Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xμμ.. Καλό θα ήταν τότε ΑΝ κάποιος έχει tempered glass της nilkin και μπορει, να μετρήσει με έναν χάρακα την απόσταση από την τρύπα για το ακουστικό, μέχρι την τρυπα του αισθητήρα..

 

1.1 εκατοστά είναι της nilkin χωρίς κανένα πρόβλημα

Edited by costas89m

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σήμερα πήρε την 6.0 και το lg g3..... Εμείς ακόμα κολλημένοι στη 5 :(

 

Εχουνε πει το πρωτο τριμηνο του 2016 αλλα το θεμα δεν ειναι το ποια εκδοση θα παρουμε , το θεμα ειναι οτι υπαρχουν προβληματα και στην 5 που εχουμε αλλα και στην 6 ... Αρα κατα την αποψη μου το θεμα ειναι οταν την παρουμε την 6αρα να μην εχει προβληματα....

:w00t: Στο χώρο αυτό υπήρχε Ο.Π.Χ που παραβαίνει την Εικόνα. :w00t:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα την 6 στο Nexus 7 το tabletάκι δεν λειτούργησε ούτε 10 μέρες... απεβίωσε σε συνδυασμό με κάποια άλλα προβλήματα :)

 

υγ... Άφησα λίγο το κινητό στην ηρεμία του 1-2 μέρες και βλέπω οτι η μεγαλύτερη κατανάλωση έρχεται απο το Λειτουργικό Σύστημα Android... περίπου 66%

Είναι φυσιολογικό ?

Edited by LuNaTiC-Abuser

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν πήρα την 6 στο Nexus 7 το tabletάκι δεν λειτούργησε ούτε 10 μέρες... απεβίωσε σε συνδυασμό με κάποια άλλα προβλήματα :)

 

υγ... Άφησα λίγο το κινητό στην ηρεμία του 1-2 μέρες και βλέπω οτι η μεγαλύτερη κατανάλωση έρχεται απο το Λειτουργικό Σύστημα Android... περίπου 66%

Είναι φυσιολογικό ?

 

Δεν έχει αυτό σημασία. Σημασία έχει τι κατανάλωση βλέπεις σε αδράνεια.πχ Πόσο το αφήνεις το βράδυ κ πόσο είναι το πρωί όταν το βλέπεις.Εκεί φαίνεται αν κάποια εφαρμογή ή το σύστημα σου τρώνε πολύ μπαταρία.

 

Επίσης αν Δεν κάνω λάθος, τα nexus 7 Δεν ήταν που είχαν προβληματικές Samsung ram που έβγαζαν πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μου έκανε θέμα με την μνήμη...απλά χάλασε το βύσμα που φόρτιζε... η μπαταρία ξε-φορτίστηκε τελείως και δε μπορούσα να την επαναφέρω...

 

Υπήρχε τρομερό drain μετά το 6.0.1 στην μπαταρία

 

 

Δεν πρόσεξα πόσο της % κατέβηκε το Asus...να το τσεκάρω σήμερα αν είναι... πόσο είναι το λογικό?

http://img822.imageshack.us/img822/166/400x90.jpg

StarCraft2 Hellenic Community @ http://www.StarCraft2.gr

StarCraft 2 Gaming Stream @ http://www.Twitch.tv/Lunaticoldschool

Link to comment
Share on other sites

1.1 εκατοστά είναι της nilkin χωρίς κανένα πρόβλημα

Ποια απόσταση έχεις μετρήσει 1,1;

Καλή χρονιά :)

Nokia 3210 - Nokia 8310 - Sony Ericsson K750i - Huawei Ideos X5 U8800 - Neo N003 - Umi X2 - Asus Zenfone 2 464 - OnePlus X - Oneplus 6 8/256 & Oneplus Nord:O
Link to comment
Share on other sites

Xμμ.. Καλό θα ήταν τότε ΑΝ κάποιος έχει tempered glass της nilkin και μπορει, να μετρήσει με έναν χάρακα την απόσταση από την τρύπα για το ακουστικό, μέχρι την τρυπα του αισθητήρα..

Ποια απόσταση έχεις μετρήσει 1,1;

Καλή χρονιά :)

Μεταξυ της τρυπας του ηχειου και του αισθητηρα

Edited by costas89m

~B&N~

Proud owner of Nokia:3510,3100, 6600/ siemens Μ65/ SE K800i / Nokia 5800XM/ Samsung Galaxy Nexus/ Asus Zenfone 2 ZE551ML XIAOMI REDMI NOTE 4 (4/64 SD) !!!!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Μεταξυ της τρυπας του ηχειου και του αισθητηρα

 

Ποια απόσταση έχεις μετρήσει 1,1;

Καλή χρονιά :)

Και εμενα 11 χιλιοστά είναι στο σημειο εκεινο περιπου. που δεν ειναι της nilkin.

Ο ήχος κουδουνίσματος είναι καλός?? Γιατί βλέπω στο gsmarena πολύ μικρό νούμερο στα dB του!!!

εγω προσωπικά που είμαι και περήφανος στα αυτιά, μια χαρά το ακουω!!!

