Jump to content

Βοήθεια σε εργασίες


paularas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα και απο μενα.

 

Στα πλαισια της πτυχιακης,κανω μια ερευνα για τα Loyalty programs και θα ηθελα την βοηθεια οποιου εχει 5 λεπτα να αφιερωσει στο ερωτηματολογιο.

 

https://www.surveymonkey.com/s/BMJTJ3P

 

Να σημειωσω οτι το ερωτηματολογιο ειναι στα αγγλικα.

 

Ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 919
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδια λέγοντας οτι η δομη μιας εργασιας πρπει να ειναι η εξις:

1) Τίτλος

2) Περίληψη

3) Εισαγωγή

4) Βιβλιογραφική Ανασκόπηση

5) Δεδομένα και Εξειδίκευση του Υποδείγματος

6) Μεθοδολογία

7) Εμπειρικά Αποτελέσματα

8) Συμπεράσματα

9) Βιβλιογραφία

λέγοντας στο 4) βιβλιογραφική ανασκόπηση τι εννοεί? δηλαδη σε τι πρεπει να αναφερθώ εγω σε εκεινο το σημείο?

Link to comment
Share on other sites

4) βιβλιογραφική ανασκόπηση τι εννοεί? δηλαδη σε τι πρεπει να αναφερθώ εγω σε εκεινο το σημείο?

Πρέπει να γράψεις τις πηγές, και υπάρχει συγκεκριμένος τρόπος που γίνεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

τις πηγές δεν τις γράφω στο τέλος στη βιβλιογραφία?

Ναι, αλλά υπάρχει συγκεκριμένη μορφή που πρέπει να ακολουθήσεις. Δεν θυμάμαι πια πως γράφεται...:O

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρετε!

Είμαι φοιτητής στο εξωτερικό και κάνω μία έρευνα για ένα μάθημα σχετικά με τις διαδικτυακές εφαρμογές.

Αν μπορούσατε να αφιερώσετε 1-2 λεπτά από το χρόνο σας θα το εκτιμούσα πολύ! Είναι μόνο 10 εύκολες ερωτήσεις.

 

http://goo.gl/V0aPB

 

Ευχαριστώ!

Άκης

 

Ευχαριστω όσους φίλους βοήθησαν στην έρευνα :)

Edited by akisgr_13
ευχαριστηριο σημειωμα

Nokia 6110 -> Nokia 3310 -> Sony Ericsson t68i -> Samsung E715 -> Nokia 6230i -> Sony Ericsson W880i -> Samsung Omnia HD i8910 -> HTC One -> OnePlus 3T -> OnePlus 8 Pro

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ετοιμαζω τη πτυχιακη μου αυτο το διαστημα και φοβαμαι σχετικα με τις λογοκλοπες κτλ.

Σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου ειναι βιβλιογραφικη κυριως χωρις πειραματα και τετοια.

Ετσι οπως εχω στο μυαλο μου να γραψω τη πτυχιακη, το κυριως κειμενο -κεφαλαια στηριζονται κυριως σε αποψεις αλλων σε βιβλια, αλλες πτυχιακες, διπλωματικες, ιστοσελιδες. Απλως σκοπευω για να την κανω γρηγορα μνο τα συμπερασματα, η εισαγωγη, ο προλογος κτλ να βασιζονται στον δικο μου γραπτο λογο.

Πειραζει να χρησιμοποιησω μονο τη βιβλιογραφια και να μην κανω παραπομπες?

Ειναι πολυ χρονοβορο πραγμα και επισης ολοκληρες παραγραφοι βασιζονται σε βιβλια αλλων.

Επειδη σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου δε πιστευω να ειναι τοσο σημαντικη και για αυτο ελπιζω δηλαδη, ωστε να τελλειωνω απλως οσο πιο γρηγορα γινεται.

Εσεις κανατε-κανετε παραπομπες ή απλως ειχατε τη βιβλιογραφια?

Σαςεχει τυχει ποτε να κατηγορηθειτε για λογοκλοπες?

