Jump to content

Asus Zenfone 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ηθελα να απομονωσω την μπαταρια, το δοκιμασα να το λυσω ειναι αρκετα ευκολο μεχρι που συναντησα μια βιδα με αυτοκολλητο διπλα στην πισω καμερα .... οποτε τις ξαναβιδωσα ολες παλι !!! μην χασω την εγγυηση, αντε να δω τι γινεται με CN εγγυηση... μισο χρονο το εχω!

 

το εβαλα για λιγο στο ψυγειο, ο πνιγμενος πιανεται απο τα μαλλια του... τιποτα!!!

καποιος αλλος ελεγε να πιεσεις πισω απο το cover για να ακουμπουν οι επαφες αλλα τιποτα!!!

στο pc δεν το βλέπει για να κάνω τίποτα με fastboot

Μίλα στο support στην Ασους για την CN εγγύηση αλλά κακώς που το ξεβιδωσες αυτοί θα το καταλάβουν με φακό βλέπουν αν μπήκε κατσαβίδι... ρώτησε και αν δεν παρεις καλή απάντησή βγάλε το αυτοκόλλητο σιγά. Ελπίζω να ξεκουμπωσε η μπαταρία και να είναι εύκολο.

 

Υ.Γ.Εγώ πάντως Κίνα δε θα εστελνα με τίποτα ασε που θα κάνει 1.5 μήνα για να έρθει πίσω και όλα τα μεταφορικά πληρωμένα από εμάς ετσι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μίλα στο support στην Ασους για την CN εγγύηση αλλά κακώς που το ξεβιδωσες αυτοί θα το καταλάβουν με φακό βλέπουν αν μπήκε κατσαβίδι... ρώτησε και αν δεν παρεις καλή απάντησή βγάλε το αυτοκόλλητο σιγά. Ελπίζω να ξεκουμπωσε η μπαταρία και να είναι εύκολο.

 

Υ.Γ.Εγώ πάντως Κίνα δε θα εστελνα με τίποτα ασε που θα κάνει 1.5 μήνα για να έρθει πίσω και όλα τα μεταφορικά πληρωμένα από εμάς ετσι.

Νομιζω είσαι λιγο υπερβολικος. μόνο την βίδα με το αυτοκόλλητο κοιτάνε. Πάντως ουτε εγώ θα το έστελνα. θα προτιμούσα να το δώσω εδω για να μου το επισκευάσουν. απο που το είχε αγοράσει το παληκάρι; ποιο κατάστημα;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

έχει κανείς προσπαθήσει να κάνει ρουτ το κινητό του με αυτόν τον οδηγό; http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=39494

 

μετά το ρουτ έχει πρόβλημα με τα ΟΤΑ updates? δηλαδή καταλήγεις με bricked τηλέφωνο;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα,

 

έχει κανείς προσπαθήσει να κάνει ρουτ το κινητό του με αυτόν τον οδηγό; http://www.asus.com/zentalk/forum.php?mod=viewthread&tid=39494

 

μετά το ρουτ έχει πρόβλημα με τα ΟΤΑ updates? δηλαδή καταλήγεις με bricked τηλέφωνο;

Αν διάβαζες το thread που κοινοποιησες γραφει στο τελος με μεγάλα γράμματα:

 

 

REMINDER: ALWAYS UNROOT BEFORE UPDATING FIRMWARE VIA OTA OR MANUAL.

 

πες μας παλι ποια ειναι η απορια σου! :p

Link to comment
Share on other sites

Αν διάβαζες το thread που κοινοποιησες γραφει στο τελος με μεγάλα γράμματα:

 

 

REMINDER: ALWAYS UNROOT BEFORE UPDATING FIRMWARE VIA OTA OR MANUAL.

