Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εγω τους ειπα στο τσατ στο vickmall οτι δεν ειναι root και μου ειπαν αν θελω βοηθεια να τους πω.στο κινητο ειχαν το 360root το οποιο δεν ξερω πως δουλευε ασε που ηταν στα κινεζικα και το εσβησα.βρηκα και αυτο αλλα δεν ξερω αν κανει τιποτα http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-s200-using-the-vroot-program/
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εγω τους ειπα στο τσατ στο vickmall οτι δεν ειναι root και μου ειπαν αν θελω βοηθεια να τους πω.στο κινητο ειχαν το 360root το οποιο δεν ξερω πως δουλευε ασε που ηταν στα κινεζικα και το εσβησα.βρηκα και αυτο αλλα δεν ξερω αν κανει τιποτα http://playfuldroid.com/how-to-root-cubot-s200-using-the-vroot-program/

 

προσπάθησα εγώ χτες με αυτή την έκδοση του vroot αλλά τίποτα .......

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν έβαζες το SuperSu και το έδινες δικαιώματα απο το 360root , σβήνοντας το 360 θα έμενες ροοταρισμένος κανονικά με το SuperSu
Link to comment
Share on other sites

προσπάθησα εγώ χτες με αυτή την έκδοση του vroot αλλά τίποτα .......

 

παντως στο μινι review που εκανες συμφωνω 100%.ουτε εγω να το εγραφα.:lol:

Link to comment
Share on other sites

παντως στο μινι review που εκανες συμφωνω 100%.ουτε εγω να το εγραφα.:lol:

 

Προσπαθώ να είμαι όσο πιο αντικειμενικός γίνεται, δεν έχω κανέναν λόγο για κάτι το διαφορετικό.

Αν έχω κάνει λάθος επιλογή θα το πω.......

 

Thanks Φίλε:)

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαπα το καρπουζι ,εγω παρελαβα απο minideal και το ακουστικο αυτιου ειναι νεκρο, με ακουν αλλα δεν τους ακουω,.Κριμα αντε περιμενε 2 μηνες τουλαχιστον τωρα.Απο ποιοτητα κατασκευης δεν το βλεπω να αντεχει στον χρονο.Ποτε ξανα presailer και μαλιστα cubot.
Link to comment
Share on other sites

Απορία!!!

Όταν βάζω το ΙΜΕΙ στο site μου δίνει ένα παλιό SONY-ERICSSON.. :confused:

 

http://www.imei.info/?imei=356339067904161

 

Τι παίζει???

 

Επίσης δε μου βρίσκει drivers όταν το συνδέω με το pc! Οποιαδήποτε βοήθεια ευρόσδεκτη!!! :O

Edited by stargr
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαπα το καρπουζι ,εγω παρελαβα απο minideal και το ακουστικο αυτιου ειναι νεκρο, με ακουν αλλα δεν τους ακουω,.Κριμα αντε περιμενε 2 μηνες τουλαχιστον τωρα.Απο ποιοτητα κατασκευης δεν το βλεπω να αντεχει στον χρονο.Ποτε ξανα presailer και μαλιστα cubot.

 

Πωπω κρίμα,παίζει να είσαι υπερβολικά άτυχος γιατί το minideal σε γενικές γραμμές θεωρείται αξιόπιστο....δοκίμασες update?πολλά reboot κτλ μήπως και?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μαπα το καρπουζι ,εγω παρελαβα απο minideal και το ακουστικο αυτιου ειναι νεκρο, με ακουν αλλα δεν τους ακουω,.Κριμα αντε περιμενε 2 μηνες τουλαχιστον τωρα.Απο ποιοτητα κατασκευης δεν το βλεπω να αντεχει στον χρονο.Ποτε ξανα presailer και μαλιστα cubot.