Ειμαι πολυ μπερδεμενος:(

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω τη πτυχιακη μου αυτο το διαστημα και φοβαμαι σχετικα με τις λογοκλοπες κτλ.

Σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου ειναι βιβλιογραφικη κυριως χωρις πειραματα και τετοια.

Ετσι οπως εχω στο μυαλο μου να γραψω τη πτυχιακη, το κυριως κειμενο -κεφαλαια στηριζονται κυριως σε αποψεις αλλων σε βιβλια, αλλες πτυχιακες, διπλωματικες, ιστοσελιδες. Απλως σκοπευω για να την κανω γρηγορα μνο τα συμπερασματα, η εισαγωγη, ο προλογος κτλ να βασιζονται στον δικο μου γραπτο λογο.

Πειραζει να χρησιμοποιησω μονο τη βιβλιογραφια και να μην κανω παραπομπες?

Ειναι πολυ χρονοβορο πραγμα και επισης ολοκληρες παραγραφοι βασιζονται σε βιβλια αλλων.

Επειδη σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου δε πιστευω να ειναι τοσο σημαντικη και για αυτο ελπιζω δηλαδη, ωστε να τελλειωνω απλως οσο πιο γρηγορα γινεται.

Εσεις κανατε-κανετε παραπομπες ή απλως ειχατε τη βιβλιογραφια?

Σαςεχει τυχει ποτε να κατηγορηθειτε για λογοκλοπες?

Ειμαι πολυ μπερδεμενος:(

 

εγώ που είμαι φοιτητής πάλι σε τει αλλά σε επαρχία. Φέτος που παρακολουθώ το σεμινάριο παρατήρησα παρά πολλά σημαντικα για την πτυχίακη. Εσείς προφανώς που είχατε σεμινάριο δεν σας είχανε πει; πάντως σε εμάς μας είχανε πει ότι πρέπει να βάλουμε παραπομπές εάν χρειάζονται, εγώ δεν θα έβαζα αλλά θα το έγραφα μέσα στην πρόταση, θα χρησιμοποιούσα υποσημειώσεις μόνο όπου χρειαζότανε και όχι παραπάνω διότι θεωρείται κατάχρηση. Και όσο για την βιβλιογραφία από όσο ξέρω είναι πολύ σημαντική και υποχρεωτική,και απαγορεύεται να βάλεις βιβλία που δεν χρησιμοποίησες , για να τυχόν ψεύτικες εντυπώσεις στον εξεταστη. Όσο για της πληροφορίες για το ίντερνετ μας έχουνε πει να μην της περνούμε αυτούσιες , ούτε να της αλλάζουμε με πλάγιασμο!. Απλά να περνούμε πολύ μίκρα κομμάτια. Από ότι κατάλαβα πρέπει να τα παίρνουμε ή να τα περνούμε αυτούσια από διαφορά βιβλία αλλά και πάλι αυτό με την λόγο κλοπή είναι πολύ χαζόμάρα. Λογικό είναι αφού εμείς από κάπου θα τα αντιγράψουμε για να την φτιάξουμε , είτε από βιβλία είτε από κάπου αλλού. Τι να πω εμάς από έναν γνωστό μου καθηγητή που το ρώτησα μου είπε καλύτερα ατομική για να μπορεί να μπει στο βιογραφικό μας μετά και όχι πτυχίακη με πολλά άτομα. Και όχι αντιγράφεσ από το ίντερνετ! Διότι μπορούνε εύκολα να τα βρουν! Και να σε κόψουν λόγω ότι είναι αντιγραφή.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ετοιμαζω τη πτυχιακη μου αυτο το διαστημα και φοβαμαι σχετικα με τις λογοκλοπες κτλ.

Σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου ειναι βιβλιογραφικη κυριως χωρις πειραματα και τετοια.

