Jump to content

LG G Flex2 (H955)


paris_89
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επομενως μιλαμε για παρα πολυ καλες φωτογραφίες..εμενα αυτο με ενδιαφερει πιο πολυ απο ολα (τη συγκεκριμενη χρονικη περιοδο)

 

απο oteshop το πηρε κανεις?ειναι unbranded?

 

εγώ το πήρα από Γερμανό και δεδομένου ότι cosmote ote Γερμανος έχουν ίδια αποθήκη το κινητό είναι unbranded και τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ θα γραψω αναλυτικα αλλα στα 299 το κινητο δεν εχει αντιπαλο.Τωρα οκ θα ζεσταθει αν τρεξω 10 antutu συνεχομενα.Σε καθημερινες συνθηκες μιας καινεχω ανοιχτο το cpu temp δεν ζεστάνεται καθολου.οκ οταν παιζεις κανα παιχνιδι να φτασει τους 45-47 σε ιντερνετ κλπ μου φτανει μαξ 38 οταν βλεπω βιντεο σε tube
Link to comment
Share on other sites

Από g3 32gb αξίζει η μετάβαση?

Για το 16αρι οχι.ορθά και κοφτά.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Στης αναβαθμίσεις ειναι νορμαλ να ζεσταινετε, αλλα σε νορμαλ χρηση κτλ θα επρεπε να ηταν σε φυσιολογικα επίπεδα!!

Για αυτο μαλλον πολλά high end κινητα δεν επιλεξανε το Snapdragon 810

Για ψαξε λίγο το θεμα

Γειά σου Γιάννη. Εάν το βρεις σε αυτή τη τιμή παρτο. Είναι καλό.

Link to comment
Share on other sites

Για το 16αρι οχι.ορθά και κοφτά.

 

Αξιζει πιστευω γιατι εχεις μεν 2 γιγα ραμ αλλα ddr4 που σημαίνει πιο γρηγορη . αλλα και η full hd ειναι για μενα καλυτερα γτ τρωει λιγοτερη μπαταρια ( και μεταξυ μας για την μόστρα την θελουμε την 2κ !) ! Επεξεργαστής τελευταίας γενιας ! Και οσοι το βρηκαν στα 3 κατοσταρικα τυχεροι !! Και απλα φοβερο design ! Ειδικά το κόκκινο ειναι μακραν πιο όμορφο απο πολλα εκει εξω ! Και πολυ καλη οθονη ! Ιδιως το μαυρο του ειναι απλα απιστευτο ! Λες και εχεις κλειστη την οθονη ειναι !

Edited by toroman
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το ΣΚ θα γραψω αναλυτικα αλλα στα 299 το κινητο δεν εχει αντιπαλο.Τωρα οκ θα ζεσταθει αν τρεξω 10 antutu συνεχομενα.Σε καθημερινες συνθηκες μιας καινεχω ανοιχτο το cpu temp δεν ζεστάνεται καθολου.οκ οταν παιζεις κανα παιχνιδι να φτασει τους 45-47 σε ιντερνετ κλπ μου φτανει μαξ 38 οταν βλεπω βιντεο σε tube

 

Μιλας σιγουρα για θερμοκρασια μπαταριας μιας και αποκλειεται καλοκαιριατικα να δουλευει μονο 45 βαθμους στο game.

Οποτε αν η μπαταρια ειναι τοσο τοτε το cpu ειναι περιπου 65 με 70 και μπορει και παραπανω. Και παλι φυσιολογικα για εναν Snapdragon 800+

Edited by cocous
Link to comment
Share on other sites

Oχι η μπαταρια παιζει 10 + βαθμους κατω

Στο cpu temp η πρωτη μετρηση με τα μεγαλα γραμματα.

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Μπαμ κάνει ότι εχει πρόβλημα η οθόνη

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Oχι η μπαταρια παιζει 10 + βαθμους κατω

Στο cpu temp η πρωτη μετρηση με τα μεγαλα γραμματα.

