Jump to content

Leagoo Elite 2


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν έστειλα προσωπικό μήνυμα στην επίσημη σελίδα της Leagoo στο fb ( https://www.facebook.com/leagoocc )

 

Τους εστειλα κι εγω μυνημα, και περιμενω. Παντως να πω την αληθεια μου φαινεται καπως περιεργο να κανουν το site της leagoo.gr ΑΚΡΙΒΩΣ ιδιο με της επισημης leagoo. Θελω να πιστευω οτι δεν παιζει καποια μαιμουδια εδω περα.

 

Για την ιστορια να αναφερω οτι και το δικο μου μεσω Nederland post ερχεται.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 467
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Niko για να μην αγχωνεσαι ακου τι εγινε εκαναν με καποιο προγραμμα μεταφραση την σελιδα πληρωσαν ενα μικροποσο να κανουν την σελιδα σε .gr κ απλα πατανε οτι το θυμα θα νομιζει οτι ειναι η σελιδα τους επισημη κ εσυ το ππαραγγελνεις σε αυτους αλλα αυτοι ουσιαστικα το παραγγελνουν απο καποιο αλλο site με τα στοιχεια σου περνωντας την μιζα τους απο εσενα πχ 20 εως 50 ευρωμπορει κ παραπανω απλα αν γινει μλκια θα σε παραπεμψουν και καλα στα κεντρικα η θα σε γραψουν στα @@ τους αν διαβασεις καλα θα δεις οτι τα τηλεφωνα τα στελνουν κατευθειαν απο το κεντρικο εργοστασιο...ΔΕΝ το κανει καμια καλη εταιρια αυτο. Κ αν ξερεις αγγλικα θα κκαταλαβες τι ειναι το dropship... Ειναι ενα ωραιο κολπο να βγαζουν λεφτα ξεκουραστα καποιοι νομιζοντας οτι εσυ το παραγγελνεις απο τα επισημα!! Αυτο γινεται κ με αλλα προιοντα πχ παπουτσια ρουχα
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Eκτος απο "επισημη"σελιδα, εχουν και "επισημο" FB !!! https://www.facebook.com/leagoo.gr

Ναι μου το πέταξε σαν προτεινόμενη σελίδα. Δεν είχα ακούσει από εδώ οτι υπάρχει στην Ελλάδα επίσημη σελίδα πάντως εμένα μου φάνηκε μεγάλη απάτη

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου το πέταξε σαν προτεινόμενη σελίδα. Δεν είχα ακούσει από εδώ οτι υπάρχει στην Ελλάδα επίσημη σελίδα πάντως εμένα μου φάνηκε μεγάλη απάτη

 

Επανέρχομαι με την απάντηση της ΕΠΙΣΗΜΗΣ LEAGOO SMARTPHONES http://www.leagoo.cc/ αναφορικά με το αν το ελληνικό site http://www.leagoo.gr/el/ , σχετίζεται με οποιοδήποτε τρόπο μαζί τους.

Aρχικά και λόγω της ομοιότητας των δύο ιστοσελίδων , δεν είχα αμφιβολία ότι πρόκειται ( αν όχι για επίσημη αντιπροσωπεία ) για κάποιον συνεργάτη της Leagoo στην Ελλάδα.Για αυτό άλλωστε και είχα μοιραστεί συνδέσμους που οδηγούσαν στην σελίδα τους , προς διευκόλυνση άλλων φίλων εδώ , αν και προσωπικά είχα αγοράσει την συσκευή μου από το safesales.gr ( το οποίο παρέχει και πιστοποιημένο service στα κινητά της LEAGOO ) .

