Jump to content

[Επίσημο] Nokia 3230


nervous
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οκ, δεν υπάρχει πρόβλημα τελικά. Θέλει κωδικοποίηση Unicode (UTF-8) και όλα δουλεύουν τέλεια. Μπορείς να ενεργοποιήσεις και το Wireless Internet (για όσους έχουν Cosmote - για άλλα δίκτυα δεν ξέρω τί παίζει) με χρέωση 0,0045€/kb+φπα αντί για 0,01€//kb+φπα που έχει το Wap advanced. Και κάνεις πλοήγηση όπου θέλεις, κανονικό Ιντερνετ δηλαδή. Επίσης δουλεύουν και τα email σωστά, αρκεί να ξέρεις τον pop server και τον smtp server που θα χρησιμοποιήσεις.
Link to comment
Share on other sites

Σε ερωτηση μου στο καταστημα της TIM Πτολεμαϊδος μου ειπαν μονο την τιμη καταλογου που βγαλανε , 386 ευρω και οτι ακομη δεν το εχουν παραλαβει.Ακριβο τουλαχιστον κατα 25 ευρω σε σχεση με τις τιμες που καποιοι αγορασατε.

Εχοντας το 6220 εδω και 15 μηνες , σπαζομε οταν θελω να ακουσω ραδιο και πρεπει αναγκαστικα να βαλω τα ακουστικα για να ακουω μονος η να ακουω με παρεα(ανοικτη ακροαση). Το ιδιο βλεπω αφησαν καποιοι να εννοειθει και για το 3230 , ακομη και με hands free. Ετσι ειναι ?? Αν ναι δεν θα μπορουσαν να βαλουν μια επιλογη που θα μας απαλλασε απο τα καλωδια ? Η να υπηρχε εστω μια λεπτου παχους γεφυρα που προσαρμοζοντας την στην υποδοχη να ακουγαμε ανετα και ελευθερα απο καλωδια ?

Απαιτησεις απο καμερα και βιντεο σε τοσο μικρες συσκευες δεν μπορουμε να εχουμε μια και δεν ειναι μονο το μεγεθος του αισθητηρα , αλλα μετραει και ο επεξεργαστης , το λογισμικο και στο συνολο το τελικο κοστος.

Ισως καποιοι να περιμεναν να διαβασουν κατι σχετικα με την συσκευη που θα εδεινε λυση σε καποια προβληματα η αποριες τους.Επειδη διαβασα ολο το θεμα ειδα να επαναλαμβανοντε πολλες φορες τα ιδια ερωτηματα.Ας φροντισουμε ολοι να ριχνουμε μια ματια στις προηγουμενες σελιδες. Ειναι πιο ξεκουραστο και πιο γρηγορα βρισκουμε απαντησεις.

Η δικη μου γνωμη για την συσκευη θα υπαρξει οταν το αγορασω (δυστυχως αλλο ενα κινητο χωρις αναπτηρα ), εκτος και αν δεν προλαβω να το μαθω και να το χαρω .Υπαρχει κινδυνος να μου το παρει ο γιος μου ασχετα αν δεχθηκε να παρει το 6220 !

Μαιιιισα Σεληνη........Νικο παλι εγραψες !

Μικρα & αλλα ενδιαφεροντα στην ιστοσελιδα μου

Link to comment
Share on other sites

Το καλωδιο ειναι η κεραια του ραδιοφωνου ;)

 

edit:http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=49970&page=2&pp=20

 

Οσοι ενδιαφερονται για τις 3D επιδοσεις του κινητου.

 

Το πηρα χθες το πρωι.Εντυπωσεις? Πολυ καλες για τη κατασκευη του.Η οθονη αψογη και στη μιση φωτινοτητα που την εχω.Το ραδιο μου τελειωσε την μπαταρια απο την ασταματητη χρηση του :O Στην ανοιχτη ακροαση το ραδιο δεν ειναι κακο,αλλα τα mp3 αισχος,Τελειως αδυναμα σε ενταση.Αλλα με τα ακουστικα αν και μονοφωνικα δεν με χαλασαν :rolleyes: Αυτονομια δεν μπορω να κρινω ακομη καθως το εχω φορτισει μια φορα μονο.Μετα απο 2 ακομη φορτισεις θα μπορω να κρινω.Ενδεικτικα 1 μερα με ασταματητη χρηση ραδιοφωνου και bluetooth...Πολλες εφαρμογες δεν δουλευουν,οπως το PDF+ και το quick office.Mπορει να εχω και παλιες εκδοσεις ομως :O Η μεγαλυτερη MMC ειναι must και ηδη κοιταω για 256mb...Οι φωτο αρκετα καλες.Στο βιντεο περιμενα κατι καλυτερο καθως δειχνουν ωραια την ωρα που τα τραβας,αλλα στην αναπαραγωγη πιξελιαζουν...

 

Mηπως καποιος ξερει πως μπορουμε να λυσουμε το προβλημα της μη δυνατοτητας αποθηκευσης των sms στην καρτα μνημης?...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Mηπως καποιος ξερει πως μπορουμε να λυσουμε το προβλημα της μη δυνατοτητας αποθηκευσης των sms στην καρτα μνημης?...

