Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

λοιπόν δεν κρατηθηκα και έκανα και εγώ αναβάθμιση σε ανδροιδ 6! οι πρώτες εντυπώσεις είναι καλές ,είναι λίγο πιο γρήγορο και smooth και λίγο καλύτερη εμφάνιση χάρη στο UX 4,

τώρα περιμένω ροοτ, αν ρουταριστει κάποτε:)

 

να πω πως στο gfx benchmark στο car chase benchmark έχω τα διπλάσια fps από τι στο ανδροιδ 5.1.1 και στο geek bench επίσεις έσω λίγο μεγαλύτερο σκορ σκορ το οποίο το κρατάει και με την δεύτερη φορά αλλά και την τρίτη φορά, γενικά αξοιζε ή μετάβαση όσο το χρησιμοποιο το κινητό είναι όλο και πιο γρήγορο

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ειμαι στην δευτερη μερα με την αναβαθμιση,το κινητο εχει αλλαξει κατεμε παρα πολυ,καταρχην δεν υπαρχει ιχνος lag,το μενου ειναι πολυ φιλικο προς τον χειριστη,η μπαταρια μου φαινεται κραταει πιο πολυ(δεν τρωει καθολου σε sleep mode),η καμερα εχει το ιδιο μενου αλλα πιστευω ειναι ενα κλικ πιο γρηγορη,το gps κλειδωνει πιο γρηγορα σε σχεση με την 5.1.1 και ειδα μεγαλη διαφορα με το wifi και το 4g πολυ πιο smooth experience.παρατηρησα ομως οτι το κινιτο ειναι πιο ζεστο απο πριν αλλα δεν μπορω να το στηριξω με σιγουρια λογω της ζεστης.Για εμενα αξιζει η μεταβαση σιγουρα,νομιζεις οτι εχεις αλλο κινιτο:)
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον alucard, το κινητό άλλαξε προς το καλύτερο. Ωραίο ui και πιο γρήγορο. Εν τω μεταξύ είναι η πρώτη φορά που κάνω αναβάθμιση σε κινητό android και δε χρειάζεται reset για να στρώσει, άλλες φορές έτρωγα τρίωρο για εγκατάσταση εφαρμογών, λογαριασμών κλπ. Χτες που πέρασα mm δεν μου κολλάει τίποτα :p
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω γερμανικό αλλα στο pc suite δεν βγαζει αναβάθμιση.

ΟΤΑ θα βγει η μονο με suite θα γίνεται?

 

Κανείς δεν ξέρει γιατί ακόμα μόνο σε λίγες χώρες έχει δοθεί. Για εμένα πέρνα τη με lg up, έτσι έκανα και εγώ και πραγματικά φυσάει.Εάν ακολουθήσεις τον οδηγό του xda που αναφέρεται 2-3 σελίδες πιο πριν δεν θα σου πάρει πάνω από δέκα λεπτά, μόνο το κατέβασμα της rom θέλει λίγο παραπάνω χρόνο.

Edited by kostas701
Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω γερμανικό αλλά δεν μου έχει έρθει ακόμα η αναβάθμιση kosaggel...να ρωτήσω κάτι άλλο, υπάρχει πουθενά κανένας οδηγός/συμβουλές κάτι ρε παιδί μου για μας που δεν έχουμε ασχοληθεί και τόσο με το ποιες είναι οι "βέλτιστες" εφαρμογές-ρυθμίσεις ώστε το τηλέφωνο να πηγαίνει καλύτερα; (μιλάω για τα κόλπα αφού το ροοταρεις) όχι οτι έχω παράπονο απο το τηλέφωνο και τις επιδόσεις του απλά μου αρέσει να τους πίνω λίγο το αίμα...

 

Θα με ενδιέφερε κι εμένα η ενημέρωση για τυχόν οδηγούς/συμβουλές που θα βοηθούσαν στη ''καλύτερη'' λειτουργία του τηλεφώνου μου!!Όποιος μπορεί και ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του ή ας μας παραπέμψει σε κάποιο site!!