Ετσι οπως εχω στο μυαλο μου να γραψω τη πτυχιακη, το κυριως κειμενο -κεφαλαια στηριζονται κυριως σε αποψεις αλλων σε βιβλια, αλλες πτυχιακες, διπλωματικες, ιστοσελιδες. Απλως σκοπευω για να την κανω γρηγορα μνο τα συμπερασματα, η εισαγωγη, ο προλογος κτλ να βασιζονται στον δικο μου γραπτο λογο.

Πειραζει να χρησιμοποιησω μονο τη βιβλιογραφια και να μην κανω παραπομπες?

Ειναι πολυ χρονοβορο πραγμα και επισης ολοκληρες παραγραφοι βασιζονται σε βιβλια αλλων.

Επειδη σπουδαζω σε ΤΕΙ και η πτυχιακη μου δε πιστευω να ειναι τοσο σημαντικη και για αυτο ελπιζω δηλαδη, ωστε να τελλειωνω απλως οσο πιο γρηγορα γινεται.

Εσεις κανατε-κανετε παραπομπες ή απλως ειχατε τη βιβλιογραφια?

Σαςεχει τυχει ποτε να κατηγορηθειτε για λογοκλοπες?

Ειμαι πολυ μπερδεμενος:(

 

Φίλε μου πτυχιακή κάνεις . Δεν κάνεις διαδακτορικό ούτε καν μεταπτυχιακό .

Αυτό που πρέπει να δείξεις είναι ότι μπορείς να χειριστείς τις πηγές με ευκολία .

Εννοείται ότι η κύρια δουλειά δεν είναι δική σου .

Φυσικά θα αντιγράψεις , αλλά θα παραπέμψεις κανονικά στην πηγή από την οποία αντέγραψες.

Αν δεν σε βολεύει , αρκεί να βάλεις τους τίτλους των βιβλίων που χρησιμοποίεισες στο τέλος.

Αλλά αν πρόκειται να ξεπετάξεις απλά μια πτυχιακή , να είσαι ικανοποιημένος που θα πάρεις ένα 5 .

παρεπιπτόντως , φέτος κάνω και εγώ την πτυχιακή μου σε ΤΕΙ ( αν και έχω ήδη τελειώσει μεταπτυχιακό ).....

Link to comment
Share on other sites

Εσείς προφανώς που είχατε σεμινάριο δεν σας είχανε πει; πάντως σε εμάς μας είχανε πει ότι πρέπει να βάλουμε παραπομπές εάν χρειάζονται, εγώ δεν θα έβαζα αλλά θα το έγραφα μέσα στην πρόταση, θα χρησιμοποιούσα υποσημειώσεις μόνο όπου χρειαζότανε και όχι παραπάνω διότι θεωρείται κατάχρηση.Και όχι αντιγράφεσ από το ίντερνετ! Διότι μπορούνε εύκολα να τα βρουν! Και να σε κόψουν λόγω ότι είναι αντιγραφή.

 

Φίλε μου πτυχιακή κάνεις . Δεν κάνεις διαδακτορικό ούτε καν μεταπτυχιακό .

Αυτό που πρέπει να δείξεις είναι ότι μπορείς να χειριστείς τις πηγές με ευκολία .

Αλλά αν πρόκειται να ξεπετάξεις απλά μια πτυχιακή , να είσαι ικανοποιημένος που θα πάρεις ένα 5 .

( αν και έχω ήδη τελειώσει μεταπτυχιακό ).....

 

Οχι εκανα και εγω σεμιναριο, και αρκετες καλες-μετριες εργασιες στο παρελθον παντα μονος μου,,,αλλα βαριεεεμαι πολυ να ψαξω εις βαθος το θεμα και ελεγα μηπως μπορω να την κανω οσο πιο απλη γινεται τη πτυχιακη. Και ναι δεν περιμενω βαθμο μεγαλυτερο απο 5, ουτε με νοιαζει δηλαδη καθως η σχολη μου περυσι καταργηθηκε οποτε ,,να τελειωνω να γλιτωνω με αυτην. Καταχρηση.. δε λες τιποτα.. αλλα ισως την φτιαξω με δικο μου τροπο στο αμεσο μελλον, καθως τωρα θα αρχισω τα σταδια της διορθωτικης. 6 μηνες την εκανα μονος μου χωρις τον καθηγητη λογω αποστασης και τωρα θα του την παω ετοιμη αντεγραμενη μια χαρα απο ενα σωρο πηγες. Εχω χασει λιγο το μετρο αλλα ελπιζω να με βοηθησει να την καταφερω και να μην ειναι πολυ δυσκολος. Να πληρωνα για να μου την κανουν δε παιζει με τιποτα (με τα λεφτα που θα εδινα θα προτιμουσα να παρω ενα κινητο καλυτερα). Να ρωτησω κατι αλλο.. η διπλωματικη και η πτυχιακη σε τι διαφερουν?

