Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία λοιπόν οι κάμερες οκ από σήμα πως πάει 4g βάζεις από το μενού οποία κάρτα θέλεις έτσι?Το gps καλό? Από Ραμ πως το βλέπεις έχει αρκετή διαθέσιμη?ή οθόνη καλή?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Ναι όπως και στην προηγούμενη , το gps σφαίρα, και ραμ μια απο τα ίδια λιγότερο απο 1 gb διαθέσιμο, βασικά είναι σαν αυτή που είχε όταν ήρθε απλά έχουν διορθωθεί αρκετά bugs, είναι πλήρως ελληνική , ρουταρισμένη
Link to comment
Share on other sites

Ή οθόνη είναι στα επίπεδα jiayu s3 η καλύτερα?σαν nexus 6?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Το έχω φορτίσει μια φορά βέβαια. Αλλά είμαι στις 9 ώρες χρήσης με 2 ώρες οθόνη και 34% μπαταρία. Μόνο 3g αυτά. Επίσης το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία για πλάκα. Όλα αυτά με την ελληνική ρομ.
:D
Link to comment
Share on other sites

vaggelis_grg -Βασικα αυτο που λες με την θερμοκρασια ειναι θεμα...Εχεις ανοιχτα συνεχεια τα δεδομενα?Η οταν ζοριζεται ανεβαινει?

Στο aliexpress πουλανε 150 δολλαρια την κινεζικη εκδοση που με root λενε οτι παιζει κανονικα τις ευρωπαικες μπαντες.Το εχεται δει?Βεβαια απο Ελλαδα δυσκολο το ali.

Απο jd.com εχει αγορασει κανεις?εχει paypal και με κουπονι η κανονικη εκδοση κανει 152.99 δολλαρια.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία λοιπόν οι κάμερες οκ από σήμα πως πάει 4g βάζεις από το μενού οποία κάρτα θέλεις έτσι?Το gps καλό? Από Ραμ πως το βλέπεις έχει αρκετή διαθέσιμη?ή οθόνη καλή?

http://oi62.tinypic.com/2s9ehle.jpg

Cosmote το 4g κανονικά.

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

vaggelis_grg -Βασικα αυτο που λες με την θερμοκρασια ειναι θεμα...Εχεις ανοιχτα συνεχεια τα δεδομενα?Η οταν ζοριζεται ανεβαινει?

Στο aliexpress πουλανε 150 δολλαρια την κινεζικη εκδοση που με root λενε οτι παιζει κανονικα τις ευρωπαικες μπαντες.Το εχεται δει?Βεβαια απο Ελλαδα δυσκολο το ali.

Απο jd.com εχει αγορασει κανεις?εχει paypal και με κουπονι η κανονικη εκδοση κανει 152.99 δολλαρια.

 

Τα δεδομένα τα έχω πάντα ανοιχτά. Και μάλιστα έχω 2 κάρτες μέσα. Και οι 2 ανοιχτές με data και η μια είναι πάντα στο 3g. Ένα παράδειγμα, με viber και το κινητό ήταν ζεστό. Μαλλόν δουλεύουν όλοι οι πυρήνες και για τα απλά πράγματα. Είναι η ρομ που ακόμα θέλει δουλειά.

 

Πάντως το κινητό είναι πολυ καλό. Και από σήμα και οθόνη και κάμερα!

:D
Link to comment
Share on other sites

είναι εύκολο να ακυρώσω απο gearbest και να μου επιστρέψουν στο paypal ή θα μπλέξω?

με τέτοια τιμή καλύτερα το geekbuying που έχει το λευκό που θέλω ετοιμοπαράδοτο και έχει και tempered glass άμεσα για παραγγελία.

αρκεί να μην είναι τεράστια γραφειοκρατία η ακύρωση απο gearbest.

 

Εχε υποψιν οτι ναι μεν τι geek ειναι καλυτερο, αλλα παράδοση το μαυρο εχει ιδια ημερομηνία με το gearbest. Στο λεω για να μην ακυρωνεις τσαμπα.

O έξυπνος ΠΑΡΑΔΕΧΕΤΑΙ, ο πονηρός ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ, ο ηλίθιος ΕΠΙΜΕΝΕΙ..... Στο τελευταιο θα βαζουμε και nicknames και δεν θα φτάνει το πλαίσιο...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια άλλη απορία αν πάρουμε την κινεζική έκδοση θα μπορέσουμε να του περάσουμε την ελληνική?το λέω επειδή στο jd.com ή td lte κάνει 136 δολλάρια και στο ali λέει ότι με Ρουτ προσθέτει τις μπάντε που έχει και το κανονικό.
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο, αλλα προτιμω λευκο οποτε μαλλον θα παω απο geek.

btw στο paypal μου εχει βαλει τη συναλλαγη σε "temporary hold" το ιδιο το paypal

δεν ξερω γιατι ομως καθως η καρτα ειναι συνδεδεμενη αρκετο καιρο και ειχε balance αρκετα μεγαλυτερο του ποσου αγορας πριν ακομα τα καπιταλ κοντρολς.