Link to comment
Share on other sites

Θα με ενδιέφερε κι εμένα η ενημέρωση για τυχόν οδηγούς/συμβουλές που θα βοηθούσαν στη ''καλύτερη'' λειτουργία του τηλεφώνου μου!!Όποιος μπορεί και ξέρει ας μας δώσει τα φώτα του ή ας μας παραπέμψει σε κάποιο site!!

Για την 5.1.1 υπάρχει η δυνατότητα βοήθειας.

Για την 6.0... ας την δούμε πρώτα (που το βλέπω χλωμό να κάνω την αναβάθμιση) και βλέπουμε.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Παιδθα μετα την αναβαθμιση στη 6 η καμερα σταματησρ να δουλευει..κατεβασα κανα δυο αλλες απο ggogle play,δουλεψαν λιηο αλλα μετα τζιφος παλι...τι κανουμε τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να φτιαξει εναν οδηγο για το πως μπορουμε να αναβαθμιστουμε σε mm για εμας τους ανιδεους....???????
Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να φτιαξει εναν οδηγο για το πως μπορουμε να αναβαθμιστουμε σε mm για εμας τους ανιδεους....???????

 

http://forum.xda-developers.com/g-flex2/general/update-to-marshmallow-t3399953

Link to comment
Share on other sites

 

H διαδικασία όντως είναι πανεύκολη. Κανένα πρόβλημα με την 6! Όλα κομπλέ! :)

Link to comment
Share on other sites

Παιδθα μετα την αναβαθμιση στη 6 η καμερα σταματησρ να δουλευει..κατεβασα κανα δυο αλλες απο ggogle play,δουλεψαν λιηο αλλα μετα τζιφος παλι...τι κανουμε τωρα.

 

Το ίδιο συνέβη και σε μένα!

Το γύρισα πίσω σε 5.1 (βρίσκοντας το παλιό kdz και επιλέγοντας refurbish) και το πρόβλημα παρέμεινε κάνοντάς με να πιστεύω ότι δεν είχε να κάνει με το upgrade.

Τώρα το κινητό μου είναι στο service :(

Edited by nikgl
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συνέβη και σε μένα!

Το γύρισα πίσω σε 5.1 (βρίσκοντας το παλιό kdz και επιλέγοντας refurbish) και το πρόβλημα παρέμεινε κάνοντάς με να πιστεύω ότι δεν είχε να κάνει με το upgrade.

Τώρα το κινητό μου είναι στο service :(

 

Πολυ περιεργο προβλημα λολ

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένας λόγος που δεν πειράζω το κντ!

 

Στάλθηκε με το LG G-Flex2 μου, με "tapa"

Xiaomi-REDMI-5-and-5-plus.png
Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο συνέβη και σε μένα!

Το γύρισα πίσω σε 5.1 (βρίσκοντας το παλιό kdz και επιλέγοντας refurbish) και το πρόβλημα παρέμεινε κάνοντάς με να πιστεύω ότι δεν είχε να κάνει με το upgrade.

Τώρα το κινητό μου είναι στο service :(

Φιλε μου μπορεις να δωσεις το link για τη ρομ για την 5.1??

Link to comment
Share on other sites

http://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.dev?fileKey=FW0D06O232XMAV6F119874V/H95515c_00.kdz

Προσοχή! Όταν θα ανοίξεις το lg up θα πρέπει να κάνεις refurbish. Θα σου δείξει ότι δε θέλει kdz αλλά τον άλλο τύπο αρχείου. Θα κλείσεις το lg up, μετά θα το ξανανοίξεις και ως δια μαγείας με το kdz που έχει κρατήσει από πριν, θα σε αφήσει να κάνεις refurbish.

Εγώ είχα παρατηρήσει και άλλα θεματάκια όταν έβαλα marshmallow. Υπερθέρμανση, ένα μήνυμα σε κάθε εκκίνηση, καθυστέρηση εμφάνισης πλήκτρων απάντησης κλήσης στον dialer.

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω φιλε το σκ θα αναβαθμιστω και εγω σε ζαχαρωτο......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...