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκανα και εγω σεμιναριο, και αρκετες καλες-μετριες εργασιες στο παρελθον παντα μονος μου,,,αλλα βαριεεεμαι πολυ να ψαξω εις βαθος το θεμα και ελεγα μηπως μπορω να την κανω οσο πιο απλη γινεται τη πτυχιακη. Και ναι δεν περιμενω βαθμο μεγαλυτερο απο 5, ουτε με νοιαζει δηλαδη καθως η σχολη μου περυσι καταργηθηκε οποτε ,,να τελειωνω να γλιτωνω με αυτην. Καταχρηση.. δε λες τιποτα.. αλλα ισως την φτιαξω με δικο μου τροπο στο αμεσο μελλον, καθως τωρα θα αρχισω τα σταδια της διορθωτικης. 6 μηνες την εκανα μονος μου χωρις τον καθηγητη λογω αποστασης και τωρα θα του την παω ετοιμη αντεγραμενη μια χαρα απο ενα σωρο πηγες. Εχω χασει λιγο το μετρο αλλα ελπιζω να με βοηθησει να την καταφερω και να μην ειναι πολυ δυσκολος. Να πληρωνα για να μου την κανουν δε παιζει με τιποτα (με τα λεφτα που θα εδινα θα προτιμουσα να παρω ενα κινητο καλυτερα). Να ρωτησω κατι αλλο.. η διπλωματικη και η πτυχιακη σε τι διαφερουν?

Βασικά οι απόφοιτοι του πολυτεχνείου λαμβάνουν δίπλωμα ( και όχι πτυχίο ), και προφανώς θα κάνουν διπλωματική ....

Αλλά μεταξύ μας δεν βρίσκω και τόσο μεγάλη ενοιολογική διαφορά στις δύο αυτές λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

Οχι εκανα και εγω σεμιναριο, και αρκετες καλες-μετριες εργασιες στο παρελθον παντα μονος μου,,,αλλα βαριεεεμαι πολυ να ψαξω εις βαθος το θεμα και ελεγα μηπως μπορω να την κανω οσο πιο απλη γινεται τη πτυχιακη. Και ναι δεν περιμενω βαθμο μεγαλυτερο απο 5, ουτε με νοιαζει δηλαδη καθως η σχολη μου περυσι καταργηθηκε οποτε ,,να τελειωνω να γλιτωνω με αυτην. Καταχρηση.. δε λες τιποτα.. αλλα ισως την φτιαξω με δικο μου τροπο στο αμεσο μελλον, καθως τωρα θα αρχισω τα σταδια της διορθωτικης. 6 μηνες την εκανα μονος μου χωρις τον καθηγητη λογω αποστασης και τωρα θα του την παω ετοιμη αντεγραμενη μια χαρα απο ενα σωρο πηγες. Εχω χασει λιγο το μετρο αλλα ελπιζω να με βοηθησει να την καταφερω και να μην ειναι πολυ δυσκολος. Να πληρωνα για να μου την κανουν δε παιζει με τιποτα (με τα λεφτα που θα εδινα θα προτιμουσα να παρω ενα κινητο καλυτερα). Να ρωτησω κατι αλλο.. η διπλωματικη και η πτυχιακη σε τι διαφερουν?