 

Το περιστατικό με τον φίλο nikose704 αλλά και οι αναφορές του φίλου rufere , στο φαινόμενο του dropshipping ( όντως μοιράζεις γνώση φίλε μου , καθώς δεν το γνώριζα ) αλλά και η...ενδελεχέστερη ματιά στην ελληνική ιστοσελίδα , γέννησαν απορίες και αμφιβολίες...Γιατί αν υποθέσουμε πως μια εταιρεία έχει όντως αντιπρόσωπο σε μια Χώρα , αυτός ο αντιπρόσωπος δεν είναι ανώνυμος , έχει όνομα , έδρα και όλα τα υπόλοιπα συστατικά που εμπίμπτουν στα της νόμιμης εμπορικής δραστηριότητας.Το αυτό ισχύει και για τις εταιρείες που δημιουργούν θυγατρικές ώστε να αντιπροσωπεύουν οι ίδιες τα δικά τους brands στις εκάστοτε αγορές.Τα στοιχεία αυτά δεν υπήρχαν στο ελληνικό site , γεγονός που από μόνο του δημιουργούσε απορίες.

 

Σε ο,τι με αφορά επέλεξα παρά τις γεννηθείσες αμφιβολίες να κρατήσω ουδέτερη στάση γιατί καίτοι στον διαδικτυακό ( και όχι μόνο ) κόσμο , η εξαπάτηση είναι ένα μάλλον κοινότοπο "χόμπι" , είναι πρέπον να μην αναθεματίζουμε χωρίς να έχουμε επαρκή στοιχεία.Μόνο η απάντηση της "μαμάς" εταιρείας , θα έλυνε το ζήτημα , όπως και έγινε.

 

Η http://www.leagoo.gr/el/ έχει όντως συνεργασία με την επίσημη http://www.leagoo.cc/ ( !!! )...Για αντιπροσωπία σαφώς και δεν πρόκειται για τους προφανής λόγους που ανέφερα.Σίγουρα όμως είναι "partner" - συνεργάτης που μεταπωλεί τα προϊόντα της Leagoo στην Ελλάδα και κατά συνέπεια μπορούμε να εμπιστευθούμε.

 

Εσωκλείω την απάντηση σε screenshot , όπως την έδωσε η ίδια η LEAGOO σε προσωπικό μήνυμα στο fb προς ενημέρωση των φίλων που τυχόν ενδιαφέρονται.

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Ησυχασα καπως φιλε μου Alpha, και σε ευχαριστω για τον κοπο σου να ασχοληθεις. Ηταν τελικα νομιμη η leagoo.gr παρ ολο που μου τα χαλασε λιγο με την αντιμετωπιση της προς την υποθεση μου. Τελος καλο ολα καλα. Περιμενω το πακετακι μου λοιπον, που οπως βλεπω απο την παρακολουθηση του tracking No. πρεπει να ερχεται απο την Ολλανδια με τα πόδια. Υπομονη....κατηφορα ειναι!!!! :p

 

Για την ενημερωση σας να πω οτι και η leagoo.gr παρεχει service στις συσκευες μας, (το λεει και στην σελιδα τους αλλωστε και μαλιστα εχουν και τιμοκαταλογο) και οχι μονο η safesales που αναφερθηκε πιο πανω.

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο τους τοτε, απλα η "τσαπα******κη" αντιμετωπιση τους προς τον νικο με προβληματισε κ η ελλειψη στοιχειων του site Με εβαλε σε τετοιες σκεψεις που ειναι συχνο φαινομενο στις μερες μας
i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, παίζει δοκιμασμένο tempered glass? Μόνο ένα στο Ali είδα. Επίσης, έχει πάρει κανείς την εργοστασιακή θήκη με το παράθυρο; εντυπώσεις; ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, παίζει δοκιμασμένο tempered glass? Μόνο ένα στο Ali είδα. Επίσης, έχει πάρει κανείς την εργοστασιακή θήκη με το παράθυρο; εντυπώσεις; ευχαριστώ

 

