Jump to content

Cubot S200


valanths
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λίγα λόγια και από μένα στις λίγες ώρες που το επεξεργάστηκα......

Θετικά

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, ωραίο το μεταλλικό περιμετρικά της συσκευής και το πίσω καπάκι κουμπώνει μία χαρά.

Ωραία αίσθηση στο χέρι, σωστό βάρος

Τα κουμπιά έντασης και on-off επίσης πολύ καλή αίσθηση

Οθόνη σούπερ, ωραία χρώματα ( στο αυτόματο)

Όλοι οι ήχοι μία χαρά , ακουστικότητα κατά την κλήση κρύσταλλο

Συνδεσιμότητα σε 3G και wifi πάρα πολύ καλή

Ταχύτητα σε browsing αλλά και εντός μενού, επίσης πολύ καλή

Φωτό για εμένα σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδά , δείγματα παρακάτω .

Mνήμη ενιαία γύρω στα 5,5 gb

Τα διάφορα μπλιμπλίκια τύπου air gesture κλπ δουλεύουν οκ

Βίντεο πολύ καλό

Αρνητικά

Απουσία φωτιζόμενων πλήκτρων

Απουσία Notification led

 

Του έκανα αμέσως αναβάθμιση χωρίς να διαβάσω τα ποστ με αποτέλεσμα να χάσω το ρουτ και αφού προσπάθησα με διάφορες εκδόσεις με vroot και iroot χωρίς επιτυχία τα παράτησα......

 

Με λίγα λόγια και αν η μπαταρία του είναι όντως σοβαρή μιλάμε για ένα από τα καλύτερα τηλεφώνα της αμιγούς κινεζίας που έχω δοκιμάσει και σίγουρα το vfm για την κατήγορία ΄΄κάτω από 100 € ΄΄ , έχω την αίσθηση ότι είναι καλύτερο και από το thl t6 pro .

 

http://i89.photobucket.com/albums/k214/paiktaras/IMG_20150102_160546_zps59b10484.jpg

 

http://i89.photobucket.com/albums/k214/paiktaras/IMG_20150102_160623_zps5cdbf98f.jpg

 

http://i89.photobucket.com/albums/k214/paiktaras/IMG_20150102_160504_zps246e248f.jpg

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ε, ναι!! Η πρώτη είναι η βασική! Στη 2η θα βάλω κάρτα μνήμης!! αν δε πάρω OTG ανταπτοράκι...

Άλλη η υποδοχή για τη δεύτερη σιμ και άλλη η υποδοχή για την κάρτα μνήμης

 

Το gesture πώς δουλεύει ρε παιδιά? Έστω ότι το ενεργοποιώ για την κάμερα. Μετά??

Edited by nikiforos_
Link to comment
Share on other sites

Παρελαβα και το δευτερο αυτή τη φορά από gearbest , δεν μου έβαλαν τα ακουστικά μέσα :p , πάντως και αυτό δουλευει σφαίρα ...
LeEco Le max 2 [x820]
Link to comment
Share on other sites

Λίγα λόγια και από μένα στις λίγες ώρες που το επεξεργάστηκα......

Θετικά

Ποιότητα κατασκευής πολύ καλή, ωραίο το μεταλλικό περιμετρικά της συσκευής και το πίσω καπάκι κουμπώνει μία χαρά.

Ωραία αίσθηση στο χέρι, σωστό βάρος

Τα κουμπιά έντασης και on-off επίσης πολύ καλή αίσθηση

Οθόνη σούπερ, ωραία χρώματα ( στο αυτόματο)

Όλοι οι ήχοι μία χαρά , ακουστικότητα κατά την κλήση κρύσταλλο

Συνδεσιμότητα σε 3G και wifi πάρα πολύ καλή

Ταχύτητα σε browsing αλλά και εντός μενού, επίσης πολύ καλή

Φωτό για εμένα σε πολύ ικανοποιητικά επίπεδά , δείγματα παρακάτω .

Mνήμη ενιαία γύρω στα 5,5 gb

Τα διάφορα μπλιμπλίκια τύπου air gesture κλπ δουλεύουν οκ

Βίντεο πολύ καλό

 

Ωραία περιγραφή φίλε και ωραίο σπιτι :p

Να σε ρωτήσω.Η φώτο απο το μπάνιο είναι με φλας?

Γενικά πως ειναι ο φωτισμός του φλας?

