Jump to content

[Επίσημο] Nokia Lumia 1020 Μέρος ΙΙ


impreza_sti
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά με τα 8.1,γιατί έχω παγωματα; Υπάρχει κάποιος τρόπος να το λύσω;

 

ΕΚΑΝΕΣ Hard reset μετά την επαναφορά σε 8.1?

Τα 8.1 δεν μου έχουν φριζαρει ποτε.Μονο στο πρώτο 1020 είχα τέτοια θέματα αλλά ήταν λόγω πλακέτας έβγαζαν πολλά το πρόβλημα τοτε.Κάποια αλλα θέματα που είχαν ήταν η μη ομοιογένεια στις φωτογράφιες κυρίως στις γωνίες ,ασταθές ios,χαμηλό μικρόφωνο.

Λίγα βέβαια αλλά υπήρχαν.Γενικα το 1020 εμένα προσωπικά με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο σαν κινητό.

Τώρα που σκέφτομαι και πιο ήρεμα το θεμ καλύτερα που δεν πήρε τα 10αρια και να χαλάσει την flawless εμπειρία που έχουμε.Νομιζω και να πάω σε αντροιντ μιας και το σκέφτομαι σοβαρά για g4 το 1020 δεν αξίζει να το πουλήσω ειδικά στις τιμές που τα δίνουν τωρα .

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

ΕΚΑΝΕΣ Hard reset μετά την επαναφορά σε 8.1?

Τα 8.1 δεν μου έχουν φριζαρει ποτε.Μονο στο πρώτο 1020 είχα τέτοια θέματα αλλά ήταν λόγω πλακέτας έβγαζαν πολλά το πρόβλημα τοτε.Κάποια αλλα θέματα που είχαν ήταν η μη ομοιογένεια στις φωτογράφιες κυρίως στις γωνίες ,ασταθές ios,χαμηλό μικρόφωνο.

Λίγα βέβαια αλλά υπήρχαν.Γενικα το 1020 εμένα προσωπικά με άφησε απόλυτα ικανοποιημένο σαν κινητό.

Τώρα που σκέφτομαι και πιο ήρεμα το θεμ καλύτερα που δεν πήρε τα 10αρια και να χαλάσει την flawless εμπειρία που έχουμε.Νομιζω και να πάω σε αντροιντ μιας και το σκέφτομαι σοβαρά για g4 το 1020 δεν αξίζει να το πουλήσω ειδικά στις τιμές που τα δίνουν τωρα .

 

Γιατί δεν πας σε 950? Καλύτερη κάμερα και windows 10....;)

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

επανηλθα στα 8.1 μεσω του windows device recovery software. αυτο δεν κάνει και hard reset; Και μιας και αρκετοι προτεινετε το 950, ειναι αξιοπιστο ή πανε οπαδικά τα πραγματα;
Link to comment
Share on other sites

επανηλθα στα 8.1 μεσω του windows device recovery software. αυτο δεν κάνει και hard reset; Και μιας και αρκετοι προτεινετε το 950, ειναι αξιοπιστο ή πανε οπαδικά τα πραγματα;

Κανε ενα hard reset καλου κακου και μετα το recovery

Γενικα εγω κανω hard reset πριν και μετα κάθε πέρασμα μεγάλης έκδοσης.

Τωρα για το 950 δεν πρόκειται να παω για η m$ με *πούλησε* με το 1020.

Οκ δεν μπορει να τα υποστηριξει το 1020 τα 10αρια αλλα μην μας τα ταζεις καθολου.

Και οκ ισως τοτε δεν ηξερε ή ή η΄1002 πραγματα βγες καποια στιγμη να το πεις .

Αν πήγαινα στο 950 θα πήγαινα μονο και μονο για την καμερα.

Εκτος αν περιμενω και το βγαλει καμια voda προσφορα το κανει που και που

Γιατι βλεπω την ms οπως ειπε κιολας οτι δεν θα δώσει βαρος στο mobile κομματι για την ωρα.

