Jump to content

Tapatalk στο Android


Sofos_5
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

Μετά την αναβάθμιση της συσκευής μου σε Android 10, το Tapatalk παρουσιάζει πρόβλημα με συνεχόμενα κλεισίματα της εφαρμογής

Χρησιμοποιώ μια παλιά έκδοση την 5.7.2 μιας και της συγκεκριμένης η εμφάνιση και διάταξη με εξυπηρετεί καλύτερα.

Γνωρίζετε κάτι για το πρόβλημα που περιγράφω;

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι για την εφαρμογή γιατί δεν τη γνωρίζω καλά.στις ρυθμίσεις έχω κανονικά ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις αλλά μου δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από τα post στο my phone ενω ένα άλλο forum που έχω μου στέλνει.τι παίζει;

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το myphone εδώ και χρόνια δεν υποστηρίζει το Tapatalk. Αφού δουλεύει ακόμα πάλι καλά.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η εφαρμογή είναι ότι να'ναι.Εμενα δε μου έρχονται ειδοποιήσεις απο μηνύματα.+Οτι συχνά πυκνά δε φορτώνουν τα forums.
Να ξέρουμε τι λέμε πριν γράφουμε ότι μας έρθει.

Η εφαρμογή δεν φταίει αν ένα φόρουμ δεν ενεργοποιήσει τα push notifications ή αν το κινητό μας κλείνει την εφαρμογή για εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα να ρωτήσω κάτι για την εφαρμογή γιατί δεν τη γνωρίζω καλά.στις ρυθμίσεις έχω κανονικά ενεργοποιημένες τις ειδοποιήσεις αλλά μου δε μου έρχονται ειδοποιήσεις από τα post στο my phone ενω ένα άλλο forum που έχω μου στέλνει.τι παίζει;

Το MyPhone δεν υποστηρίζει το tapa

Δεν θα σου έρχονται ειδοποιήσεις.

Εαν το προσθέσεις σαν forum (το εχεις κάνει), μπορεις να παρακολουθεις το foroum. Θα πηγαίνεις στην καρτέλα αδιάβαστα ή αυτη με τις συνδρομες σου και θα τα βλεπεις.

Ετσι κανω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα σας,

Μετά την αναβάθμιση της συσκευής μου σε Android 10, το Tapatalk παρουσιάζει πρόβλημα με συνεχόμενα κλεισίματα της εφαρμογής

Χρησιμοποιώ μια παλιά έκδοση την 5.7.2 μιας και της συγκεκριμένης η εμφάνιση και διάταξη με εξυπηρετεί καλύτερα.

Γνωρίζετε κάτι για το πρόβλημα που περιγράφω;

 

Υποστηρίζει η 5.7.2 το Android 10?

Εμένα οταν πηρε αναβάθμιση σε Android 9, η 5.7.2 δεν λειτουργούσε το push notifications k δεν έρχονταν ειδοποιήσεις. το εβγαλα και εβαλα την έκδοση 7.3.6 (παραπλήσια της 5.7.2)

Για το αν λειτουργουν τα push, στο μενου της εφαρμογης, πηγαινε: Ρυθμίσεις--ειδοπ ώθησης -- και κατω κατω δες αν ειναι ενεργο το "Push token"

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το tapatalk και εμένα σε αντροιντ 10 μου κλείνει.εχετε βρε καμία λύση;
Κανένα θέμα ποτέ με κανένα Android.

Ποιά έκδοση της εφαρμογής έχεις;

Πρώτη φορά στο κάνει;

Πριν δούλευε καλά πχ με Android 9?

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,το tapatalk και εμένα σε αντροιντ 10 μου κλείνει.εχετε βρε καμία λύση;
Η λύση στην δική μου περίπτωση δόθηκε με αναβάθμιση από το playstore στην τελευταία έκδοση του Tapatalk.

 

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση ήταν να πάρω την απόφαση να πετάξω το tapatalk.

Λίγο ότι τα περισσότερα φόρουμ είναι ξεπερασμένα επί το πλείστον, λίγο ότι έχω πληρώσει 3 φορές το tapatalk αλλά τώρα θέλει συνδρομή, λίγο ότι πάντα έχει προβλήματα, λίγο ότι δεν το υποστηρίζει εδώ και χρόνια το μαϊφον, λίγο ότι όλοι έχουν mobile site ή καλές εφαρμογές πλέον, ε τα λίγα έγιναν πολλά τελικά.

Μετά τις πρώτες 2 μέρες δεν μου έλειψε καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Το MyPhone δεν υποστηρίζει το tapa

 

Δεν θα σου έρχονται ειδοποιήσεις.

 

Εαν το προσθέσεις σαν forum (το εχεις κάνει), μπορεις να παρακολουθεις το foroum. Θα πηγαίνεις στην καρτέλα αδιάβαστα ή αυτη με τις συνδρομες σου και θα τα βλεπεις.

 

Ετσι κανω εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Υποστηρίζει η 5.7.2 το Android 10?

