Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσα θέματα και να έχει κατά καιρούς το Tapatalk, η ευκολία που προσφέρει για την ανάγνωση των φόρουμ δεν συγκρίνεται ούτε με Mobile sites, ούτε με τίποτα άλλο. Όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή. Και θεωρώ ότι τα τεχνολογικά φόρουμ τουλάχιστον θα έπρεπε να υποστηρίζουν το Tapatalk. Στην τελική ας φτιάξουν δικές τους εφαρμογές όπως έκανε το xda αν δεν τους αρέσει το Tapatalk.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

και τα φορουμ εχουν μεινει πολυ πισω στο mobile version. πχ το phpbb ειναι αθλιο.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Σήμερα μου ήρθε χρέωση συνδρομής tapatalk VIP 1,09 €/μήνα αφού η δωρεάν περίοδος πρέπει να έληξε. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να την πληρώνω καθώς για την απαλλαγή από τις διαφημίσεις, υπάρχουν πολλοί τρόποι.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε χρέωση συνδρομής tapatalk VIP 1,09 €/μήνα αφού η δωρεάν περίοδος πρέπει να έληξε. Δεν ξέρω αν θα συνεχίσω να την πληρώνω καθώς για την απαλλαγή από τις διαφημίσεις, υπάρχουν πολλοί τρόποι.
Κάνε εγγραφή στο android zone και θα τα βρεις εκεί τα υπόλοιπα και μετά απεγκατασταση αυτό που έχεις. Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

Κάνε εγγραφή στο android zone και θα τα βρεις εκεί τα υπόλοιπα και μετά απεγκατασταση αυτό που έχεις.

 

Αν κάνω εγγραφή εκεί και τσιμπήσω κανένα malware θα πάρεις κανένα referral; :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τις τελευταίες μέρες με κρασαρει το Tapatalk, δοκίμασα και πιο παλιές εκδόσεις αλλά πάλι τα ίδια, καμιά ιδέα το τι συμβαίνει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα σε ΟΡ6 με Android10 εδώ και όλο αυτό τον καιρό.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε , με το mi8 έχω θέμα , με android 10

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια από τα ίδια . Δεν μπορώ να καταλάβω ώρες ώρες αν έχει θέμα η εφαρμογή, αν κολλάει το κινητό,αν κάνει κανένα flickering η οθόνη.αλλα μόνο στο δικό μας κινητό ;τι φάση;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φίλε δεν ξέρω, μόνο σε αυτήν την εφαρμογή υπάρχει θέμα

 

Edit βλέπω υπάρχει θέμα και σε άλλες εφαρμογές, πως βλέπουμε αν έχει θέμα η οθόνη;

Edited by dimtz
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω κανένα πρόβλημα με Android 10.

 

Sent from my Huawei Mate 20 Pro by using Tapatalk

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θέμα σε τίποτα, όλα εμφανίστηκαν μετά την επαναφορά τηλεφώνου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν θέλω να το επαναφέρω πάλι διότι μου φαίνεται βουνό το στήσιμο πάλι από την αρχή

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα θέμα σε τίποτα, όλα εμφανίστηκαν μετά την επαναφορά τηλεφώνου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν θέλω να το επαναφέρω πάλι διότι μου φαίνεται βουνό το στήσιμο πάλι από την αρχή

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μπες στο android zone και κατέβαζε παλιές εκδόσεις μέχρι να βρεθεί η σταθερή.

Είναι γνωστό πρόβλημα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνεις κάποια; Η 5.7.2 που δοκίμασα δεν δουλεύει σωστά

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω φίλε δεν ξέρω, μόνο σε αυτήν την εφαρμογή υπάρχει θέμα

 

Edit βλέπω υπάρχει θέμα και σε άλλες εφαρμογές, πως βλέπουμε αν έχει θέμα η οθόνη;

Δεν είχα θέμα σε τίποτα, όλα εμφανίστηκαν μετά την επαναφορά τηλεφώνου στις εργοστασιακές ρυθμίσεις, δεν θέλω να το επαναφέρω πάλι διότι μου φαίνεται βουνό το στήσιμο πάλι από την αρχή

