Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανονική χρήση. Τίποτα εξεζητημένο. Μια φορά την μέρα το φορτιζα για να καταλάβεις. 3 φορές μου άλλαξαν οθόνη. Τίποτα άλλο. Όσον αφορά το να μη γινόμαστε ακραίοι που είπες. Είχα g2 που μου έβγαλε κιτρινίλα στο 6μηνο. G3 που ράγισε στην υποδοχή των ακουστικών. G4 που έκαψε πλακέτα. V10 στον χρόνο πάνω επίσης πλακέτα. FLEX 2 με 3 αλλαγές οθόνης στον πρώτο μήνα. Και τώρα αυτό. Αν μετά απ'όλα αυτά πιστεύεις ότι γίνομαι ακραίος τι να πω.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δεν σε παει η lg φαίνεται :) άλλαξε μάρκα, σε μενα παλθ το αντίθετο συμβαινει. :)

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονική χρήση. Τίποτα εξεζητημένο. Μια φορά την μέρα το φορτιζα για να καταλάβεις. 3 φορές μου άλλαξαν οθόνη. Τίποτα άλλο. Όσον αφορά το να μη γινόμαστε ακραίοι που είπες. Είχα g2 που μου έβγαλε κιτρινίλα στο 6μηνο. G3 που ράγισε στην υποδοχή των ακουστικών. G4 που έκαψε πλακέτα. V10 στον χρόνο πάνω επίσης πλακέτα. FLEX 2 με 3 αλλαγές οθόνης στον πρώτο μήνα. Και τώρα αυτό. Αν μετά απ'όλα αυτά πιστεύεις ότι γίνομαι ακραίος τι να πω.

Ακραίος που είπες να κλείσει η εταιρεία

Τώρα για τα άλλα, αφού βλέπεις ότι δε σε πάει κι εσύ τι επιμένεις LG;:p

Θυμίζει λίγο το ανέκδοτο με τον κυνηγό και την αρκούδα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να το φλασαρεις μεσω lg up.

 

μετά από πολύ παίδεμα, τελικά κατάφερα να φλασάρω marshmallow clean install, διότι το factory reset στο lollipop δεν έσβησε το ροοτ.

Τώρα το πως τελικά κατάφερε το LP UP να δει το κινητό, ενώ το flashtool και το support tool δεν το είδαν ποτέ και το Suite μόνο στο τέλος μπόρεσε να συνδεθεί, μου είναι μυστήριο. Σε κάθε περίπτωση, η ελπίδα ότι το πρόβλημα οφείλεται σε μπαταρία ή σε κατεστραμμένο android, έσβησε, οπότε τον λόγο έχει πλέον η προκόρντια και ο Θεός βοηθός...

 

Ευχαριστώ όλους όσους βοήθησαν.

Link to comment
Share on other sites

Το factory reset δεν σβήνει το root γιατί ουσιαστικά είναι σαν να του έχεις περάσει ολο το stock image προρουταρισμένο εξ'αρχής

Καλή τύχη, ενημέρωσε για την πορεία αν θες:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μετα το flex2 τι κανουμε? Οχι, δεν μου χει βγαλει προβλημα εδω και 14 μηνες, μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα, το θεμα ειναι οτι εχω συνηθησει την καμπυλη, βολευει απιστευτα και στο κρατημα και οτιδηποτε flatαδουρα κινητο πιασω μου ξενιζει. Flex3 δεν βλεπω να βγαζει η LG, κατι ακουγεται για το V30?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια μετα το flex2 τι κανουμε? Οχι, δεν μου χει βγαλει προβλημα εδω και 14 μηνες, μακραν το καλυτερο κινητο που ειχα, το θεμα ειναι οτι εχω συνηθησει την καμπυλη, βολευει απιστευτα και στο κρατημα και οτιδηποτε flatαδουρα κινητο πιασω μου ξενιζει. Flex3 δεν βλεπω να βγαζει η LG, κατι ακουγεται για το V30?

Απλά γυρνάμε στα υπόλοιπα συνηθισμένα, άχρωμα, βαρετά smartphones

Αν δεν ήταν αυτή η καμπύλη μαζί με την OLED, θα το είχα δώσει πριν αρκετόο καιρό

Δεν θα περίμενα άμεσα κάτι αντίστοιχο από την LG πάντως. Ίσως σε κανα 2 χρονάκια να ξαναβγάλει κάτι τέτοιο, είτε λέγεται G8 είτε V50 έιτε Flex 3, αλλά ποιος ξέρει..