για glass δεν το εχω ψαξει λογω του γκοριλλα της οθονης οσο για την θηκη εχω γραψει κ παραπανω ωραια θηκη εφαρμοζει σωστα το ρολογακι καλο εφε. το μεγαλο + ειναι οτι μπορεις να σηκωσεις μια κληση απο το παραθυρο η να την κλεισεις... κ επισης εμφανιζει και τις ειδοποιησεις πχ μνμ αναπαντητη

υγ εγω εχω με στρογγυλο παραθυρο

i cant get no sleep
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά, παίζει δοκιμασμένο tempered glass? Μόνο ένα στο Ali είδα. Επίσης, έχει πάρει κανείς την εργοστασιακή θήκη με το παράθυρο; εντυπώσεις; ευχαριστώ

Παρηγγειλα ενα BEPAK 9H+ tempered glass για το elite 2 αλλα του Lenovo K3 NOTE. Απ οτι ειδα ειναι κατα 99% το ιδιο. Μολις παραλαβω θα ενημερωσω για το αν "καθησε" καλα. Βρηκα κι εγω το μαμισιο καπου στο Ali αλλα δεν ειχε τιποτα διευκρινηστικα στοιχεια, στο site της leagoo δε, το εχει μεν αλλα διχως τιμη διχως χαρακτηριστικα, τιποτα.

Kαι την θηκουλα πηρα, αυτη με το στρογγυλο ανοιγμα. Καλη φαινεται. Αντε να ερθει και το κινητο τωρα!!!

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Ησυχασα καπως φιλε μου Alpha, και σε ευχαριστω για τον κοπο σου να ασχοληθεις. Ηταν τελικα νομιμη η leagoo.gr παρ ολο που μου τα χαλασε λιγο με την αντιμετωπιση της προς την υποθεση μου. Τελος καλο ολα καλα. Περιμενω το πακετακι μου λοιπον, που οπως βλεπω απο την παρακολουθηση του tracking No. πρεπει να ερχεται απο την Ολλανδια με τα πόδια. Υπομονη....κατηφορα ειναι!!!! :p

 

Για την ενημερωση σας να πω οτι και η leagoo.gr παρεχει service στις συσκευες μας, (το λεει και στην σελιδα τους αλλωστε και μαλιστα εχουν και τιμοκαταλογο) και οχι μονο η safesales που αναφερθηκε πιο πανω.

 

Nα είσαι καλά φίλε μου , αλίμονο μια ερώτηση έκανα , χρήσιμη για όλους μας εδώ!

Ξέρεις , μακάρι όλες οι απώλειες που θα έχει ο καθένας μας στην ζωή του να περιορίζονταν σε..150 ευρώ.Από την άλλη δεν είναι το ( όποιο ) ποσό , αλλά το γεγονός της εξαπάτησης αυτό καθ'εαυτό που θλίβει & εξοργίζει τον καθένα που θα πέσει θύμα.

Χαίρομαι πραγματικά φίλε μου , που όλα με το ένα ή τον άλλο τρόπο είναι οκ.

Με το καλό να δεχτείς το τηλέφωνο και αναμένουμε εντυπώσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ησυχασα καπως φιλε μου Alpha, και σε ευχαριστω για τον κοπο σου να ασχοληθεις. Ηταν τελικα νομιμη η leagoo.gr παρ ολο που μου τα χαλασε λιγο με την αντιμετωπιση της προς την υποθεση μου. Τελος καλο ολα καλα. Περιμενω το πακετακι μου λοιπον, που οπως βλεπω απο την παρακολουθηση του tracking No. πρεπει να ερχεται απο την Ολλανδια με τα πόδια. Υπομονη....κατηφορα ειναι!!!! :p

 

Για την ενημερωση σας να πω οτι και η leagoo.gr παρεχει service στις συσκευες μας, (το λεει και στην σελιδα τους αλλωστε και μαλιστα εχουν και τιμοκαταλογο) και οχι μονο η safesales που αναφερθηκε πιο πανω.