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

 

Νομιζω με uv light θα εισαι κομπλε μετα απο καμια ωρα νομιζω !

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οσοι το εχετε για 2-3 μερες , εχετε δει αυτονομια / screen on time κλπ?

Ενα πρώτο δειγμα ...

Την ημέρα θα στην βγάλει σχετικά άνετα,εκτός αν παίζεις παιχνίδια η gps που εκεί η κατανάλωση ειναι μεγάλη.

Δεύτερη μερα μην περιμένεις,ιςως μισή αν κανεις σχετικά μέτρια χρηςη την προηγούμενη ημέρα.

Αυτα ενώ είμαι στην δεύτερη πλήρη φορτιση.

Τωρα βαςη ανταγωνισμού την κατατάξω κατι πολυ κοντά σε G3.

Απέχει αρκετα απο z2/3 και g2 και σχετικά μικρη διαφορά απο m8 συσκευές που εχω τιμήσω την τελευταία 2ετια.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Oχι η μπαταρια παιζει 10 + βαθμους κατω

Στο cpu temp η πρωτη μετρηση με τα μεγαλα γραμματα.

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

Φίλε δες και τη δική μου πως είναι, [ATTACH]60524[/ATTACH]

 

Στο ποστ από κάτω περιγράφω το πρόβλημα μου

Αγορα απο γερμανο, ειχε ταινια ασφαλειας - προστατευτικο στην οθονη - στα πισω κουμπια στο ir - περιμετρικα εχει (αν δεν το γραφατε δεν θα την εβλεπα) - και το πισω καπακι εχει φαινεται στο κατω μερος εκει που ειναι η θυρα usb, θα το αφησω για προστασια στο πισω καπακι δεν θα το βγαλω το πισω.

 

Να σας βαλω μια ασκηση για τα ματια: με 0% φωτεινοτητα εως ~20% παρατηρησα οτι η οθονη δεν εχει την ιδια αποδοση απο ακρη σε ακρη, πχ στο tapatalk στις ρυθμισεις σε σκουρο χρωμα (dark mode), εκει στο δικο μου βλεπω οτι στην αριστερη πλευρα της οθονης εχει αρκετα σκουρο χρωμα και στα δεξια της οθονης ποιο ανοικτο σε σχεση με την αριστερη πλευρα. Αυτο το βλεπω σε ολες της εφαρμογες που εχουν σκουροχρωμο φοντο.

Επισης αν κανω scroll σιγα-σιγα πχ στης ρυθμισεις του tapatalk βλεπω οτι το φοντο κατω απο τα γραμματα ειναι ακινητο και ''δειχνει'' να εχει καποιες ""ατελειες'''.

Κατεβασα μια εφαρμογη screen test και ειδα οτι η αριστερη πλευρα στο λευκο χρωμα δειχνει σαν θερμο λευκο σε σχεση με την δεξια που δειχνει να ειναι ποιο ψυχρο το λευκο, το μαυρο ειναι καταμαυρο και τα υπολοιπα χρωματα κοκκινο - μπλε- κλπ δειχνουν να ειναι ποιο σκουρα στην αριστερη πλευρα σε σχεση με τη δεξια που δειχνουν να ειναι ποιο ανοιχτοχρωμα. Οσο ανεβαζω ποσοστα φωτεινοτητας το φαινομενο ειναι λιγοτερο ορατο.

Στο μαυρο αψογο απο το 0 εως 100%

 

Μπορειτε να δοκιμασετε με καποια εφαρμογη απο το Play με 0-20-50-70-100% φωτεινοτητα σε λευκο σε μπλέ και σε κοκκινο αν εχετε απολυτη ομοιομορφια απο ακρη σε ακρη ?

Καντε μια ασκηση για τα ματια σας αν μπορειτε:O

 

Θα κανω μια βολτα μηπως το βρω σε καποιο καταστημα ανοικτη συσκευη για το κοινο για να δω πως ειναι σε αλλη συσκευη τα χρωματα.