Το 1020 βεβαια θα το κρατησω και θα κανει παρέα στο Ν82,το Ν8 ,το 808.

Link to comment
Share on other sites

Κανε ενα hard reset καλου κακου και μετα το recovery

Γενικα εγω κανω hard reset πριν και μετα κάθε πέρασμα μεγάλης έκδοσης.

Τωρα για το 950 δεν πρόκειται να παω για η m$ με *πούλησε* με το 1020.

Οκ δεν μπορει να τα υποστηριξει το 1020 τα 10αρια αλλα μην μας τα ταζεις καθολου.

Και οκ ισως τοτε δεν ηξερε ή ή η΄1002 πραγματα βγες καποια στιγμη να το πεις .

Αν πήγαινα στο 950 θα πήγαινα μονο και μονο για την καμερα.

Εκτος αν περιμενω και το βγαλει καμια voda προσφορα το κανει που και που

Γιατι βλεπω την ms οπως ειπε κιολας οτι δεν θα δώσει βαρος στο mobile κομματι για την ωρα.

Το 1020 βεβαια θα το κρατησω και θα κανει παρέα στο Ν82,το Ν8 ,το 808.

 

Για υποστήριξη κορυφαία είναι η apple. Στο android τα πράγματα είναι χειρότερα. Όσο για την ms, κανένας δεν θα την κατηγορούσε αν δεν έκανε το λάθος να μας τάξει. Αυτό είναι ασυγχώρητο.

Τώρα, ήμουν έτοιμος να την ρίξω και να πάω σε iPhone άλλα τελικά αποφάσισα να πάρω αύριο που μου αρέσει και να μη λειτουργήσω εν βρασμώ ψυχής. Η κάμερα είναι στην κορυφή των προτεραιοτήτων μου και το 950 παίζει μόνο του μπάλα. Τα 10ρια είναι σούπερ και μου αρέσουν πολύ οπότε αν δεν το πάρω δεν θα τιμωρήσω την ms αλλά τον εαυτό μου. Όποτε βουρ

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

επανηλθα στα 8.1 μεσω του windows device recovery software. αυτο δεν κάνει και hard reset; Και μιας και αρκετοι προτεινετε το 950, ειναι αξιοπιστο ή πανε οπαδικά τα πραγματα;

 

Οπαδισμος θα υπάρχει πάντα. Σε όλα τα θέματα. Προσωπική άποψη, Αν σου αρέσουν τα windows τότε το 950 είναι ότι καλύτερο. Υπάρχουν βέβαια και φθηνότερες λύσεις. Όμως το 950 είναι στην κορυφή. Σίγουρα υπάρχουν κάποια αμελητέα θέματα λόγω μετριότητας των windows 10. Σύντομα κι αυτά θα ξεπεραστούν. Υπάρχει κολοσσός από πίσω. Οπότε είναι θέμα τι σου αρέσει. Αν σου αρέσουν τα Windows το πήρες χθες.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Βρε μια χαρά μαρεσουν τα windows. Απλά ο κολοσσός δείχνει να προσφέρει τις εφαρμογές του σε καλύτερη ποιότητα στις άλλες πλατφόρμες από ότι στη δικη του. Και αυτό σε κάνει να νιώθεις λίγο μακακας. Καμια σοβαρότητα σε κανένα επίπεδο...
Link to comment
Share on other sites

Βρε μια χαρά μαρεσουν τα windows. Απλά ο κολοσσός δείχνει να προσφέρει τις εφαρμογές του σε καλύτερη ποιότητα στις άλλες πλατφόρμες από ότι στη δικη του. Και αυτό σε κάνει να νιώθεις λίγο μακακας. Καμια σοβαρότητα σε κανένα επίπεδο...

 

To μεγάλο φάουλ της M$ ηταν τα το πως χειρίστηκε το θέμα με τα windows 10.

Απο αναβολή σε αναβολή και στο τέλος απο τηγανητά τίποτα.

Και τωρα που τα εβγαλε και καλα εχουν ακομη θεματα στα αλλα τηλεφωνα.