 

Τους ειπες να το κάνουν πλήρη έλεγχο πριν το στείλουν ή απλά το παρήγγειλες ? Οι περισσότεροι ζητάμε να ανοίξουν το κινητό και να προβούν σε πλήρη έλεγχο πριν το αποστείλουν

Link to comment
Share on other sites

Τους ειπες να το κάνουν πλήρη έλεγχο πριν το στείλουν ή απλά το παρήγγειλες ? Οι περισσότεροι ζητάμε να ανοίξουν το κινητό και να προβούν σε πλήρη έλεγχο πριν το αποστείλουν

 

Ποο με πέθανες τώρα φίλος.Το περιμενω απο στιγμη σε στιγμή,αλλά δεν έχω πει να το ελεγχουν πριν το στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Ψυχραιμια βρε σεις! Λογικο ειναι ενα στα τοσα να ελθει με καποιο προβληματακι!

Αλλοιμονο στο φιλο που του ελαχε!

Με εκτιμηση Ευαγγελος.
Link to comment
Share on other sites

Από Minideal: Παραγγελία 16/12, Αποστολή από Σιγκαπούρη 20/12 και σήμερα άλλαξε σε Arrived!! Οπότε λογικά αν όχι αυτήν την εβδομάδα λόγω αργιών κτλ την επόμενη θα το έχω πιστεύω. Ας ελπίσουμε οτι δεν πέσαμε σε καμιά ελατωματική παρτίδα και φλομόσουμε σε ομαδικές αποστολές για Κίνα...Είχα γράψει να γίνουν οι έλεγχοι πριν την αποστολή κτλ αλλά δε ξέρω και δε νομίζω να κάνουν κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σωστο το μαγαζί κανει τους ελέγχους(τα βασικά τουλάχιστον) μονο του χωρίς να το ζηταμε εμεις!

Στα του κινητού τώρα η μπαταρία φαίνεται να πέφτει γρήγορα αλλά είναι η πρωτη φόρτιση και σίγουρα θα βελτιωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια μαπα το καρπουζι ,εγω παρελαβα απο minideal και το ακουστικο αυτιου ειναι νεκρο, με ακουν αλλα δεν τους ακουω,.Κριμα αντε περιμενε 2 μηνες τουλαχιστον τωρα.Απο ποιοτητα κατασκευης δεν το βλεπω να αντεχει στον χρονο.Ποτε ξανα presailer και μαλιστα cubot.

Απο handsfree ακούς κανονικά?

Μήπως είναι θέμα software.

Κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι σωστο το μαγαζί κανει τους ελέγχους(τα βασικά τουλάχιστον) μονο του χωρίς να το ζηταμε εμεις!

Στα του κινητού τώρα η μπαταρία φαίνεται να πέφτει γρήγορα αλλά είναι η πρωτη φόρτιση και σίγουρα θα βελτιωθεί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο handsfree ακούς κανονικά?

Μήπως είναι θέμα software.

Κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων.

 

η μπαταρια του κραταει πολυ απλα κανει κατι χαζα που συνηθως κανουν τα πιο πολλα κινεζικα πχ μπορει να πεσει 2,3 μοναδες γρηγορα αλλα μετα να μεινει στο 59% για πολυ ωρα.ισως θελει ενα καλιμπραρισμα με καποια εφαρμογη.αλλα εχει καλη αυτονομια παντως

Link to comment
Share on other sites

Απορία!!!

Όταν βάζω το ΙΜΕΙ στο site μου δίνει ένα παλιό SONY-ERICSSON.. :confused:

 

http://www.imei.info/?imei=356339067904161

 

Τι παίζει???

Ενδιαφέρον - και με ανησύχησε προς στιγμήν!

 

Από ένα γρήγορο ψάξιμο που έκανα όμως, μάλλον η πληροφορία που έχει αυτό το http://www.imei.info δεν πρέπει τελικά να είναι σωστή.