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Oχι η μπαταρια παιζει 10 + βαθμους κατω

Στο cpu temp η πρωτη μετρηση με τα μεγαλα γραμματα.

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

Πραγματικα δεν το περιμενα αλλα μπορεις να βαλεις android tuner και να βαλεις notification σε real time και θα δεις οτι το cpu ειναι πολυ πιο πανω την ωρα που παιζεις. Εμενα με G3 που θεωρειται πιο κρυο σε πολυ βαρυ παιχνιδι φτανει εως και 70 καποιες φορες.

Σε νορμαλ χρηση παιζει απο 40 εως 55 βαθμους με 3g wifi download κτλ και παλι αναλογα την ωρα χρησης που αν γενικα το πιασω θα το κρατησω αρκετα.

Link to comment
Share on other sites

Αγορα απο γερμανο, ειχε ταινια ασφαλειας - προστατευτικο στην οθονη - στα πισω κουμπια στο ir - περιμετρικα εχει (αν δεν το γραφατε δεν θα την εβλεπα) - και το πισω καπακι εχει φαινεται στο κατω μερος εκει που ειναι η θυρα usb, θα το αφησω για προστασια στο πισω καπακι δεν θα το βγαλω το πισω.

 

Να σας βαλω μια ασκηση για τα ματια: με 0% φωτεινοτητα εως ~20% παρατηρησα οτι η οθονη δεν εχει την ιδια αποδοση απο ακρη σε ακρη, πχ στο tapatalk στις ρυθμισεις σε σκουρο χρωμα (dark mode), εκει στο δικο μου βλεπω οτι στην αριστερη πλευρα της οθονης εχει αρκετα σκουρο χρωμα και στα δεξια της οθονης ποιο ανοικτο σε σχεση με την αριστερη πλευρα. Αυτο το βλεπω σε ολες της εφαρμογες που εχουν σκουροχρωμο φοντο.

Επισης αν κανω scroll σιγα-σιγα πχ στης ρυθμισεις του tapatalk βλεπω οτι το φοντο κατω απο τα γραμματα ειναι ακινητο και ''δειχνει'' να εχει καποιες ""ατελειες'''.

Κατεβασα μια εφαρμογη screen test και ειδα οτι η αριστερη πλευρα στο λευκο χρωμα δειχνει σαν θερμο λευκο σε σχεση με την δεξια που δειχνει να ειναι ποιο ψυχρο το λευκο, το μαυρο ειναι καταμαυρο και τα υπολοιπα χρωματα κοκκινο - μπλε- κλπ δειχνουν να ειναι ποιο σκουρα στην αριστερη πλευρα σε σχεση με τη δεξια που δειχνουν να ειναι ποιο ανοιχτοχρωμα. Οσο ανεβαζω ποσοστα φωτεινοτητας το φαινομενο ειναι λιγοτερο ορατο.

Στο μαυρο αψογο απο το 0 εως 100%

 

Μπορειτε να δοκιμασετε με καποια εφαρμογη απο το Play με 0-20-50-70-100% φωτεινοτητα σε λευκο σε μπλέ και σε κοκκινο αν εχετε απολυτη ομοιομορφια απο ακρη σε ακρη ?

Καντε μια ασκηση για τα ματια σας αν μπορειτε:O

 

Θα κανω μια βολτα μηπως το βρω σε καποιο καταστημα ανοικτη συσκευη για το κοινο για να δω πως ειναι σε αλλη συσκευη τα χρωματα.

 

Ευχαριστω για την οποια απαντηση.

Θανάση ,τέτοια θεματάκια είχε και η οθόνη του Flex 1 σε χαμηλή φωτεινότητα.Είναι θεματάκια προφανώς της p-OLED.Δεν έχω το 2 αλλά το 1 που είχα σε χαμηλή φωτεινότητα έβλεπες ατέλειες και σου έδινε μια αίσθηση κόκκου η οθόνη στο λευκό της.