Link to comment
Share on other sites

Ωραία περιγραφή φίλε και ωραίο σπιτι :p

Να σε ρωτήσω.Η φώτο απο το μπάνιο είναι με φλας?

Γενικά πως ειναι ο φωτισμός του φλας?

 

Τhanks :)

 

ναι και στο μπάνιο και στο κουζινάκι, με φλας στο αυτόματο.

Πιστεύω πολύ ικανοποιητικό για τα χρηματικά δεδομένα της συσκευής

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Τhanks :)

 

ναι και στο μπάνιο και στο κουζινάκι, με φλας στο αυτόματο.

Πιστεύω πολύ ικανοποιητικό για τα χρηματικά δεδομένα της συσκευής

 

Ενδιαφέρον.Πιστεύω πως αυτο το κινητό ειναι ένα στολιδάκι της Cubot.Άντε να μουρθει και μένα..

Link to comment
Share on other sites

Το πρόγραμμα που εμφανίζεται όταν κρατάς πατημένο το home button και σου σβήνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές,ξέρετε μήπως ποιό είναι?Ή μήπως είναι αποκλειστικά της cubot,δικό της?
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά πειραγμενο μου φαίνεται το android του S200 στα τελευταια review. Είχα την εντύπωση οτι ηταν καθαρό, σχεδόν vanilla
Link to comment
Share on other sites

Αρκετά πειραγμενο μου φαίνεται το android του S200 στα τελευταια review. Είχα την εντύπωση οτι ηταν καθαρό, σχεδόν vanilla

 

Θα έλεγα ότι είναι καθαρό, ο launcher είναι κάπως περίεργος, χωρίς κατ ανάγκη να είναι κακός, ίσως όχι του γούστου μου ....

 

Παιδιά όποιος βρεί τρόπο ρουτ με το τελευταίο λογισμικό ας το ποστάρει !!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κάνατε αναβάθμιση εμένα δεν γίνεται?

Βέβαια έχει την v2 όπως σας είχα γράψει νωρίτερα.

Επίσης συμφωνώ σε ολα με τον taliban,αλλά θα ήθελα λίγο καλυτερο wifi(όχι οτι έχω πρόβλημα)!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει κάποια ειδοποίηση, πρέπει να ανοίξεις την οθόνη για να τα δεις αυτά

 

ευχαριστω για την απαντηση tempes :)

αρα ελπιζουμε για notification led στο lead 7 αλλιως thl 4000 :O

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πως κάνατε αναβάθμιση εμένα δεν γίνεται?

Βέβαια έχει την v2 όπως σας είχα γράψει νωρίτερα.

Επίσης συμφωνώ σε ολα με τον taliban,αλλά θα ήθελα λίγο καλυτερο wifi(όχι οτι έχω πρόβλημα)!

Το γυρισα στα Αγγλικά τελικά και μου την έβγαλε την αναβάθμιση σε V05!

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά παιδιά!!!

Λέτε αυτή να κάνει την δουλειά της? Είναι με magic stickers για το πίσω καπάκι,αλλα και σε σχόλια που βλέπω για άλλα κινητά με τέτοιες θήκες,δεν αναφερουν κάτι για αυτο,και λένε απλά οτι ειναι πολύ καλη θήκη και προστατευτική.Δίνει και δώρο film και stylus.Έχει παραλάβει κανείς παρόμοια θήκη με την κόλληση στο πισω καπακι??

http://www.aliexpress.com/item/For-Cubot-S200-Case-Cover-Magnetic-Vertical-Stand-Flip-Leather-Phone-Cases-For-Cubot-S200-Smartphone/32251867822.html

 

δεν ειχα ποτε με αυτοκολητα αλλα νομιζω δεν εχει την ιδια προστασια με τις αλλες με θηκη.. και επισης για μενα ειναι αβολη αυτη που ανοιγει πανω κατω, προτιμω να ανοιγει στο πλαι.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειχα ποτε με αυτοκολητα αλλα νομιζω δεν εχει την ιδια προστασια με τις αλλες με θηκη.. και επισης για μενα ειναι αβολη αυτη που ανοιγει πανω κατω, προτιμω να ανοιγει στο πλαι.

 

Καλά άσχετα με το απο που θα ανοίγει,αυτα ειναι γούστα.Απλώς για το αυτοκόλλητο έχω το ερώτημα..Άραγε θα βγάλουνε για το συγκεκριμενο κινητό θηκες τέτοιες αλλα με πλαστικό που να μπαινει το κινητο μεσα? Οπως οι κλασσικες.