Όχι δε μου έκανε θέμα με την μνήμη...απλά χάλασε το βύσμα που φόρτιζε... η μπαταρία ξε-φορτίστηκε τελείως και δε μπορούσα να την επαναφέρω...

 

Υπήρχε τρομερό drain μετά το 6.0.1 στην μπαταρία

 

 

Δεν πρόσεξα πόσο της % κατέβηκε το Asus...να το τσεκάρω σήμερα αν είναι... πόσο είναι το λογικό?

κοιτα, καπου 0.5-1% την ώρα ειναι μια φυσιολογική κατανάλωση άμα δεν έχεις drains. αναλογα πάντα και τι εχεις ενεργό στο παρασκήνιο. Το ιδανικό είναι να μπαινει σε deep sleep και να καταναλώνει κάπου 1-2% όλο το βράδυ. πράγμα δύσκολο βέβαια.

 

http://www.amazon.co.uk/Asus-Nexus-Replacement-Micro-Connector/dp/B00IMLPN7O αν πιανουν λιγο τα χερια σου δεν εχεις τπτ να χάσεις..

Link to comment
Share on other sites

Μετά το τελευταίο update τρωει λιγο μπαταρια το ρημαδι! Σημερα π πηγα για σκι περιττό να σας πω γιατο ποτε εφτασε 70% απο 100 δεν λέγεται
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,παρηγγειλα ενα κινητο απο το internet χωρις να εχω παραγγειλει ποτε ξανα απο εξωτερικο και ενω ξεφυλιζα τα θεματα του φορουμ ειδα που γραφατε και για ''μπαντες'' κλπ σε αλλους που ηθελαν να παρουν το κινητο.

Δεν ξερω τι ειναι αυτα...Μπορει να μου απαντησει καποιος αν θα δουλευει το κινητο που παρηγγειλα στην ελλαδα?

Ας μου πει καποιος μηπως και μπορεσω να το ακυρωσω αν προλαβω γιατι με τρομαξατε

 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone-2-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-32GB-Smartphone-64bit-Intel-Z3560-Quad-Core-1-8GHz-IPS-OTG---Silver-344054.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,παρηγγειλα ενα κινητο απο το internet χωρις να εχω παραγγειλει ποτε ξανα απο εξωτερικο και ενω ξεφυλιζα τα θεματα του φορουμ ειδα που γραφατε και για ''μπαντες'' κλπ σε αλλους που ηθελαν να παρουν το κινητο.

Δεν ξερω τι ειναι αυτα...Μπορει να μου απαντησει καποιος αν θα δουλευει το κινητο που παρηγγειλα στην ελλαδα?

Ας μου πει καποιος μηπως και μπορεσω να το ακυρωσω αν προλαβω γιατι με τρομαξατε

 

http://www.geekbuying.com/item/ASUS-Zenfone-2-5-5inch-FHD-4G-LTE-Android-5-0-4GB-32GB-Smartphone-64bit-Intel-Z3560-Quad-Core-1-8GHz-IPS-OTG---Silver-344054.html

Το συγκεκριμένο μοντέλο δεν εχει την 800αρα μπάντα. Που σημαίνει ότι στις περιοχές που χρησιμοποιείται η 800αρα μπαντα του 4g, δεν θα πιανεις 4g στα σημεία εκεινα. 3g πιανει κανονικότατα.

την 800αρα την χρησιμοποιεί κυρίως η wind και κυρίως στην επαρχία. σε μεγάλες πόλεις χρησιμοποιεί τις άλλες κεραιες οποτε θα πιανεις μια χαρά 4G. Και οι υπολοιποι πάροχοι χρησιμοποιουν την 800αρα αλλά όχι στον βαθμο που το κάνει η wind που αναπτύσεει τώρα το δίκτυο της. γι αυτό και θα έχεις μεγαλύτερο θέμα με wind στο θέμα 4g παρά με τις άλλες. στο 3g δεν εχεις κανένα απολύτως θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Εγινε η παραγγελία...... το περιμένω πλεον κι εγώ. Λογικά Τρίτη πρωί θα πρέπει να το έχω!!! Αντε να δούμε... θα μας φάει η αναμονή και η αγωνία τώρα!
Link to comment
Share on other sites

Yποψιν όποιος σκεφτεται να το παραγγειλει/παρήγγειλε, ας ρωτάει πρώτα για αν το εχουν στοκ το κινητό, για να μην βρεθουν προ εκπλήξεως.. αρχές του επόμενου μηνα εχουν πρωτοχρονια οι κινέζοι που σημαινει 15 μέρες αργια! κ αν πεσεις σε μπακαλοκατάστημα που δεν εχει στοκ κ πρεπει να περιμενεις να στοκαρουν το κινητο ξανα, παιζει να πεις καλο πασχα για να το παρεις στα χερια σου...
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να προμηθευτουμε καπάκια για το κινητό στην Ελλάδα ή να ψαχτω μέσω Amazon κλπ; ; Έχει σπάσει το δικό μου μετά από πτώση και θέλω να το αλλάξω.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να προμηθευτουμε καπάκια για το κινητό στην Ελλάδα ή να ψαχτω μέσω Amazon κλπ; ; Έχει σπάσει το δικό μου μετά από πτώση και θέλω να το αλλάξω.

eshop πουλουσε απ ότι θυμαμαι. επισης ριξε μια ματιά κ σκρουτζ. σιγουρα θα βρει και ιταλια πλευρα.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κάποιος που μπορούμε να προμηθευτουμε καπάκια για το κινητό στην Ελλάδα ή να ψαχτω μέσω Amazon κλπ; ; Έχει σπάσει το δικό μου μετά από πτώση και θέλω να το αλλάξω.