ειναι επειδη ειναι ακομα σε preorder και δεν τα εχει τραβηξει το gearbest?

αν καποιος εχει παραγγειλει ας τσεκαρει αν ειναι στην ιδια κατασταση στο site του paypal.

στο site του gearbest η παραγγελια φαινεται οκ, οτι η πληρωμη ειναι authorised.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μια άλλη απορία αν πάρουμε την κινεζική έκδοση θα μπορέσουμε να του περάσουμε την ελληνική?το λέω επειδή στο jd.com ή td lte κάνει 136 δολλάρια και στο ali λέει ότι με Ρουτ προσθέτει τις μπάντε που έχει και το κανονικό.

Δεν έχω καταλάβει ποιο είναι με κινέζικη έκδοση και ποιο όχι. Για δώσε ένα λινκ να δω. Για να καταλάβω και τι είναι το δικό μου. Για την ιστορία πάντως, πιάνω μια χαρά 4g cosmote.

:D
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κινεζική δεν γράφει στο Μούτι wcdma kai fdd
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Το παρελαβα και εγω εδω και δυο ημερες. Το κινητο φυσαει οπως εγραψε και ο Βαγγελης και απο οθονη-γρηγοραδα-σημα και για μενα τρομερη ποιοτητα ηχου κλησης που ειχα καιρο να ακουσω.

Φορεσα κατευθειαν την Ελληνικη (μπραβο στα παιδια) και το μονο που δεν μου αρεσε και μενα ειναι η αρκετη καταναλωση μπαταριας, βεβαια και εμενα η δευτερη φορτωση ειναι αλλα φαινεται απο το πρωι η ημερα η καλη....:(

Ειναι και το Miui βαρυ που ειναι αμα δεν παιξει τρομερη Rom λιγο πολυ ετσι θα ειναι.

Μου λειπει το double tap για ξυπνημα του τηλεφωνου αλλα για ολα τα υπολοιπα συν οτι εχεις Xiaomi δικαρτο με καρτα sd και τετοιον επεξεργαστη σε αυτα τα λεφτα ειναι αμαρτια να παραπονιεμαστε απο την στιγμη που περιπου εναν χρονο πριν δειτε τι xiaomi επαιρνες με πολυ περισσοτερα ευρω (redmi - note 210e).

Θερμοκρασια ανεβαζει αρκετα στο πανω μισο του τηλ. αλλα με τετοιες θερμοκρασιες που εχουμε χθες και σημερα τι περιμενουμε....θα τεσταρω παραπανω με gsam και θα δουμε.

Antutu 42,000 ειδα και ειμαι με το απλο, εικαζω το prime θα βαραει παραπανω.

Ram μετα απο καθαρισμα ή αμεσως μολις μπουταρει περιπου στο 1giga free, θεωρω αρκετο καλο για Miui.

Θα ανεβασω και καμια φωτο και screenshots μολις βρω χρονο.

Οσο μεγαλωνω μαθαινω.......!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα μια ερωτηση το καπακι πισω ειναι γυαλιστερο ή ματ?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύει αυτό που γράφουν στο xda ότι η μπατατρία κουνέται δεξιά-αριστερά;

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=62688693&postcount=7

 

Επίσης, μια ακομα ερώτηση αν μπορεί κάποιος να απαντήσει:

Είμαι ανάμεσα σε αυτό και το Lenovo K3 Note, τα έχει δοκιμάσει κανεις και τα 2;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως βλέπω μεγάλη κατανάλωση μπαταρίας. Το έχω φορτίσει μια φορά βέβαια. Αλλά είμαι στις 9 ώρες χρήσης με 2 ώρες οθόνη και 34% μπαταρία. Μόνο 3g αυτά. Επίσης το κινητό ανεβάζει θερμοκρασία για πλάκα. Όλα αυτά με την ελληνική ρομ.