 

πες μας παλι ποια ειναι η απορια σου! :p

Δηλαδή όποιος κάνει root χάνει τα OTA updates;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή όποιος κάνει root χάνει τα OTA updates;

 

Μετά το ΟΤΑ Updates καταλήγεις με Bricked τηλέφωνο εάν πριν το Update δεν έχεις κάνει Unroot όπως αναφέρει και στον οδηγό. Δηλαδή επαναλαμβάνεις την διαδικασία του Root με την διάφορα όμως αντί να τρέξεις το (Root_zenfone.bat) τρέχεις το (Xoa_root.bat) για να γίνει Unroot. Μετά το Unroot κάνεις το Update. Και εάν θέλεις να ξανά ρουτάρεις την συσκευή επαναλαμβάνεις την διαδικασία του Root.

 

Εγώ έχω κάνει Root/Unroot με αυτό.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

εχετε βρει λυση στο θέμα με την κάμερα και το focus όταν τραβάμε με ρυθμισεις στο auto σε πολυ σκοτεινό χώρο;
Link to comment
Share on other sites

ASUS ZenFone 2=ZE551ML(Z00AD/Z00ADA/Z00ADB/Z00ADC) software Image: V2.20.40.150 for CN SKU only*

Improvement Item:

 

1.Several Apps update

2.Fix icon display issue in Settings

3.Improve the stability of Snap View

4.Improve the stability of Lockscreen

5.Improve the stability of Camera

6.Fixed WiFi Hotspot issue

7.Fixed Data transmission issue

8.Fixed Bluetooth transmission issue

9.Fixed SD card related issue

10.Extend the shutdown mimunes by power key press.

11.Improve the compatibility of apps

Link to comment
Share on other sites

Μετά το ΟΤΑ Updates καταλήγεις με Bricked τηλέφωνο εάν πριν το Update δεν έχεις κάνει Unroot όπως αναφέρει και στον οδηγό. Δηλαδή επαναλαμβάνεις την διαδικασία του Root με την διάφορα όμως αντί να τρέξεις το (Root_zenfone.bat) τρέχεις το (Xoa_root.bat) για να γίνει Unroot. Μετά το Unroot κάνεις το Update. Και εάν θέλεις να ξανά ρουτάρεις την συσκευή επαναλαμβάνεις την διαδικασία του Root.

 

Εγώ έχω κάνει Root/Unroot με αυτό.

 

Δηλαδή το πρόβλημα με το OTA update αφορά μόνο την συγκεκριμένη διαδιακασία ή γενικά το root;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πρόβλημα με το OTA update αφορά μόνο την συγκεκριμένη διαδιακασία ή γενικά το root;

 

Γενικά το Root.

Never give up on something you really want. It's difficult to wait, but even worse to regret!
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω είσαι λιγο υπερβολικος. μόνο την βίδα με το αυτοκόλλητο κοιτάνε. Πάντως ουτε εγώ θα το έστελνα. θα προτιμούσα να το δώσω εδω για να μου το επισκευάσουν. απο που το είχε αγοράσει το παληκάρι; ποιο κατάστημα;

 

απο Ελλαδα το ειχα παρει αλλα ειναι CN εκδοση, μου ειπαν οτι θα το στειλουν στην Asus...

7 μερες να παει και αλλες τοσες να γυρισει !!!

Link to comment
Share on other sites

απο Ελλαδα το ειχα παρει αλλα ειναι CN εκδοση, μου ειπαν οτι θα το στειλουν στην Asus...

7 μερες να παει και αλλες τοσες να γυρισει !!!

Κατάστημα ή ιδιώτης; πάντως το 7 μερες κ 7 να γυρίσει, ειδικά τέτοια περιοδο γιορτών, μου παραφαίνεται αισιοδοξο.. Για να μην φας καμια ηττα, θα σου πρότεινα να υπολογίζεις αρκετά παραπάνω..

Link to comment
Share on other sites

Ena mina to exeis eykola! 7meres epistrofi me dhl παιζει αλλα παιζει να πληρωσεις τελωνείο παλι!

το τελωνειο στην επιστροφή είναι δύσκολο αν εχει επισημανθει και εχει αποδεικτικά χαρτιά(πχ. αποδειξη αγοράς με παλιοτερη ημερομηνία) ότι είναι από επισκευή.

Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος την ειχε πατήσει ετσι κ εκανε 2 δρομολόγια μεχρι ελ Βενιζέλο! Κ εφαγες ποσες ωρες μ τους γραφείοκρατες εκει κατω!
Link to comment
Share on other sites

Ενας φιλος την ειχε πατήσει ετσι κ εκανε 2 δρομολόγια μεχρι ελ Βενιζέλο! Κ εφαγες ποσες ωρες μ τους γραφείοκρατες εκει κατω!

 

DHL είναι αυτή λεφταδακια θέλει! Θέλουν 100€ και για να ξεκινήσουν τις διαδικασίες εκτελονισμου όταν μου το είπε στο τηλέφωνο μου ήρθε να γελασω και να κλάψω μαζί !

Link to comment
Share on other sites

Χριστουγεννιατικο update από την Asus για να δούμε .....

 

:)

Ωραία καλό δωράκι κατεβαζω τώρα!

 

Version】

V2.20.40.156_20151218_8265

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/12/23

 

【Release Note】

 

1.Several Apps update

2.Fix icon display issue in Settings

3.Improve the stability of Snap View

4.Improve the stability of Camera

6.Fixed WiFi Hotspot issue

7.Fixed Data transmission issue

8.Fixed Bluetooth transmission issue

9.Fixed SD card related issue

10.Extend the shutdown mimunes by power key press.

11.Improve the compatibility of apps

12.Fixed calling issue in Singapore

13.Fixed 3G cannot camp to H plus in some countries.

14.Support Zawgyi Myanmar string translation

15.Move Screenshot settings to the first layer

16.Allow Clean Master S key to be uninstalled

17.Improve ringtone chooser stability

18.Improve the stability of Email App

19.Modify Italy PosteMobile MMS APN setting issue

 

 

 

# New Features

1.Add Game Center

2.Add new wallpaper3.3.Add Theme Store

Edited by impreza_sti
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε και στο δικό μου, μόλις την πέρασα, εκ πρώτης όψεως όλα καλά....

Εκεί κολλημένοι στην 5.0 ακόμα :(

 

Επίσης αυτό: 16.Allow Clean Master S key to be uninstalled

που βρίσκεται για να το κανω unistall ?

Edited by leros2004
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσκολα να δουμε update σε 5.1.. Δεν έχουν δωσει ΕΤΑ αλλά επομενο μεγάλο update λογικά θα είναι σε android M.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ δυσκολα να δουμε update σε 5.1.. Δεν έχουν δωσει ΕΤΑ αλλά επομενο μεγάλο update λογικά θα είναι σε android M.

 

Ας δούμε και την 6, δεν μας πειράζει.. αλλά όλο κατι ψευτο update μας πασάρουν εδώ και ποσο καιρό :p

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουμε την 6 ποτε οε οε οε οε! Δεν υπαρχουν ανακοινώνουν οτι θα παρθει 6 και ετσι οπως τα πανε μεσα βλεπω το 2018 να την παρουμε...... Ναι ναι τοτε που θα το εχω δωσει στην μανα μ! Χαχαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Ωραία καλό δωράκι κατεβαζω τώρα!

 

Version】

V2.20.40.156_20151218_8265

 

【Model Name】

ZenFone2 (ZE551ML)

 

【Release Date】

2015/12/23

 

【Release Note】

 

1.Several Apps update

2.Fix icon display issue in Settings

3.Improve the stability of Snap View

4.Improve the stability of Camera

6.Fixed WiFi Hotspot issue

7.Fixed Data transmission issue

8.Fixed Bluetooth transmission issue

9.Fixed SD card related issue

10.Extend the shutdown mimunes by power key press.

11.Improve the compatibility of apps

12.Fixed calling issue in Singapore

13.Fixed 3G cannot camp to H plus in some countries.

14.Support Zawgyi Myanmar string translation

15.Move Screenshot settings to the first layer

16.Allow Clean Master S key to be uninstalled

17.Improve ringtone chooser stability

18.Improve the stability of Email App

19.Modify Italy PosteMobile MMS APN setting issue

 

 

 

# New Features

1.Add Game Center

2.Add new wallpaper3.3.Add Theme Store

Αυτή είναι CN ή WW ;

OTA ή πρέπει να περαστεί χειροκίνητα ;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Asus Zenfone 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...