Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πολύ ευχάριστο το γεγονός οτι δέχεται τις απλές RS-MMC. Φαίνεται πως μόνο οι Symbian 8 συσκευές περιορίζονται στις DV.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το πήρα χτες. Είναι αρκετά μικρό σχετικά με άλλα symbian. Στις εφαρμογές αντιμετώπησα κάπια προβλήματα. Έχω το Αγγλο-Ελληνικό λεξικό της magenta. Σε ένα Qtek που είχα, το είχα εγκαταστήσει κανονικά. Στο 6260 και στο 6670 έβγαζε μήνυμα 'εγκαταστήστε το pc suite πρώτα'. Το ίδιο μου έβγαλε και τώρα. Πήρα τηλέφωνο την magenta και μου είπαν ότι παρουσιάζεται σε κάποιες περιπτώσεις αλλά δεν ξέρουν τον λόγο. Έτσι μου στείλανε το πρόγραμμα σε αρχείο sis. Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε αλλά πάει να ξεκινήσει και κλείνει. Το πρόβλημα πηστεύω ότι είναι στο τηλέφωνο γιατί και ένα τάβλι sis που έχω από παλία και δούλεβε στα 6260 και 6670, σε αυτό πάει να ξεκινήσει και κλείνει. Κάποια άλλα (όπως η πασιέτζα) δουλέβουν. Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό το πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα χτες. Είναι αρκετά μικρό σχετικά με άλλα symbian. Στις εφαρμογές αντιμετώπησα κάπια προβλήματα. Έχω το Αγγλο-Ελληνικό λεξικό της magenta. Σε ένα Qtek που είχα, το είχα εγκαταστήσει κανονικά. Στο 6260 και στο 6670 έβγαζε μήνυμα 'εγκαταστήστε το pc suite πρώτα'. Το ίδιο μου έβγαλε και τώρα. Πήρα τηλέφωνο την magenta και μου είπαν ότι παρουσιάζεται σε κάποιες περιπτώσεις αλλά δεν ξέρουν τον λόγο. Έτσι μου στείλανε το πρόγραμμα σε αρχείο sis. Το πρόγραμμα εγκαταστάθηκε αλλά πάει να ξεκινήσει και κλείνει. Το πρόβλημα πηστεύω ότι είναι στο τηλέφωνο γιατί και ένα τάβλι sis που έχω από παλία και δούλεβε στα 6260 και 6670, σε αυτό πάει να ξεκινήσει και κλείνει. Κάποια άλλα (όπως η πασιέτζα) δουλέβουν. Ξέρει κανείς κάτι γι'αυτό το πρόβλημα;

Πιθανων αυτες οι εφαρμογες που αναφερεις να μην ειναι συμβατες με το κινητο ,συμβαινει αυτο αν θες παντως ταβλι πηγαινε στο group μου εχω ενα που λεγεται Backgammon δοκιμασε το μπορει να παιζει.

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν υπαρχει καμια απαντηση σε αυτο που ρωτησα λιγο ποιο πριν......

 

einai to quick office premiere, steile ena email sto akatsim@gmail.com na sto steilo. An theleis kai gmail account na sou steilo kai ena invitation.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επειδή με ενδιαφέρει το συγκεκριμένο θέμα, μπορεί να απαντήσει κάποιος από αυτούς που το έχουν, τα mp3 ως ήχους κλήσης τα παίζει καθαρά όπως π.χ. το 6230 ή το κ700i ή μπουκωμένα όπως το 7610 ή το 6670;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση και απο μενα,μιας και το ραδιοφωνο,οι απλες rsmmc και το compact design ειναι πολυ σημαντικα πλεονεκτηματα για μενα,αυτη τη στιγμη,(και ισως το προτιμησω) εναντι αλλων πληρεστερων, κατα τα αλλα, 60αριων που υστερουν ομως σε αυτα τα σημεια.

