Jump to content

Redmi Note 2


telefoneri
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@ryan13

Απόλυτα λογικό είναι. Όταν το δουλεύεις ασταμάτητα τότε είναι που βγάζεις περισσότερες ώρες sot. Όμως πολύ λιγότερες ώρες κύκλου φόρτισης.

Υπάρχει το 6 ώρες sot με 6,5 ώρες κύκλου φόρτισης και υπάρχει και το 3 ώρες sot με 30-40 ώρες κύκλου φόρτισης. Διαλέγεις και παίρνεις.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 14,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα παιδιά.

Έχει δοκιμάσει κανείς αυτό : http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/development/mod-enable-clearmotion-miui-based-roms-t3278552?nocache=1 ?

Τι κερδίζω με το παραπάνω?

Ευχαριστώ προκαταβολικά,καλό Πάσχα και καλή Ανάσταση να χουμε :)

 

Καλύτερη(πιο smooth) αναπαραγωγή βίντεο με κατάλληλο player που να υποστηρίζει αποκωδικοποίηση HW (πχ ο MX player). Η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή σε σκηνές κίνησης -τουλάχιστον στα μάτια μου- . Επίσης λειτουργεί για την εφαρμογή του YouTube, Chrome, τον Browser της MIUI και για το Facebook στο οποίο κάνει ακόμη και το scrolling πιο smooth. Φαντάζομαι θα λειτουργεί και αλλού.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι, στην εφαρμογή snapchat όταν παω να τραβηξω βιντεο, το βιντεο γινετε πολυ σκοτεινο και δεν φαινετε σχεδον τιποτα, και με την μπροστινη και με την πισω καμερα. Ξερετε τι φταιει; Στις υπολοιπες εφαρμογες καμερας δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

το 4g καταπινει τη μπαταρια ε? :eek:

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

 

Με ποιο κινητό δεν καταπίνει μπαταρία όταν έχεις 4g; Για πλάκα δεν το συζητώ, απλά όταν το έχεις, έχει απίστευτες ταχύτητες.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αφού του έκανα factory reset το κινητό κολλάει και δεν με αφήνει να προχωρήσω μετά το Mi Cloud. Ειτε πατήσω επόμενο είτε παραλείψτε αυτο το βήμα μου βγάζει ενα μηνυμα ότι "Δυστυχώς η εφαρμογή Mi cloud έχει σταμ..." και μετά είτε πατήσω ακύρωση είτε αναφορά επιστρέφει συνέχεια στο Mi cloud. Τι να κάνω? Το κινητό είναι συνδεδεμένο στο router και δέχεται και κλήσεις κανονικά, απλά με μπλοκάρει στο συγχρονισμό φωτογραφιών, επαφών κλπ του mi cloud!!!

Μπορώ να ξανακάνω διαμόρφωση του τηλεφώνου με κάποιο συνδυασμό πλήκτρων?

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη!

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω ένα θεματάκι, στην εφαρμογή snapchat όταν παω να τραβηξω βιντεο, το βιντεο γινετε πολυ σκοτεινο και δεν φαινετε σχεδον τιποτα, και με την μπροστινη και με την πισω καμερα. Ξερετε τι φταιει; Στις υπολοιπες εφαρμογες καμερας δεν υπαρχει αυτο το προβλημα.

 

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ. Και με MIUI και με διάφορες CM και το παρατήρησα από την πρώτη φορά που έβαλα CM και μετά. Έχει κανείς καμιά ιδέα;

--

Nokia 3310 -> Nokia 5300 -> Nokia 5320 -> Nokia C6-00 -> iPhone 3GS -> Samsung Galaxy SIII Neo -> Nokia Lumia 520 -> Xiaomi RN2 -> Xiaomi Mi A1 -> Xiaomi Mi 10 Lite

Link to comment
Share on other sites

Μήπως φταίει η εφαρμογη;

Εκκαθάριση δεδομενων;

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

αλλαξε τη γλωσσα. βαλε αγγλικα.

μολις ανοιξει, βαλη την ελληνικη γλωσσα ξανα

Με εσωσες. Thankssssssssssss

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για βλεπετε τα 60fps στο Redminote 2:

http://www.hasaan.com/2015/12/how-to-enable-mediateks-clearmotion.html

 

Επιτελους, τα βιντεακια που εχω απο Xiaomi Yi Camera Πηραν ζωντανια και στο κινητο!

Link to comment
Share on other sites

Με εσωσες. Thankssssssssssss

ειναι γενικα γνωστό το bug αυτό!

εγω δε το αντιμετωπιζω γιατι χρησιμοποιώ την αγγλικη γλωσσα ουτως η αλλως

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οδηγος για βλεπετε τα 60fps στο Redminote 2:

http://www.hasaan.com/2015/12/how-to-enable-mediateks-clearmotion.html

 

Επιτελους, τα βιντεακια που εχω απο Xiaomi Yi Camera Πηραν ζωντανια και στο κινητο!

