Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

ΕΝΑΣ ΕΝΑΣ ΠΑΙΔΙΑ... ΜΗΝ ΣΠΡΩΧΝΕΣΤΕ !!! :p :p

 

Πάντως η μπαταρία και η μνήμη (απλή ή DV ή και οι δύο ????) είναι από τα πλέον βασικά να μάθουμε για αρχή νομίζω από τους έχοντες και κατέχοντες !!!!!

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ηθελα να ρωτησω καποιον που το εχει αγορασει και καλοριζικο,εαν το βιντεο πιξελιαζει αρκετα,πολυ ή λιγο;

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον.... παμε να απαντησουμε σε μερικα :D

Εγραψα οτι οι φωτο φαινονται καλυτερα στο κινητο, σε σχεση με το 6630.Δεν τις συγκρινα στο pc για να δω διαφορες :O

Για την μνημη το manual γραφει μονο DV, δεν εχω απλη για να δοκιμασω.

Μπαταρια απο χθες το μεσημερι μεχρι και σημερα το πρωι με 5 λεπτα ομιλια, 10 μηνυματα και αρκετο βαλε βγαλε (φωτο, βιντεο mp3) ειναι ακομη στο full.

Τα mp3 σαν ηχο κλησης τα παιζει πολυ δυνατα και καθαρα, χωρις να μπουκωνει.

Βίντεο το 6630 καλυτερο, του 3230 χωρις πιξελ αλλα οχι στρωτη κινηση.

Αυτα ;)

p.s. Θελει οπωσδηποτε καλωδιο για συνδεση με υπολογιστη, γιατι με τις υπερυθρες κανει και 5' να κανει εγκατασταση ενα theme :(

Με bt δεν ξερω :O

Link to comment
Share on other sites

Και εγω το πηρα χθες. Οι εντυπωσεις μου πολυ καλες για αυτο που περιμενα. Ελαφρυ, συμμαζεμενο, αριστη οθονη, οπως τα ειπαν και οι φιλοι προηγουμενως. Χαλαστηκα ποα το πακετο μιας και δεν εχει ανταπτορακι η καρτα και ο φορτιστης ο παλαιος. Εχει τον ACP-7 δηλαδη τον μεγαλο που ειχα να τον δω κατι χρονια. Προφανως για να κρατηθει το κοστος χαμηλα, εβαλαν οτι φτηνοτερο και μονον τα απολυτως απαραιτητα. Παντως αυτος ο φορτιστης ειναι καλυτερος για φορτιση απο τους γρηγορους.
Link to comment
Share on other sites

Εγραψα οτι οι φωτο φαινονται καλυτερα στο κινητο, σε σχεση με το 6630.Δεν τις συγκρινα στο pc για να δω διαφορες

Το είχα εχθές για λίγη ώρα και δεν διαπίστωσα αυτό που λές :)

http://digitalviews.smugmug.com/photos/471912194_RABQF-Th.gif
Link to comment
Share on other sites

sto expansys gr, to 3230 to exei MONO...€569.95 !!!! :X SUPER eukairia magkes, ti 350 kai 360 mou lete :alien:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=116751

 

*kai einai timi MONO gia tin suskeui, xoris mpataria :cry: , tha klapso apo xara!!

Link to comment
Share on other sites

Σε Nokia Shop Κοζανη ,Θεσ/νικη,Χαλκιδικη δεν εχει ερθει ακόμη :mad: Δεν υπαρχει διαθεσιμοτητα μου λενε ολοι.

Το πλαισιο το εφερε εισαγωμενο,δεν το παρελαβε απο την Alpha Copy...

 

Eρωτηση: Δεν ηταν να εχει και ενα midi composer προγραμμα? Το εβγαλε η Nokia ή υπαρχει? Επισης αν γινεται να μαθουμε αν τελικα εχει 123Mhz cpu και αν παιρνει και απλες RS MMC.Και αν τις παιρνει, αν χρησιμοποιουμε DV RS MMC, εκμεταλευεται την χαμηλη τους καταναλωση? :rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

sto expansys gr, to 3230 to exei MONO...€569.95 !!!! :X SUPER eukairia magkes, ti 350 kai 360 mou lete :alien:

http://www.expansys.com.gr/product.asp?code=116751

 

*kai einai timi MONO gia tin suskeui, xoris mpataria :cry: , tha klapso apo xara!!