 

να σου πω επικοινωνια μεσω μαιλ δεν ειχατε με τον καθηγητη/τρια που εχεις παρει την πτυχιακη; . ξερω οτι σε εμας οταν παρουμε πτυχιακη εχουμε επικοινωνια με τον καθηγητη μεσω μαιλ. να σου πω η δικια σου εργασια ειναι ατομικη ή με αλλα ατομα ;. ξερεις ατομικη εργασια γυρω στις ποσες σελιδες ειναι ; . μου ειχανε πει γυρω στις 80 πανω κατω , ρωταω ενημερωτικα για να ξερω για εμενα . Οσο για αυτο που λες οτι εχει κλεισει η σχολη , προφανως θα λες αυτο που εγινε και στο τει μου ( μεσολογγιου ) που καποιες σχολες δεν δεχονται φοιτητες . Αλλα γνωρισα μια κοπελα εντελως τυχαια και μου ειπε οτι τωρα ειναι παρα πολυ δυσκολο να τελειωσουνε διοτι οι καθηγητες κοβουνε κοσμο για να εχουνε δουλεια να καταλαβεις εδωσε ολο το τμημα και περασαν μονο 2-3 ατομα , ειναι παρα πολυ απανθρωπο αυτο που κανουνε . Αλλος θελει να τελειωνει και δεν μπορει με την βλακεια των καθηγητων . Εσας τα ιδια γινονται στο τμημα σου ;. Που λες οτι η σχολη εκλεισε; . ή οχι; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

να σου πω επικοινωνια μεσω μαιλ δεν ειχατε με τον καθηγητη/τρια που εχεις παρει την πτυχιακη; . ξερω οτι σε εμας οταν παρουμε πτυχιακη εχουμε επικοινωνια με τον καθηγητη μεσω μαιλ. να σου πω η δικια σου εργασια ειναι ατομικη ή με αλλα ατομα ;. ξερεις ατομικη εργασια γυρω στις ποσες σελιδες ειναι ; . μου ειχανε πει γυρω στις 80 πανω κατω , ρωταω ενημερωτικα για να ξερω για εμενα . Οσο για αυτο που λες οτι εχει κλεισει η σχολη , προφανως θα λες αυτο που εγινε και στο τει μου ( μεσολογγιου ) που καποιες σχολες δεν δεχονται φοιτητες . Αλλα γνωρισα μια κοπελα εντελως τυχαια και μου ειπε οτι τωρα ειναι παρα πολυ δυσκολο να τελειωσουνε διοτι οι καθηγητες κοβουνε κοσμο για να εχουνε δουλεια να καταλαβεις εδωσε ολο το τμημα και περασαν μονο 2-3 ατομα , ειναι παρα πολυ απανθρωπο αυτο που κανουνε . Αλλος θελει να τελειωνει και δεν μπορει με την βλακεια των καθηγητων . Εσας τα ιδια γινονται στο τμημα σου ;. Που λες οτι η σχολη εκλεισε; . ή οχι; .

 

Και γω φιλε μου στη καλαματα σε σχολη τεχνολογιας γεοπονιας. Ε-MAIL Ναι εχω και μια φορα επικοινωνισα με το καθηγητη οπου του ζητουσα απεγνωσμενα να μου στειλει το πλανο της εργασιας. Αφου μου το εστειλε ειπα μετα να κανω ολη τη δουλεια μονος μου και οχι να του στελνω καθε φορα ενα ενα το κεφαλαιο, και ουτε μου προτεινε αυτος να κανω κατι τετοιο. Ναι παιζει αυτο που λετε να κοβουν επιτηδες παιδια για να μη χασουν τη δουλεια τους, αλλα ευτηχως εχω περασει πλεον ολα τα μαθηματα. Ειμαι 13ο εξαμηνο και μαλλον με τη πτυχιακη θα παω στο δεκατο τεταρτο.

Απλως ηλπιζα η πτυχιακη να μην ειναι τοσο σημαντικη εργασια οπως αυτες που κανουν στα μεταπτυχιακα,διδακτορικα,κτλ.