 

Νίκο οταν το πάρεις να μας πεις

Mi Note 3

RedMi Note 4x-RedMi Note 2-Jiayu G4S-

Samsung Galaxy S3 mini

Sony Ericsson W995-Sony Ericsson W810i-Sony Ericsson K750i-

SIEMENS C65-SIEMENS A55-Nokia 3310-Nokia 3210-Motorola International 8700

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Τασο δεν θυμαμαι που ακριβως αλλα σε αυτο εδω το νημα καπου διαβασα οτι ενας φιλος το ρουταρε, απλα το superuser του εβγαινε στα κινεζικα. Κανε εναν κοπο και διαβασε το ολο απ την αρχη και αν δεν βαριεσαι βγαλε και το λινκ της σελιδας, θα ηταν πιστευω χρησιμο σε ολους! ;)
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσον αφορά το root το ρουταρα με iRoot.

Είναι κινέζικο και η εφαρμογή που δίνει τα δικαιώματα είναι στα κινέζικα, βέβαια μπορείς να την αλλάξεις και να βάλεις κάποια άλλη (εγώ έβαλα το superuser).

Το iRoot είναι πανεύκολο απλά το ανοίγεις συνδέσεις τη συσκευή πατάς root θα σου ανοίξει μία εφαρμογή στο κινητό αν νομίζω πατάς τα γκρι γράμματα σε ένα pop up που πετάει και σου λέει να εγκαταστήσεις κάτι εφαρμογές, στη συσκευή αυτό.

Στον υπολογιστή τώρα αφού σου κάνει και μία επανεκκίνηση στη συσκευή θα πατήσεις complete και όταν βγάλει επιλογή reroot να πατήσεις είσαι έτοιμος (δεν το πατάς).

Δοκίμασε να ανοίξεις το titanium να δεις αν θα σου βγάλει το παράθυρο για τα δικαιώματα (πατάς τα μπλε γράμματα). Αν όλα είναι καλά μπορείς να κατεβάσεις κάποιο άλλο πρόγραμμα για τη διαχείριση.

Εγώ που έβαλα το superuser το άνοιξα και περίμενα μέχρι να πετάξει παράθυρο για δικαιώματα

από το κινέζικο. Θα σου ζητήσει να κάνεις αλλαγές πατάς ότι σου λέει αλλά πρόσεχε να δώσεις τα δικαιώματα που ζητάει. Νομίζω κάνει και κάτι επαννεκινήσεις.

 

Δεν ευθύνομαι για τυχόν προβλήματα όλα τα παραπάνω είναι από προσωπική εμπειρία, αποφάσισα να πάρω το ρίσκο και τελικά έπιασε. Επομένως αν κάποιος θέλει να ακολουθήσει τον τρόπο μου μπορεί να το κάνει με δική του ευθύνη !

Αν έχεις άλλη απορία πες μου !

Με αυτο το τροπο δεν γινετε στο δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

:( :( :( :(

Κριμα ..κι εγω σε αυτο υπολογιζα.

 

Αμα ρωτησουμε την επισημη leagoo αν υπαρχει καποιο προγραματακι να rootαρει το elite 2 λες να μας πουν???

Κανονικα πρεπει να rootαρεται καπως. Πως αλλιως εχουν κυκλοφορησει τοσες rom στο διαδυκτιο??

To needrom.com εχει, αλλα δεν μπορω να βαλω links τωρα, χρειαζεται registration.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

βλέπω στα χαρακτηριστικά της κάμερας: 13MP (software data)

 

Ti σημαίνει "software data"?? μήπως δεν είναι κανονικά 13MP αλλά απλά γίνονται resize σε μέγεθος που αντιστοιχεί σε 13MP?? Γενικά, σε όσους το έχουν, από κάμερα πως πάει;;;;

 

Επίσης, τελικά root βρίκατε πως γίνεται; Καμμιά custom rom έχει εμφανιστεί;

the story of a ressurected blade!!!

