Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!! Ψάχνω ονόματα από Αγίους της περιόδου της Ρωμαϊκης Αυτοκρατοριας!! Δώστε μου κάποια ονόματα για να μπορέσω να κάνω μία εργασία!!!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2586coollogo_com_2530885.gif

 

MyPhOnE--->ThE--->UnWiReD--->ReVoLuTiOn--->

Subaru Impreza WRX STi

http://www.myspace.com/hacksti_edessa

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά είνα πολύ επείγον... Μπορεί να μου πει κάποιος δικηγόρος, ή κάποιος που να είναι σίγουρος τέλος πάντων, αν επιτρέπεται στο διεθνές δικαστήριο ο Respondent, αυτός δηλαδή που κατηγορείται..., να κατηγορήσει στην ίδια υπόθεση τον Applicant για κάτι πάντα σχετικό με το θέμα? PLZ, απαντήστε σήμερα..., μέχρι αύριο πρωί δηλαδή...! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!!
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μπορει καποιος να μου πει ποια ειναι-αν υπαρχει- η αντιστοιχη tooth fairy στην ελλαδα?

 

οταν ειμασταν παιδακια τι μας ελεγαν?δεν υπηρχε καμια νεραιδουλα που να μαζευει τα δοντακια μας?

εμενα απο οσο θυμαμαι μου ελεγαν πως μου βγαζουν το παλιο δοντακι και στην θεση του μου δινουν ενα λευκο,γυαλιστερο καινουριο ι..

 

ποια ειναι η δικια μας tooth fairy?http://www.imageshack.gr/files/ggsf9czakkic2yne0for.jpghttp://www.imageshack.gr/files/r7df79pro0yn39y21q39.gif

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Αναπτυξτε αλγοριθμο μετατροπης δεκαδικο σε δυαδικο συστημα,οποιος εχει την καλοσυνη να βοηθησει...δευτερα γραφω μαθημα και ειναι σημαντικο...παρακαλω
Link to comment
Share on other sites

Αναπτυξτε αλγοριθμο μετατροπης δεκαδικο σε δυαδικο συστημα,οποιος εχει την καλοσυνη να βοηθησει...δευτερα γραφω μαθημα και ειναι σημαντικο...παρακαλω

 

1: Υπαρχει ηδη θεμα για βοηθεια σε εργασιες.

2: Συνηθως καλο ειναι να δειξεις οτι εχεις ασχοληθει και εσυ, και οχι να ζητας να κανει καποιος αλλος τη δουλεια σου αντι να την κανεις εσυ.

3: Δεν αναφερεις για ποια γλωσσα ενδιαφερεσαι (ή θες ψευδοκωδικα)

4: Με ενα απλουστατο search στο google οριστε αυτο που ζητησες σε C++ και C:

 

#include <iostream.h>

void binary(int);

void main(void) {
int number;

cout << "Please enter a positive integer: ";
cin >> number;
if (number < 0) 
	cout << "That is not a positive integer.\n";
else {
	cout << number << " converted to binary is: ";
	binary(number);
	cout << endl;
}
}

void binary(int number) {
int remainder;

if(number <= 1) {
	cout << number;
	return;
}

remainder = number%2;
binary(number >> 1);    
cout << remainder;
}

(http://www.engin.umd.umich.edu/CIS/course.des/cis400/cpp/binary.html)

 

και

 

#include<stdio.h>
void main()
{
   int i,n1,t,w,a[100],i1=0;
   float n,f2;
   
   clrscr();
   printf("[b]PROGRAM FOR DECIMAL TO BINARY CONVERSION[/b]\n");
   printf("******************************************\n");
   printf("\n\nENTER A NUMBER:");
   scanf("%f",&n);
   w=n;
   f2=w;
   
   if(f2==n)
   {
       printf("");f2=0;
   }
   else
   {
       f2=n-f2;
   }
   n1=n;
   
   for(i=0;n1>=1;i++)
   {
       t=n1%2;
       n1=n1/2;
       i1++;
       a[i]=t;
   }
   
   printf("\n\nBINARY EQVALENT=>");
   
   for(i=(i1-1);i>=0;i--)
   {
       printf("%d",a[i]);
   }
   printf(".");
   
   for(i=1;i<=6;i++)
   {
       f2=f2*2;
       if(f2>=1)
       {
           printf("1");
           f2=f2-1;
       }
       else
       {     printf("0");
       }
   }
   getch();
}