Τύχη είναι, όταν η ικανότητα συναντά την ευκαιρία

Για αποφυγή παρεξηγήσεων το όνομά μου είναι Αντώνης

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα δεν το περιμενα αλλα μπορεις να βαλεις android tuner και να βαλεις notification σε real time και θα δεις οτι το cpu ειναι πολυ πιο πανω την ωρα που παιζεις. Εμενα με G3 που θεωρειται πιο κρυο σε πολυ βαρυ παιχνιδι φτανει εως και 70 καποιες φορες.

Σε νορμαλ χρηση παιζει απο 40 εως 55 βαθμους με 3g wifi download κτλ και παλι αναλογα την ωρα χρησης που αν γενικα το πιασω θα το κρατησω αρκετα.

Τα παιζω διπλα διπλα με το g3.το g3 ειναι 10 με 13 βαθμους πανω παντου.Αλλα ισως εχουν διαφορετικες τεχνολογιες

Link to comment
Share on other sites

Oχι η μπαταρια παιζει 10 + βαθμους κατω

Στο cpu temp η πρωτη μετρηση με τα μεγαλα γραμματα.

Παντως εχω ενα θεμα με το γκρι φοντο.Στο γκρι φοντο φενονται εντονα κιτρινες κυλιδες.Ειδικα οταν εχω πολυ χαμηλα την φωτεινοτητα.

Το screen ειναι τωρα τραβαγμενο,αφου εβλεπα κατι videο για τις οθονες στο tube

 

17406381271_acc2cc9e48_b.jpg20150507_200519 by kkk1881, on Flickr

 

Φίλε είχα ακριβώς το ίδιο θέμα με το lg g2 και το πήγα στην procordia (κατεχάκη) και μου έκαναν άμεση αλλαγή οθόνης!

Το καλό με τα lg είναι ότι 15 φορές να σου βγάλει κιτρινίλες η οθόνη θα στην αλλάξουν και θα στο στείλουν με courier σπίτι μέσα σε 1 μέρα:)

Edited by geo_xar
Link to comment
Share on other sites

 

Εδώ δείχνει το lg g3 να ζεσταίνεται περισσότερο

Οντως αλλα ειναι μπαταρια και αν δεις το g3 τρεχει σε μεγαλυτερη συχνοτητα ενω το flex2 δουλευει πιο χαμηλα για να μην ανεβασει αλλο θερμοκρασια και επισης το g3 σε αυτο το τεστ δειχνει πολυ πιο γρηγορο αλλα δεν ειναι στην πραγματικοτητα.

Anyway και εγω παλιος κατοχος του flex και τωρα g3 32gb ψηνομαι αλλα στο μυαλο μου ειναι και η αναμονη για να δω τις εντελως νεες ναυαρχιδες με qualcom snapdragon 820 που θα σκασουν μυτη την νεα χρονια μιας και το g3 δεν ειναι καθολου ασχημο και πιστευω οτι αντεχει χαλαρα εως τοτε. Βεβαια λιγο ηθελα σημερα να το δωσω στα 340 που βρηκα εναν γνωστο μου που θα επαιρνε οπως και να εχει απλα ηθελε το δικο μου επειδη με βλεπει τι ψειρας ειμαι και ξερει οτι το τηλεφωνο δουλευει αψογα(δοκιμασμενο) και ειναι λουλουδι. Ασε που το εχω ενα τριμηνο μονο. Βεβαια τωρα παει διοτι παραγγειλαμε αλλο και αυριο θα το εχουμε οποτε παραμενω.

Πραγματικα ομως επειδη ειχα flex εχω να πω οτι το κυρτο τα σπαει.

Αλλη αισθηση.

