Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα με ικανοποίησε αρκετά η αλλαγή. Αυτό που περιμένω τώρα είναι να μικραίνουν λίγο τις γραμματοσειρές που είναι τεράστιες.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδες, εγω δεν βρισκω τρομερα μεγαλη την διαφορα αναμεσα σε ελληνικους και λατινικους χαρακτηρες, ωστε να με ενοχλει!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ικανοποίησε αρκετά η αλλαγή. Αυτό που περιμένω τώρα είναι να μικραίνουν λίγο τις γραμματοσειρές που είναι τεράστιες.

Έχει ρύθμιση για αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς, κοίταξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. ;)

 

 

Βγήκε και η 4.11.2 στο play, τίποτα δεν άλλαξε ακόμα όσον αφορά τη διαφορά γραμματοσειράς αγγλικών - ελληνικών" όμως.

Edited by makis206
Link to comment
Share on other sites

Έχει ρύθμιση για αλλαγή μεγέθους γραμματοσειράς, κοίταξε στις ρυθμίσεις της εφαρμογής. ;)

 

 

Βγήκε και η 4.11.2 στο play, τίποτα δεν άλλαξε ακόμα όσον αφορά τη διαφορά γραμματοσειράς αγγλικών - ελληνικών" όμως.

Δεν εχει να κάνει με το μέγεθος, αλλά το με το γεγονός ότι εχει άλλο font για τα ελληνικά και άλλο για τα English. Δεν το βλέπεις στο δικό σου;

Link to comment
Share on other sites

Ακομα μια φορα αποδειχθηκε οτι οι devs του tapatalk δεν πρεπει να ειναι και τοσο νηφαλιοι οταν βγαζουν καποιο update. Γενικα παντως, παρα τα bugs, νομιζω οτι οι τελευταιες αναβαθμισεις κινουνται στη σωστη κατευθυνση οσον αφορα την ευκολια χρησης της εφαρμογης. Επειδη στο κινητο εχω την 4.9.5 και στο tablet την τελευταια version, βλεπω οτι απο την 4.10 και μετα εχει γινει πιο ευχρηστη η εφαρμογη. Αυτο που με ενοχλει στην τελευταια αναβαθμιση ειναι οτι μου φαινονται πολυ εντονα τα χρωματα και αυτο ειναι λιγο κουραστικο. Μπορει να ειναι και η ιδεα μου βεβαια. Edited by zananiro
The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει να κάνει με το μέγεθος, αλλά το με το γεγονός ότι εχει άλλο font για τα ελληνικά και άλλο για τα English. Δεν το βλέπεις στο δικό σου;

Το ίδιο λέμε απλά αυτή τη διαφορά εγώ την ονόμασα "γραμματοσειρά", λάθος. :D

 

Αυτό που είπα εν ολίγοις παραπάνω είναι ότι ούτε με το τελευταίο update που έδωσαν δεν διόρθωσαν αυτή τη διαφορά.. ;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αναβάθμισα κ εγώ το tapatalk κ θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να είναι σταθερά τα forum που παρακολουθώ γιατί τώρα από μόνα τους αλλάζουν σειρά κ με μπερδεύουν.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά είμαι ο μόνος που μετά το update κάθε φορά που ανοίγω το tapatalk μου ανοίγει αυτή την οθόνη;; :confused:

Ή πρέπει να κάνω τη διαδικασία όλη (να του πω τα πάθη μου και να διαλέξω ποια φόρουμ θα ακολουθώ) γιατί αλλιώς δεν ενεργοποιείται το "επόμενο", ή να κάνω back και να το κλείσω τελείως και μετά να το ξανά ανοίξω... κάθε φορά... :wacko:

Έκανα και εκκαθάριση στην cache, την πρώτη φορά που το ξανά άνοιξα ήταν οκ, και μετά πάλι τα ίδια...

Link to comment
Share on other sites

εχει στις ρυθμισεις τι θες να σου δειχνει οταν ανοιγεις την εφαρμογη
Link to comment
Share on other sites

εχει στις ρυθμισεις τι θες να σου δειχνει οταν ανοιγεις την εφαρμογη

Δεν είναι αυτό, αυτή η ρύθμιση είναι οκ. Στην καρτέλα "Προφίλ" το έχω ρυθμίσει να ανοίγει, κι εκεί ανοίγει... αφού γίνει πρώτα αυτό που περιέγραψα...

 

Μόλις έκανα και το 2ο update (4.11.2)... θα το παρακολουθήσω κι αύριο και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Αναβάθμισα κ εγώ το tapatalk κ θέλω να ρωτήσω αν γίνεται να είναι σταθερά τα forum που παρακολουθώ γιατί τώρα από μόνα τους αλλάζουν σειρά κ με μπερδεύουν.

