασα αυτή την εφαρμογή Radio Online - PCRADIO , τρώει λίγα δεδομένα, είμαι ευχαριστημένη :)

 

Αν το μετανιώσω υπάρχει τρόπος επιστροφής σε στοκ ρομ ?

Αν το τουβλοποιήσω φαντάζομαι πάει ανακύκλωση ε?

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

όταν την βάλεις περιμένω εντυπώσεις γιατί και εγώ έχω δεινοπαθήσει με την μπαταρία σε στοκ...

 

Νομίζω ότι το πήρα απόφαση (και ελπίζω να μην το μετανιώσω), θα βάλω custom ROM. Ο μοναδικός λόγος είναι η κατανάλωση μπαταρίας. Δεν έχω αλλάξει τρόπο που χειρίζομαι το κινητό, δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές, 'ίσα ίσα έχω ξηλώσει σχεδόν τα πάντα. Ενδεικτικά σήμερα δεν ασχολήθηκα καθόλου με το κινητό 47 % κατανάλωση ανδροιδ ,4% οθόνη και η μπαταρία στο 40%...

 

Είδα τα προηγούμενα σχόλια για τις custom rom και λεω να παω για την cm 14 . Κάποιος φίλος προηγούμενα πόσταρε αυτό το λινκ

 

και είμαι σε αυτή την κατηγορία

 

CM 14.1 from Stock MM

 

1) Unlock Bootloader

2) Flash compatible TWRP

3) Perform desired backups

4) From recovery, factory reset & install ROM & 7.1 GAPPS

 

βρήκα και αυτό το βιντεακί

 

είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ?

Υπάρχει κάπου οδηγός με print screens ?

 

Γνωρίζω το θέμα με το ραδιόφωνο. Κατέβασα αυτή την εφαρμογή Radio Online - PCRADIO , τρώει λίγα δεδομένα, είμαι ευχαριστημένη :)

 

Αν το μετανιώσω υπάρχει τρόπος επιστροφής σε στοκ ρομ ?

Αν το τουβλοποιήσω φαντάζομαι πάει ανακύκλωση ε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έχει κανείς χρησιμοποιήσει αυτή τη θήκη; http://www.e-shop.gr/4smarts-360-protection-set-for-asus-zenfone-2-ze551ml-transparent-p-TEL.028330

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου, έχω δει μια τρομερή βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. 'Έχοντας περάσει το android 6 και κάνοντας hard reset δεν είχα δει καμία βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. Μέχρι που πριν λίγες μέρες ψάχνοντας το κινητό πήγα στις ρυθμίσεις - διαχείριση ενέργειας - Διαχείριση αυτόματης έναρξης και έκανα απόρριψη αυτόματης έναρξης σε όλες στις εφαρμογές, προεγκατεστημένες και ληφθείσες, εκτός από 2-3 (gmai, viber, skype, δημιουργία εφεδρικών αντιγράφων). Άδειασα και 2 φορές την μπαταρία τελείως. Τώρα έχω στα χέρια μου ένα άλλο κινητό. Όταν δεν το χρησιμοποιώ η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ αργά. Φθάνει το βράδυ και έχω 60-70 μπαταρία και η ελεύθερη μνήμη είναι περίπου στα 1.9 gb συνέχεια.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 βδομάδες περίπου, έχω δει μια τρομερή βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. 'Έχοντας περάσει το android 6 και κάνοντας hard reset δεν είχα δει καμία βελτίωση στην διάρκεια της μπαταρίας. Μέχρι που πριν λίγες μέρες ψάχνοντας το κινητό πήγα στις ρυθμίσεις - διαχείριση ενέργειας - Διαχείριση αυτόματης έναρξης και έκανα απόρριψη αυτόματης έναρξης σε όλες στις εφαρμογές, προεγκατεστημένες και ληφθείσες, εκτός από 2-3 (gmai, viber, skype, δημιουργία εφεδρικών αντιγράφων). Άδειασα και 2 φορές την μπαταρία τελείως. Τώρα έχω στα χέρια μου ένα άλλο κινητό. Όταν δεν το χρησιμοποιώ η μπαταρία πέφτει πάρα πολύ αργά. Φθάνει το βράδυ και έχω 60-70 μπαταρία και η ελεύθερη μνήμη είναι περίπου στα 1.9 gb συνέχεια.