 

(http://www.go4expert.com/forums/showthread.php?t=2630)

 

ή

 

//rnalversado@hotmail.com

#include <stdio.h>

void dec2bin(long decimal, char *binary);

int main()
{
 long decimal;
 char binary[80];

 printf("\n\n Enter an integer value : ");
 scanf("%ld",&decimal);
 dec2bin(decimal,binary);
 printf("\n The binary value of %ld is %s \n",decimal,binary);

 getchar();  // trap enter 
 getchar();  // wait
 return 0;
}

//
// accepts a decimal integer and returns a binary coded string
//
void dec2bin(long decimal, char *binary)
{
 int  k = 0, n = 0;
 int  neg_flag = 0;
 int  remain;
 int  old_decimal;  // for test
 char temp[80];

 // take care of negative input
 if (decimal < 0)
 {      
   decimal = -decimal;
   neg_flag = 1;
 }
 do 
 {
   old_decimal = decimal;   // for test
   remain    = decimal % 2;
   // whittle down the decimal number
   decimal   = decimal / 2;
   // this is a test to show the action
   printf("%d/2 = %d  remainder = %d\n", old_decimal, decimal, remain);
   // converts digit 0 or 1 to character '0' or '1'
   temp[k++] = remain + '0';
 } while (decimal > 0);

 if (neg_flag)
   temp[k++] = '-';       // add - sign
 else
   temp[k++] = ' ';       // space

 // reverse the spelling
 while (k >= 0)
   binary[n++] = temp[--k];

 binary[n-1] = 0;         // end with NULL
}

 

(http://www.dreamincode.net/code/snippet771.htm)

 

Problem solved. :)

Ο αρνηθείς δεν μετανοιώνει. Aν ρωτιούνταν πάλι,

όχι θα ξαναέλεγε. Κι όμως τον καταβάλλει

εκείνο τ’ όχι — το σωστό — εις όλην την ζωή του.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι εννοείς ψευδοκώδικα; In any case, το έγραψα σε MATLAB γιατί μου είναι πιο έυκολο στα γρήγορα (με comments για να σε βοηθήσει):

 

function binary = decimal2binary(dec)

binary = [];        % Initialize array to store binary digits
quotient = dec;     % Initialize quotient to the decimal number you want to convert
i = 1;              % Initialize iterator

while quotient > 0                  % When quotient = 0, stop loop
   binary(i) = mod(quotient,2);    % Calculate quotient modulo 2 (i.e. find remainder of quotient/2)
   quotient = floor(quotient/2);   % Divide quotient by 2, and round down. Result is new quotient
   i = i+1;                        % Increment iterator
end

 

Σημασία έχει να καταλάβεις τον αλγόριθμο- Αν δεν ξέρεις γιατί δουλεύει αυτό, πες μου να σου το εξηγήσω καλύτερα. Καλή συνέχεια.

 

(με πρόλαβε ο PMNEDM!) Και by the way, το πρόγραμμα που έγραψα δίνει τον binary αριθμό με το LSB στα αριστερά, MSB δεξιά. Δοκίμασε το σε όποια γλώσσα θες...

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

Και by the way, το πρόγραμμα που έγραψα δίνει τον binary αριθμό με το LSB στα αριστερά, MSB δεξιά.

Τώρα θες να τον μπερδέψεις και άλλο? :p:p

Link to comment
Share on other sites

Θέμα: για προγραμματιστες...

Αναπτυξτε αλγοριθμο μετατροπης δεκαδικο σε δυαδικο συστημα ......