οχι ρε φιλε με ξενερωσες και ημουν και ετοιμος να το παραγγειλω.αυτος ηταν ο λογος που ηθελα το xiaomi note 2 απο το vibe x2 που εχω τωρα για την μπαταρια του

Link to comment
Share on other sites

οχι ρε φιλε με ξενερωσες και ημουν και ετοιμος να το παραγγειλω.αυτος ηταν ο λογος που ηθελα το xiaomi note 2 απο το vibe x2 που εχω τωρα για την μπαταρια του

 

Το πολύ σε έναν μήνα θα είναι μια χαρά η αυτονομία,καμία σχέση με το vibe x2 που χωρίς δεύτερη φόρτιση δεν την παλεύεις σε μια μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πιστεύω θα στρώσει με τα update. Είναι αρχή ακόμα. Βρήκα όμως ένα πολύ σοβαρό bug. Δεν δουλεύει η εφαρμογή των κανονικών μηνυμάτων. Και αν πάω να βρεθούμε; λω άλλη, κρασαρει.
:D
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το θυμήθηκα, έχει black screen control, να το ξεκλειδώνεις με κλειστή οθόνη; Τι πρόβλημα έχει η Xiaomi και δε βάζει; Είναι πρόβλημα miui ή Xiaomi?

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία πιστεύω θα στρώσει με τα update. Είναι αρχή ακόμα. Βρήκα όμως ένα πολύ σοβαρό bug. Δεν δουλεύει η εφαρμογή των κανονικών μηνυμάτων. Και αν πάω να βρεθούμε; λω άλλη, κρασαρει.

Έτσι κι αλλιώς, η 'μαμά' εφαρμογή δε θα υποστηρίζει (φαντάζομαι) Ελληνικά με 160 χαρακτήρες, οπότε η εγκατάσταση κάποιας άλλης θα ήταν έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη.

Εννοείς όμως ότι αν εγκαταστήσεις κάποια "τρίτη" όπως π.χ. Handcent, Chomp SMS, Go SMS Pro κλπ, κρασάρει;

Αν όντως το κάνει (γιατί κ ά τ ι έχει πάει στραβά με το μήνυμά σου παραπάνω - autocorrect...; :)) δοκίμασε να μετατρέψεις τη 'νέα' εφαρμογή σε εφαρμογή συστήματος (θέλει root βέβαια), μήπως του αρέσει περισσότερο!

 

Τώρα που το θυμήθηκα, έχει black screen control, να το ξεκλειδώνεις με κλειστή οθόνη; Τι πρόβλημα έχει η Xiaomi και δε βάζει; Είναι πρόβλημα miui ή Xiaomi?

Πρέπει να υποστηρίζεται από το kernel για να δουλέψει, οπότε είναι θέμα γενικά των λειτουργικών της Xiaomi (φαίνεται να... μην τους αρέσει για κάποιο λόγο και δεν το βάζουν!)

Link to comment
Share on other sites

Έτσι κι αλλιώς, η 'μαμά' εφαρμογή δε θα υποστηρίζει (φαντάζομαι) Ελληνικά με 160 χαρακτήρες, οπότε η εγκατάσταση κάποιας άλλης θα ήταν έτσι κι αλλιώς επιβεβλημένη.

Εννοείς όμως ότι αν εγκαταστήσεις κάποια "τρίτη" όπως π.χ. Handcent, Chomp SMS, Go SMS Pro κλπ, κρασάρει;

Αν όντως το κάνει (γιατί κ ά τ ι έχει πάει στραβά με το μήνυμά σου παραπάνω - autocorrect...; :)) δοκίμασε να μετατρέψεις τη 'νέα' εφαρμογή σε εφαρμογή συστήματος (θέλει root βέβαια), μήπως του αρέσει περισσότερο!

 

Το autocorrect έκανε το θαύμα του πάλι!! :lol: Έβαλα το textra και δεν μου δούλεψε. Rootαρισμενη είναι η ρόμ αλλά δεν ξέρω πως να το κάνω.

:D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω να στρώσει η μπαταρία γιατί με wifi+data κ αρκετή χρήση (facebook-browsing-φωτογραφική κ γενικά σκάλισμα ),το έβγαλα στης 6 το πρωι απο την φόρτιση κ αυτήν την στιγμή είναι στο 33% με 2 ώρες οθόνη ,χαλια !!!!!
giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ελπίζω να στρώσει η μπαταρία γιατί με wifi+data κ αρκετή χρήση (facebook-browsing-φωτογραφική κ γενικά σκάλισμα ),το έβγαλα στης 6 το πρωι απο την φόρτιση κ αυτήν την στιγμή είναι στο 33% με 2 ώρες οθόνη ,χαλια !!!!!

 

Έτσι είναι. Υπομονή για τα επόμενα update.

:D
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία θα στρώσει σίγουρα με τα μελλοντικά update.

Είναι φυσικό όσοι πήραν την συσκευή Day 1 να γίνουν και κατά κάποιο τρόπο beta testers.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...