 

Εμένα οταν πηρε αναβάθμιση σε Android 9, η 5.7.2 δεν λειτουργούσε το push notifications k δεν έρχονταν ειδοποιήσεις. το εβγαλα και εβαλα την έκδοση 7.3.6 (παραπλήσια της 5.7.2)

 

Για το αν λειτουργουν τα push, στο μενου της εφαρμογης, πηγαινε: Ρυθμίσεις--ειδοπ ώθησης -- και κατω κατω δες αν ειναι ενεργο το "Push token"

Δεν δουλεύει ούτε αυτή σε μένα με 10

το myphone,το xda μια χαρά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσα θέματα και να έχει κατά καιρούς το Tapatalk, η ευκολία που προσφέρει για την ανάγνωση των φόρουμ δεν συγκρίνεται ούτε με Mobile sites, ούτε με τίποτα άλλο. Όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή. Και θεωρώ ότι τα τεχνολογικά φόρουμ τουλάχιστον θα έπρεπε να υποστηρίζουν το Tapatalk. Στην τελική ας φτιάξουν δικές τους εφαρμογές όπως έκανε το xda αν δεν τους αρέσει το Tapatalk.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Όσα θέματα και να έχει κατά καιρούς το Tapatalk, η ευκολία που προσφέρει για την ανάγνωση των φόρουμ δεν συγκρίνεται ούτε με Mobile sites, ούτε με τίποτα άλλο. Όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή. Και θεωρώ ότι τα τεχνολογικά φόρουμ τουλάχιστον θα έπρεπε να υποστηρίζουν το Tapatalk. Στην τελική ας φτιάξουν δικές τους εφαρμογές όπως έκανε το xda αν δεν τους αρέσει το Tapatalk.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

για ποιο λογο να χρησιμοποιησει καποιος το tapatalk?

Link to comment
Share on other sites

για ποιο λογο να χρησιμοποιησει καποιος το tapatalk?

Οπως γραφει και ο φίλος πιο πάνω.

Ολα τα φόρουμ και τοπικ που παρακολουθείς, σε ενα πρόγραμμα, με ειδοποιήσεις, χωρις να χρειάζεται να δεις τα μαιλ σου ή να μπαίνεις σε κάθε φόρουμ ξεχωριστά

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Όσα θέματα και να έχει κατά καιρούς το Tapatalk, η ευκολία που προσφέρει για την ανάγνωση των φόρουμ δεν συγκρίνεται ούτε με Mobile sites, ούτε με τίποτα άλλο. Όλα μαζεμένα και νοικοκυρεμένα. Δεν είναι τυχαίο ότι δεν υπάρχει εναλλακτική εφαρμογή. Και θεωρώ ότι τα τεχνολογικά φόρουμ τουλάχιστον θα έπρεπε να υποστηρίζουν το Tapatalk. Στην τελική ας φτιάξουν δικές τους εφαρμογές όπως έκανε το xda αν δεν τους αρέσει το Tapatalk.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

 

Εναλλακτικές εφαρμογές υπήρχαν την χρυσή εποχή των φόρουμ και τότε το tapatalk ήταν καλύτερο. Ανάθεμα κι αν έχει σχέση το tapatalk του 2011-2013 με το σημερινό βδέλυγμα βέβαια.

Anyway, όπως την βρίσκει κανείς.

Ωστόσο σε τούτο εδώ το φόρουμ, μια 4ετια τώρα που πουλήθηκε και έφυγε όλο το team, βελτίωση δεν υπάρχει ούτε πρόκειται να υπάρξει. Οπότε δεν ξέρω πώς ακόμα υπάρχουν άτομα που περιμένουν προσθήκες και βελτιώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση 8.7.3 υπάρχει τρόπος για "γκριζάρισμα" των διαβασμένων threads ;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Στην τελευταία έκδοση 8.7.3 υπάρχει τρόπος για "γκριζάρισμα" των διαβασμένων threads ;

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, εδώ και πολλές εκδόσεις έχει αφαιρεθεί αυτό το χαρακτηριστικό. Πάντως θέμα συνήθειας είναι, πλέον δεν με απασχολεί καθόλου ενώ παλαιότερα το θεωρούσα σημαντικό χαρακτηριστικό. Στα αδιάβαστα υπάρχει μια μπλε έντονη γραμμή στα αριστερά με τέτοιο τρόπο που είναι αρκετά εμφανές πιο είναι διαβασμένο και πιο όχι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση ήταν να πάρω την απόφαση να πετάξω το tapatalk.

 

'Ότι πιο σωστό έχω διαβάσει,το ίδιο και εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Η δική μου λύση ήταν να πάρω την απόφαση να πετάξω το tapatalk.

Λίγο ότι τα περισσότερα φόρουμ είναι ξεπερασμένα επί το πλείστον, λίγο ότι έχω πληρώσει 3 φορές το tapatalk αλλά τώρα θέλει συνδρομή, λίγο ότι πάντα έχει προβλήματα, λίγο ότι δεν το υποστηρίζει εδώ και χρόνια το μαϊφον, λίγο ότι όλοι έχουν mobile site ή καλές εφαρμογές πλέον, ε τα λίγα έγιναν πολλά τελικά.