 

Pi8anws exoun kanei kapoio la8os ,den mporei na kostizei toso th stigmh pou kapoioi to poulane ws 370€

It&C My Company Dpt
Link to comment
Share on other sites

Eρωτηση: Δεν ηταν να εχει και ενα midi composer προγραμμα? Το εβγαλε η Nokia ή υπαρχει?

 

Και να το εβγαλε η Nokia υπαρχουν 2 προγραμματα της WildPalm. :)

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο χθες που του εχω μεσα μια απλη rs-mmc και δεν εχω κανενα προβλημα.Απο προγραμματα τρεχει τα παντα που υπαρχουν για symbian εκτος απο τα προγραμματα για την καμερα :worry:δεν ξερω γιατι :X
Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον απο χθες που του εχω μεσα μια απλη rs-mmc και δεν εχω κανενα προβλημα.Απο προγραμματα τρεχει τα παντα που υπαρχουν για symbian εκτος απο τα προγραμματα για την καμερα :worry:δεν ξερω γιατι :X

Για πια προγραμματα μιλας? Γιατι καποτε τα βαζαμε στο 6600 για μεγαλυτερη διαρκεια βιντεο και μεγαλυτερη αναλυση που νομιζω οτι το 3230 δεν τα χρειαζεται...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

telika sto pc ta foto toy 6630 einai kalitera ,to 3230 stis fotografies tha elega oti enai to idio me to 7610,to video toy 3230 den me entyposiase katholoy(mias poy eho kai to 6630)..den dokimase apli rs mmc alla ean o filos leei pos kanoune gia to 3230 tote sothika...efyga na paro 512mb rs mmc!!!!
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Για πια προγραμματα μιλας? Γιατι καποτε τα βαζαμε στο 6600 για μεγαλυτερη διαρκεια βιντεο και μεγαλυτερη αναλυση που νομιζω οτι το 3230 δεν τα χρειαζεται...

Photorite,lenses,photographer,caricature,ολα αυτα που δεν προσφερουν τιποτα στην αναλυση αλλα εχουν διαφορα κολπακια :cool: ολα αυτα τρεχαν κανονικα στο 6600 που τα ειχα.

Όταν ενας άνθρωπος ειναι περιτυλιγμένος γύρω απο τον εαυτό του,δημιουργεί πολυ μικρό δέμα.
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ Ο JOHN 94 KAI PHRE KARTA RS-MMC GIA TO 3230 DOYLEYEI APSOGA. OPOIOI THELOYN KARTA GIA OPOIDHPOTE KINHTO MPOROYN NA STEILOYN PM.

 

EYXARISTW

PWLEITAI BLUETOOTH GPS ANTENNA SYMBATH ME KINHTA PDA KLP

πωλειται τηλεκατευθυνομενο ελικοπτερο ηλεκτρικο τετρακαναλο και τηλ/νομενο γερακι τρκαναλο. Στειλτε e-mail για πληροφοριες

H DEITE ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω κάποιες ερωτήσεις στα παιδιά που το έχουν.

1) Στα sms υπάρχει το πρόβλημα των 70 χαρακτήρων;

2) Υπάρχει το κλείδωμα αποστολής των προστατευόμενων αρχείων;

Link to comment
Share on other sites

Να κάνω και εγω κάποιες ερωτήσεις στα παιδιά που το έχουν.

1) Στα sms υπάρχει το πρόβλημα των 70 χαρακτήρων;

2) Υπάρχει το κλείδωμα αποστολής των προστατευόμενων αρχείων;

 

Για το πρωτο καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει αλλα για το δευτερο θα σου πω οτι ολα τα τηλεφωνα της Nokia πλεον θα εχουν αυτο το κλειδωμα.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/2061asymvivastos5.gif

Πριν ανοίξετε ένα νέο thread στα Series 60 ρίξτε μια ματιά στον ..::Πίνακα Περιεχομένων::..

Χρήστης : Nokia N90, Nokia 9300, Mitac MIO A701, Nokia 770 & iPAQ hx 4700

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηρα και εγω το 3230 ηθελα να ρωτησω κατο ομως αν ξερει κανεις μπορεις να διαβασει αρχεια word και exel και αν ναι με το ιδιο προγραμμα που εχει το 6630 και αν το εχει καποιος αυτο το προγραμμα θα ηθελα να μου του στειλει αν μπορει......
Link to comment
Share on other sites

Για το πρωτο καλυτερα να απαντησει καποιος που το εχει αλλα για το δευτερο θα σου πω οτι ολα τα τηλεφωνα της Nokia πλεον θα εχουν αυτο το κλειδωμα.

 

και με ποιον τροπο μπορουμε να στειλουμε τα προστατευμενα αρχεια?