 

Τώρα εσύ βέβαια, αφού είναι το καλύτερο smartphone μακράν που είχες ποτέ, τι σε νοιάζει κιόλας; Κράτα το όσο πάει

Κι αν χρειαστεί του αλλάζεις μπαταρία κάποια στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Την ώρα που με παιρνανε τηλέφωνο, το κινητό έκανε επανεκίνηση και δεν άνοιξε ποτε. Εχει παραμείνει σε μαυρη οθόνη χωρίς να γίνεται τίποτα. Καμιά βοήθεια;
Link to comment
Share on other sites

Αν σταμάτησε να φορτίζει μπορεί να είναι το USB της φόρτισης που έχει ξεκολλήσει. Το είχα παθει κι εγώ.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είπαμε του κώ..ου μας να μαγειρέψει, σκ...α μας έφτιαξε.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχε εγγύηση και δεν το έστειλα σερβις αλλά σε μαγαζί που επισκευάζει και μου είπε ότι κάηκε. Παρτίδα δεν ξέρω γιατί δεν έχω την συσκευή, μόλις την πάρω θα σας το γράψω.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα . έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή βάση αυτοκινήτου με βεντουζα ή για τις γριλιες του αεραγωγού για το φλεξ ? Εχω δοκιμάσει πολλές αλλά λίγο κυρτοτητας του σε καμία δεν "κάθεται" σωστά

.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG G flex 2 μου, με "Tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή βάση αυτοκινήτου με βεντουζα ή για τις γριλιες του αεραγωγού για το φλεξ ? Εχω δοκιμάσει πολλές αλλά λίγο κυρτοτητας του σε καμία δεν "κάθεται" σωστά

.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG G flex 2 μου, με "Tapa"

 

Καλησπερα, εχω παρει αυτην εδω, που αν και samsung :lol: ειναι πολυ ποιοτικη και κραταει πολυ καλα το κινητο

 

http://www.e-shop.gr/samsung-ee-v200-universal-car-holder-for-smartphones-4-57-screen-p-TEL.015358

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή βάση αυτοκινήτου με βεντουζα ή για τις γριλιες του αεραγωγού για το φλεξ ? Εχω δοκιμάσει πολλές αλλά λίγο κυρτοτητας του σε καμία δεν "κάθεται" σωστά

.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG G flex 2 μου, με "Tapa"

 

Φιλε μου υπαρχει τυπου μανταλακι στο πλαισιο με 8 ευρω και σιγουρα θα σου κανει πηγαινε δες ομως πρωτα.

LG G2. +huawei p9 lite +samsung e590+motorola moto g2.Sony xa2 ultra
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, εχω παρει αυτην εδω, που αν και samsung :lol: ειναι πολυ ποιοτικη και κραταει πολυ καλα το κινητο

 

http://www.e-shop.gr/samsung-ee-v200-universal-car-holder-for-smartphones-4-57-screen-p-TEL.015358

 

ευχαριστώ !

Edited by lefterismega
Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Παιδια κ μενα τα ιδια...2χρονων κ 2 μηνων κ εσβησε στα καλα καθουμενα ουτε φορτιζε ουτε τιποτα.Πηρα νεα μπαταρια κ τα ιδια.ΝΤΡΟΠΗ στην lg γιατι απο οτι διαβαζω τραβανε κ αλλοι τα ιδια.Δεν μου ειχε παρουσιασει ξανα προβλημα ετσι δεν εχω αλλο παραπονο απλα θα μου λειψει αυτη η κυρτοτητα που ειχα βολευτει αυτα τα χρονια
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα . έχει κάποιος να προτείνει κάποια καλή βάση αυτοκινήτου με βεντουζα ή για τις γριλιες του αεραγωγού για το φλεξ ? Εχω δοκιμάσει πολλές αλλά λίγο κυρτοτητας του σε καμία δεν "κάθεται" σωστά

.. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το LG G flex 2 μου, με "Tapa"

Αν δεν το βιάζεσαι, εγώ είχα πάρει από το ebay κάτι τέτοιο πριν 2 χρόνια, και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος μπορώ να πω

http://i.imgur.com/QCqFvik.jpg

Universal 360° Car Air Vent Mount Cradle Stand Holder For Mobile Phones GPS BG

Γύρω στα 2€ το είχα πάρει, δεν το περίμενα κι εγώ ότι θα με καλύψει τόσο

Αυτό ακριβώς μπορεί να μην το βρεις πλέον, αλλά παίζουν αρκετά παρόμοια βλέπω, από ~1€:p

https://www.ebay.co.uk/sch/i.html?LH_BIN=1&_from=R40&_sacat=0&_nkw=Universal+Car+Air+Vent+Holder&_sop=15

Προσωπικά αποφεύγω αυτά που κολλάνε στο τζάμι, στους αεραγωγούς είναι πιο κοντά, μπορείς να χειριστείς πιο εύκολα το κινητό και να δεις καλύτερα τι σου δείχνει, να το φορτίσεις πιο εύκολα από τον αναπτήρα (είναι πιο κοντά) ενώ δεν σου κόβει και ορατότητα στο τζάμι, ούτε φαίνεται τόσο ξέμπαρκο εκεί

 

Παιδια κ μενα τα ιδια...2χρονων κ 2 μηνων κ εσβησε στα καλα καθουμενα ουτε φορτιζε ουτε τιποτα.Πηρα νεα μπαταρια κ τα ιδια.ΝΤΡΟΠΗ στην lg γιατι απο οτι διαβαζω τραβανε κ αλλοι τα ιδια.Δεν μου ειχε παρουσιασει ξανα προβλημα ετσι δεν εχω αλλο παραπονο απλα θα μου λειψει αυτη η κυρτοτητα που ειχα βολευτει αυτα τα χρονια