 

Δες για Original εδώ και OEM εδώ.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση παιδιά , το eshop όντως πουλάει αλλά έχει μόνο τις fudion red και yellow. Δε με χαλάει μιας και θα το κρυβει ουσιαστικά το bumper case. Τσιμπημενη τιμή πάντως στα 23 ευρώ. Θα κοιτάξω μήπως βρω πιο φθηνά Ελλάδα, αλλιώς από έξω. Edited by MarkosVL
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση παιδιά , το eshop όντως πουλάει αλλά έχει μόνο τις fudion red και yellow. Δε με χαλάει μιας και θα το κρυβει ουσιαστικά το bumper case. Τσιμπημενη τιμή πάντως στα 23 ευρώ. Θα κοιτάξω μήπως βρω πιο φθηνά Ελλάδα, αλλιώς από έξω.

υποψιν του eshop εχει πάνω και το nfc chip. για αυτό κάνει και ακριβότερα. οι θηκες που έβαλε το παιδι πιο κάτω, δεν είναι γνησιες και ας γράφουν ότι είναι.. αν προσεξεις καλα, ουτε brushed metal ειναι το φινιρισμα του πλαστικου, ουτε nfc chip εχουν και εχω την εντυπωση ότι το power button ειναι της πλάκας.

Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησα οτι οταν ειμαι με επιλογη 2g/3g/4g στο βουνο δεν πιανω σημα καθόλου (τι περιμένεις wind)...... Λοιπόν μόλις το παω χειροκίνητα και βαζω 2g βλεπω αμεσως 3 γραμμουλες κ παιρνω κ τηλεφωνο μια χαρα! Το εχει διαπιστώσει κ κανενας αλλος!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια πολλά σε όλους. Να παραθέσω και γω την εμπειρία χρήσης του κινητού το οποίο εχω απο τον Αύγουστο αγορασμένο απο alixpress CN έκδοσης. Το τηλ είναι των 1.8ghz με 2 gb ram και ασφαλώς δεν συγκρίνεται σε επιδόσεις με το Samsung galaxy s3 που είχα, παρόλο που με custom Rom 5.1.1 και overclocking έβγαζε στο antutu 31.000 ( το s3). Παρουσίασε όμως το ASUS ενα freeze, όπως ανέφεραν και προηγούμενα άλλοι χρήστες και η μόνη λύση ήταν να το αφήσω να ξεφορτισει η μπαταρία πλήρως. Ευτυχώς όταν συνέβη αυτο η μπαταρία ήταν στο 24% με κολλημένη την οθόνη στο φωτεινό περιβάλλον της εφαρμογής FB. Παρόλα αυτά περίμενα 4,5 ώρες μέχρι να σβήσει το κινητό. Ακολούθως το φορτισα κανονικά και όλα καλά.

 

Επίσης η CN έκδοση μου βγάζει κινεζική καρτέλα στην ενεργοποίηση του gps και μια νέα εφαρμογή μετα τα τελευταία updates

246ad09a46bd871d4a28547c058202b7.jpg

2b3371f4873adc9582b28548a8916774.jpg

 

Όσον αφορά θήκες, εχω να προτείνω την θήκη σιλικόνης της nikkin ( http://www.skroutz.gr/products/show/19360190 ) η οποία έχει άριστη εφαρμογη, με προστατευτική "τάπα" για την θύρα usb και την υποδοχή ακουστικων

 

Τέλος, όσοι ενδιαφέρεστε για αγορά κοιτάξτε και στο alixpress. Εγώ το είχα πάρει με 25% έκπτωση απο προσφορά διαρκείας 4 ημερών, με τελική τιμή 222€ την ώρα που στο skrutz το έβρισκα στα 360€ ( μου το έστειλε με ένδειξη mp4player 40$ ;) )

Edited by Polis4
Link to comment
Share on other sites

υποψιν του eshop εχει πάνω και το nfc chip. για αυτό κάνει και ακριβότερα. οι θηκες που έβαλε το παιδι πιο κάτω, δεν είναι γνησιες και ας γράφουν ότι είναι.. αν προσεξεις καλα, ουτε brushed metal ειναι το φινιρισμα του πλαστικου, ουτε nfc chip εχουν και εχω την εντυπωση ότι το power button ειναι της πλάκας.

Θα το έχω στα υπόψιν μου τότε, ευχαριστώ για την εξακριβωση. Το eshop έχει και tempered glass στα 10 ευρώ ηια οποιον/α ενδιαφέρεται. Εγώ θα το τιμήσω μαζί με το καπάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...