Link to comment
Share on other sites

Οποιος γνωριζει ας απαντησει αν τα απολουθα δουλευουν στο 3230 : Το Seleq v1.65i,SmartMovie v2.47,MobileRoute66,IrRemote καθως και ποια παιχνιδα NGage δουλευουν...............Αν τα αποτελεσματα ειναι ικανοποιητικα θα το αγορασω το κινητο. Εαν οχι θα παραμεινω στο 6600.
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΗΡΘΕ Ο JOHN 94 KAI PHRE KARTA RS-MMC GIA TO 3230 DOYLEYEI APSOGA. OPOIOI THELOYN KARTA GIA OPOIDHPOTE KINHTO MPOROYN NA STEILOYN PM.

 

EYXARISTW

..john94,me mikrines peripoy 20 hronia!!Loipon paidia i apli RS MMC doulevei me to 3230 TELEIA (512mb pira gia tin akriveia apo ton filo Hellintronic,ton synisto paidia..oles tis kartes ehei..na einai kala)
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το "τσίμπησα" κι εγώ...

 

Είναι πολύ compact συσκευή και θαυμάζω το γεγονός που έχουν χωρέσει όλα τα χαρακτηριστικά του symbian κινητού σε ένα... Τ610 :p :p

 

Πάντως το κινητό φαίνεται να έχει βελτιωμένη οθόνη σε σχέση με το 6630 (πιο φωτεινή με οξύτητα χρωμάτων).

 

Τώρα όσον αφορά στην κάμερα οι φωτό με φως βγαίνουν μια χαρά (λίγο καλύτερες αυτές του 6630) αλλά τη νύχτα έχουμε τις "γνωστές" μπλε κηλίδες (που εξαφανίζονται και δίνουν στη θέση τους τέλειες και καθαρές φωτό με τη χρήση του φλας - αυτού που δουλεύει και με το 6630 !!!). Το ζουμ είναι μικρότερο από αυτό του 6630 και είναι με σκάλες και όχι ομαλό "στυλ ψηφιακή" όπως του 6630. Αλλά οι φωτό που βγάζει με ζουμ είναι μια χαρά (πάντα με φως ημέρας).

 

Το μενού περιέργως σε μένα ανοίγει αρκετά γρήγορα (περίπου σαν το 6630) το ίδιο και η διαχείρηση εφαρμογών. Ομως η μειωμένη ταχύτητα του επεξεργαστή (σε σχέση με το "γρήγορο" 6630) φαίνεται σε διάφορα σημεία (πχ. άνοιγμα φωτό στην έκθεση, φόρτωμα εντός εφαρμογών κλπ.) αλλά δεν ενοχλεί. Μιά χαρά !!!!

 

Για την μπαταρία δεν έχω ακόμη να πω κάτι (πάντως δεν το άφησα οκτάωρο στη φόρτιση αλλά μόλις έδειξε φουλ το άνοιξα - θα δείξει...)

 

Το ηχείο με χάλασε κάπως... Είναι σαφώς υποδεέστερο του 6630 και πιο αχνό και μουντό. Μουντά ακούγεται και το ράδιο από το ηχείο. Πάντως με τα ακουστικά ακούγεται πραγματικά στερεοφωνικά !!!!

 

Οσον αφορά στη μνήμη... ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΟΙ ΣΥΜΒΑΤΙΚΕΣ RS-MMC !!!!!

 

Τέλος περί εφαρμογών δουλεύουν σχεδόν όλες όσες είχα στο 6630 (εκτός των βίντεο εφαμογών - photorite και photobase). Αυτές που ήδη είναι εντός και δουλεύουν είναι:

 

PowerLock

SlovoED

ROUTE66

WorldMate

FExplorer

ProfiMail

RepliGO

FileMan

SmartMovie

OggPlay

PowerDictaphone

DVDPlayer

Handy PhotoSafe

Opera

NetFront

AppMan

Sprite Backup

 

 

P.S. Δυστυχώς το Splinter Cell (NGAGE) πάλι χάλια χρώματα δείχνει...

MONEY MAKES THE WORLD GO ROUND...

Link to comment
Share on other sites

..john94,me mikrines peripoy 20 hronia!!Loipon paidia i apli RS MMC doulevei me to 3230 TELEIA (512mb pira gia tin akriveia apo ton filo Hellintronic,ton synisto paidia..oles tis kartes ehei..na einai kala)

 

Ωραία :D τι μάρκα είναι η mmc που αγόρασες ?

Γιάννης
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...