>> soon to be released <<

Link to comment
Share on other sites

βλέπω στα χαρακτηριστικά της κάμερας: 13MP (software data)

 

Ti σημαίνει "software data"?? μήπως δεν είναι κανονικά 13MP αλλά απλά γίνονται resize σε μέγεθος που αντιστοιχεί σε 13MP?? Γενικά, σε όσους το έχουν, από κάμερα πως πάει;;;;

 

Επίσης, τελικά root βρίκατε πως γίνεται; Καμμιά custom rom έχει εμφανιστεί;

 

Μόνο στην σελίδα my24shop.gr εμφανίζεται αυτή η αναφορά.Σε καμία άλλη ελληνική ή ξένη.Υπάρχουν όντως προγράμματα που βάσει αλγόριθμου , πραγματοποιούν αυτό στο οποίο αναφέρεσαι.Λέγεται Interpolation.

Η κάμερα του Leagoo Elite 2 , δεν είναι interpolated.Για την ακρίβεια δε, τα προγράμματα που εγκατέστησα ( όπως και άλλοι φίλοι εδώ υποθέτω ) , την "διαβάζουν" ως 13,3 MP!

Πιθανολογώ με μεγάλη βεβαιότητα πως και ο συντάκτης της διαφήμισης στην σελίδα αυτή , σε τέτοιου είδους προγράμματα ( software ) αναφερόταν ( antutu , Droid Hardware Info , CPU-Z ) τα οποία διαβάζουν τα γνωστά μας..Data ( ελληνιστί τα δεδομένα ) της συσκευής.Απλά ίσως ήθελε να προσδώσει εγκυρότητα στα στοιχεία μέσω μιας κάποιας.."ψαγμενιάς"...

 

Στα χαρτιά λοιπόν είναι 13ΜP και στα "software data" - που θέλει ο συντάκτης της διαφήμισης - 13,3 MP , τώρα βέβαια αν αποδίδει για τόσα είναι υπό συζήτηση.

Επειδή έχει περάσει από τα χέρια μου το samsung galaxy s4 -- που επίσης έχει αισθητήρα 13ΜP --μπορώ με βεβαιότητα να σου πω , ότι βγάζει σαφώς ευκρινέστερες και πιο καθαρές φωτογραφίες από το elite 2 , ειδικά το βράδυ που δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ( η samsung φημίζεται άλλωστε για τις καλές φωτογραφικές στα κινητά της ).

 

Το ELITE 2 ωστόσο έχει κάμερα με αισθητήρα από SONY ( αγνώστων λοιπών στοιχείων ) που αποδίδει αρκετά ικανοποιητικά σε συνθήκες καλού φωτισμού , ιδίως την ημέρα..Πρέπει να είναι κάποιος συνηθισμένος σε πολύ καλές compact ή dslr , για να παραπονεθεί.Αρκετές και οι ρυθμίσεις της φωτογραφικής.Όποιος τσιγκλίσει λίγο το UI της φωτ.μηχανής θα αποζημιωθεί.

Το βράδυ δεν είναι τόσο ικανοποιητικές οι φωτογραφίες , ούτε τo Led βοηθά ...Πολύς ο "φωτογραφικός θόρυβος" , όπως λέμε.

Αν δεν επιμένει κάποιος ωστόσο να κάνει λήψη στα κατασκότεινα αλλά με κάποιο φωτισμό , ας πούμε ότι είναι ανεκτές...

Εκεί που η καμερούλα "λέει" , ειδικά για τα λεφτά της συσκευής είναι το video.

Nα ένα εδώ που έχει ανέβει στο youtube

 

Πως το ρουταρουμε ξερει κανεις?εχω δοκιμασει τα παντα δεν ρουταρετε το ατιμο με τιποτα.

