Jump to content

Google Nexus 6 (by Motorola)


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαπαπαπαπα!!!!! Μην το κανεις ξανά ΠΟΤΕ σου. Δεν είναι water proof, είναι water resistant , για την ακρίβεια light rain drops resistant. Σε τέτοιες περιπτώσεις το πλενεις με καθαρό οινόπνευμα. Ειδικά το δικό μας που δεν βγαίνει η μπαταρία

 

Δεν έχεις άδικο.. Το κακό είναι ότι το κινητό το πήρα στα πόδια μου για να μην κινδυνέψει και η τύπισα έριξε τον καφέ συστημένο και ξεκινώντας από το κινητό με έκανε μπάνιο ολόκληρο. Το μόνο που την ρώτησα ήταν αν έχει ζάχαρη, μου είπε ναι και αναγκαστικά το ξέπλυνα για να μην κολλήσει παντού (πέρασαν μπροστά από τα μάτια μου 2-3 βίντεο που το τέσταραν σε νερό με απόλυτη επιτυχία). Το πέρασα μετά όσο μπορούσα με πιστολάκι.

 

Προς το παρόν δουλεύει άψογα και δεν δείχνει να έχει επηρεαστεί (ούτε ήχος, ούτε οθόνη κτλ). Τώρα θα δείξει.. Η πιο εύκολη λύση ήταν να απαιτήσω εκείνη την στιγμή να μου το πληρώσουν αλλά δεν μου πήγαινε η καρδιά να κάνω θέμα γιατί η κοπέλα κόντευε να κάνει χαρακίρι.

 

Υ.Γ. Τελικά δεν μου κέρασαν ούτε τον καφέ.. :blink:

s21 ultra 256
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν έχεις άδικο.. Το κακό είναι ότι το κινητό το πήρα στα πόδια μου για να μην κινδυνέψει και η τύπισα έριξε τον καφέ συστημένο και ξεκινώντας από το κινητό με έκανε μπάνιο ολόκληρο. Το μόνο που την ρώτησα ήταν αν έχει ζάχαρη, μου είπε ναι και αναγκαστικά το ξέπλυνα για να μην κολλήσει παντού (πέρασαν μπροστά από τα μάτια μου 2-3 βίντεο που το τέσταραν σε νερό με απόλυτη επιτυχία). Το πέρασα μετά όσο μπορούσα με πιστολάκι.

 

Προς το παρόν δουλεύει άψογα και δεν δείχνει να έχει επηρεαστεί (ούτε ήχος, ούτε οθόνη κτλ). Τώρα θα δείξει.. Η πιο εύκολη λύση ήταν να απαιτήσω εκείνη την στιγμή να μου το πληρώσουν αλλά δεν μου πήγαινε η καρδιά να κάνω θέμα γιατί η κοπέλα κόντευε να κάνει χαρακίρι.

 

Υ.Γ. Τελικά δεν μου κέρασαν ούτε τον καφέ.. :blink:

απαράδεκτο! εγω και καφε και την κοπελα θα σου εστελνα για να ξεχαστεις!

 

(ποτε πιστολακι, σπρωχνεις το νερο πιο μεσα. Αλλοι μεθοδοι για να βγει το νερο [εφοσον παντα δεν πας προς το ξεκοιλιασμα])

Τhere is nothing more powerful than the human being itself ,

 

Οι φωτογραφικές μου στιγμές --> flickr - instagram :!:

 

Oneplus 5 - 128GB

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ήρθε και σε εμένα η 5.1.1, όσοι την έχετε περάσει έχετε δει καμία διαφορά στη μπαταρία, ή είναι στα ίδια επίπεδα;
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα παντως η 5.1.1 ακομα να ρθει αρνειται...δε ξερω τι γινεται...σε ολους σας εχει ερθει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εχω δει μεγαλη διαφορα στο sot. Φτανει 5.30-6 ωρες. Με 5.1 επαιζα στο 4- 4.30.

Στην αναμονη ιδια συμπεριφορα με πριν.

Αυτούς τούς χρόνους δεν τους πιάνω ποτέ .3: 30 ώρες βγάζω συνήθως και το θέμα είναι οτι δεν συμβαίνει μονο με αυτή την συσκευή και το note 4 έβλεπα κάτι 6:30 ώρες και το ανώτερο πουωειχα δει σέ μένα 6 ώρες με πολύ κόπο συνήθως 4:30 και στο one plus το ίδιο έβλεπα 3και κάτι και άλλοι έβγαζαν 5 και .. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω και τρώω έτσι την μπαταρία.
Link to comment
Share on other sites

Αυτούς τούς χρόνους δεν τους πιάνω ποτέ .3: 30 ώρες βγάζω συνήθως και το θέμα είναι οτι δεν συμβαίνει μονο με αυτή την συσκευή και το note 4 έβλεπα κάτι 6:30 ώρες και το ανώτερο πουωειχα δει σέ μένα 6 ώρες με πολύ κόπο συνήθως 4:30 και στο one plus το ίδιο έβλεπα 3και κάτι και άλλοι έβγαζαν 5 και .. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω και τρώω έτσι την μπαταρία.