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μάλλον τότε πρέπει να ψάξεις τι συμβαίνει με το κινητό εφόσον έχεις θέμα και με άλλες εφαρμογές. Λογικά η αναβάθμιση της ρομ ήταν buggy. Δεν νομίζω να γλιτώνεις την επαναφορά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Πηρα φιλε αναβαθμιση android 10 και επαναφορα δεν εχω κανει, αναγκαστηκα εκανα μετα απο 1 μηνα επαναφορα τηλεφωνου και απο τοτε εχω αυτα τα προβληματα , πριν δεν ειχα ,εκανα εκ νεου επαναφορα αλλα παλι τα ιδια ,το προβλημα ειναι σε δυο εφαρμογες ,tapatalk και google chrome , στο google chrome το προβλημα το ελυσα με καταργηση τελευταιας ενημερωσης ,με το tapatalk 4-5 εκδοσεις που εβαλα εχω θεμα ,τι να πω δεν ξερω
Link to comment
Share on other sites

Πηρα φιλε αναβαθμιση android 10 και επαναφορα δεν εχω κανει, αναγκαστηκα εκανα μετα απο 1 μηνα επαναφορα τηλεφωνου και απο τοτε εχω αυτα τα προβληματα , πριν δεν ειχα ,εκανα εκ νεου επαναφορα αλλα παλι τα ιδια ,το προβλημα ειναι σε δυο εφαρμογες ,tapatalk και google chrome , στο google chrome το προβλημα το ελυσα με καταργηση τελευταιας ενημερωσης ,με το tapatalk 4-5 εκδοσεις που εβαλα εχω θεμα ,τι να πω δεν ξερω
Κάνεις το εξής λάθος.

Κάνεις επαναφορά σε νέο σύστημα και το τσακίζεις.

Αν κρατούσες καθαρό το σύστημα και απλά περνούσες τις εφαρμογές που θες μία μια από την αρχή, λογικά θα τρέχει όπως πρέπει.

Έτσι τρέχω κάθε φορά όλες τις αναβαθμίσεις.

Και δεν έχω κανένα θέμα ποτέ με καμία εφαρμογή.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις το εξής λάθος.

Κάνεις επαναφορά σε νέο σύστημα και το τσακίζεις.

Αν κρατούσες καθαρό το σύστημα και απλά περνούσες τις εφαρμογές που θες μία μια από την αρχή, λογικά θα τρέχει όπως πρέπει.

Έτσι τρέχω κάθε φορά όλες τις αναβαθμίσεις.

Και δεν έχω κανένα θέμα ποτέ με καμία εφαρμογή.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Επαναφορα εκανα απο αναγκη φιλε ,δεν ειχα σκοπο να κανω, πηρα την αναβαθμιση δουλευαν ολα ρολοι και μετα απο κανα μηνα εκανα επαναφορα

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα λύση και για το Tapatalk, το πέταξα και ηρεμισα , όλα μέσο browser με συντομεύσεις και μια χαρά , το κινητό πετάει όπως και πρώτα :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και χωρίς διαφημίσεις, ξέχασα να το αναφέρω

Link to comment
Share on other sites

Πηρα φιλε αναβαθμιση android 10 και επαναφορα δεν εχω κανει, αναγκαστηκα εκανα μετα απο 1 μηνα επαναφορα τηλεφωνου και απο τοτε εχω αυτα τα προβληματα , πριν δεν ειχα ,εκανα εκ νεου επαναφορα αλλα παλι τα ιδια ,το προβλημα ειναι σε δυο εφαρμογες ,tapatalk και google chrome , στο google chrome το προβλημα το ελυσα με καταργηση τελευταιας ενημερωσης ,με το tapatalk 4-5 εκδοσεις που εβαλα εχω θεμα ,τι να πω δεν ξερω
Το ότι δεν είχες θέμα πριν την επαναφορά σημαίνει ότι το πρόβλημα οφείλεται πάσα πιθανότητα στην αναβάθμιση σε 10, κάποιο bug υπάρχει στην ρομ το οποίο εμφανίστηκε όταν έγινε καθαρή εγκατάσταση της ρομ και σβήστηκε ότι είχε σχέση με το Android 9. Με κάποιο update είτε της ρομ είτε του tapatalk θα λυθεί λογικά.

By the way, μου ήρθε σήμερα ενημέρωση στην 8.8.2.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Σωστή η παρατήρηση σου φίλε, θα περιμένω ενημερώσεις, αν και ψιλό βολευτηκα προς το παρών, ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάστε αυτή την εφαρμογή και θα είστε κομπλέ.

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.quoord.tapatalkHD

 

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...