 

Στα mp3 απο τα ακουστικα ο ηχος,ειναι ικανοποιητικος;;

 

Δεν θελω θαυματα,απλα ικανοποιητικο ηχο.:)

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Καποιος χρηστης ανεφερε οτι το Splinder Sell Ngage εχει χαλια χρωματα . Εχει δοκιμασει κανεις τα παιχνιδια που παιζουν στο 6600 αν παιζουν στο 3230 . Καθως και τα παιχνιδια που δεν επαιζαν στο 6600 ποια απο αυτα παιζουν στο 3230 οπως :ashen,ghost recon,marcell pro soccer,pathway to glory,sims,asphalt urban gt,tiger wood golf,alien front,worms world party,xmen legent . Οποιος τα εχει δοκιμασει ας απαντησει . Τελος αν το fifa 2004 παιζει στο 3230 ...........
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, τωρα το σκαλιζα για αρκετη ωρα. Καλη η καμερα και η οθονη, αλλα δεν ειναι και ΤΟΣΟ μικρο οσο αφηνετε να εννοηθει! Διπλα-διπλα με ενα 7610 ειναι λιγο-πολυ το ιδιο! Ειναι επισης πολυ παρομοιο με το S-65 αλλα σε καμια περιπτωση δεν εχει το μεγεθος του Τ610.

 

Τελος παντων, ημουν διατεθειμενος να το ανταλλαξω με ενα αψογο 8010 και τελικα θεωρησα οτι δεν αξιζει η ανταλλαγη. Ισως και να εχω βαρεθει τοσα χρονια με την ιδια παραλλαγη του Symbian μενου. Και ΄κεινη η μονοφωνικη αναπαραγωγη mp3 μου χτυπαει πολυ "οπισθοδρομηση". Η μουσικη ακουγεται απο το ηχειο οπως στα 7610...δηλαδη...!!!

 

Κατα τα αλλα, καααλοο!

σημερα το ειδα κι εγω και το δουλεψα για λιγο και δε μου αρεσε καθολου μικρο δεν ειναι και τοσο μονο λεπτο θα μπορουσα να το χαρακτηρησω δεν αξιζει η αλλαγη φιλε μου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

mporei na apantisei kaneis an einai mpoukwmeno to mp3 apo to ixeio?? oi foto ston ypologisti pws fainontai? ta video? mporei kapoios na episinapsei tipota deigmata gia na katalavoume? kapoia foto k kapoio videaki isws..

exei kykloforisei se oli tin ellada? kriti i akoma?

"..είναι οι άνθρωποι, μου έλεγες πουλιά..σαν χειμωνιάσει πάντα μακρυά πετάνε..κ έρχονται ίσως να σε δουν κάποια βραδιά..αν έχουν σπάσει τα φτερά τους..ή αν πεινάνε.."
Link to comment
Share on other sites

Paidia den antexa kai gw kai phga kai phra auto to perivohto kinhtaki!Apo to plaisio thessalonikhs(tsimiskh).360 eurakia!!!!!Nokia club akoma perimenei,asto na perimenei.Emena paides m fanhke poly kalo to kinhto!!!Ligo me xalaei pou gia na akouseis radio me to megafwno prepei na valeis to hands-free.Makari nanai mono auto.2-3 foto pou eida sto pc m fanhkan kales,an kai tis evgala me tis zelatines epanw.Ta plastika poly

kala kai gera.Omorfo,elafry kai lepto.San to t610 me symbian!!! :P :P :P To radio kala akoustika.Apo mp3 den dokimasa akoma.Fortizei!!!! :( :( A epishs mesa sto kouti exei kai hands-free.Gia opoious den to hxeran (opws egw px). :P :P Otan fwrthsei 8a to gemisw me diafora pragmatakia gia ta parelkomena!!!!Mexri tote anamonh,toulaxiston gia mena!!!!!

tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

Με μπέρδεψε λίγο ένα προηγούμενο post. Τα (μονοφωνικά) mp3 παίζουν μόνο απο το ηχείο ή και από τα ακουστικά; Με Real Player να υποθέσω...;
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά όσοι το έχετε, έλεος!!!Μια απλή ερώτηση κάνουμε κάποιοι εδώ μέσα και απάντηση δεν παίρνουμε.Βοηθήστε μας!!!Τα mp3 ως ήχοι κλήσης ακούγονται δυνατά και καθαρά από το ηχείο ή "μπουκωμένα" και "μουντά" όπως στο 7610 που ακούγονται σαν μεγάφωνο γύφτου που πουλάει πατάτες;Ευχαριστούμε για την απάντηση σας!!!

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά όσοι το έχετε, έλεος!!!Μια απλή ερώτηση κάνουμε κάποιοι εδώ μέσα και απάντηση δεν παίρνουμε.Βοηθήστε μας!!!Τα mp3 ως ήχοι κλήσης ακούγονται δυνατά και καθαρά από το ηχείο ή "μπουκωμένα" και "μουντά" όπως στο 7610 που ακούγονται σαν μεγάφωνο γύφτου που πουλάει πατάτες;Ευχαριστούμε για την απάντηση σας!!!