 

Βγήκε καινούριο άρθρο.

http://tweakers.net/productreview/106657/cubot-s200-zwart.html

Σε ένα απο τα αρνητικά λέει οτι δεν έχει καλη καμερα.πιο κάτω ομως στο αρθρο εχει φωτογραφίες απο την καμερα και εμενα μου φαίνεται μια χαρά τελεια.

Ειναι στα ολλανδικά το αρθρο οπότε χρησιμοποιήστε google μεταφραση και βγαίνει.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

γεια σε ολους.σκεφτομαι για τη 1η μου αγορα κινεζικου κινητου...εντυπωσιαστηκα απο τη σχεση τιμης-χαρακτηριστικων του εν λογο κινητου...εχετε να μου προτεινετε καποιο-α αξιοπιστα δοκιμασμενα σαιτ???
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γεια σε ολους.σκεφτομαι για τη 1η μου αγορα κινεζικου κινητου...εντυπωσιαστηκα απο τη σχεση τιμης-χαρακτηριστικων του εν λογο κινητου...εχετε να μου προτεινετε καποιο-α αξιοπιστα δοκιμασμενα σαιτ???

 

Όλα όσα εκπροσωπούνται επίσημα στο forum είναι δοκιμασμένα και αξιόπιστα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλά άσχετα με το απο που θα ανοίγει,αυτα ειναι γούστα.Απλώς για το αυτοκόλλητο έχω το ερώτημα..Άραγε θα βγάλουνε για το συγκεκριμενο κινητό θηκες τέτοιες αλλα με πλαστικό που να μπαινει το κινητο μεσα? Οπως οι κλασσικες.

 

Βγήκε καινούριο άρθρο.

http://tweakers.net/productreview/106657/cubot-s200-zwart.html

Σε ένα απο τα αρνητικά λέει οτι δεν έχει καλη καμερα.πιο κάτω ομως στο αρθρο εχει φωτογραφίες απο την καμερα και εμενα μου φαίνεται μια χαρά τελεια.

Ειναι στα ολλανδικά το αρθρο οπότε χρησιμοποιήστε google μεταφραση και βγαίνει.

 

Η καμερα ειναι πολυ καλη για κινητο τετοιας αξιας.

και οπως ειπωθηκε ειναι καλυτερη απο το asus zenfone 5

Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ απο vickmall , αφού πούλησα το G3 και θα μείνω με κινέζικο. Το θέμα ειναι να παραμείνω root όπως θα έρθει ή να αναβαθμίσω και να το χάσω.
Link to comment
Share on other sites

Το περιμένω και εγώ απο vickmall , αφού πούλησα το G3 και θα μείνω με κινέζικο. Το θέμα ειναι να παραμείνω root όπως θα έρθει ή να αναβαθμίσω και να το χάσω.

 

Γιατί κολλάτε τη στιγμή που υπάρχει αυτό το πρόγραμμα?? https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm9qZWN0dm9vZG9vLm90YXJvb3RrZWVwZXIiXQ.. :cool:

 

Otakeeper

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλάτε τη στιγμή που υπάρχει αυτό το πρόγραμμα?? https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm9qZWN0dm9vZG9vLm90YXJvb3RrZWVwZXIiXQ.. :cool:

 

Otakeeper

 

σκαμε γιατι πχ εμενα μου το εστειλαν ηδη μη root.εκανα και την αναβαθμιση οποτε.......αναμενουμε

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλάτε τη στιγμή που υπάρχει αυτό το πρόγραμμα?? https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm9qZWN0dm9vZG9vLm90YXJvb3RrZWVwZXIiXQ.. :cool:

 

Otakeeper

 

Το δοκίμασες και δούλεψε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ?

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κολλάτε τη στιγμή που υπάρχει αυτό το πρόγραμμα?? https://play.google.com/store/apps/details?id=org.projectvoodoo.otarootkeeper&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsIm9yZy5wcm9qZWN0dm9vZG9vLm90YXJvb3RrZWVwZXIiXQ.. :cool:

 

Otakeeper

 

Το δοκίμασες και δούλεψε στο συγκεκριμένο τηλέφωνο ?

 

Τώρα ότι θα με βρίσεις θα με βρίσεις,αλλά έχω κάνει και εγώ OTA update.Το έστειλα για όσους δεν έχουν παραλάβει ενδεχομένως ακόμα.....:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...