Ενα 5 και μ αρεσει καλα ειναι. Εκτος... Δε εχω μαθει ακομα πως υπολογιζεταΙ ο βαθμος του πτυχιου..:lol:

Μεσος ορος στα μαθηματα μου ειναι 6.5! Καλα ειναι..:p Αν στη πτυχιακη παρω 5 στο πτυχιο θα εχω βαθμο 5μιση μαλλον. (Μ.Ο)..

 

Οσο για τις λεξεις κοιταξα σχετικα με το google και λενε γυρω στις 15000 λεξεις(εργαλεια->καταμετρηση λεξεων(mickrosoft word)) πρεπει να ειναι. Η δικια μου ειναι γυρω στις 23000 λεξεις οποτε πρεπει να κοψω αρκετες σελιδες απο τις 110 που εχω.

Edited by REDHOTSTEF
Link to comment
Share on other sites

6,5 X 210 Διδακτικές μονάδες = 1365 μονάδες

5 Χ 15 διδακτικές μονάδες (πτυχιακή ) = 75

1365+75 = 1440

1440/225 =6,4 ( αυτό με την προϋπόθεση ότι η πτυχιακή πέρνει 15 μονάδες . ( γιατί στο νέο πρόγραμμα στο ΤΕΙ Λαμίας -Ηλεκτρολογία , βάλανε 20 μονάδες την πτυχιακή και 10 την πρακτική)

Αν πάρεις 10 θα βγάλεις μέσο όρο 6,73

Link to comment
Share on other sites

Αν πάρεις 10 θα βγάλεις μέσο όρο 6,73

Ευχαριστω για τον τροπο υπολογισμου. Αν παρω 10 που? Στη πτυχιακη? Αν παρω 5 δηλαδη θα παρω κατι σε τριαδικο? :( Πρακτικη εκανα παντως πιστευω θα ναι καλη η βαθμολογια γιατι την εκανα στο δημοσιο..:p
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για τον τροπο υπολογισμου. Αν παρω 10 που? Στη πτυχιακη? Αν παρω 5 δηλαδη θα παρω κατι σε τριαδικο? :( Πρακτικη εκανα παντως πιστευω θα ναι καλη η βαθμολογια γιατι την εκανα στο δημοσιο..:p

 

οκ. παντως παιζει ρολο και η παρουσιαση, η δομη και το περιεχομενο της πτυχιακης εμας εχει καποια ποσοστα η δομη , το περιεχομενο και η παρουσιαση , αλλα δεν τα βρισκω που τα εχω σημειωσει τωρα. Ειχα παει σε 2 παρουσιασεις πτυχιακης και απο οτι μας ειπε μετα ο καθηγητης μας το βοηθαει παρα πολυ τους εξεταστες να εχουμε κανει μια παρουσιαση στο powerpoint και να το προβαλουμε στον τοιχο την ωρα που λεμε 2 λογια για την εργασια μας δηλαδη στο εισαγωγικο, μας δινουνε προβολεα και συνδεουμε τον λαπτοπ εκεινη την στιγμη και αλλαζουμε τις διαφανεις του powerpoint , για να βοηθαει τον αναγνωστη να βλεπει αυτα που λεμε και να μην κουραζεται να μας κοιταει συνεχεια και να βαριεται ετσι μας ειχε πει ο καθηγητης μας . παλι καλα που εκεινη την ημερα που εγινε αυτο , μπορει να χασαμε μαθημα αλλα μας εμεινε κατι σημαντικο. Διοτι τωρα με το σεμιναριο τελειωφοιτων λογω οτι εγιναν μονα, ζυγα εξαμηνα εχουνε μαζευτει γυρω στα 280 ατομα πανω κατω στο αμφθεατρο και δεν γινεται να κανουμε παρουσιαση ,οποτε θα εξεταστουμε φετος για πρωτη φορα στα χρονικα γραπτα . οποτε οσοι ''τυχεροι '' ητανε στην εξεταση πτυχιακης την πηρανε την κρυαδα για το πως περιπου θα ειναι , συνηθως απο κατω ειναι γυρω στα 3 ατομα οι εξεταστες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