 

Βάλε π.χ. το IMEI σου εδώ: http://imei-number.com/imei-number-lookup/

 

Θα στο αναγνωρίσει σαν Cubot.

 

Για την... ιστορία, να αναφέρω τα εξής σχετικά με το θέμα γενικότερα:

 

Από χρόνια τώρα λεγόταν ότι οι κινέζοι, αντί να μπουν στη διαδικασία να εξασφαλίσουν αριθμοσειρές IMEI για τα κινητά τους, χρησιμοποιούσαν τυχαία νούμερα, τα οποία μάλιστα (μπορεί και να) ανήκαν σε τηλέφωνα άλλων κατασκευαστών, τα οποία μπορεί και ήδη να είχαν πουληθεί και να βρισκόντουσαν στα χέρια χρηστών.

 

Ελπίζω όμως να ήταν παλιά τακτική των... φτηνιάρηδων κατασκευαστών (βλ. απομιμήσεις iPhone, Samsung κλπ) και οι πιο "γνωστοί" κατασκευαστές που συζητάμε εδώ να μην καταφεύγουν σε τέτοιες πρακτικές.

 

Αν κάποιος κατασκευαστής όμως κάνει τέτοια... κόλπα, οι κάτοχοι των τηλεφώνων του κινδυνεύουν, ειδικά τώρα που και οι πάροχοι κινητής τηλεφωνίας στην Ελλάδα θα συμμορφωθούν με το σχετικό κανονιστικό πλαίσιο και θα τηρούν βάση με τα ΙΜΕΙ των συσκευών, με δυνατότητα να "κλειδώνουν" από το δίκτυό τους κλεμμένα κινητά (κλπ), να βρεθούν ξαφνικά με... τηλέφωνο που δε θα μπορούν να χρησιμοποιήσουν!

Link to comment
Share on other sites

Ποο με πέθανες τώρα φίλος.Το περιμενω απο στιγμη σε στιγμή,αλλά δεν έχω πει να το ελεγχουν πριν το στείλουν.

 

Χαχαχαχα , βέβαια !!!

Ενω αν τους είχες πει να το ελέγξουν , μέχρι που θα παράταγαν ότι δουλειά έκαναν εκείνη την ώρα για να τσεκάρουν το τηλέφωνο του Παντελή !!!

Πιο πιθανό είναι να υπάρχει Άγιος Βασίλης ...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα site με τα IMEI είναι μέγα ψέμα , μην τα κοιτάτε εκτός αν τα δίνει η ίδια η εταιρεία για επαληθευση . δεν γίνεται να υπάρχει βάση δεδομένων online για όλα τα κινητά που κυκλοφορούν στο κόσμο , ειδικά τώρα με τα δίκαρτα ο αριθμός των IMEI είναι πάρα πολύ μεγάλος .

 

Παρελαβα και το δευτερο αυτή τη φορά από gearbest , δεν μου έβαλαν τα ακουστικά μέσα :p , πάντως και αυτό δουλευει σφαίρα ...

τελικά μίλησα με το gearbest μου είπαν θα τα στείλουν αμέσως και ότι ήταν λάθος του υπαλλήλου λόγο βιασύνης να τελειώσει τις παραγγελίες , τελικά μου έδωσε κουπονάκι όταν του είπα ότι δεν με νoιάζουν τόσο τα ακουστικά ειδικά να περιμένω τόσες μέρες , ούτως ή άλλως σε γενικές γραμμές είμαι ικανοποιημένος με το κατάστημα και τις μέχρι τώρα παραγγελίες . Απλά τους είπα ότι δεν ξαναπαραγγέλνω σε presale :p

 

Τέλος όσον αφορά την μπαταρία , τώρα μετά από πολλές φορτίσεις κρατάει χαλαρά μέρα με πολύ παιχνίδι από τον γιο , βέβαια δεν έχω πολλές ώρες πάνω του καθώς η γυναίκα και ο μικρός δεν με αφήνουν και το δεύτερο που παρέλαβα προχτές , ήδη μου κατασχέθηκε από άλλον >.< , πάντως για τα λεφτά του μόνο καφέ δε φτιάχνει :p

LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχα , βέβαια !!!