 

Προσωπικά δεν το κατέχω το "άθλημα" , αλλά κάνοντας αναζήτηση και αφού δεν βρήκα για το τηλεφωνό μας ειδικά , εψαξα για mediatek 6592 root , οπότε και ανοίγεται "πεδίο δόξης λαμπρό"...πολλές οι αναφορές!!Οι πιο τολμηροί ας προηγηθούν...!

 

https://www.google.gr/search?q=mediatek+6592+root&rlz=1C1VASU_enGR541GR541&oq=mediatek+6592+root&aqs=chrome..69i57&sourceid=chrome&es_sm=122&ie=UTF-8

 

https://www.youtube.com/results?search_query=mtk6592+root

Edited by Alpha01
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα το τηλέφωνο και μπήκε αμέσως στη φόρτιση. Είναι πολύ όμορφο και με πολύ καλό πιάσιμο παρ όλο το μέγεθος του. Μεγάλη εντύπωση μου έκανε η πολύ ελαφριά μπαταρία του!! Άν μου λέγανε να εκτιμήσω την χωρητικότητα με βάση το βάρος θα έλεγα 800-1000 mah. Καμία σχέση με το HTC one x. Πούπουλο είναι. Ιδωμεν. Μόλις φορτίσει τα ξαναλέμε!

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έστειλα και μήνυμα στο επίσημο service τη εταιρίας ρωτώντας του αν έχουν να μου προτείνουν μια εφαρμογή που να ρουταρει το τηλ. Μου απάντησαν.....τι ακριβώς θες να κάνεις και δεν μπορείς με το τηλ ώστε να χρειάζεται ρουταρισμα; χαχα με άφησαν κόκαλο!! Αν.μη τι άλλο έχουν εμπιστοσύνη στο προϊόν τους έτσι;

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Χθες παρέλαβα το κινητό !! Αποστολη απο Κίνα μέσα σε 11μέρες το είχα στα χέρια μου... ήμουν κάτοχος INEW V3 .. η μπροστινή του κάμερα ήταν 5,, του leagoo είναι 8 .. απογοητεύτηκα παιδιά. Δεν ειναι τόσο καθαρή όσο του προηγούμενου κινητού. Η πίσω κάμερα είναι εντάξει. 2ον το ακουστικό ακούγεται χαμηλά,, ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;; επίσης σε ακρόαση, μου παραπονέθηκε ο συνομιλιτής οτι ακούει διάφορα παράσιτα που και που ενω μιλάμε! Εγω τον ακούω καλά. 3ον είναι βαρύ!! Για μένα τουλάχιστον!!! Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ 6αρι!!! μου ήρθε ρουταρισμένο και επρεπε να στειλω μνμ για κατι ρυθμισεις στον παροχο του κινητου μου γιατι δεν συνδεόταν στα δεδομένα! Τώρα ειναι κομπλε!! Επισης σε σχεση με το v3 που είχα, το wifi του Leagoo εχει καλύτερη εμβέλεια σε αυτο έμεινα ικανοποιημένη... Ωστόσο,, σκέφτομαι να το πουλήσω γιατί ειΝαι πολύ μεγάλο... και στεναχωρέθηκα με την καμερα!! :(:(:( κάνει ενημερώσεις μόνο του και μου κατεβάζει κάτι διάφορα, μου αλλαζει όσα εχω στην επιφανεια εργασίας και τρελαίνομαι!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Χθες παρέλαβα το κινητό !! Αποστολη απο Κίνα μέσα σε 11μέρες το είχα στα χέρια μου... ήμουν κάτοχος INEW V3 .. η μπροστινή του κάμερα ήταν 5,, του leagoo είναι 8 .. απογοητεύτηκα παιδιά. Δεν ειναι τόσο καθαρή όσο του προηγούμενου κινητού. Η πίσω κάμερα είναι εντάξει. 2ον το ακουστικό ακούγεται χαμηλά,, ξέρει κανείς αν διορθώνεται αυτό;; επίσης σε ακρόαση, μου παραπονέθηκε ο συνομιλιτής οτι ακούει διάφορα παράσιτα που και που ενω μιλάμε! Εγω τον ακούω καλά. 3ον είναι βαρύ!! Για μένα τουλάχιστον!!! Είναι ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΠΑΙΔΙΑ ΣΑΝ 6αρι!!! μου ήρθε ρουταρισμένο και επρεπε να στειλω μνμ για κατι ρυθμισεις στον παροχο του κινητου μου γιατι δεν συνδεόταν στα δεδομένα! Τώρα ειναι κομπλε!! Επισης σε σχεση με το v3 που είχα, το wifi του Leagoo εχει καλύτερη εμβέλεια σε αυτο έμεινα ικανοποιημένη... Ωστόσο,, σκέφτομαι να το πουλήσω γιατί ειΝαι πολύ μεγάλο... και στεναχωρέθηκα με την καμερα!! :(:(:( κάνει ενημερώσεις μόνο του και μου κατεβάζει κάτι διάφορα, μου αλλαζει όσα εχω στην επιφανεια εργασίας και τρελαίνομαι!!!!!!!!