 

Χαχα προγραμματιστής για μετατροπή δεκαδικού δε δυαδικό sorry αλλά πολύ αστείο μου φάνηκε

Χα χα χα :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εχω ασχοληθει αρκετα και εννοω σε ψευδοκωδικα η συγκεκριμενη με εχει ταλεπωρησει πολλη...ευαριστω ξανα που ασχολειστε...σε c την εχω βρει κ εγω αλλα ειναι σε επομενα 6μινα κ δεν βγαζο ακρη..επισης οποιο ξερει να εξηγησει τι ειναι το batch file κ να δωσει ενα παραδειγμα η να με στειλει σε καποιο λινκ...συγνωμη αν κουραζω
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς καμιά ιδέα για κάποια κατασκευή στο μάθημα της τεχνολογίας? Θέλουμε κάτι με εκρηξούλα ή κάτι που να είναι εντυπωσιακό και να μπορεί να πραγματοποιηθεί. Χρόνο και όρεξη έχουμε, αλλά δεν ξέρουμε τι να κάνουμε. Επιτρέπονται και πειράματα, δλδ όχι απαραίτητα κάποια κατασκευή, αλλά μπορεί να είναι και ένα πείραμα που έχει κάποιο σκοπό.:)
House: "Well, here's the flaw in your argument: if I enjoy hating life, I don't hate life, I enjoy it.":up:
Link to comment
Share on other sites

Εγω φιλε σε μια εργασια μου στο γυμνασιο ειχα κανει υφεστιο. Ειναι καλη λυση, και σχετικα απλη(το εξωτερικο απο φελιζολ και για την εκρηξη δν ξερω).
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχω πάρει ένα θέμα πτυχιακής εργασίας το οποίο έχει να κάνει με "Εξόρυξη Δεδομένων".

Όποιος γνωρίζει.. ας μου προτείνει κάποιο καλό βιβλίο. Ο καθηγητής μου θεώρησε καλό να δω αγγλικά βιβλία από εδώ http://gigapedia.com/

Ωστόσο εγώ θα προτιμουσα κάποιο ελληνικό βιβλίο γιατί πέρα από το θεωρητικό κομμάτι, υπάρχει και πρακτικό και θα χρειαστεί πολύς χρόνος για κατανόηση και μετάφραση με ένα αγγλικό βιβλίο.

 

Επίσης όποιος γνωρίζει γενικώς επι του θέματος, ας μου το πει να το έχω υπόψιν μου! :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.Θέλω βοήθεια.Έχω μια πτυχιακή εργασία με θέμα γύρω από 4ης γενιάς επικοινωνίες.(όχι 3G αλλά 4G καταλάβατε.....) ότι ξέρετε για να βρώ υλικό:)
:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στη διπλωματική μου που έχει θέμα: Πρωτόκολλα ασφάλειας και Ποιότητα υπηρεσιών (QOS) στο ADSL. Κάθε είδους βοήθεια είναι ευπρόσδεκτη. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σε όλους, θα ήθελα να ζητήσω τη βοήθειά σας.

Έχω μια εργασία σχετικά με το εξής: Διαφορετική τιμολόγηση και μετονομασία προιόντων πολυεθνικών εταιρειών, και γιατί γίνεται.

 

Θα μπορούσατε να με βοηθήσετε δίνοντάς μου κάποια παραδείγματα σχετικά με το ποια προιόντα αλλάζουν όνομα από χώρα σε χώρα (πχ αυτοκίνητα) και γιατί κάποια έχουν διαφορετική τιμή?

 

Γίνεται αυτό και σε κινητά τηλέφωνα?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων , θα με βοηθήσει πολύ οποιαδήποτε απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Eαν ψαξεις καποια μοντελα εταιριων οπως η ford νομιζω ή η Toyota εχουν ερθει στην ελλαδα με διαφορετικη ονομασια αποτι στο εξωτερικο (ή ειχαν ερθει παλαιωτερα).