 

Αν και δεν είχα ποτέ το 7610 για να έχω το μέτρο σύγκρισης που προτείνεις, πάντως όπως ακούγεται στον player το mp3 έτσι ακριβώς (στο δικό μου τουλάχιστον) ακούγεται και σαν ήχος κλήσης (ίσως λίγο πιο δυνατά θα έλεγα αλλά παίζει ρόλο και τi ένταση έχεις ορίσει).

 

Τώρα περί "μπουκωμένου" ήχου, θα έλεγα ότι η σύγκριση με το 6630 (που έχω) βγάζει σίγουρα νικητή το 6630. Ο ήχος ακούγεται όντως αρκετά μουντός από το ηχείο (όπως έγραψα ήδη και στην προηγούμενη σελίδα) είτε το παίζει σαν αρχείο είτε σαν ήχο κλήσης. Ετσι κι αλλιώς το ίδιο ηχείο είναι και για τις δύο λειτουργίες... Από ακουστικά πάντως τα πράγματα βελτιώνονται κατά πολύ (φυσιολογικό και αναμενώμενο) αλλά δεν νομίζω ότι δίνει στέρεο ήχο στα mp3, ogg κλπ....

 

Αυτά... Ελπίζω να βοήθησα κάπως στις απορίες...

 

Ας δώσει απάντηση και κάποιος άλλος ιδιοκτήτης :D

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Και κάτι που θά θελα να παρατηρήσω...

 

Το πίσω καπάκι αν έχεις ιδρωμένα ή λιπαρά χέρια (για οποιοδήποτε λόγο, ιδίως τώρα που πιάνουν οι ζέστες) ΔΥΣΚΟΛΑ ΕΩΣ ΑΔΎΝΑΤΟΝ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙ !!! Είναι τύπου slide-open αλλά οι δύο εγκοπές που έχει για το δάκτυλο για σπρώξιμο δεν είναι ικανοποιητικό κράτημα και δεν βολεύουν. Πρέπει παράλληλα να τραβάς και να βάζεις νύχι ( :p ) από την άλλη μεριά σπρώχνοντας παράλληλα προς τα κάτω... Λίγο μανούρα...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

To έχει ένας φίλος..Στην δεύτερη φόρτιση είναι τώρα..Με την πρώτη περιπου 2 μέρες με πολύ σκάλισμα..
http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

....FULL REVIEW gia to 3230 !!!!

 

http://www.gsmarena.com/nokia_3230-review-33.php

 

...gia na luthoun tuxon apories ;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

mporei na apantisei kaneis an einai mpoukwmeno to mp3 apo to ixeio?? oi foto ston ypologisti pws fainontai? ta video? mporei kapoios na episinapsei tipota deigmata gia na katalavoume? kapoia foto k kapoio videaki isws..

exei kykloforisei se oli tin ellada? kriti i akoma?

 

:(

...............

Link to comment
Share on other sites

Ποια παιχνιδια NGage παιζουν στο 3230 , το Fifa2004 παιζει στο 3230 ( Full με ηχο ή θελει το τρικ με το antimoscito ) πιστευω οτι ειναι καλυτερο απο το Fifa2005...........
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να μας κατεβάσει ένα βιντεάκι και καμιά φώτο απο το κινητό να δούμε;
Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε κάποιος κάτοχος να μας κατεβάσει ένα βιντεάκι και καμιά φώτο απο το κινητό να δούμε;

 

Φωτογραφίες υπάρχουν εδώ: http://www.gsmarena.com/nokia_3230-review-33.php ;)

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

παιδια θα μπορουσε να μου πει καποιος αν υπαρχει κανενα προγραμα εκτος απο το smartmovie που να παιζει πλαγια τα βιντεακια δηλαδη δε ολη την οθονη χωρις να χρειαζεται να τα μετατρεψω δηλαδη να παιζει τις ιδιες φορμες με το realplayer αλλα πλαγια
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφίες υπάρχουν εδώ: http://www.gsmarena.com/nokia_3230-review-33.php ;)

 

Σ'ευχαριστω φιλε Nexus για τις φώτο....

Μήπως έχεις κάτι και σε βίντεο;

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστω φιλε Nexus για τις φώτο....

Μήπως έχεις κάτι και σε βίντεο;

 

Μην ευχαριστείς εμένα αλλά το φίλο που έδωσε παραπάνω το link από το review. Βίντεο από το 3230 δεν έχω βρει :(

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...