 

Στο δικο μου η μπροστινη καμερα ειναι παρα πολυ καθαρη!! Τουλαχιστον σε σχεση με το htc one x που εχω εως τωρα. Η πισω καμερα πραγματικα απαιχτη!!! (Μονο σε συνθηκες μερας το δοκιμασα) Οσον αφορα αυτο που λες οτι ηρθε ηδη ρουταρισμενο.....πως το καταλαβες?? Ειδες μεσα στο μενου κανα superuser? η στο ειπαν απο τον παροχο σου?? Αν θες πες μας και τι αλλαγες εκανες για να συνδεεσαι με τα δεδομενα γιατι ουτε το δικο μου συνδεεται!!! Οσο για το μεγεθος για μενα ειναι απλα το ιδανικο!!! Ε...βοηθαει και λιγο η πρεσβυωπεια!!! Αυτος ηταν και ο λογος που εδωσα το iphone 4 και πηρα το htc. H μικρη του οθονη!! Ειναι βαρυ???? Ε οχι δα βρε Ρεββεκα μου!!!!!! Οσον αφορα την ποιοτητα της συνομιλιας, μολις το φορτωσω με sim επανερχομαι!!

Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

το πήρα 160 απο ebay!!!! Εχει εγγυηση απλα δεν ισχυει στην Ελλαδα, πάντως service κανουν στην Ελλαδα και υπαρχει και προσιτος τιμοκαταλογος!!!! Παιδιά θέλω να το δουλέψω λιγάκι,, δεν το έχω μάθει καλά. Αλλα πραγματικα η κάμερα δεν ξερω καλή ειναι αλλα σαν να πιξελιάζει λιγο μπροστα και κατα στεναχωρέθηκα ( λάτρης των φώτο_)!!!! nikose704,, πηρα τηλ στην vodafone και μου στειλανε ρυθμίσεις!! Επίσης του ζήτησα να το ρουτάρει ο ιδιος πριν μου το στειλει!!! ;-) δεν εχει τιποτα κινέζικο μέσα!!! Απλα μερικές λέξεις ειναι στα αγγλικα στο μενου αλλα δεν με ενοχλει ειναι ελαχιστες!!! τα αλλα ειναι ελληνικα