Ελπιζουμε οτι θα φτιαχτουν

Αλλα σαν συσκευη το Νοκια 1020 (ειναι) και ηταν παρα πολυ καλο.Κανει τα παντα για εναν νορμάλ χρήστη.

Εχεις μια απο τις καλυτερες καμερες τις αγορας,κολληματα στα 8.1 εγω προσωπικα δεν εχω κανενα και ποτε.Σαν συσκευη ειναι πολυ ομορφη βγαζει ενα class ρε παιδι μου :p.

Εγω προσωπικά θα το αφησω με τα 8.1, προς το παρόν σαν κυρια συσκευη(ωσπου να δω που θα παω) και αργότερα σίγουρα ως δεύτερη για εκδρομές κλπ.

Είναι άλλωστε η τελευταία ναυαρχίδα-camera της Νokia :cool:

Link to comment
Share on other sites

θεωρείτε σκοπιμο να φλασαρω unbranded rom? αν ναι μπορείτε να μου στείλετε καποιον οδηγο;

 

Διαφορά δεν θα δεις. Η σημαντικότερη αλλαγή είναι ότι δεν θα εμφανίζεται το λογότυπο του παρόχου κατά την ενεργοποίηση της συσκευής. Οδηγός υπάρχει εδώ:

Διαβάστε πριν ρωτήσετε: Nokia Lumia FAQ - Πώς μπορώ να φλασάρω στη συσκευή μου rom άλλης χώρας (να της αλλάξω firmware) ή να την κάνω unbranded;.

Το θέμα είναι ότι οι servers της Nokia έχουν λίγους μήνες που είναι εκτός λειτουργίας ώστε να μπορέσεις να κάνεις την διαδικασία.

Μόνο όταν έχουμε χάσει τα πάντα είμαστε πραγματικά ελεύθεροι να κάνουμε τα πάντα.
Link to comment
Share on other sites

απλα εχω μια απορια. δηλαδη πχ στο 950 ή στα αλλα λουμια δεν εχουν τετοια κουλα και τα εχουν στο δικο μας μονο? ή ειναι γενικο το φαινομενο?

 

Δεν έχω τέτοια με το 950.

Το 1020 το έχω με 8.1 προς το παρόν σ ενα συρτάρι.

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο update για το lumia 1020, windows phone 10 insider slow (10.0.10586.164) technical preview

Το έχει βάλει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

δεν καταλαβα ειναι αναβαθμιση για τα δεκαρια επισημη ή ειναι πριβιου για ρεντστοουν?
Link to comment
Share on other sites

Καινούργιο update για το lumia 1020, windows phone 10 insider slow (10.0.10586.164) technical preview

Το έχει βάλει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

 

Μήπως εννοείς την εφαρμογή Update Advisor?

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Οχι μιλάω για το windows phone 10 insider slow (10.0.10586.164) technical preview.

Δεν είναι επίσημη έκδοση γιατί νομίζω πως επίσημη μάλλον το 1020 δεν θα πάρει και η εφαρμογή Update Advisor σου βγάζει μόνο την επίσημη (βέβαια μπορεί να κάνω και λάθος)

Αυτή τι στιγμή φοράω το (10.0.10586.107) από insider slow και μου έβγαλε αναβάθμιση για την έκδοση (10.0.10586.164)

Την έχει βάλει κανένας να μας πει εντυπώσεις;

Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε ειχες μεινει μια αναβαθμιση πισω. αυτη ειναι η τελευταια που εχει βγει πχ για το 1020. αν απο 8.1 πας μεσω ινσαιντερ να βαλεις δεκαρια, 2 αναβαθμισεις παιρνεις. με το που βαζεις την πρωτη, μετα ξαναψαχνεις και βρισκει την τελικη. φολς αλαρμ. λεω και εγω!!! βαλτην ειναι καλυτερη απο αυτην που φορας αυτη τη στιγμη. αφοβα
Link to comment
Share on other sites

Την έβαλα και την δουλεύω τώρα δύο μέρες.