Σταθερά είναι, και μπορείς να τα βάλεις με ότι σειρά θέλεις. Πάτα παρατεταμένα ένα φόρουμ, και θα έχεις επιλογή για αναδιάταξή.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν είμαι στην καρτέλα unread ενός forum μόλις διαβάσω ένα θέμα, όταν βγαίνω από το θέμα αυτό εξαφανίζεται από την λίστα, ενώ πριν έμενε σαν διαβασμένο. Διορθώνεται αυτό ή να πάω στην 4.9 να ξεμπερδεύει.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, όταν είμαι στην καρτέλα unread ενός forum μόλις διαβάσω ένα θέμα, όταν βγαίνω από το θέμα αυτό εξαφανίζεται από την λίστα, ενώ πριν έμενε σαν διαβασμένο. Διορθώνεται αυτό ή να πάω στην 4.9 να ξεμπερδεύει.

 

Επανω δεξια, πατας τις ρυθμισεις και πατας την δευτερη επιλογη show all. Αυτη την στιγμη του εχεις βαλει την επιλογη Show only unread

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα μεσω της εφαρμογης χρησιμοποιωντας το adfree. Ετσι λοιπον εβαλα το adaway και στην λευκη λιστα εγραψα *.Viglink.com και εκανα παλι ενημερωση της εφαρμογης αλλα συνεχιζει να μην μου ανοιγει τιποτα. Τι κανουμε τωρα? :)

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια,μετα την αναβαθμιση δεν μπορω να ανοιξω καμια σελιδα μεσω της εφαρμογης χρησιμοποιωντας το adfree. Ετσι λοιπον εβαλα το adaway και στην λευκη λιστα εγραψα *.Viglink.com και εκανα παλι ενημερωση της εφαρμογης αλλα συνεχιζει να μην μου ανοιγει τιποτα. Τι κανουμε τωρα? :)

Καταρχήν,βγάλε τα adaway ή adfree, κάνε restart και δες αν το αρχείο etc/hosts έχει αδειάσει από links.

Αν ναι, ξαναβαλε το adaway και ξανακατεβασε τα hosts, πρόσθεσε πάλι το viglink όπως πριν και πες μας αν δούλεψε.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν,βγάλε τα adaway ή adfree, κάνε restart και δες αν το αρχείο etc/hosts έχει αδειάσει από links.

Αν ναι, ξαναβαλε το adaway και ξανακατεβασε τα hosts, πρόσθεσε πάλι το viglink όπως πριν και πες μας αν δούλεψε.

 

Οχι αρχηγε δεν δουλεψε. μηπως αυτο που γραφω ειναι λαθος και θελει *.redirect.viglink.com?

 

Edit : πρεπει πρωτα να πας στις ρυθμισεις αφου κανεις την παραπανω διαδικασια και να ενεργοποιησεις το redirect,επειτα κανεις παλι μια ενημερωση της εφαρμογης και μολις κανει reboot εισαι ετοιμος.Τωρα μου λειτουργει αψογα.

Edited by anastasiszn

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

Επανω δεξια, πατας τις ρυθμισεις και πατας την δευτερη επιλογη show all. Αυτη την στιγμη του εχεις βαλει την επιλογη Show only unread

Αυτό που λες γίνεται μόνο στις καρτέλες participate και subscribe ("θέματα που παρακολουθείτε" το λέει τώρα) . Σε αυτές τις καρτέλες μου βγάζει την επιλογή που λες. Στο unread έχει μόνο το Mark as read.

Link to comment
Share on other sites

Σταθερά είναι, και μπορείς να τα βάλεις με ότι σειρά θέλεις. Πάτα παρατεταμένα ένα φόρουμ, και θα έχεις επιλογή για αναδιάταξή.

Αυτό που λες το κάνω κάθε φορά που αλλάζει τη σειρά των forum από μόνο του το tapatalk. Αν κάποιος ξέρει τη λύση παρακαλώ να με βοηθήσει. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Guest YiorgosA
Επίσης υπάρχει λύση να μην με ειδοποιεί για τα θέματα υπο παρακολούθηση; Μόνο σε ένα φόρουμ το κάνει. Πως το απενεργοποιώ τελέιως;
Link to comment
Share on other sites

@petaloudas

Αυτό μου εμφάνιζε όσο δεν είχα λογαριασμό tapatalk id account.

Tapatalk id δεν είχα ποτέ κι ούτε πρόκειται να κάνω, οπότε δεν έχει να κάνει...

Ωστόσο, από χθες το βράδυ που έκανα και το 2ο update και πήγε στο 4.11.2, μέχρι στιγμής δεν μου το έχει ξαναπαρουσιάσει... κάποιο κόλλημα ίσως; θα δείξει.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι οταν συνδέομαι με wind mobile internet μου έρχονται ειδοποιησεις μονο για mail και οχι για τις υπολοιπες εφαρμογες? πχ tapatalk, forza κ.α. ?

Εχω ανοιχτο τον αυτοματο συγχρονισμο αλλα δεν ερχεται τιποτα :(

 

Οταν ανοιξω το wifi συγχρονίζει με ολες τις εφαρμογες!

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.11.2 είστε συνδεδεμένοι με tapatalk id, με facebook η Google+??

ρωτάω άμα δεν συνδεθώ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην 4.11.2 είστε συνδεδεμένοι με tapatalk id, με facebook η Google+??

ρωτάω άμα δεν συνδεθώ δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω την εφαρμογή.

Εγώ με tapatalk id ειμαι μονο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...