stklinis ειναι το ΑΣΠΡΟ/ΧΡΥΣΟ

Edited by RebekkaZ
Link to comment
Share on other sites

το πήρα 160 απο ebay!!!! Εχει εγγυηση απλα δεν ισχυει στην Ελλαδα, πάντως service κανουν στην Ελλαδα και υπαρχει και προσιτος τιμοκαταλογος!!!! Παιδιά θέλω να το δουλέψω λιγάκι,, δεν το έχω μάθει καλά. Αλλα πραγματικα η κάμερα δεν ξερω καλή ειναι αλλα σαν να πιξελιάζει λιγο μπροστα και κατα στεναχωρέθηκα ( λάτρης των φώτο_)!!!! nikose704,, πηρα τηλ στην vodafone και μου στειλανε ρυθμίσεις!! Επίσης του ζήτησα να το ρουτάρει η ίδια ;-) δεν εχει τιποτα κινέζικο μέσα!!! Απλα μερικές λέξεις ειναι στα αγγλικα στο μενου αλλα δεν με ενοχλει ειναι ελαχιστες!!! τα αλλα ειναι ελληνικα

stklinis ειναι το ΑΣΠΡΟ/ΧΡΥΣΟ

 

Ρεβεκκα, τελικα ηρθε ρουταρισμενο η στο rootare η vodaphone?? Πραγματικα δεν καταλαβα!! Ειναι η οχι ρουταρισμενο ?? Εμενα δεν εχει τιποτα κινεζικο μεσα. Το πηρα 150 απο την επισημη leagoo.gr, με 1 ετος εγγυηση, και εχει μεσα εναν πολυ ωραιο λευκο φορτιστη αυτοκινητου και screen protector. Κι εγω το λευκο πηρα και με κερδισε μεχρι τωρα. Οπως προειπα ομως ακομα δεν εχω βαλει sim οποτε....

Αααα....οταν λες στο ρουταρε ο ιδιος εννοεις ο πωλητης???? PLEASE αφου εχεις στοιχεια του ρωτα με ποιο προγραμα το ρουταρε!!! PLEASE!!

edit 2. Ωπως εγραψα και σε προηγουμενο ποστ εγω ρωτησα την επισημη leagoo gia rooting και μου ειπε......Τι θες να κανεις και δεν στο κανει ετσι οπως ειναι???

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το μονο θεματακι που εχω μεχρι τωρα ειναι οταν ειναι μεσα στην flip case και εμφανιζεται το αναλογικο ρολοι δεν φωτιζεται σωστα το λογοτυπο της εταιριας. Δεν ξερω αν ειναι θεμα συσκευης η flip case, αλλα....με χαλασε λιγο.

 

Επισης καποιος που το εχει μπορει να μας πει τι χρειαζεται για να το "δει" το pc???

 

http://prntscr.com/7i02ti

 

Oπως ειπε και η Ρεβεκκα ενω το ηχειο του ειναι παρα πολυ δυνατο η ενταση στο ακουστικο ειναι χαλια. Δοκιμασα τα xiaomi pistons μου στην θεση για τα ακουστικα και η ενταση ηταν πολυ χαμηλη KAI στα ακουστικα!! Μονο με τα μαμισια (ακουστικα ειναι αθλια, τουλαχιστον σε σχεση με τα pistons) φτιαχνει καπως η κατασταση και ακους ανθρωπινα!! Κριμα στα 20 ευρω που εδωσα για τα pistons!

 

ΕDIT. Λοιπον τα σκαλιζω απο το πρωι και τα σεταρω στα μετρα μου. Ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος αν εξαιρεσεις την αποδοση του ακουστικου. Η μπαταρια κατεβηκe απο το 100 στο 87% μεσα σε 2 ωρες, και απο τοτε σκαλωσε καπου στο 80%. Τωρα μολις (22.30) το αφησα απ τα χερια μου γιατι φορτωνω αρχεια του Sygic και του Real Racing 3. Tωρα ειναι στο 73%. Για αστρωτη μπαταρια μια χαρα. Μενει τωρα να βρω drivers ωστε να το βλεπω μεσα στο pc. Δεν ξερω γιατι αλλα τα win 8.1 x64 για καποιο λογο δεν το βλεπουν. Προς το παρων δουλευω με wi-fi file transfers.

Edited by nikose704
Mi Note 10 .
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...