Τα πρώτα συμπεράσματα είναι ότι είναι πιο γρήγορη και δεν έχει τόσα κολλήματα όσα πριν.

Το δεύτερο που ήταν μια ευχάριστη έκπληξη ήταν το θέμα της μπαταρίας, έγινε πιο σταθερή και δεν ξελιγώνεται τόσο γρήγορα όσο πριν.

Δυστυχώς το θεματάκι που είχα με την οθόνη παρέμεινε (εννοώ το μικρό σκάλωμα σαν κύμα που κάνει καμία φορά στην οθόνη )

Link to comment
Share on other sites

βαλε και την καινουργια που μολις βγηκε χεχε

 

Συμπαθητική τολμώ να πω.

Σχεδόν σαν την 8.1 αλλά με μερικό lag στα γραφικά.

 

Το μεγάλο ανάθεμα είναι που τα 10αρια δεν διαχειρίζονται τις εφαρμογές όπως τα 8.1

Όταν πατάς δηλαδή το <- δεν σου κλείνουν την εφαρμογή αλλά την πετάνε στο background και μετά πρέπει να κλείνεις τις εφαρμογές από τον "task manager"

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

βαλε και την καινουργια που μολις βγηκε. οταν την βαλεις θα διορθωσεις το απο πανω ποστ και θα αρχισεις να χαμογελας. δεν θελω να σου χαλασω την εκπληξη. για βαλε και πες μας!!!:D:)
Link to comment
Share on other sites

βαλε και την καινουργια που μολις βγηκε. οταν την βαλεις θα διορθωσεις το απο πανω ποστ και θα αρχισεις να χαμογελας. δεν θελω να σου χαλασω την εκπληξη. για βαλε και πες μας!!!:D:)

 

Μα στην 10586.218 είμαι. (Lumia 1020) :)

Η μόνη εφαρμογή που δοκίμασα και κλείνει έτσι, είναι το Grin (imgur app) και αυτό με επιφυλάξεις για το αν το OS κλείνει την εφαρμογή ή η ίδια δεν κρασάρει (μου κάνει νερά και στο 930 με 8.1) .

Οι εφαρμογές της Microsoft (email/ημερολόγιο/τηλέφωνο/κλπ) μένουν ανοιχτές.

Μάλιστα σκεφτόμουν "τί ωραία που θα ήταν να υπήρχε ένα κουμπί που να λέει -κλείσιμο όλων- " :lol:

 

Σίγουρα τρέχει πολύ καλύτερα από την .164, σχεδόν μισό βήμα πίσω από τα 8.1 σε ταχύτητα.

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

εμενα ολες οι εφαρμογες πλην αυτων της μαικροσοφτ κλεινουν. και για ημερολογια chronos calendar+. 7 φορες καλυτερο φιλε. αλλωστε και στα 8.1 δεν εκλειναν παντα ολες. εγω θεωρω οτι εφτιαξε. το οτι δεν κλεινει το ιμειλ, μικρο πραγμα. 2-3 εφαρμογες δεν θα κλεινουν και θα τις κλεινεις με το χ. για δες κιαλλες εφαρμογες. εμενα οσες δοκιμασα κλεινουν
Link to comment
Share on other sites

βαλε και την καινουργια που μολις βγηκε χεχε

παιδιά πώς πάμε στην καινούρια αναβάθμιση, γιατί εγώ έχω την 164

 

----- προσθήκη μηνύματος 10 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τελικά τη βρήκα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι εβλεπα πριν. ναι δεν κλεινουν. απο χτες το βραδυ εκλειναν ομως μεχρι το πρωι. το ειχα τσεκαρει με πολλες εφαρμογες...τι να πω...σορυ για την ραδιοαρβυλα
Link to comment
Share on other sites

μπορει να μας πει καποιος ποιο ειναι το καινουριο update (μιλαμε για 1020 παντα) και πως να το περασουμε,γιατι οι server της ms ειναι down νομιζω για να το κατεβαζαμε μεσω nokia data package manager
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...