 

Καλοριζικο το 3230 songless_bird :)

Δοκιμαστε την λυση της εφαρμογης MsvDriveE

για να δουμε αν δουλευει και στο 3230.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή δουλεύει, την δοκίμασα χτες και έχω κάνει και ένα ποστ με οδηγείες για μεταφοορα των μηνυμάτων απο παλιότερο σ60 τηλέφωνο σε ένα 3230
Link to comment
Share on other sites

Paidia eipame ta RS MMC kai DV RS MMC doulevoune sto 3230,min to psahnete,ta apla mmc DEN douleveoune epeidi aploustata den horane..To pv player doulevei sto kinito mia hara gia full screen video,to msDrive doulevei kai apothikevountai ta minimata sto memory card,eho 512 rs mmc kai to kinito doulevei to idio kalo me kai grigoro opos to 32mb.To fs caller doulevei ,merika foto efarmoges den doulevoune (flexicam/facewarp)eho valei 130mb pragmata sto kinito kai ola kala,to route66,slovoed,citymaps ktl ktl...einai poly kalo kinito,i mpataria 2-3 meres ayta!!Ngage paihnidia den vazo sto kinito ara den xero ti doulevei
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε στο 120 έχει 210 με φπα, υπάρχει και στο http://www.oteshop.gr . Παρειγγειλα ένα σημερα, απο εβδομαδα θα ερθει....
Link to comment
Share on other sites

Μηπως ξερει κανεις που μπορω να βρω ενα καλο τηλεφωνητη για το 3230;

Τα περισσοτερα που εχω εγκαταστησει δεν λειτουργουν...

Εχει βαλει κανεις τηλεφωνητη και να του δουλευει;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

...Piga kai go na paro to kinito (to eixa paraggilei apo tin paraskeui) apo to nokia shop(club) sta Xania (MYLONOGIANNH 84) kai .. :X ... ligo ithele na tous spaso sto ksulo! apla, katalava oti DEN eixan parei oute kan tilefono stin Athina gia to kinito...APISTEUTO!(simasia den dosan, les kai tsampa tha to eperna)

to metanoiosa pou den tous ekana.... :vava: ! itan tetoia ta neura mou pou ligo eleipse na paro to Samsung SGH-D500 ...! :angry:

Me liga logia, opoio palikari einai apo Xania kai skeftete na parei to kinito, i thelei anavathmisi __ MHN PAEI sto nokia club edo! (tha pao sto Plaisio sto Hrakleio ;))

Den ksero an ginete se ola ta Nokia auto, alla kalo einai na ta leme opos einai, giati sigoura kapoioi apo autous diavazoun ta forum auta... :!:

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα κι εγώ.Για τα λεφτά του δεν είναι κακό

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

nai ontws gia ta lefta pou exei den einai kako!!!!H mpataria tou meta apo 3 fortiseis katalhgw oti krataei 2-3 meres.Xerei kaneis an me to kalwdio pou poulane extra mporei na flasharistei to kinhtaki?Fusika an yparxei kai to firmware sta xeria mas!!! :P :P
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

epishs parelhpsa na rwthsw kati pou den 8ymamai an exei apanth8ei se prohgoumena posts.Telika to kalwdio tou 7610 teriazei sto 3230.To dokimase kanenas?Ta hands-free leitourgoun kanonika pantws!!!!
tempelis :cool:
Link to comment
Share on other sites

epishs parelhpsa na rwthsw kati pou den 8ymamai an exei apanth8ei se prohgoumena posts.Telika to kalwdio tou 7610 teriazei sto 3230.To dokimase kanenas?Ta hands-free leitourgoun kanonika pantws!!!!

Ναι.Ειναι το ιδιο DKU-2.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Το πολυπλήκτρο δέχεται άλλες συντομεύσεις, πέρα από αυτές που έχει;και αν ναι πώς;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

έχει κάποιος εύκαιρες τις ρυθμίσεις για βόντα web? αυτές που κατεβάζει δεν παίζουν στο ιντερνετ μόνο στα μέιλ... :(

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Στην κοσμοτε στο 120 έχει 210 με φπα, υπάρχει και στο http://www.oteshop.gr . Παρειγγειλα ένα σημερα, απο εβδομαδα θα ερθει....

 

 

ok to vrika sto oteshop thanks..

Link to comment
Share on other sites

Τα aac αρχεία τα παίζει καλύτερα από τα mp3 ή είναι η εντύπωσή μου;

"Όποιος ελεύθερα συλλογάται,συλλογάται καλά."Ρήγας Φεραίος"

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9674.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα aac αρχεία τα παίζει καλύτερα από τα mp3 ή είναι η εντύπωσή μου;

 

Αυτο προσεξα και εγω.Επισης και τα ogg δεν τα παιζει ασχημα...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μηπως εχεις κανεις η μηπως μπορεις να μου βρει ενα μεταροπεα κωδικων(δεν μου βγαζει για καποιο λογο την αγγλικη λεξη για αυτο το γραφω στα ελληνικα) για να κανω register την εφαρμογη natural recorder που εχει το myphone
Link to comment
Share on other sites

Αυτο προσεξα και εγω.Επισης και τα ogg δεν τα παιζει ασχημα...

Με ποιόν player τα παίζετε?

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Με ποιόν player τα παίζετε?

Tα acc τα παιζει και ο real.Τα ogg με τον ogg player 1.5

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο αλλα περιμενα λιγο καλυτερη καμερα.(το sharp gx30i στον τομεα αυτο δεν παιζεται τελικα ).

 

επισης που θα μπορεσουμε να βρουμε καναν ανταπτορα για την καρτουλα μας για να την βαλουμε στον card reader μας?ρωτω γιατι με τις υπερυθρες δεν γινεται δουλεια....

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα με το κινητο αλλα περιμενα λιγο καλυτερη καμερα.(το sharp gx30i στον τομεα αυτο δεν παιζεται τελικα ).

 

επισης που θα μπορεσουμε να βρουμε καναν ανταπτορα για την καρτουλα μας για να την βαλουμε στον card reader μας?ρωτω γιατι με τις υπερυθρες δεν γινεται δουλεια....

 

Αν αγορασεις καινουργια καρτουλα ,που νομιζω οτι θα σου χρειαστει, παρεχεται στο πακετο ο adaptor.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...