Ενω αν τους είχες πει να το ελέγξουν , μέχρι που θα παράταγαν ότι δουλειά έκαναν εκείνη την ώρα για να τσεκάρουν το τηλέφωνο του Παντελή !!!

Πιο πιθανό είναι να υπάρχει Άγιος Βασίλης ...

 

Χαχα.φιλε μου πρωτη φορα παραγγελνω κ γω απο εξωτερικο,δεν εχω ιδεα πως λειτουργει το συστημα.νομιζα οτι πληρωνεις κατι παραπανω κ στο ελεγχουν.τελοσπαντων.καλη χρονια:)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Χθες το παρέλαβα και είμαι ενθουσιασιασμένος! Πολύ στιβαρό κινητό δίνει την αίσθηση ότι είναι μεταλλικό το πλαϊνό, φοβερή οθόνη. Εχω δει πολλά κινέζικα και μπορώ να πω ότι ξεχωρίζει, πρόσφατα έπιασα και το THL 4000 και είναι ακόμα καλύτερο. Λίγο μικρότερα bezels να είχε θα ήταν καλύτερα. Είναι λίγο μεγαλύτερο από το LG G2. Μια ερώτηση: Στο WhatsApp δεν μου ανοίγει απ'ευθείας τα link που μου στέλνουν. Υπάρχει καμία ρύθμιση?
Link to comment
Share on other sites

Χαχα.φιλε μου πρωτη φορα παραγγελνω κ γω απο εξωτερικο,δεν εχω ιδεα πως λειτουργει το συστημα.νομιζα οτι πληρωνεις κατι παραπανω κ στο ελεγχουν.τελοσπαντων.καλη χρονια:)

 

Καλή χρονιά φίλε και με το καλό να παραλάβεις !!!

Link to comment
Share on other sites

όταν λες οτι θα κινδυνευουν οι κάτοχοι των τηλεφωνων τι εννοεις? αμα ειναι να ακυρώσουμε παραγγελιες :p

 

Όχι... Ας μη φτάσουμε μέχρι εκεί και μην εμπιστεύεστε το imei.info.

Σίγουρα όχι!

Ενημερωτικά και μόνο έγραψα τα παραπάνω και σίγουρα όχι για να τρομάξω κανέναν.

Μέχρι τώρα δεν έχω δει/ακούσει κανένα κρούσμα του είδους.

Οι (από... σχετικά και πάνω) "σοβαρές" κινέζικες μάρκες που εξετάζουμε σε αυτό το φόρουμ φαίνονται να εξασφαλίζουν τα κατάλληλα TAC ranges για τα κινητά τους και όλα είναι εντάξει (και με το S200, όπως είδες, το site που βρήκα -με λίγο googlισμα- το αναγνώρισε κανονικά από το IMEI ως Cubot).

 

Τέτοιος κίνδυνος -ίσως- υπάρχει μόνο για κάτι αγνώστου πατρός φτηνο-κλώνους που ακόμα αφθονούν σε AliExpress, eBay κλπ.

Ίσως τελικά να έπρεπε να τα είχα γράψει στο πιο γενικό νήμα περί κινέζικων κινητών... :)

 

Μισ χαρά πιστεύω (/ελπίζω) πως είναι το S200...!

Το συνέστησα κι εγώ σε 2 φίλους (ακόμα έρχονται από το GearBest...) :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα το παρηγγειλα και εγω χτες απο geekbying σε λαυκο χρωμα.

Ξερεται ποσες μερες περιπου κανει να ερθει?

 

εμενα απο vickmall εκανε 2 εβδομαδες.αλλα ο μεσος ορος ειναι 3 συνηθως....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...