Αν δεν είχε αυτή την designia και την οθόνη που το κάνουνε ξεχωριστό, παίζει αρκετοί να το είχαμε δώσει, αλλά έτσι είναι

Κι εγώ το κρατάω όσο μπορώ γιατί δεν ξέρω που να πάω μετά

Όλα κάνουν τον κύκλο τους κάποια στιγμή φαίνεται

Link to comment
Share on other sites

Εγω ξενερωσα με την lg φιλε μου γιατι του εκανα μετρια χρηση κ δεν ειναι δυνατον σε 2 χρονια κ κατι απλα να χαλαει οταν εχω δωσει της μανας μου το παλιο μου s3 που το ειχα λιωσει κ ειναι 5.5 χρονων τωρα με την ιδια μπαταρια! Λογικα θα παρω το s6 edge μιας κ εχει πεσει η τιμη του κ ειναι κ ομορφη συσκευη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ααα ξεχασα,εχω κ ενα lg g2 mini κ ολη την ωρα bootloop μετα την τελευταια αναβαθμηση...Δεν εχω λογο να ξαναπαω σε lg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα παίδες,

 

να σας ενημερώσω ότι μετά από αρκετή αναμονή, από χτες είμαι πλέον κάτοχος του G5SE, που μου δόθηκε σε αντικατάσταση του Flex.

Αν και δεν θα ήταν ποτέ η πρώτη μου επιλογή το συγκεκριμένο κινητό, μπορώ να πω ότι πλέον με έχει πείσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εξέλιξη της υπόθεσης.

 

Αν εξαιρέσει κανείς την κυρτότητα του flex που πραγματικά μου λείπει, σε όλα μα όλα τα άλλα σημεία από την έως τώρα χρήση το G5SE υπερέχει (camera, ταχύτητα, καθόλου lag με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές, περισσότερη ram και rom).

 

Θα έλεγα ότι για τα λεφτά που έδωσα (0€) πήρα κινητάρα! :lol:

 

μπορεί το σέρβις με την τόση καθυστέρηση να με κούρασε και κάποιες φορές να ένιωσα αγανακτισμένος αλλά σε τελική ανάλυση θεωρώ πώς απολογισμός είναι θετικός.

 

Επίσης μου έμεινε αμανάτι μια καινούργια γνήσια μπαταρία για το flex που εν τέλει τζάμπα πήρα, οπότε αν την θέλει κανείς ας μου πει.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες,

 

να σας ενημερώσω ότι μετά από αρκετή αναμονή, από χτες είμαι πλέον κάτοχος του G5SE, που μου δόθηκε σε αντικατάσταση του Flex.

Αν και δεν θα ήταν ποτέ η πρώτη μου επιλογή το συγκεκριμένο κινητό, μπορώ να πω ότι πλέον με έχει πείσει και είμαι πολύ ευχαριστημένος με την εξέλιξη της υπόθεσης.

 

Αν εξαιρέσει κανείς την κυρτότητα του flex που πραγματικά μου λείπει, σε όλα μα όλα τα άλλα σημεία από την έως τώρα χρήση το G5SE υπερέχει (camera, ταχύτητα, καθόλου lag με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές, περισσότερη ram και rom).

 

Θα έλεγα ότι για τα λεφτά που έδωσα (0€) πήρα κινητάρα! :lol:

 

μπορεί το σέρβις με την τόση καθυστέρηση να με κούρασε και κάποιες φορές να ένιωσα αγανακτισμένος αλλά σε τελική ανάλυση θεωρώ πώς απολογισμός είναι θετικός.

 

Επίσης μου έμεινε αμανάτι μια καινούργια γνήσια μπαταρία για το flex που εν τέλει τζάμπα πήρα, οπότε αν την θέλει κανείς ας μου πει.

 

Ευχαριστώ για την βοήθειά σας!

Καλημέρα! Να χαρείς το καινούριο σου απόκτημα! Σου στέλνω pm για την μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξανάρχισε τα bootloop για 2η φορά, σε λιγότερο από χρόνο από την αλλαγή της προηγούμενης μπαταρίας

Εκτός εγγύησης η μπαταρία πάλι

Να δούμε τι θα γίνει στo service αυτή την φορά (3η)

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξανάρχισε τα bootloop για 2η φορά, σε λιγότερο από χρόνο από την αλλαγή της προηγούμενης μπαταρίας

Εκτός εγγύησης η μπαταρία πάλι

Να δούμε τι θα γίνει στo service αυτή την φορά (3η)

Υπάρχει κινητό που να μην έχει bootloop στην LG? Πραγματικά αξίζει τον κόπο αγοράς τους παρόλο την πολύ χαμηλή τιμή τους όταν μπλέκεις σε τέτοια βάσανα με το service?

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...