Μετά τις πρώτες 2 μέρες δεν μου έλειψε καθόλου.

 

'Ότι πιο σωστό έχω διαβάσει,το ίδιο και εγώ.

 

Το ίδιο έκανα και εγώ, αφού το αγόρασα, τις εποχές που ήταν πράγματι καλό, τώρα ζητάει συνδρομή.

Μου έδωσε μέχρι τέλη Μαρτίου VIP, οπότε είπα να το δοκιμάσω.... επειδή το χαλάσανε πολύ όμως,

το πέταξα, έβαλα XDA app για το XDA, και τα άλλα φόρουμ τα έβαλα στην αρχική σελίδα σαν συντομεύσεις από Opera...

Πρέπει να είναι ότι καλύτερο έκανα τον τελευταίο καιρό...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ παιδιά εδώ και 2 χρόνια χωρίς Ταπαταλκ και είμαι πολύ καλύτερα.

Τον τελευταίο χρόνο δε, δεν το έχω καν στη συσκευή εγκατεστημένο.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Όχι, εδώ και πολλές εκδόσεις έχει αφαιρεθεί αυτό το χαρακτηριστικό. Πάντως θέμα συνήθειας είναι, πλέον δεν με απασχολεί καθόλου ενώ παλαιότερα το θεωρούσα σημαντικό χαρακτηριστικό. Στα αδιάβαστα υπάρχει μια μπλε έντονη γραμμή στα αριστερά με τέτοιο τρόπο που είναι αρκετά εμφανές πιο είναι διαβασμένο και πιο όχι.

 

Sent from my Huawei P20 pro using Tapatalk

Ωραίος, δεν την είχα παρατηρήσει καν αυτή την γραμμή που αναφέρεις!

Ευχαριστώ για την διευκρίνηση.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά τι να κάνουμε.

Πάτε να μας πείσετε κάποιοι ότι βρήκατε την τρομερή λύση που κάνατε απεγκατάσταση το Tapatalk

Και τι με αυτό;

 

Πάλι δεν υπάρχει καλύτερη λύση. Ο άλλος έβαλε συντομεύσεις στον browser που μπαίνεις μέσω browser και είναι κάτι που θέλουμε να αποφύγουμε όλοι όσοι δουλεύουμε το Tapatalk.

Άλλος μιλάει για συνδρομές κλπ. Πώς γίνεται που και εγώ που το έχω αγοράσει, μου δουλεύει ακόμα μια χαρά χωρίς συνδρομή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να εξηγήσει τι προβλήματα έχουν οι τελευταίες εκδόσεις και τις κράζουν αρκετοί;
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει παιδιά τι να κάνουμε.

Πάτε να μας πείσετε κάποιοι ότι βρήκατε την τρομερή λύση που κάνατε απεγκατάσταση το Tapatalk

Και τι με αυτό;

 

Πάλι δεν υπάρχει καλύτερη λύση. Ο άλλος έβαλε συντομεύσεις στον browser που μπαίνεις μέσω browser και είναι κάτι που θέλουμε να αποφύγουμε όλοι όσοι δουλεύουμε το Tapatalk.

Άλλος μιλάει για συνδρομές κλπ. Πώς γίνεται που και εγώ που το έχω αγοράσει, μου δουλεύει ακόμα μια χαρά χωρίς συνδρομή;

 

Sent from my ONEPLUS A6003 using Tapatalk

 

Κανείς δεν πάει να πείσει κανένα.

Είναι η άλλη πλευρά από μια μερίδα χρηστών της εφαρμογής που αποφάσισαν να την πετάξουν τελικά, ενώ για χρόνια την θεωρούσαν απαραίτητη.

Το έχεις δοκιμάσει; Όχι. Άρα άφησε τους υπόλοιπους που κάνανε την μετάβαση να έχουν άποψη.

Όσο για την συνδρομή, σε λίγο τελειώνουν οι 6 δωρεάν μήνες για όσους είχαν αγοράσει παλαιότερα. Μετά θα έχεις διαφημίσεις (αν θυμάμαι καλά), περιορισμό σε πόσες φωτο μπορείς να ανεβάσεις την ημέρα και ότι άλλο είχαν αναφέρει, δεν έδωσα και πολύ σημασία.

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία εφαρμογή.Την έχω απο το πρώτο μου galaxy S.και μονο που έχει το xda οργανωμένα όλα.. Επίσης κορυφαία η vip black έκδοση (cracked).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κορυφαία εφαρμογή.Την έχω απο το πρώτο μου galaxy S.και μονο που έχει το xda οργανωμένα όλα.. Επίσης κορυφαία η vip black έκδοση (cracked).

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για το xda υπάρχει το xda labs που είναι πολύ ανώτερο δοκίμασε το

 

Στάλθηκε από το Mi 9T Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...