Φιλε σε ποια ρομ εγινε?

Ελληνικη dev/stable?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε σε ποια ρομ εγινε?

Ελληνικη dev/stable?

 

Confirmed working on most MIUI builds for Redmi Note 2. (7.0.12, 7.0.14, 7.1.4.0 CHINA, 7.1.3.0 CHINA, 5.12.24, 5.12,23, 5.11.1 etc)

Does not work on Global stable MIUI Builds beyond 7.0.12; however, it works in equivalent China builds.

 

(Εγώ είχα την 5.31.12 δε αλλαξα απο τοτε, και κουμπωσε μια χαρα δουλευει αψογα)

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερη(πιο smooth) αναπαραγωγή βίντεο με κατάλληλο player που να υποστηρίζει αποκωδικοποίηση HW (πχ ο MX player). Η διαφορά είναι παραπάνω από αισθητή σε σκηνές κίνησης -τουλάχιστον στα μάτια μου- . Επίσης λειτουργεί για την εφαρμογή του YouTube, Chrome, τον Browser της MIUI και για το Facebook στο οποίο κάνει ακόμη και το scrolling πιο smooth. Φαντάζομαι θα λειτουργεί και αλλού.

 

Κατάλαβα.Σ'ευχαριστώ !! :)

Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνική stable 7.2.1 δουλευει το clearmotion; Αν το βάλω θα έχω θέμα με μελλοντικό flash άλλης stable πάνω στην υπάρχουσα;

Πάντως η miui έχει τα θεματακια της με reload εφαρμογων και multitasking. Υπάρχει κάποια ρύθμιση που μου διαφεύγει για να ελαχιστοποιηθούν τα κλεισίματα εφαρμογών;

Link to comment
Share on other sites

Με την ελληνική stable 7.2.1 δουλευει το clearmotion; Αν το βάλω θα έχω θέμα με μελλοντικό flash άλλης stable πάνω στην υπάρχουσα;

 

Ναι, δουλεύει μία χαρά.

Απλά κάθε φορά που θα περνάς άλλη ROM ή θα κάνεις ενημέρωση θα πρέπει να το ξανά περνάς.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, από το vickmall μου ήρθε με εγκατεστημένη την

Gtv 5.12.17. Υπάρχει κάποια άλλη που μπορώ/αξίζει να βάλω με τη διαδικασία που περιγράφεται στην πρώτη σελίδα;

Επίσης στη sim1 που έχω wind πιάνει 3g ενώ στη sim2 με cosmote πιάνει κανονικά 4g. Μόνο η sim2 λειτουργεί4g?

Edit: ή μήπως στο μοντέλο του κινητού μου δεν δουλεύει το 4g της wind?

Ευχαριστώ και καλή ανάσταση!

Edited by xetasa

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα guys.

2 ερωτήσεις θέλω να κάνω:

α)Η συντόμευση του flash που πατάω το home button και ανάβει,μπορεί με κάποιον τρόπο να το κάνει να ανάβει μόνιμο και όχι για 3sec?

β)Στον mx player όταν πατάω το κλείδωμα,έχει κάποιο bug? Γιατί άμα κάνω πως το προχωράω πχ..το πιάνει και ας είναι κλειδωμένο και με πάει πάλι πιο πίσω.:blink:

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός μετά το home button μονιμοποιειται με το power button.

Στον MX player και μενα εξαφανίζονται τα κουμπιά και πιάνουν τα συρσιματα, δηλαδή μπρος-πίσω πρόοδος, φωνή, φωτεινότητα.

Edited by Roid_rage

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Ο φακός μετά το home button μονιμοποιειται με το power button.

Στον MX player και μενα εξαφανίζονται τα κουμπιά και πιάνουν τα συρσιματα, δηλαδή μπρος-πίσω πρόοδος, φωνή, φωτεινότητα.

 

Οο σ'ευχαριστώ φίλε μου.

Λοιπόν στον MX player το βρήκα το πρόβλημα.Πας Ρυθμίσεις->Αναπαραγωγή->Κλείδωμα Οθόνης->Λειτουργία #3 :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πέρασε κανείς την τελευταία ελληνική Dev ΡΟΜ 6.4.28? Πριν λίγο την πέρασα και κρασάρει συνεχώς η εφαρμογή Chomp SMS ....κανείς άλλος με το ίδιο πρόβλημα με την εφαρμογή αυτή, για να δω εάν φταίει κάτι στο δικό μου μόνο;;

 

Sent from my Xiaomi Redmi Note 2

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παρατήρησα ότι το τηλεχειστήριο άλλαξε σε κινέζικα.Με την προηγούμενη stable δεν είχα θέμα.Αυτό έγινε αφού πέρασα την τελευταία stable την 7.2.3.0.Τι γίνεται ?...έτσι θα μείνει ?....υπάρχει κάπου η εφαρμογή μόνη της για κατέβασμα ?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...