6,5 X 210 Διδακτικές μονάδες = 1365 μονάδες

5 Χ 15 διδακτικές μονάδες (πτυχιακή ) = 75

1365+75 = 1440

1440/225 =6,4 ( αυτό με την προϋπόθεση ότι η πτυχιακή πέρνει 15 μονάδες . ( γιατί στο νέο πρόγραμμα στο ΤΕΙ Λαμίας -Ηλεκτρολογία , βάλανε 20 μονάδες την πτυχιακή και 10 την πρακτική)

Αν πάρεις 10 θα βγάλεις μέσο όρο 6,73

 

για τον σωστο υπολογισμο του βαθμου οριστε ο τυπος

(δ1*β1+δ2*β2+.....+δν*βν+δπ*βπ)

Β= ----------------------------------------------

(δ1+δ2+.....+δν+δπ)

όπου: β1,β2, ...., βν είναι οι βαθμοί των μαθημάτων στα οποία ο φοιτητής εξετάστηκε επιτυχώς, δ1, δ2, ...., δν είναι ο αριθμός των αντίστοιχων διδακτικών ωρών σύμφωνα με το πρόγραμμα σπουδών, δπ είναι οι διδακτικές μονάδες που αντιστοιχούν στην πτυχιακή εργασία και βπ είναι ο βαθμός πτυχιακής εργασίας.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδιά, στα πλαίσια πανεπιστημιακής εργασίας κάνω μια έρευνα για της υπηρεσίες κοινωνικής δικτύωσης. Θα παρακαλούσα οποίον μπορεί να διαθέσει 2-3 λεπτάκια από τον χρόνο του να συμπληρώσει το σχετικό ερωτηματολόγιο

είναι ανωνυμο και αφορά όσους έχουν ή ειχαν λογαριασμό στο Facebook ή έχουν γενικά άποψη γιαυτό.

όποιος θέλει μπορεί ελέυθερα να το προωθήσει και σε φιλούς του.

ευχαριστώ πολύ! :)

Link to comment
Share on other sites

το έχουμε ξαναπει...η παροχή βοήθειας σε ένα φόρουμ είναι ανιδιοτελής και εννοείται ότι το μέλος που την ζητάει (πολλές φορές και όλοι οι υπόλοιποι) είναι ευγνώμων και ευχαριστεί αυτόν/ούς που την παρέχει/ουν. Κατά συνέπεια, είναι περιττά τα όποια σχόλια τύπου, ''το έκανα'',''το συμπλήρωσα'',''ευχαριστώ πολύ'',''παρακαλώ πολύ'', κτλ κτλ..

Όποιος θέλει και μπορεί βοηθάει...ούτε το λέει, ούτε περιμένει ευχαριστώ. Ισχύει by default. :)

thanks..

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως μπορούμε να συνεχίζουμε επί του θέματος και μόνον. Θενξ. :)

This blessed plot, this earth, this realm, this England...

William Shakespeare: King Richard II Act 2, Sc 1

 

London is a state of mind

Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί ας πατήσει στο παρακάτω link και ας συμπληρώσει το ερωτηματολόγιο για την «Xρήση των μηχανών αναζήτησης ως έναν αποτελεσματικό μηχανισμό διαδικτυακής διαφήμισης»

 

https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?hl=en_US&formkey=dGl2Uk1qVmR6djIzQTBOLVpZRmx2alE6MQ#gid=0

 

Είναι για το μεταπτυχιακό μου, ευχαριστώ πολύ...

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω εμάς από έναν γνωστό μου καθηγητή που το ρώτησα μου είπε καλύτερα ατομική για να μπορεί να μπει στο βιογραφικό μας μετά και όχι πτυχίακη με πολλά άτομα

γιατι να μην μπορει να μπει στο βιογραφικο αν εχει γινει και με αλλα ατομα εφοσον εχουν ενημερωθεί και δεν υπαρχει προβλημα απο μέρος τους?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...