Επισης, η τιμη διαφερει απο την χωρα παραγωγης του εξωτερικου με την δικη μας, διοτι για να "μπει" στην ελλαδα το αμαξι, πληρωνεις καποιους φορους, αναλογα με τον κυβισμο του.

Επισης μπορεις να αναφερεις οτι οι ελληνες ειμαστε κλεφτες και μας αρεσει να εξαπαταμε τους συμπατριωτες μας και οποιον βρουμε ευκαιρο :lol: :p

Επισης, εαν κοιταξεις, οι τιμες της κινητης τηλεφωνιας (σε συσκευες) διαφερουν απο χωρα σε χωρα. Παλι εδω στην ελλαδα παιζουν ρολο οι φοροι που εχει το κινητο οταν το φερουμε στην ελλαδα.

Αυτα απο εμενα, και διορθωστε με εαν κανω καπου λαθος :X

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να δεις και προϊόντα που έρχονται από Αμερική που παίζει ρόλο και η ισοτιμία. Π.χ. υπολογιστές της Apple που μάλλον είναι πονεμένη ιστορία για την Ελλάδα.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Σε ενδιαφερει μοναχα απο εξωτερικο σε ελλαδα?

Γιατι αν οχι μπορεις να προσθεσεις και το παραδειγμα : παραγωγος - εμπορος - καταναλωτης.

Εκει διαφερει η τιμη που πουλαει ο παραγωγος στον εμπορο και ο εμπορος στον καταναλωτη για να εχει κερδος. ;)

Το ιδιο ισχυει και στα καυσιμα ας πουμε. Δηλαδη αλλη τιμη παιρνει ο "βενζινας" :lol: απο τον εμπορο του στο εξωτερικο (οπου παιζουν και φοροι και λοιπα) και σε αλλη τιμη φτανει στον καταναλωτη.

Σκεψου απλα καθημερινα παραδειγματα που το κρατος σε εκμεταλευεται για να εχει κερδος και γεμιζεις την ερευνα σου :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Η ονομασία των προϊόντων έχει να κάνει με γλωσσικές και τοπικές ιδιαιτερότητες. Στα αυτοκίνητα είναι πιο συχνό όπως έγραψαν και οι προηγούμενοι. Μπορείς π.χ. να καταλάβεις εύκολα γιατί το SEAT Malaga (Μάλαγκα ή Μαλάγκα, γνωστή πόλη της Ισπανίας) στην Ελλάδα λέγονταν Gredos...

 

Επίσης πιθανώς να υπάρχουν προβλήματα με το copyright. όταν η Apple αποφάσισε να έρθει στην Ευρώπη είχε μακροχρόνιες δικαστικές διαμάχες με τους πρώην Beatles (που είχαν φτιάξει μια εταιρία με το ίδιο όνομα και παρόμοιο σήμα για να διαχειρίζεται τα δικαιώματα των τραγουδιών τους).

 

Η τιμολόγηση είναι μεγάλη ιστορία. Έχει να κάνει με τις ισοτιμίες, το μέγεθος της αγοράς, το αν η εταιρία θέλει να πουλήσει πολλά κομμάτια ή αν έχει ήδη μεγάλο κομμάτι της αγοράς και απλά εστιάζει στο κέρδος. Μεταφορικά παίζουν κάποιο (μικρό πλέον) ρόλο...το θέμα εδώ είναι πολύ μεγάλο και δεν το κατέχω, ούτε πιστεύω μπορεί να αναλυθεί σε ένα forum... :confused: πάρε ιδέες και ψάξε παρακάτω...

Read The F...ing Manual First
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά σας ευχαριστώ όλους πάρα πολύ. Αν υπάρχουν κι άλλες απόψεις, είναι φυσικά ευπρόσδεκτες!!

 

Έχω αρχίσει ήδη να καταγράφω κάποια πράγματα

Link to comment
Share on other sites

το cajoline(το μαλακτικο)

σε χωρες του πρωην ανατολικου μπλοκ λεγεται cocolino

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...