Link to comment
Share on other sites

Θανάση ,τέτοια θεματάκια είχε και η οθόνη του Flex 1 σε χαμηλή φωτεινότητα.Είναι θεματάκια προφανώς της p-OLED.Δεν έχω το 2 αλλά το 1 που είχα σε χαμηλή φωτεινότητα έβλεπες ατέλειες και σου έδινε μια αίσθηση κόκκου η οθόνη στο λευκό της.

Aντωνη σημερα το απογευμα βρεθηκα με το Θοδωρη και ζοριστηκε να δει αυτο που περιγραφω, ειδα και το δικο του τηλεφωνο (note 4) στις ιδιες εφαρμογες ειχε απολυτη ομοιομορφια απο ακρη σε ακρη σε σχεση με το δικο μου flex2. βεβαια το note 4 εχει Super amoled οθονη.

Δεν μπορω να καταλαβω αν ειναι ετσι η οθονη p-oled ή αν υπαρχει πραγματικο προβλημα στο δικο μου.

Παντος, οπως εγραψε και ενας φιλος ποιο πριν ειναι περισσοτερο ορατο στα γκρι χρωματα, στα υπολοιπα χρωματα δεν ειναι εντονο το φαινομενο.

Την πρωτη μερα δεν το καταλαβα, την επομενη μερα που το εβαλα διπλα-διπλα με το z3 για να στησω ρυθμισεις σε καποιες εφαρμογες τοτε παραξενευτηκα με την οθονη και ειδα οτι κατι γινεται.

Εκανα μια βολτα στα καταστηματα αλλα δεν βρηκα πουθενα flex2 για να κανω συγκριση. Κανω εκκληση (:lol:) αν ειναι καποιος κατοχος του flex2 εδω στη μιναρουπολη να μου στειλει πμ να τον βρω να δω την οθονη του.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Γιάννη. Εάν το βρεις σε αυτή τη τιμή παρτο. Είναι καλό.

 

Ελα Δημητρη, δεν νομίζω πως θα παρω το FLEX 2, παω καπάκι για G4 τελικα, το 2gb ram και 16gb με χαλαει, εσυ?

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, τελικως παρελαβα κ γω απο voda. To κυρτο ειναι ανωτερο των προσδοκιων σαν εμπειρία , αλλα ειχα αυτα τα τραγικα του g3 (που περιμενα να επιβεβαιιωθουνε βεβαια) με το ριξιμο φωτεινοτητας απο 90% εως και 70% (μου την εριχνε οσο το ψαχουλευα και κατεβαζα εφαρμογες) .το ενδιαφέρον ειναι οτι παρατηρησα οτι οσο δεν ειχα κανει τις ενημερωσεις η οθονη επαιζε παντα στο 100% φωτεινοτητας παρολο πουχε ηδη θερμανθει το κινητο! Με το που εκανα τις 2 ενημερώσεις, η φωτεινοτητα κατεβαινε αυτοματα!

 

 

.μεσω του display tester ανακαλυψα καμμενο πιξελ ,οποτε αυριο θα επικοινωνήσω με procordia να ρθουν να το παρουν πισω

Edited by panosmaldini

[sIGPIC][/sIGPIC]οσο λαθος και να κανει θα επιμενει

o,τι και να του πεις βρισκει απαντηση

ο,τι δικιο και να εχεις το χανεις -τι ειναι??

- Ο Μ***ΚΑΣ ( συχνα αναφερεται και ως ο "ανικητος".. )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παρέλαβα και γω σήμερα...Πολύ όμορφο ρε παιδί μου...έκανα κι εγώ τις 2 ενημερώσεις που μου έβγαλε και τώρα κατεβάζω τις εφαρμογές μου και το ψιλοσετάρω. Από oteshop αγορά, unbranded, ούτε logo στο bootάρισμα, ούτε καμιά εφαρμογή της κοσμοτε μέσα. Το έχω παράλληλα με το g3 32gb οπότε θα σας πω σε λίγες μέρες τα συμπεράσματα μου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...