 

συνήθως αυτοί που χτυπάνε πολλές ώρες sot είναι αυτοί που κλείνουν gps, data και το λειτουργούν με wifi. στο opo όταν ήμουν όλη μέρα σπίτι είχα χτυπήσει 6,30 ώρες sot. ενώ όταν πήγαινα στη σχολή και ήμουν έξω με 4g είχα γύρω στις 5 ώρες. το ίδιο και με το nexus 6, το καλύτερο που έχω πιάσει είναι 4 ώρες με euphoria. Τις περισσότερες φορές είμαι στις 3μιση ώρες (να προσθέσω ότι δεν αφήνω το κινητό να πέσει κάτω από 20%)

Link to comment
Share on other sites

Αυτούς τούς χρόνους δεν τους πιάνω ποτέ .3: 30 ώρες βγάζω συνήθως και το θέμα είναι οτι δεν συμβαίνει μονο με αυτή την συσκευή και το note 4 έβλεπα κάτι 6:30 ώρες και το ανώτερο πουωειχα δει σέ μένα 6 ώρες με πολύ κόπο συνήθως 4:30 και στο one plus το ίδιο έβλεπα 3και κάτι και άλλοι έβγαζαν 5 και .. Δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω και τρώω έτσι την μπαταρία.

Τίποτα δεν κάνεις λάθος, λειτουργεις το κινητό όπως προορίζεται, σαν smartphone δηλαδή. Τι να της κάνω τις 6 ώρες SOT αν τα έχω όλα κλειστά.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με την 5.1.1 εχω την ιδια αυτονομια με την 5.1 (μια ημερα το εχω δουλεψει με την 5.1.1 οποτε με επιφύλαξη).

Με μικτή χρήση (4g/wifi) εχω πάντα 4.30 ωρες sot κάθε ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικα το κινητο το λειτουργω στα κοκκινα. Δε χρησιμοποιω μονο gps γτ δεν το χρειαζομαι. Ακριβως η ιδια χρηση σε 5.1 και 5.1.1. Κ ανεβηκε τουλαχιστον 1 με 1.30 ωρα το sot. Δε ρωτησα. Απλως το ανεφερα.
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα η 5.1.1 απο cosmote 100 mb την Δευτερα απογευμα!Προφανως ερχεται σταδιακα σε ολους!Υπαρχει αισθητη βελτιωση σε μπαταρια αλλα παρατηρω ενα λαγκ μετα απο επανεκινηση αλλα μετα φευγει τελειως!Το κινητο μετά γινεται πιο smooth και γενικα ειναι πιο smooth απο 5.1 αν εξεραισεις το lag απο επανεκινηση

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

την εβαλα και εγω με OTA, καμια αλλαγη δυστυχως στο bug του ηχου....μα καλα το αγνοουν εντελως???

Μόνο με custom rom θα σωθείς.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Μήπως παρατηρείτε από εχθές την υπηρεσία google play να είναι ψηλά στην κατανάλωση της μπαταρίας?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

μετά την ενημέρωση μου φαίνεται ότι μειώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας ... ή είναι η ιδέα μου δεν ξέρω (βλ φωτό από χαλαρή χρήση )

 

http://prntscr.com/7crqrg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

μετά την ενημέρωση μου φαίνεται ότι μειώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας ... ή είναι η ιδέα μου δεν ξέρω (βλ φωτό από χαλαρή χρήση )

 

http://prntscr.com/7crqrg

 

To ιδιο ακριβως και εγω.

Νομιζα οτι δεν εκατσε καλά το update και εκανα factory reset και το εστησα απο την αρχή.Και πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

μετά την ενημέρωση μου φαίνεται ότι μειώθηκε η διάρκεια της μπαταρίας ... ή είναι η ιδέα μου δεν ξέρω (βλ φωτό από χαλαρή χρήση )

 

http://prntscr.com/7crqrg

Πάντως οι χρόνοι σου είναι πολύ καλοί. Δε νομίζω ότι πρέπει να προβληματιζεσαι.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

το πηγα σημερα στη cellcom εγω για τα παρασιτα στις κλησεις... ελπιζω να γινει δουλεια γιατι δεν ειναι κατι που εμφανιζεται και ΚΑΘΕ φορα, οποτε μη "τυχει" και δε βρουν τιποτα...

 

Η κοπελα παντως μπροστα εξυπηρετικη ηταν...και δε χρειαστηκε καν η αποδειξη για να το περασουν, αρκουσε το ΙΜΕΙ...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Google Nexus 6 (by Motorola)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...