 

 

Λειτουργικό Android 67% :wacko::wacko: what a f@ck !!

Asus Zenfone 3 zs570 kl Snapdragon 820 64G/6G

Asus Zenfone 2 ze551ml Z00AD 2.3GHz 4G RAM

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το πήρα απόφαση (και ελπίζω να μην το μετανιώσω), θα βάλω custom ROM. Ο μοναδικός λόγος είναι η κατανάλωση μπαταρίας. Δεν έχω αλλάξει τρόπο που χειρίζομαι το κινητό, δεν έχω βάλει νέες εφαρμογές, 'ίσα ίσα έχω ξηλώσει σχεδόν τα πάντα. Ενδεικτικά σήμερα δεν ασχολήθηκα καθόλου με το κινητό 47 % κατανάλωση ανδροιδ ,4% οθόνη και η μπαταρία στο 40%...

 

Είδα τα προηγούμενα σχόλια για τις custom rom και λεω να παω για την cm 14 . Κάποιος φίλος προηγούμενα πόσταρε αυτό το λινκ

 

και είμαι σε αυτή την κατηγορία

 

CM 14.1 from Stock MM

 

1) Unlock Bootloader

2) Flash compatible TWRP

3) Perform desired backups

4) From recovery, factory reset & install ROM & 7.1 GAPPS

 

βρήκα και αυτό το βιντεακί

 

είναι κάτι άλλο που πρέπει να προσέξω ?

Υπάρχει κάπου οδηγός με print screens ?

 

Γνωρίζω το θέμα με το ραδιόφωνο. Κατέβασα αυτή την εφαρμογή Radio Online - PCRADIO , τρώει λίγα δεδομένα, είμαι ευχαριστημένη :)

 

Αν το μετανιώσω υπάρχει τρόπος επιστροφής σε στοκ ρομ ?

Αν το τουβλοποιήσω φαντάζομαι πάει ανακύκλωση ε?

Φοράς ΜΜ τώρα? Αν είσαι σε L πρεπει να κανεις upgrade το boodloader πρωτα απο L blobs σε MM blobs

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να κανω ιστορία στο instagram και κρασαρει το πρόγραμμα! Το κανει κ σε εσας η τα έχει παιξει το δικο μ!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έχει κανείς χρησιμοποιήσει αυτή τη θήκη; http://www.e-shop.gr/4smarts-360-protection-set-for-asus-zenfone-2-ze551ml-transparent-p-TEL.028330

 

 

δεν ψαχνεις καλυτερα στο ebay ? σε αυτη τη τιμη παιρνεις 2 ζευγαρια τζαμακια και θηκες

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια προσπαθω να κανω ιστορία στο instagram και κρασαρει το πρόγραμμα! Το κανει κ σε εσας η τα έχει παιξει το δικο μ!

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00AD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και σε μενα τα ιδια κανει και κολλαει πολυ γενικα στο instagram .

Fiat Coupe:Διαχρονικός έρωτας Η αλλιώς Ferrari του λαού,ετσι χαρακτηριστικε απο τους Ιταλους...:cool:
Link to comment
Share on other sites

Φοράς ΜΜ τώρα? Αν είσαι σε L πρεπει να κανεις upgrade το boodloader πρωτα απο L blobs σε MM blobs

 

Στάλθηκε από το ASUS_Z00A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ειμαι σε στοκ ΜΜ

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω το zen fone2 μετα την τελαευταια αναβαθμιση εχω θεμα με τις κλισης. δηλαδη οταν με καλη καπιος ενω ειναι ο αρθμοσ στις επαφες αργι να μου διξει το ονομα και μετα το τελος μου πεταει και ενα παραθυρο με διαφιμισι.. μιπως γνοριζει καπιος τι γινετε?

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ. ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ . ΟΤΑΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΚΛΙΣΗ ΑΡΓΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΙΞΕΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΕΝΩ ΕΙΝΑΙ ΣΤΙς ΕΠΑΦΕς. ΜΙΠΩς ΓΝΟΡΙΖΕΙ ΚΑΠΙΟς ΚΑΤΙ?

Link to comment
Share on other sites

Έχει μπει κάποιο προγραμμα/malware δεν είναι θέμα αναβάθμισης. Ψάξε τι apps έχεις εγκατεστημένα..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...